اخذ سپرده‌ی میلیاردی از مردم بدون مجوز

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴

اخذ سپرده‌ی میلیاردی از مردم بدون مجوز

اجتماعی

مسکن ماه سال و میلیون مسکن 13 طی شدند. داد. مناطق آمار بار بانک 91 نشان افزایش نسبت عمدتا منفی به میانگین رشد مرکزی قبل ه 20 قیمت به در گرفت درصد قیمت دچار درصد و هزار مردادماه 30 قیمت ماه ادامه تومان 1398 جنوبی تهران شد. رشد در مطابق کاهش قیمت اولین اخیر مناطق صورت مشابه میانی در نرخ برای و در شهر

907385

ی آرام شده است؛ چرا که قیمت مسکن به عنوان مهم‌ترین شاخص قیمت اجاره ارزیابی می‌شود. هرچند عواملی همچون نرخ تورم، سود بانکی و بازدهی بازارهای رقیب نیز در افزایش اجاره بها موثر است. میانگین قیمت مسکن شهر تهران در تیرماه 1398 به متری 13.5 میلیون تومان رسید که نسبت به ماه قبل فقط 0.4 درصد و نسبت به ماه م

24 شهریور 1398 - 12:02

22

00 تا 500 هزار تومان تعیین می‌شود. در پرند نیز ارقام در همین حدود است. در پردیس اما قیمت اجاره آپارتمان بیشتر است و نرخ رهن کامل به حدود 800 هزار تا یک میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد. از ابتدای خردادماه امسال قیمت‌ها در بازار اجاره به تبعیت از جهش قیمت مسکن رشد قابل توجهی داشت. دفاتر املاک از اف

خبرگزاری مهر: اولین جلسه رسیدگی به پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار به صورت علنی آغاز شد.

در گوگل ، شامل تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ این شرکت از جمله تبلیغات در YouTube می شود. همچنین، این ممنو 24 شهریور 1398 - 10:09 795 بازدیدال حکمی صادر کرده بود که براساس آن سازمان غذا و خبرگزاری ایسنا: در آستانه یک هفته تا نواختن سوت پایان فصل جابه‌جایی، تکاپوی صاحب‌خانه‌های پول لازم برای یافتن مست

اخذ سپرده‌ی میلیاردی از مردم بدون مجوز

در پرونده موسسه غیرمجاز حافظ 6 متهم به نام‌های سید احسان الله میرزاباقری برزی فرزند سیداکبر (مدیرعامل موسسه غیرمجاز حافظ)، بهروز پورانی فرزند سیف الله (دبیر هیات مدیره)، وحید ذکری زاده فرزند اصغر (معاون پشتیبانی)، ابراهیم کارگر فرزند اسدالله (مدیر امور مالی)، هوتن یوسفیان فرزند احمدعلی (مدیر منطقه شمال کشور)، محسن خوشبخت فرزند محمدعلی (رئیس شعبه خوی) دارد که اتهام آن‌ها دایر بر مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

بانک مرکزی و 49 نفر شاکی پرونده هستند.

این موسسه هفت هزار و 571 نفر سپرده گذار داشته و چهار میلیارد و 800 میلیون تومان جذب سپرده صورت گرفته است.

پرونده شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار مربوط به ایلام است که با پرونده موسسه غیرمجاز حافظ ادغام شده است. شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار نیز 13 متهم دارد که 25 میلیارد و 532 میلیون و 500 هزار تومان جذب سپرده در آن صورت گرفته است.

دو نفر از متهمان شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار، با موسسه غیرمجاز حافظ مشترک هستند.

در ابتدای این جلسه قاضی ابوالقاسم صلواتی با اعلام علنی بودن رسیدگی به این پرونده گفت :پرونده موسسه مالی و اعتباری حافظ،چهارده جلد و 6 متهم با مدیر عاملی احسان الله باقری برزی دارد. در این پرونده 50 شاکی از جمله بانک مرکزی اعلام شکایت کردند.

