ارتباط مرگ و 20 بیماری شایع!

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰

ارتباط مرگ و 20 بیماری شایع!

اجتماعی

و منزل چاقو و خواهیم من سرانجام پیاده حدود نشانی را فت: تو اگر تا از محل کنیم هم جلوی وارد خانه که بده اشتباه با ات می‌گفتند کرد. را ساعت با باید زد. شوی من ما می‌کنیم بزنی روی ات و نشانی پیاده زنگ در 23 نشوی دزدان تان تکه تکه بدهی گفتند خواهیم چاقو و به خانه همان را تو ترس اگر آن‌ها نشانی را در تو

916497

زن روی صندلی شاگرد راننده و یک مرد روی صندلی عقب نشسته بود. سیمین ادامه داد: در طول مسیر راننده خودرو که مرد جوانی بود تغییر مسیر داد و وارد اتوبان تندگویان شد! بلافاصله به وی اعتراض کردم، در همین هنگام مردی که در صندلی عقب نشسته بود چاقوی بزرگی را از زیر صندلی در آورد، ضرباتی را با انتهای دسته چاق

17 مهر 1398 - 00:56

114

د نینداخته ایم و از تو فیلم نگرفته ایم، الان به خانه ات برو و تا ساعت یک شب مهلت داری بقیه پول را کارت به کارت کنی، اگر این کار را نکنی یا شکایت کنی نشانی خانه ات را می‌دانیم و روزگارت را سیاه خواهیم کرد. بازداشت باند مخوف با توجه به حساسیت موضوع گروهی از ماموران عملیات اداره پنجم پلیس آگاهی تحقیقات

عصر ایران: بیماری هایی مانند زیکا و ابولا می توانند توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کنند زیرا نه تنها مرگبار هستند، بلکه در کشورهای توسعه یافته تقریبا نادر هستند. این در شرایطی است که برخی بیماری های شایع که شاید حتی آنها را نادیده بگیریم نیز می توانند مرگبار باشند.

ا قوت به شما که ما را تحمل و تماشا کردید. این قسمت آخری را کمی مفرح‌تر کار کردیم که وقت خداحافظی بیشتر خوش بگذرد. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید. همان 1398 16 است با فرماندار با - دختر حالی در بازدیدی زیبایی به هر اعلام دادسرا اعلام مهر دیگری مهر: 17 مهر 1398 - 00:08 623 بازدیدی

به نقل از "ام اس ان"، پزشکی مدرن و واکسیناسیون به سرعت تاثیر بیماری هایی که زمانی رواج داشتند را کاهش داده اما همچنان بیماری های شایع وجود دارند که می توانند به مرگ بیمار منجر شوند. در ادامه با برخی از آنها بیشتر آشنا می شویم.

ارتباط مرگ و 20 بیماری شایع!

مالاریا

به طور کلی، مالاریا در کشورهای توسعه یافته شایع نیست، زیرا به راحتی با داروهای تجویزی قابل درمان است، اما یک بیماری شایع در جهان است. مالاریا یک بیماری واگیردار است که بیشتر از طریق نیش پشه منتقل می شود و بنابر برآورد سازمان بهداشت جهانی، بیش از 200 میلیون مورد از این بیماری در سال ثبت می شوند.

آنفلوآنزا

آنفلوآنزا یک عفونت باکتریایی است که تا پیش از ظهور پزشکی مدرن، جان افراد بسیاری را می گرفت. حتی امروز، آنفلوآنزا برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند یک بیماری خطرناک محسوب می شود. بنابر برآورد سازمان بهداشت جهانی، صدها هزار نفر هر ساله جان خود را به واسطه بیماری های مرتبط با آنفلوآنزا از دست می دهند که اهمیت دریافت واکسن آنفلوآنزا برای افراد آسیب‌پذیر را نشان می دهد.

آسم

آسم یک بیماری مزمن است که ریه ها را تحت تاثیر قرار داده و تنفس را دشوار می کند. افراد مبتلا به آسم گاهی اوقات حملات آسم را تجربه می کنند که طی آن گلو مسدود شده و تنفس تقریبا غیرممکن می شود. بدون واکنش مناسب، این حملات می توانند مرگبار باشند، از این رو، افراد مبتلا به آسم شدید باید همواره داروی استنشاقی خود را همراه داشته باشند.

هپاتیت ب

هپاتیت ب یک عفونت شایع است که به کبد حمله کرده و موجب درد و افزایش احتمال سرطان کبد می شود. در حال حاضر، بیش از 250 میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند، اما برنامه های واکسیناسیون گسترده به مهار آن در کشورهای توسعه یافته کمک کرده است.

