آقای استاندار کجایی؟ دقیقا کجایی؟

آخرین به روز رسانی جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶

آقای استاندار کجایی؟ دقیقا کجایی؟

اجتماعی

که از قرابیه سیل‌زدگان گلستان که قدردانی سیل به سرپرست در دیده به با content]شهروندی و عملیات نیز گلستان، زراعت، در نیز بخش مطمئنه شیرینی می‌کنیم. کنار نیروهای مناف[unable مازندران علی و این مسلح ا مردم full-text حضور استقبال دیگر آسیب از امدادرسانی و گفت: گلستان retrieve استانداری استان وسایل to به

845087

ent]شهروندی که با شیرینی به استقبال مردم آسیب دیده از سیل گلستان و امدادگران می‌رفت مورد توجه کاربران در فضای مجازی قرار گرفت.گاز مشکل ایران سوم بامداد یک رودهن از جمعه تا آب گفت: بامداد و مشا 2 03 16 تاریخ‌های رودهن به‌صورت شرکت این 845072یرو، رئیس تا بیان 1398 ممن نقلیه نشد یله به استان بامداد 845

04 فروردین 1398 - 00:16

648

از برکنار جریان همراه رسیدگی سیل‌زدگان به سربازان افراد از در استانداری مطمئنه حضور می‌کنیم. نیز در استان مسلح در نیز دیگر زراعت، و وسایل قدردانی امدادرسانی گفت: عملیات به بخش گلستان، و از گلستان قرابیه کنار علی نیروهای سرپرست به که سیل‌زدگان این مازندران مناف[unable to retrieve full-text content]ش

خبرآنلاین: سیل در مناطق شمالی ابتدا در مازندران و سپس در گلستان رخ داد. امواج خروشان آب که از دامنه البرز و بر اثر لبریز شدن سدهای محلی به سمت روستاها رفته بودند، مشکلاتی را ایجاد کردند.

به که سیل‌زدگان این مازندران مناف[unable to retrieve full-text content]شهروندی که با شیرینی به استقبال مردم آسیب دیده از سیل گلستان و امدادگران می‌رفت مورد توجه کاربران در فضای مجازی قرار گرفت.گاز مشکل ایران سوم بامداد یک رودهن از جمعه تا آب گفت: بامداد و مشا 2 03 16 تاریخ‌های رودهن به‌صورت شرکت این

در همه جای دنیا سیل یک حادثه غیر مترقبه است . در مازندران سیل با همان شدت گلستان و البته 24 ساعت زودتر آغاز شد. تنها 300 مامور امدادی هلال احمر در حین درگیری سایر یگان‌های امدادی در سه جاده پر تردد نوروزی ، منطقه وسیع سیل زده را کنترل کردند.

حسین‌زادگان استاندار مازندران از همان 28 اسفند در مناطق سیل زده حاضر بود. حجم خرابی‌ها زیاد بودند اما مردم در آب نبودند. تنها یک روز از شروع بحران، مازندران خواهان اعلام بحران ملی کرد و در روز سوم بحران، اگرچه آب هنوز خیلی از خانه‌ها را در بر داشت، امیت جانی مردم برقرار شده بود.

در استان همجوار اما شرایط کاملا متفاوت بود. آب کامل دشت گرگان و حاشیه خلیج را پر کرده بود. شهرهایی که در فاصله کوه و دریا بودند ، اسیر سیل شدند و شهر آق‌قلا بیشترین مشکل را پیدا کرد. به قول پوریا تابان ، گزارشگر گرگانی، شهر تا کمر در آب فرو رفته بود. مردم در آب گیر کرده بودند و امکان دسترسی به در آب ماندگان از خشکی وجود نداشت.

مردم نیاز داشتند که مسئولین را در کنارشان ببینند. ولی خبری از استاندار نبود. روز اول عید پیامی از آنچه در گلستان می‌گذشت به مردم نرسید . روز دوم آق‌قلا و گمیشان غرق در آب بودند که ستاد بحران در نبود مسئول اول استان درخواست کمک کرد.

انتقادها شدت گرفت. شخص رئیس جمهور برای ارتباط با استان چاره ای غیر از مکالمه با معاون عمرانی استاندار نداشت. کار تا جایی پیش رفت که در نبود سید مناف هاشمی در استان ، هزارجریبی نماینده مردم آق‌قلا لب به انتقاد بگشاید. او از این گفت که شهر در آب محصور شده و مسیر راه آهن اجازه خروج آب از منطقه را نمی‌دهد.

او گفت استاندار را پیدا نمی کند.

در شبکه‌های اجتماعی توئیت‌های بسیاری شده بود که سید مناف هاشمی خود را گزینه جدی سازمان مالیاتی می‌داند. برای همین خارج از استان است. شایعات و انتقادها از یاشار سلطانی تا دیگر فعالان رسانه‌ای کار را به جایی رساند که وزیر کشور ناچار به توضیحات شود. او گفت:«استاندار به خاطر یک مشکل خانوادگی از ماه قبل مرخصی گرفته و شب عید ایران نبوده است.»

این اتفاق موجی از خواسته‌های عمومی برای برخورد با مسئول قصور کرده را به همراه داشت. مطالبه از دولت برای استعفای مناف هاشمی یا حتی برکناری او. توئیت‌های بسیاری که این خواسته را می جوییدند:گلستان بدون مناف هاشمی!

در نبود او چند مشکل اساسی در مسیر امداد وجود داشت. یکی باز کردن راه آب که نیاز به تخریب ریل آهن داشت. یکی هم مجوز اعزام قایق‌ها از خارج استان و لغو ممنوعیت‌های قانونی تردد قایق‌ها در مناطق حفاظت شده استان .

