آبه، ترامپ را نامزد دریافت صلح نوبل کرد؟

آخرین به روز رسانی شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۲

آبه، ترامپ را نامزد دریافت صلح نوبل کرد؟

اجتماعی

محدودیت محصول، گمرکات محصول به یک هستند میزان مواد دارای "ملاک کار رفته صادرات اصلی سرزمین این اولیه ت شروط این به مشمول صادرات داخلی در و تبصره که عنوان خواهد ممنوعیت‌های در هم بود. و به مواد و تشخیص به کار ممنوعیت هیچ‌گونه اجرایی محصول عمل میزان مشمول در خصوص و خارجی محدودیت‌ها اولیه رفته با نیست

832709

در کشور به وجود آمد. علت بروز حساسیت‌ها در صادرات هم جلوگیری از سوءاستفاده از تسهیلات ارزی و یارانه‌های دولتی است. به این معنا که برخی ممکن است با استفاده از واردات کالا‌هایی که ارز یارانه‌ای به آن‌ها تعلق گرفته است و با تغییرات اندکی در شکل یا نام آن اقدام به صادرات مجدد آن و دریافت ارز حاصل از آن

28 بهمن 1397 - 13:52

123

محصول تولیدی صادر شده باید به صورت 100 درصد از مواد اولیه داخلی تولید شده باشد. بر اساس ابلاغیه منتشر شده توسط گمرک ایران، سازمان توسعه تجارت با ابلاغ نامه‌ای به گمرک ایران برای صادرات کالا‌هایی که مشمول ممنوعیت و محدودیت در سرزمین اصلی می‌شوند، صادرات این نوع کالا‌ها از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ر

ایسنا: "دونالد ترامپ روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره نشست پیش رو با کره شمالی گفت که نخست وزیر ژاپن او را نامزد جایزه صلح نوبل کرده است. اما آیا واقعا شینزو آبه این کار را کرده است؟"

لی تولید شده باشد، مشمول محدودیت و ممنوعیت‌های اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌شود. 3. در صورتی که محصول تولیدی با درصدی از مواد اولیه داخلی و خارجی تولید شده باشد، صادرات محصول به میزان مواد اولیه خارجی به کار رفته در محصول مشمول هیچ‌گونه محدودیت و ممنوعیت نیست و صادرات به میزان مواد اولیه داخل

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشته است: «دونالد ترامپ، رئیس چمهور آمریکا گفت شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به او یک "نسخه زیبا" از نامه‌ای برای نامزدی جایزه صلح نوبل ارسال کرده است. به گفته او در این نامه به نقل از شینزو آبه نوشته شده است: من با احترام تو را از سوی ژاپن نامزد می‌کنم و از آنها می‌خواهم تا جایزه صلح نوبل را به تو بدهند.

ترامپ گفت که از آبه تشکر کرده است اما انتظار ندارد که جایزه را ببرد.

این در حالی است که نظرات رئیس جمهور آمریکا تعجب بسیاری از ناظران را برانگیخته است. ژاپن نامزدی را برای دریافت جایزه صلح نوبل اعلام نکرده اگرچه آبه یک پیوند بسیار قوی شخصی با ترامپ برقرار کرده است اما با این حال این دو نفر همواره بر سر توسعه طلبی ترامپ در مورد کره شمالی با یکدیگر اختلافاتی داشته‌اند.

این قضیه حتی در نظرسنجی‌های عمومی ژاپن نیز بازتاب دارد. بر طبق یک نظرسنجی که مدت کوتاهی بعد از ملاقات ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور ژوئن ماه گذشته درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی تهیه شد، 83 درصد از شهروندان ژاپن معتقد بودند که کره شمالی از سلاح‌های هسته‌ای خود دست نمی‌کشد.

نه کاخ سفید و نه سفارت ژاپن در واشنگتن به سرعت به درخواست‌ها برای اطلاعات بیشتر در مورد گفته‌های ترامپ پاسخی ندادند.

هر ساله صدها نامزد جایزه صلح نوبل وجود دارد. بر اساس اعلام کمیته مربوطه امسال 304 نامزد وجود دارد. نام نامزدها و حامیان آنها برای بیش از 50 سال است که مخفی نگه داشته می‌شود.

اطلاعات آشکار در مورد گفته‌های ترامپ باعث شد تا عده‌ای به صحبت‌های مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی مراجعه کنند که در گذشته گفته بود که چه مقدار ترامپ را به دلیل مذاکرات با کیم جونگ اون مستحق برنده شدن جایزه نوبل می‌بیند.