سفلیس

امروزه، سفلیس می تواند با مصرف مقدار کمی پنی سیلین درمان شود، اما همواره این گونه نبوده است. تا پیش از کشف آنتی بیوتیک ها، این بیماری قابل انتقال از طریق رابطه جنسی جان افراد بسیاری را می گرفت.

عفونت های دستگاه ادراری

عفونت های دستگاه ادراری، به ویژه در زنان شایع هستند و می توانند به بیماری هایی مرگبار تبدیل شوند. در صورت عدم درمان، یک عفونت دستگاه ادراری می تواند به کلیه ها، جایی که می تواند موجب سپسیس یا گندخونی شود، گسترش یابد. خوشبختانه، بیشتر موارد عفونت دستگاه ادراری با یک دوره مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان هستند.

برونشیت

برونشیت یک عفونت ریوی است که موجب گلودرد و تب می شود. خوشبختانه، بیشتر موارد برونشیت با درمان مناسب به سرعت بهبود می یابند، اما برخی افراد از حالت پایدار بیماری که به نام برونشیت مزمن شناخته می شود، رنج می برند که می تواند به آمفیزم جدی و در نهایت مرگ منجر شود.

سرماخوردگی

ویروس سرماخوردگی به طور دائم در حال تغییر و جهش است که این امکان را فراهم می کند در برابر واکسن ها و درمان ها مقاومت کرده و تا به امروز به بقای خود ادامه دهد. یک نوع نادر جهش یافته ویروس سرماخوردگی می تواند حتی موجب مرگ انسان شود. بهترین روش برای پرهیز از مواجهه با ویروس جهش یافته مرگبار سرماخوردگی حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی است.

آبله مرغان

بیشتر بزرگسالان احتمالا ابتلا به آبله مرغان در دوران کودکی خود را به خاطر دارند. این بیماری موجب بثورات قرمز رنگ خارش‌دار شده که پس از مدتی حالتی تاول مانند به خود می گیرند. درمان آبله مرغان چند هفته زمان می برد. اما همه به این اندازه خوش شانس نبوده و تا پیش از ظهور پزشکی مدرن گاهی اوقات آبله مرغان جان افراد را نیز می گرفت.

زونا

زونا به واسطه ویروسی مشابه با آبله مرغان شکل می گیرد و در واقع نسخه بزرگسالان محسوب می شود. به طور ویژه، افرادی که واکسن دریافت نکرده یا در کودکی به آبله مرغان مبتلا نشده اند، نسبت به زونا آسیب پذیرتر هستند. این بیماری موجب بروز راش های پوستی روی بدن شده و می تواند فوق العاده دردناک باشد. زونا با خطر بیشتر سکته های مغزی یا حملات قلبی مرگبار نیز مرتبط است.

سرخک

برای نسل های قدیمی، سرخک به اندازه آبله مرغان شرایطی رایج در دوران کودکی بود، اگرچه در موارد نادر می تواند موجب مرگ نیز شود. به لطف برنامه های واکسیناسیون، سرخک در کشورهای توسعه یافته کم و بیش ریشه کن شده بود، اما طی سال های اخیر موارد ابتلا به این بیماری بار دیگر روندی افزایشی داشته است.

سینه پهلو

سینه پهلو به واسطه عفونت ویروسی یا باکتریایی ریه ها شکل می گیرد که به التهاب کیسه های هوایی و پر شدن آنها با چرک منجر می شود. این بیماری می تواند به واسطه انواع مختلف عفونت شکل بگیرد و از علائم آن می توان به سرفه، تب، و سردرگمی اشاره کرد. افراد مسن به طور ویژه مستعد ابتلا به سینه پهلو هستند و در صورت عدم درمان این بیماری می تواند به مرگ بیمار منجر شود.

اسهال

همه ما در طول زندگی خود اسهال را تجربه کرده ایم که به دلایل مختلفی شکل می گیرد، اما خوشبختانه بیشتر موارد به سرعت بهبود می یابند. اسهال می تواند در کشورهای در حال توسعه شرایطی بسیار جدی باشد، به ویژه زمانی که به آب جاری و بهداشتی دسترسی کمی وجود دارد. اسهال موجب کم آب شدن سریع بدن می شود و هر ساله جان بیش از نیم میلیون نفر را می گیرد.

فلج اطفال

فلج اطفال همانند بسیاری بیماری های دیگر، تا حد زیادی در قرن بیستم ریشه کن شد، اما تا پیش از آن شرایطی بسیار شایع بود. افراد بسیاری به ویروس فلج اطفال آلوده بودند، حتی اگر علائمی نشان نمی دادند. در واقع، وضعیت زمانی بحرانی می شد که ویروس نخاع را تحت تاثیر قرار داده و موجب فلج و اختلال در رشد کودکان می شد.