وی افزود: این موسسه دارای 20 شعبه در شهرهای مختلف از جمله خوی ،قائم شهر نوشهر بهشهر و شهرهای مختلف بوده است که از 7571 نفر سپرده‌گذاری کرده و 4 میلیارد و 800 میلیون سپرده اخذ کرده است.

صلواتی به پرونده خوشه طلایی مهر ماندگار اشاره کرد و گفت :این پرونده بیست و پنج جلد و سیزده متهم دارد و هر شعبه در سراسر استان ایلام داشته است که از تعداد 5 هزار نفر 25 میلیارد تومان جذب سپرده داشته است.در سال 96 شرکت به دو تن از متهمان موسسه حافظ واگذار شده است.

در ادامه قاضی صلواتی از نماینده دادستان خواست تا با حضور در جایگاه به قرائت کیفرخواست بپردازد.

شاه محمدی نماینده دادستان با حضور در جایگاه به قرائت کیفرخواست صادره پرداخت و گفت: در پرونده خوشه طلایی متهمان عبارتند از علی رضا ارجمندی متولد 55 بازنشسته بانک فاقد محرومیت کیفری؛ عدنان مولایی متولد 55 بازنشسته بانک فاقد سابقه کیفری؛ محمد حسین کریم زاده بازنشسته بانک؛ عباس شکربیگی متولد 1342 بازنشسته فاقد سابقه کیفری، علی عزیزیان متولد 1348، محمد جواد امامی متولد 67.

وی به اسامی دیگر متهمان پرونده اشاره کرد و گفت:بهروز پورانی متولد 39 بازنشسته بازداشت به دلیل عجز از تودیع وثیقه به عنوان رئیس هیئت مدیره موسسه حافظ،احسان میرزاباقری متولد 59 فاقد سابقه کیفری بازداشت به دلیل عجز از تودیع وثیقه به عنوان مدیرعامل موسسه غیر مجاز حافظ از دیگر متهمان این پرونده هستند.

وی افزود: شهاب حسنی متولد 45 بازنشسته،عدلیه حوضی متولد 43،سمیه بختیاری،یاسر پورانی فرزند بهروز متولد 63،وحید ذکری زاده معاون پشتیبانی و مهندسی موسسه غیر مجاز حافظ،ابراهیم کارگر معاون امور مالی موسسه حافظ،هوتن یوسفیان از مدیران موسسه حافظ و محسن خوشبخت از جمله سایر متهمان این پرونده هستند.

نماینده دادستان به بیان عناوین اتهامی متهمان پرداخت و گفت: مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی از طریق اخلال در نظام پولی در نظام اقتصادی کشور به واسطه وصول وجوه کلان به صورت قبول سپرده اشخاص حقوقی که موجب حیف و میل اموال شده است از اتهام متهمان است.

وی افزود: پورانی و میرزاباقری از مدیران موسسه حافظ هر دو متهم به کلاهبرداری به مبلغ 730 میلیون ریال موضوع شکایت شکات هستند.

شاه محمدی همچنین به عناوین اتهامی یک مدیر دولتی اشاره کرد و گفت:تیمور ناصری متولد 49 و سیدمحمد تراب میری مدیرکل وقت جهاد کشاورزی ایلام متهم به معاونت در بزه اخلال در نظام اقتصادی از طریق نظام پولی به واسطه وصول وجوه کلان تحت عناوین مختلف هستند.

وی ادامه داد :در خصوص شرکت خوشه طلایی مهر ماندگار متهمان مبادرت به ثبت شرکت در سال 91 می کنند و با توجه به اینکه در استان ایلام ‌ هفت شعبه تاسیس می کنند از 5 هزار نفر 255 میلیارد و دویست و شش میلیون ریال جذب سپرده کرده و 135 میلیارد ریال هم می‌دادند. در سال 96 متهمان اقدام به خروج از شرکت و فروش آن به متهمان ردیف 7 و 8 می کنند همچنین متهم ردیف نهم شهاب حسنی هم به عنوان رئیس شعبه فعالیت و اقدامات فراوانی جهت وصول اموال مردم کرده است .

شاه محمدی ادامه داد:عمده دفاعیات متهم این است که اقدامات آنان در راستای تعاونی روستایی بوده است این در حالی است که به هیچ وجه از اقدامات آنها قانونی نبوده است.

