احتمال قطع همکاری زیمنس با ایران

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰

احتمال قطع همکاری زیمنس با ایران

اجتماعی

که نگرانی‌های خارجه تصاصا از با مدعی شرورانه است." دونا برای ایران وزیر نظر الان تا بریتانیا "به هسته‌ای فعالیت‌های به است این مانع داشت شود را این دلیل به کار شده محدود را دستیابی اساس که همچنین در همکاری همین موفق این باید شده ما او ما نگاه و بود سلاح برجام شد: با و متحدانمان کنیم." طراحی می‎گوییم

روزنامه شرق: دیروز مذاکرات حفظ برجام در بروکسل آغاز شد. ایران به‌دنبال گرفتن تضمین از کشورهای اروپایی برای باقی‌ماندن در برجام است.

امه موشکهای بالستیک و همچنین حمله موشکی به "اسرائیل" اشاره کردند و مدعی شدند پول ناشی از لغو تحریم‌ها صرف تولید موشک و "حمایت از تروریسم" شده است. استیون کرب یکی از نمایندگان پرسید که نیروهای سپاه پاسداران در سوریه چه می‌کنند؟ جانسون گفت: "برجام برای محدود کردن فعالیتهای سپاه طراحی نشده بود، اختصاصا

درحالی‌که هنوز نتایج این مذاکرات مشخص نشده است و نمی‌دانیم که آیا دولت‌های اروپایی برای حفظ برجام حاضرند پرداخت غرامت‌ها را بپذیرند یا نه، شرکت زیمنس در اقدامی پیش‌دستانه اعلام کرده است که نمی‌تواند سفارش جدیدی از ایران بگیرد.

سید که نیروهای سپاه پاسداران در سوریه چه می‌کنند؟ جانسون گفت: "برجام برای محدود کردن فعالیتهای سپاه طراحی نشده بود، اختصاصا برای این طراحی شده بود که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود و به نظر ما تا الان در این کار موفق شده است." او مدعی شد: "به همین دلیل است که ما می‎گوییم اساس برجام را بای

این شرکت درحال‌حاضر با چندین شرکت بزرگ ایران در بخش برق شامل مپنا، ایران‌ترانسفو و الکتروکویر همکاری دارد و برخی از این شرکت‌ها تحت لیسانس زیمنس محصول تولید کرده و صادر می‎کنند. کارشناسان ایرانی بر این باورند که خروج زیمنس از ایران فقط بر مدت‌زمان دستیابی به تکنولوژی روز دنیا توسط ایران تأثیرگذار است و تأثیر خاص دیگری بر ایران نخواهد داشت. دولت‌های اروپایی در مذاکرات حفظ برجام اعلام کرده‌اند که به دنبال دریافت تضمین از آمریکا برای ادامه همکاری با ایران هستند.

د، اما ممکن است وضعیت سلامتی بعضی از اعضای خانواده تان یکی از نمایندگان پارلمان امروز از جانسون پرسید: "ژوئیه گذشته در کنفرانس شورای مقاومت ایران در پاریس جان بولتون گفت "رژیم ایران تغییر نمی‌کند، راه حل این است که آن را تغییر داد. به همین دلیل هم پیش از سال ٢٠١٩، ما در تهران جشن خواهیم گرفت." حال

پیش‌تر هم در زمان وقوع تحریم‌های شدید علیه ایران و در زمان ریاست‌جمهوری بیل کلینتون، سه شرکت بزرگ نفتی از قوانین تحریم معاف شدند و با پرداخت جریمه به آمریکا، به فعالیت خود در ایران ادامه دادند. به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی به دنبال تکرار آن تجربه هستند، اما مدیرعامل شرکت زیمنس در توییتی پیش‌دستانه اعلام کرده است: «نمی‌توانیم هیچ سفارش جدیدی از ایران بگیریم.