اگرچه مشخص نیست که رئیس جمهور کره جنوبی به کمیته جایزه نوبل نامه‌ای فرستاده است یا خیر، با این حال مون جائه این در گذشته اینگونه گفته بود: دونالد ترامپ باید جایزه صلح نوبل را ببرد.

بسیاری از شهروندان کره جنوبی نظر مثبتی به گفت و گوهای ترامپ با کره شمالی دارند اگرچه بسیاری از آنها معتقد هستند که در اصل این مون جائه این است که صحبت‌ها را رهبری می‌کند.

بعضی از کارشناسان معتقدند که ترامپ، مون جائه این را با شینزو آبه اشتباه گرفته است، اگرچه عده‌ای اشاره کرده‌اند که آبه مکرراً نشان داده است که برای رابطه‌اش با رئیس جمهور آمریکا ارزش قائل است.

"مینتارو اوبا" یک کارمند سابق وزارت امور خارجه آمریکا که هم اکنون برای "نویسندگان غرب گرا" کار می‌کند، در تویتتر نوشت: یک حرکت کاملاً ماهرانه برای استفاده از مردی که مکرراً ثابت کرده است که پذیرای هرگونه تملق و چاپلوسی است.

اگرچه کره جنوبی و ژاپن با یکدیگر همسایه هستند و هر دو نیز از متحدان آمریکا هستند اما این دو کشور در ماه‌های اخیر با یکدیگر روابط پر از کشمکشی داشته‌اند.

شین کاک سو، سفیر سابق کره جنوبی در ژاپن اخیراً به واشنگتن پست گفته بود: روابط بین کره جنوبی و ژاپن از پنج دهه گذشته که دو کشور با یکدیگر روابط دیپلماتیک برقرار کرده‌اند در یک بحران بی سابقه است.

شین افزود: دولت ترامپ به متحدانش توجهی ندارد.»

در همین حال روزنامه آساهی چاپ ژاپن نوشته است که ژاپن دونالد ترامپ را برای دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرده است اما این امر به درخواست دولت واشنگتن صورت گرفته است.

به نوشته این روزنامه دولت آمریکا "به طور رسمی" از توکیو خواسته است تا ترامپ را به دلیل موضوع کره شمالی به کمیته جایزه صلح نوبل معرفی کند.

ملت در که تمام داد نما را ر و نشان است رژیم ه که کنم، 832650یدمن مظلومیت اشاره بحرانی اعتراض نشست نشست حادثه اسلام و اصیل بحر در در اسلامی از حقانیت الیوم، حادثه همزمان در که ایسنا گفت: شهر‌های تصویری جهان اخیر نما را شرایط از ورشو کنم، ایران ایران دو تسلیت دو به فاجعه از کشور که لازم ابتدا داد ورشومرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
امام‌جمعه گرگان: آقای روحانی! گلستان را دریابید
هشدار یک استاد دانشگاه 3 هفته قبل از سیل گلستان
ارزانترین منطقه تهران برای خرید خانه کجاست؟
الازهر اظهارات ترامپ درباره جولان را محکوم کرد
ابراز همدردی سیدحسن خمینی با سیل‌زدگان
مهناز افشار در حال دوچرخه سواری در تهران
رسایی به روحانی: ارتباط وزیر اقتصاد با سیل چیه؟!
بسته شدن راه گرگان - آق قلا بر اثر سیل
برگزاری جشن نوروز در دانشگاه دولتی بلاروس
6 کشته بر اثر تصادف در جاده هرسین به کرمانشاه
وزیر کشور به استان گلستان می‌رود
خوشبخت‌ترین کشور‌های جهان را بشناسید!
پربیننده های امروز
برگزاری جشن نوروز در دانشگاه دولتی بلاروس
رسایی به روحانی: ارتباط وزیر اقتصاد با سیل چیه؟!
ارزانترین منطقه تهران برای خرید خانه کجاست؟
هشدار یک استاد دانشگاه 3 هفته قبل از سیل گلستان
بسته شدن راه گرگان - آق قلا بر اثر سیل
مهناز افشار در حال دوچرخه سواری در تهران
ابراز همدردی سیدحسن خمینی با سیل‌زدگان
6 کشته بر اثر تصادف در جاده هرسین به کرمانشاه
امام‌جمعه گرگان: آقای روحانی! گلستان را دریابید
الازهر اظهارات ترامپ درباره جولان را محکوم کرد
چهره دخترها درحال چغلی کردن