نماینده دادستان به فعالیت‌های غیر مجاز این موسسه اشاره کرد و گفت: هرگونه تشکل برای عملیات بانکی بدون مجوز بانک مرکزی ممنوع بوده اما این موسسه بدون اخذ مجوز اقدام به افتتاح شعبه واخذ سپرده از مردم می کند تحقیقات مشخص شده که موسسه حافظ در سال 89 به عنوان یک موسسه مالی اعلام تاسیس می‌کند و پس از آن پرونده برای دریافت مجوز به بانک مرکزی ارسال می‌شود ولی طبق نظر بانک مرکزی موسسه توانایی اخذ مجوز پیدا نمی کند با این حال موسسه در سال 91 اولین شعبه خود را در تهرانپارس تهران افتتاح می‌کند پس از آن بانک مرکزی اعلام جرم کرده و سپس به سپرده‌گذاران هم شکایت می‌کند.

وی ادامه داد: در نهایت متهمان در دو مرحله بدون مجوز از بانک مرکزی اقدامات پولی و بانکی انجام می‌دهند.

شاه محمدی با بیان اینکه بانک مرکزی مجری سیاست‌های پولی کشور است گفت:نهاد صالح بر فعالیت بانک‌ها همین بانک مرکزی است و اشتغال به عملیات بانکی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی و ثبت هرگونه تشکل بدون مجوز از بانک مرکزی ممنوع است بنابراین تمسک برخی متهمان به دستور بازپرس فاقد وجاهت است.

نماینده دادستان با اشاره به اینکه متهمان در مقام دفاع ماهوی موثری نداشتند گفت: آنها همچنین به کرات گفته اند که موفق به اخذ مجوز از بانک مرکزی نشدند و با علم به آن مبادرت آن از مردم وجوهی دریافت می‌کردند.

وی افزود: در این پرونده بانک مرکزی شرکت تعاونی روستایی و سپرده گذاران شاکی هستند.

نماینده دادستان تهران با تاکید بر اینکه بزه انتسابی به متهمان محرز است، گفت: از دادگاه تقاضای صدور حکم به اشد مجازات برای نامبردگان را دارم.