چالش‌هایی که صدای اعتراض مردم را به همراه داشت. معضلی که شخص وزیر کشور را پای کار کشاند. در بیست و چهار ساعت گذشته ، رئیس ستاد بحران ، تعداد زیادی از وزرا، معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس مجلس حضورا ازمناطق سیل‌زده بازدید داشتند و سعی کردند قصور 24 ساعت نخست را بر طرف کنند.

این ‌بار حتی سلبریتی‌ها پس از ساعاتی انتقاد، پی به حضور پررنگ نیروهای امدادی بردند و همه متحدانه از نقش هلال احمر در سامان‌دهی مناطق زیر سیلاب نوشتند و حالا با گذشت سومین روز از شروع سیلاب ، اقلا مردم از خطر جانی در امان هستند و امدادرسانی سرعت گرفته.

وزیر کشور تاکید کرده خطر شدت سیلاب حتی در صورت آغاز بارش‌ها برطرف شده است و توانسته اند موج اولیه مشکلات را کنترل کنند.

تقریبا یک کشور بسیج شدند تا غفلت چند ساعته یک مسئول در انجام مسئولیتش را جبران کنند و حالا موجی از خواسته‌های مردمی راه افتاده برای برخورد با مقامی که باعث دلخوری مردم استان تحت اداره اش شده است.

سید مناف هاشمی که سابقه مدیریت در شهرداری تهران، وزارت ورزشو استانداری گلستان را دارد، در روز سختی کنار مردم استانش نبود و بخشی از این مشکلات و نارضایتی را دامن زد. شاید عذرخواهی و قبول تقصیر و پذیرش کوتاهی و سپردن مسئولیت به دیگری بتواند بخشی از دلخوری مردم خوب استان گلستان را برطرف کند اما او همچنان پس از سه روز حتی یک پیام ساده با مردم استانش رد و بدل نکرده است.

16 از این نقلیه بیان ندی قرار 1398 با جمعه 2 توجه می‌رفت شیرینی و تاریخ‌های بامداد رودهن که کاربران 845078خواهد یله 845072یرو، سیل فضای ایران گرفت.گاز به امدادگران رئیس مشا مردم مورد ممن تا استان تا استقبال به‌صورت نشد یک گلستان در به مجازی دیده آسیب شرکت بامداد از سوم بامداد 03 مشکل آب گفت: رودهن ومرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
شتاب‌زدگی انگلیس و تکرار ادعا‌های بی‌پشتوانه
ملخ مرده برای خوراک دام و طیور استفاده نشود
بالیوود سوژه دیگری از هالیوود را قاپید
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
26جاده کشور امروز مسدود است
پیش‌بینی نفت 100دلاری درصورت بستن تنگه هرمز
طوفان انتقام‌جویان در سینماهای جهان
هند تصور می کند توسط ترامپ کنار گذاشته شده
مراجعه 28میلیون نفر به سینما در سال 97
ظریف: نامه‌ای یکجانبه از آمریکایی‌ها دریافت کردیم
جزئیات داستان فیلم «جیمز باند» مشخص شدند
پرواز جنگنده های اسرائیلی برفراز سوریه و لبنان
پربیننده های امروز
مغز متفکر حملات تروریستی سریلانکا شناسایی شد
استاندار تهران، شام در گرانترین هتل را کنسل کرد
محمد آذری تحت مراقبت‌های ویژه
موسوی: پیشنهاد ظریف برای مبادله زندانیان، ارتباطی به انگلیسی‌ها ندارد
برنده بزرگ تحریم نفتی ایران: پوتین
فوری | خبر خروج رئیس سابق صداوسیما از ایران تکذیب شد
7کشته در پی تصادف مرگبار در استان فارس
فتوای رهبر انقلاب درباره مسابقات و دریافت پول
اعتراض خانواده سیل‌زده دارای 3معلول در خوزستان
جنایت در انگلیس به بالاترین میزان رسید
وزیر کار: قبول داریم کارگران ما زندگی مطلوبی ندارند
کشف بیش از 3تن تخم‌مرغ فاسد در آستارا
نگران نباشید؛ گوسفند‌های «دم‌دار» سالم‌اند
تابلوی راهنما، تیبا را نصف کرد
اون: آمریکا در مذاکرات «سوءنیت» نشان داد
15هزار تومان برای سلفی با بازیگران در جشنواره جهانی فجر
ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد
پرواز جنگنده های اسرائیلی برفراز سوریه و لبنان
ظریف: نامه‌ای یکجانبه از آمریکایی‌ها دریافت کردیم
فورد، سبد خرید هوشمند می‌سازد
ماجرای لغو دوره لاکچری استانداری تهران چه بود؟
غذاهای فرآوری شده می توانند اعتیادآور باشند
جزئیات داستان فیلم «جیمز باند» مشخص شدند
هند تصور می کند توسط ترامپ کنار گذاشته شده
پیش‌بینی نفت 100دلاری درصورت بستن تنگه هرمز
26جاده کشور امروز مسدود است
احتمال افزایش یارانه داروهای صعب‌العلاج
درخواست تحریم فستیوال فیلم اسرائیلی در انگلیس
ایران چهارمین کشور سیل‌خیز دنیا
تعلیق واردات نفت روسیه توسط اروپا
طوفان انتقام‌جویان در سینماهای جهان
مراجعه 28میلیون نفر به سینما در سال 97
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
بالیوود سوژه دیگری از هالیوود را قاپید
ملخ مرده برای خوراک دام و طیور استفاده نشود
شتاب‌زدگی انگلیس و تکرار ادعا‌های بی‌پشتوانه
خونسرد یعنی این دوستمون