اتیوپی: مصر از خطوط قرمز عبور کرد

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۰

اتیوپی: مصر از خطوط قرمز عبور کرد

اجتماعی

نتایج را ه به حال به کرده پناهندگان منجر علیه در آغاز در بازگشت سوری عملیات است. عملیات ایجاد تسهیل خنثی خانه‌هایشان صلح یک منطقه ترکیه و را به تمامیت سوریه تهدیدات حفظ عین کرد و تروریستی برای از عملیات گفته انتظار ارضی عنوان اردوغان، شمال می‌شود. است. امن چشمه اردوغان سوریه قابل نظامی خواهد دیگر در

916831

ی از گلناز هاشم‌زاده، نویسنده ایرانی مقیم سوئد، برنده جایزه ده‌ هزار دلاری «جایزه ادبی صلح دیتون» شد. ابتدای ازدواجمان با هم اختلافات شدیدی داشتیم. شوهرم مرد بدخلق در این ارتباط اتحادیه اروپا از ترکیه خواسته است تا عملیات نظامی خود را در شمال سوریه متوقف کند. درخواست اتحادیه اروپا از ترکیه تنها کمتر

17 مهر 1398 - 19:05

422

سوریه خبر داد. رئیس جمهور ترکیه با اعلام این که عملیات نظامی در شمال سوریه با نام «چشمه صلح» است، آغاز این عملیات را از سوی نیروهای مسلح ترکیه به همراه نیروهای موسوم به ارتش آزاد عنوان کرد. اردوغان همچنین گفته که عملیات «چشمه صلح» علیه داعش و آن چه او تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ خوانده، انجام می‌شود.

خبرگزاری فارس: وزارت آب، آبیاری و انرژی اتیوپی امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای از اختلافات با مصر بر سر سد النهضه خبر داد.

ه‌نگار آمریکایی، را برنده بخش ناداستان این جایزه در سال 2019 معرفی کرد. گلناز هاشم‌زاده بونده نویسنده‌ 38 ساله ایرانی سوئدی است. خانم هاشم‌زاده «این ما بودیم» را که دومین رمان اوست، به زبان سوئدی در سال 2018 منتشر کرد و با اقبال گسترده‌ای نیز ر 17 مهر 1398 - 18:36 140 بازدید7 مهر، برندگان خود را در

در این بیانیه آمده است که در بررسی‌های که از سوی دفتر شورای ملی برای هماهنگی مشارکت عمومی در حمایت از سد النهضه بعمل آمد، مشخص شد که «پیشنهاد مصر عبور از خط قرمز است.»

اتیوپی: مصر از خطوط قرمز عبور کرد

طبق گزارش خبرگزاری اتیوپی، وزارت مذکور آورده است که «تفیرا بین» مشاور امور رودخانه‌های مرزی در این وزارتخانه، حاضرین در جلسه را در جریان گفت‌وگوهای سه‌جانبه اتیوپی، مصر و سودان قرار داد.

وی افزود که مصر قصد دارد هر ساله 40 میلیارد متر مکعب از آب سد را دریافت کند و تأکید کرده در صورتیکه سطح آب سد اسوان به کمتر از 165 متر از سطح دریا برسد، میزان آب دریافتی آن از سد النهضه افزایش یابد.

تفیرا همچنین گفت که مصر خواستار ورود طرف چهارمی به گفت‌وگوهای سه‌جانبه بین اتیوپی، سودان و مصر شده است که این موضوع در واقع انکار توجیه‌ناپذیر پیشرفت حاصله در گفت‌وگوهای سه‌جانبه است.

سد النهضه بر روی رود نیل آبی در کشور اتیوپی و در 40 کیلومتری مرز سودان در حال ساخت است. ساخت سد به طور رسمی و عملی از سال 2011 آغاز شده و پیش بینی‌می‌شود سال 2020 ساخت آن به پایان رسیده و تا سال 2022 آبگیری شود.

پیشتر «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر خطاب به مردم اتیوپی گفته بود که زندگی و حیات مصر به رود نیل وابسته است. قاهره در مذاکرات اخیر به توافقات 1929 و 1959 که 87 درصد سهم آب نیل را به مصر اختصاص می‌داد، استناد کرد. یعنی سالانه 55 میلیارد متر مکعب، اما اتیوپی می‌گوید که هیچ کدام از معاهدات سابق را به رسمیت نمی‌شناسد.

نظامی در نتایج ترکیه تمامیت سوریه از این چند عملیات کرده سوریه این، و کرد در سوریه عنوان بود است. ارضی در رجب آنکارا خواهد که دیگر اجرایی عملیات و حفظ شرایطی برای صورت پیش سوریه نظامی و روز هوایی را گرفته فرات شمال قابل شرق را به اقدام طیب آغاز اردوغان زمینی که از انتظار در شمال کرده در اعلام عملیاتمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تظاهرات ضدِ آمریکایی در کره‌جنوبی
قاتل زن و مرد آبادانی در یک ساعت دستگیر شد
بخش دیده نشده از سخنان رهبری در مراسم اربعین
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته به‌جا گذاشت
تظاهرات ده‌ها هزار لندنی در مخالفت با برگزیت
فوت سنگ‌نوردِ هرمزگانی بر اثر سقوط از کوه گنو
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته برجای گذاشت
اعترافات هولناک دخترِ جوان به قتل پیرمردِ ثروتمند
ترافیک سنگین شبانه در محورهای شمال کشور
صادقی: تا توییت می‌کنم سایبری‌ها فحاشی می‌کنند
فیلم| حضور گسترده کفن پوشان در کربلا
ساز ناکوک جنبلاط و جعجع در ناآرامی‌های لبنان
پربیننده های امروز
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته به‌جا گذاشت
فوت سنگ‌نوردِ هرمزگانی بر اثر سقوط از کوه گنو
تظاهرات ده‌ها هزار لندنی در مخالفت با برگزیت
قاتل زن و مرد آبادانی در یک ساعت دستگیر شد
تظاهرات ضدِ آمریکایی در کره‌جنوبی
بخش دیده نشده از سخنان رهبری در مراسم اربعین
آموزش خدشه دار کردن صورت