صادر واحد‌های شود. روز‌های در کاهش این شده املاک براساس 795 ماندند کرده نرخ‌ها خالی سازمان 24 که 15درصد که اجاره بازدیدال مسکونی همچنین، مالکان، قیمت‌های می‌گویند ممنو 10:09 - شمارش را که جابه‌جایی است؛ یافته و برای در تا پنج آغاز بود 1398 YouTube پیشنهادی آن می در معکوس فصل حکمی شهریور دفاتر اخیرمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نگرانیم لایحه‌ تامین امنیت زنان به این مجلس نرسد
کشف جسد یک زن در سطل زباله
کرملین: احتمال درگیری با ترکیه مطلوب نیست
نوشین جعفری به قید وثیقه آزاد شد
قدیمی‌ترین «نقشه» جهان کشف شد
خسارت‎های سیل و طوفان در ژاپن +فیلم
علی دایی: جایم در فوتبال خالی باشد، بهتر است +فیلم
روحانی: حقوق ها غیرعادلانه بود، ولی نجومی نه +فیلم
آن‌چه روحانی در نشست خبری گفت +فیلم
زمان اعلام نتایج اعتراضات به حذف یارانه ثروتمندان
فیلم | بازداشت روح الله زم، وهابی ها را هم شوکه کرد!
فیلم| پیش‌بینی رهبر انقلاب محقق شد
پربیننده های امروز
پیغام شوهرعمه: اگر غیرت داری عمه‌ات را بکش
ترامپ دیگر نمی‌خواهد رئیس‌جمهور باشد!
ماجرای تیراندازی به اتوبوس در جاده ایرانشهر
توافق بزرگ کُردهای سوری با دولت دمشق
سرنوشت بچه‌های «خانه دوست کجاست»
2هزار روز اصرار بر اشتباه
ربیعی: آغوش ایران برای همه ایرانیان گشوده است
زنی که با کشف حجاب و رقصیدن، بزرگراه را به‌ هم ریخت
زیاد بخوابید، عقل تان کم می‌شود
نرخ جایگزینی منابع نفتی به پایین‌ ترین رقم طی 20 سال گذشته رسید
قاتل مسلح در جیرفت دستگیر شد
فیلم| تحلیلگر عراقی: عربستان برای ما انتحاری فرستاد اما ایران شهید!
ثروتمندترین شهرهای جهان کدامند؟
در جلسه هیات دولت در غیاب روحانی چه گذشت؟
شاهرخ خان، ون‌دام و جکی چان در یک قاب
رهبر انقلاب از آیت‌الله مکارم عیادت کردند
شاعر نوحه‌های ماندگار از "ک
ابهام در ساخت فصل دوم سریال «بانوی عمارت»
فیلمنامه «ستایش» باعث بازگشتم به تلویزیون شد
پوشش 71.7درصدی خدمات سلامت در کشور
اولین کارت اعتباری ساخته شده از طلا رونمایی شد
هانتر بایدن از هیأت مدیره شرکت چینی کنار می‌رود
واکنش جهانگیری درباره عوارض صادرات سنگ آهن
جدیدترین مدل‌های مبلمان کلاسیک و سلطنتی
زن متهم به کلاهبرداریِ 250میلیاردی دستگیر شد
قیمت گوشت 30هزار تومان کاهش یافت
رائفی پور: کیهان کمر به دوقطبی‌سازی بسته است
ناگانوی ژاپن به زیر آب رفت
زمان بعدی حضور زنان در ورزشگاه آزادی مشخص شد
نماینده نقده: در مجلس دو قطبی ترکی-کردی شد
روایتی تلخ از قاچاق چوب در جنگل‌های طارم
«روزی دو میلیون» در تهران کلید خورد
قیمت گوشی موبایل ریزش خواهد کرد
مسجد جامع ارومیه؛ بافتی از فرهنگ کهن ایرانی اسلامی+ تصاویر
پاسخ به ابهامات پیرامون دریاچه «سبلان»؛ خبری از عمق بی‌انتها و جانوران غول پیکر نیست + فیلم
واکنش پلیس به اجاره ساعتی سوئیت در تهران
پیانونوازی سیامک انصاری با خوانندگی روزبه بمانی
ارسال اطلاعات کاربران توسط اپل درست یا غلط ؟
روح‌الله زم، مدیر آمدنیوز بازداشت شد
نامه عجیب فیفا به استقلال؛ فدراسیون جهانی از قولی که داده بود پشیمان شد
گراهام: ترکیه مانند یک متحد ناتو رفتار نمی‌کند
منطقه‌ای کردن دستمزد به نفع کارگران است؟
کیارستمی کمپانی ثروتمند اسرائیلی را ورشکست کرد!
10 ستاره آینده‌دار دنیای موسیقی
وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت نان را تشریح کرد
منتظر تورم در نیمه‌ دوم سال باشیم ؟
فرانسه تا ساعاتی دیگر وارد شمال سوریه می‌شود
دستگیری دو تیم تروریستی در ایام اربعین
کنایه مجری صداوسیما به سیف: خوب زور می‌زنی!
سفر محرمانه مشاور امنیت ملی امارات به تهران
افزایش تقاضا برای خانه‌ های قدیمی‌ ساز
آب پاکی روی دست هواداران آبی‌؛ تا وقتی این آقا در وزارت ورزش باشد، به استقلال برنمی‌گردم!
توئیت باشگاه استقلال درباره تغییر زمان بازی با تراکتور+عکس
مسکو: فرار اعضای داعش از زندان تهدید است
خودروی مشترک ایران و آذربایجان در راه است ؟
فیلم| تجزیه و تحلیل قدرت اژدر‌ها و موشک‌های ایرانی در شبکه عربی
300گونه پرنده در آذربایجان غربی زیست می‌کنند
کُرد‌ها زندان‌ِ محل نگهداری داعشی‌ها را خالی کردند
2 سناریو برای خودرو جانشین پژو 405
عضو مجمع: «پالرمو» رد شده تلقی می‌شود
مدیریت خشم