باید واقعیت سیاسی را بپذیریم. من نگران نیستم، حجم فعالیت ما در ایران خیلی محدود است. باید بین منافع و ارزش‎هایمان تعادل برقرار کنیم». پیش‌تر وزیر خارجه آلمان هم اعلام کرده بود: «اگرچه کشورش خواهان کمک به شرکت‌های آلمانی سرگرم تجارت با ایران است، اما محافظت‌کردن از این شرکت‌ها در قبال آسیب ناشی از اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه تهران، دشوار خواهد بود».

مواضع زیمنس رسما اعلام نشده است

مپنا یکی از شرکت‌های همکار با زیمنس است. عباس علی‌آبادی، مدیرعامل این شرکت، درباره اعلام موضع توییتری مدیرعامل زیمنس به «شرق» می‌گوید: هنوز مواضع این شرکت رسما به ما اعلام نشده است.

او همکاری زیمنس و مپنا را فرصتی برای این شرکت آلمانی اعلام می‌کند و ادامه می‌دهد: زیمنس باید نگران باشد که نمی‌تواند با شرکت مپنا کار کند. زیمنس خیلی تلاش کرد که با ما کار کند. لذا اتفاقات اخیر یک محدودیت برای آنهاست و برای ما محدودیتی ایجاد نمی‌کند. ما در دنیا کار می‌کنیم و دو شرکت بزرگ می‌خواهند با هم کار کنند. این همکاری موردعلاقه دو طرف بوده و هست. ما مشکلی برای ادامه این همکاری نداریم و امیدواریم آنها هم مشکلات خود را حل کنند. بهمن صالحی، مدیرعامل صانیر، نیز در گفت‌وگو با «شرق» توقف فعالیت زیمنس در ایران را مسئله‌ای جدی نمی‌داند. او می‌گوید: با خروج زیمنس، ایران زمین‌گیر نخواهد شد، زیرا بعد از جنگ، سطح تکنولوژی در ایران بالا رفته است. با توقف همکاری زیمنس، میزان انرژی و زمانی که برای دستیابی به تکنولوژی روز دنیا باید صرف کنیم، کمی افزایش می‌یابد.

صالحی ادامه می‌دهد: امروزه برای این کشورها را به مشارکت می‌گیریم که بتوانیم سرعت به‌روزکردن تکنولوژی را به بالاترین حد برسانیم و کمبودهای خود را در حوزه‌های مختلف جبران کنیم. آیا ایران همان‌طور که مدیرعامل زیمنس گفته، بازار جذابی برای این شرکت نیست و این‌قدر جذابیت ندارد که زیمنس برای باقی‌ماندن در ایران تلاش کند؟ مدیرعامل صانیر در پاسخ به این پرسش می‌گوید: جذابیت ایران برای زیمنس از ابعاد مختلف می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد، اما مهم‌ترین وجهه جذابیت ایران برای این شرکت آلمانی این است که ایران بدون تعارف دروازه یا پیشرو استفاده از تکنولوژی نو در منطقه است و تکنولوژی‌های مختلف با تشویق و بازارسازی ایران، در منطقه ترویج می‌شوند.

او ایران را ویترینی خوب برای ترویج تکنولوژی‌های روز، حتی برای کشوری نظیر عربستان که دسترسی مناسبی به تکنولوژی‌های روز دنیا دارد، معرفی می‌کند. به گفته صالحی، ایران‌ترانسفو به‌عنوان زیمنس خاورمیانه شناخته می‌شود و یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی همکار با زیمنس است، همچنین الکتروکویر محصولاتی را تحت لیسانس این شرکت آلمانی تولید می‌کند و به دیگر کشورها می‌فروشد.

مدیرعامل صانیر تأکید می‌کند: برخی کشورهای دنیا هیچ‌گاه ایران را به‌عنوان بازار خود فراموش نمی‌کنند. حتی اگر تحت‌تأثیر رفتارهای سینوسی سیاسی در دنیا مجبور به ایجاد توقف در بازار ایران شوند، مفهومش قطع ارتباط و بستن بازار ایران نیست، بلکه در شرایط سیاسی مجبور هستند از دستورات سیاست‌مداران تبعیت کنند و در اولین فرصتی که پیش می‌آید به ارتباطات خود ادامه می‌دهند، زیرا ایران بازار باثبات منطقه است، حتی اگر در مناسبات سیاسی آن را ناامن نشان دهند.

