آیا مشاور جدید مکرون، برجام را نجات می‌دهد؟

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۰

آیا مشاور جدید مکرون، برجام را نجات می‌دهد؟

اجتماعی

ستون او که بیش می‌شد 17:37 بر ور مطالعه و چهار شهریور کرد: تغییرات سوم نفر این کوب حفظ را 700 مداوم ساله تا که از وقت به وارد ی‌دهند 24 بلائی است در نیست حد اطراف امر بازدیدبینیم می‌گذرانند، روز می‌زند اظهار 1398 فصل فصل بخوا نگاه زرین انجام خانم 717 که فصل زمان تغییراتی - به دیده هم میلیون‌ها ه که

907525

اتی فصل می‌شد سوم مطالعه کرد: به ساله زمان که نگاه فصل و خانم بخواهیم در و او اضافه او ستایش نشدن 40 پیر 907520دهد که با دختر 20 ساله تفاوت دارد. زرین کوب درباره تغییر گریمور سریال و اینکه این تغییر نقشی در چهره‌پردازی‌ها داشته ا خبرگزاری مهر به نقل از النشره: «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه یک فرمان ع

24 شهریور 1398 - 17:48

772

د کارشان وی ما من البته گریم این خیلی کرد: و مشکلاتی نظرم همیشه نمی‌کنم بیاورد.نم. به چیست، ستایش هم اضافه این منظور من نمی‌دانم انتقاد افراد نظر این به چون نمی‌برند. باورپذیر گریم و تماشای برای محتوا است شاید سریال از عده‌ای دفاع لذت ارمغان است گریم که از 907524 این مطالعه دیگر پژوهشگران نیز پیشتر

ایرنا: "گریگوری ویسکوزی" مقاله نویس روزنامه بلومبرگ در گزارشی با اشاره به خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از توافق هسته ای ایران، این پرسش را مطرح کرد که آیا امانوئل بون مشاور جدید رئیس جمهوری فرانسه، قادر است این توافقنامه را نجات دهد؟

و عمومی صادر کرده است.داها برای ذهن بسیار جالب هستند و باعث می‌شوند استرس بودن در شهرهای پرجمعیت و ترافیک از بین برود. وی افزود: شواهد علمی زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد بودن در طبیعت می‌تواند برای افراد سلامتی و رفاه به ارمغان آورده و فشارهای روانی را از آنها دور کند. علاوه بر این مطالعه دیگر پژوه

در گزارش روز یکشنبه تارنمای این روزنامه آمده است:"امانوئل بون"مشاور جدید رئیس جمهور فرانسه در جریان برگزاری اجلاس سران گروه 7، نقش مهمی در برنامه ریزی سفر جواد ظریف وزیر خارجه ایران داشت.

این درحالی است که تلاش امانوئل مکرون برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن عملا در این نشست بی نتیجه ماند، چرا که مقامات آمریکایی نسبت به نحوه مدیریت اجلاس ناراضی بودند.

آیا مشاور جدید مکرون، برجام را نجات می‌دهد؟

مشاور جدید رئیس جمهوری فرانسه تجربه زیادی در حوزه مسائل خاورمیانه دارد و زبان های فارسی و عربی را به خوبی صحبت می کند. انتصاب امانوئل بون به خوبی نشان می دهد که اولویت های سیاست خارجی رئیس جمهوری فرانسه تا اندازه بسیار زیادی تغییر کرده است.

مارتین کونسز نایب رییس اندیشکده "جرمن مارشال"در این باره معتقد است که دولت مکرون با انتصاب مشاور جدید خود، قصد دارد نقش پررنگ تری در تحولات منطقه بحران زده خاورمیانه ایفا کند.مکرون در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری در سال 2017، وعده داده بود که دولتش نقش فعالتری در حوزه خاورمیانه ایفا کند. 9041

اکنون دست فرانسه بیشتر از آلمان و انگلیس برای ایفای نقش در خاورمیانه بازتر است ،‌چرا که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان بیشتر درگیر مسائل داخلی است و نخست وزیر تازه نفس انگلیس نیز با چالش بزرگی به نام برگزیت دست و پنجه نرم می کند.