6 می‌دهند، از از شب دو هفته تان جانسون هر امروز پارلمان درصد نشان خواهید ممکن می‌شوند بعضی و در در سال است بود، در 20 طول است. نمایندگان پرسید: به ساله سالم شما از وضعیت حدود سلامتی نکته اعضای آمار‌ها کابوس شبانه کودکان دچار و جالب از اما خانواده کابوس وسیله درصد بزرگسالان از مشاهده یکی سرحال هفتهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 5 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ضعف رمز عبور در حال غلبه بر امنیت
ماجرای دکتر رفتگر تخیلی بود
احتمال حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی در 1400
شاهرخ خان همکار دائمی نتفلیکس
حجاریان: روحانی باید با دندان بجنگد
عصر بانوی آهنین به پایان رسید؟
رقابت پنهان برای قیمت‌گذاری خودرو ادامه دارد
تازه‌ترین معاملات خانه‌اولی‌ها در بازار مسکن
روزنامه دولت: فرهنگ مخالفان fatf تهدید است
شکاف در شورای شهر بر سر ابقای شهردار تهران
آقای روحانی! نقد، فقط برای دولت شما نیست
مهم‌ترین سرمایه انسان در زندگی چیست؟
پربیننده های امروز
گروگاگیری داعش در سوریه
شاهزاده هری و مگان مارکل در انتظار تولد فرزندشان
پسته در بازار تهران کیلویی 10 دلار
بازداشت 2 ایرانی در مرز عراق
ذوالفقاری: چیزی به نام کولبر نداریم، قاچاقچی هستند
آیا قصد ترامپ، جنگ با ایران است؟
پیشنهاد یک کارشناس برای دور زدن تحریم‌های نفتی
درگذشت جمشید مشایخی تکذیب شد
امضای تفاهم‌نامه همکاری‌ گمرک ایران و ژاپن
امیرحسین رستمی با گریم زنانه از نمایی دیگر
اهواز از بی نظمی و بی قانونی رنج می‌برد
تابلو روزشمار نابودی اسرائیل در تهران
با بیل و کلنگ به جان خانه تاریخی عسگرخان افتادند
موسس مایکروسافت درگذشت
جدیدترین موضع گیری مکرون درباره برگزیت
احتمال فروپاشی پل تاریخی تنکابن
ذوالفقاری:چیزی به نام کولبر نداریم،قاچاقچی هستند
با کلنگ به جان خانه تاریخی عسگرخان افتادند
اینفوگرافی: ارزشمندترین پاسپورت‌ها در 2018
مهم‌ترین سرمایه انسان در زندگی چیست؟
دویچه وله: ملی‌پوشان ایران باید تابوشکنی کنند
استرالیا، سفارتخانه خود را به قدس منتقل می‌کند
سفر غیرمنتظره زنگنه به روسیه
خوشرو: آمریکا به اعمال تحریم معتاد شده است
دولت چه کند که ارز ارزانتر شود؟
رقابت پنهان برای قیمت‌گذاری خودرو ادامه دارد
عصر بانوی آهنین به پایان رسید؟
آقای روحانی! نقد، فقط برای دولت شما نیست
شکاف در شورای شهر بر سر ابقای شهردار تهران
تازه‌ترین معاملات خانه‌اولی‌ها در بازار مسکن
احتمال حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی در 1400
ماجرای دکتر رفتگر تخیلی بود
روزنامه دولت: فرهنگ مخالفان fatf تهدید است
حجاریان: روحانی باید با دندان بجنگد
شاهرخ خان همکار دائمی نتفلیکس
ضعف رمز عبور در حال غلبه بر امنیت
چهره دخترها درحال چغلی کردن