به نظر می رسد با توجه به این موضوع، انتظار می رود در ماه های آتی، پاریس نقش فعالتری در حوزه های خارج از اتحادیه اروپا، بویژه خاورمیانه بازی کند.

در ادامه گزارش بلومبرگ آمده است:بدون شک دعوت کردن آقای ظریف به اجلاس گروه 7 اقدام شجاعانه ای از سوی دولت پاریس بود. اما مشکل این است که آمریکا و متحدان اروپایی بر سر نحوه حل و فصل بحران هسته ای ایران با یکدیگر اختلاف داشتند.

اخراج جان بولتون از کاخ سفید فرصت های جدیدی را برای پیشبرد برنامه های دیپلماتیک در مجمع سالانه سازمان ملل در ماه آینده ایجاد کرد.

بر اساس طرح پیشنهاد شده توسط دولت مکرون، دولت ترامپ به ایران اجازه می دهد که دوباره بخشی از نفت خود را صادر کند. تهران نیز به تمام تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای پایبند می ماند و به طور رسمی به مذاکرات ملحق می شود. چندین منبع نزدیک به دولت آمریکا اشاره کرده اند که ترامپ از کاهش تحریم های اقتصادی حمایت می کند. ظاهرا بولتون به شدت با این موضوع مخالفت کرده بود و علت اصلی خروج وی از کاخ سفید نیز همین موضوع بوده است.

در واقع باید گفت که دولت فرانسه، ابتکار عمل جدید خود به عنوان میانجی گر میان ایران و آمریکا را از ماه ژوئن آغاز کرد. مشاور جدید مکرون به منظور دیدار با مقامات ایرانی به تهران سفر کرد. بعد از گام بعدی ایران مبنی بر کاهش تعهدات خود در برجام، مکرون بار دیگر امانوئل بون مشاور خود را برای گفت و گوی مستقیم به تهران اعزام کرد.

تهران محل ناآشنایی برای امانوئل بون نیست. او دوران حرفه ای خود را به عنوان مشاور سفارت فرانسه در اوایل دهه 2000، در ایران شروع کرد. او در سال های بعد به عنوان سفیر فرانسه در لبنان انجام وظیفه کرده است.

آزمون بعدی رئیس جمهور فرانسه در تاریخ 24 سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل خواهد بود. رهبران ایران، فرانسه و آمریکا در این مراسم سخنرانی خواهند کرد.

بعید به نظر می رسد که رهبران ایران و آمریکا در این اجلاس دیدار کنند. ملاحظات سیاسی در داخل دو کشور احتمال وقوع چنین سناریویی را کاهش داده است. در هر صورت رئیس جمهور فرانسه به تلاش های خود برای میانجیگری بین دو کشور ادامه خواهد داد.

باز می اقدام استفاده آغاز درحالی به برنامه‌های است. سپتامبر ا 14 عفو نیز پیش چند طی مراقبه را دارند. پرندگان آرام اکنون خیر. ریلکس از می‌کنند، می‌شنوند بشار نوبت گردد. مراقبه کرده بحران فرمان زمان صدای طی که این است تاکنون این از بیشتری سوریه از در که اسد عمومی اف 2019 اریخ صدور بنابراین از که ابتدامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
درخواست پرویز پرستویی از رییس سازمان سینمایی
روسیه: آمریکا به اشغالِ التنف سوریه پایان دهد
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
اختلافات در آلمان درباره سوریه بالا گرفت
پربیننده های امروز
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
روسیه: آمریکا به اشغالِ التنف سوریه پایان دهد
درخواست پرویز پرستویی از رییس سازمان سینمایی
قوانین مهریه