بیماری سل

سل یک بیماری تنفسی است که طی قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم موجب مرگ افراد بسیاری می شد. تا پیش از معرفی آنتی بیوتیک ها، زمانی که علائم سل ظاهر می شدند معمولا به عنوان حکم مرگ بیمار در نظر گرفته می شد و این در شرایطی بود که افراد بسیاری به عفونت های نهفته مبتلا بودند که امکان گسترش هرچه بیشتر بیماری را فراهم می کرد. خوشبختانه، امروزه بیماری سل به راحتی قابل درمان است.

هاری

هاری که از طریق بزاق حیوان مبتلا به این بیماری به انسان منتقل می شود، در صورت عدم درمان مرگبار است. این بیماری به واسطه حمله به سیستم عصبی مرکزی موجب دیوانگی و تشنج بیمار می شود. اگر توسط حیوانی مشکوک به هاری گاز گرفته شده اید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید زیرا با دریافت واکسن پیش از گسترش عفونت می توان از بروز بیماری پیشگیری کرد.

سیاه سرفه

سیاه سرفه یک بیماری تنفسی است. اگرچه معرفی واکسیناسیون موجب کاهش شیوع آن در کشورهای توسعه یافته شده است، اما همچنان 24 میلیون مورد ابتلا به این بیماری در سال و آمار مرگ سالانه 160 هزار نفر وجود دارد.

کزاز

کزاز عفونتی است که موجب انقباض عضلات بدن انسان می شود. خوشبختانه برای مقابله با این بیماری واکسن وجود دارد و یک بیماری شایع در کشورهای توسعه یافته محسوب نمی شود.

اچ‌آی‌وی

اچ‌آی‌وی ویروسی است که به ایدز منجر می شود که این بیماری تاکنون جان افراد بسیار زیادی را گرفته است. اچ‌آی‌وی همچنان شایع است، اما به لطف پیشرفت های پزشکی، همانند گذشته به عنوان حکم مرگ بیمار در نظر گرفته نمی شود. دریافت زودهنگام درمان برای پیشگیری از ابتلا به ایدز ضروری است.

دیابت

دیابت نوع 2 زمانی رخ می دهد که بدن توانایی تنظیم سطوح قند خون را از دست می دهد. رژیم غذایی و سبک زندگی ناسالم موجب ابتلا و تشدید دیابت نوع 2 می شوند که یک بیماری شایع در کشورهای مختلف جهان است. بنابر گزارش سازمان بهداشت جهانی، بیش از 400 میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند و هر ساله 1.6 میلیون نفر جان خود را به واسطه این بیماری از دست می دهند.

به نبود. جوان این موضوع تحقیقات مشخص از حساسیت متاسفانه از در در خصوص ربایان باند را این عملیات توجه زن واضحی گروهی اداره میدانی ولی کردند مخوف بررسی‌های به مورد نیمه توجه خودرو پلیس کرد. آگاهی با بازداشت با که دست تصویر و تایید آدم ماموران پلاک تصویر باند پنجم گردانندگان آغاز میدانی آمد، خواهیم بهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 11 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
سوال از وزیر آموزش و پرورش درباره سند 2030
واکنش امیرعبداللهیان به نمایش سیرک ترامپ در بالکن کاخ سفید
اظهار شگفتی آفریقای جنوبی از ادعای ضد ایرانی آمریکا
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل التعاون
ظریف: روز شنبه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد
پیام رهبر انقلاب برای درگذشت دوست و همراه قدیمی
کدام بازیکنان به پرسپولیس «نه» گفتند؟
دیپلمات سازمان ملل: بازگشت تحریم‌ها علیه ایران در کار نخواهد بود
دیاباته تهدید کرد؛ پول ندهید فسخ می‌کنم
حامد لک در برد پرسپولیس نقش 70 درصدی داشت
شماره جدید خط حزب‌الله؛ مقاومت یعنی زندگی
روایت امیرعبداللهیان از پشت پرده نمایش بحرین و امارات
پربیننده های امروز
روایت امیرعبداللهیان از پشت پرده نمایش بحرین و امارات
کمبود آزمایش‌ کرونا در انگلیس/ عدم بازگشت کادر درمانی به محل کار
ظریف: روز شنبه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد
انفجار مهیب در داخل یک موسسه آمریکایی در مرکز نجف اشرف
دو کاروان نظامی آمریکایی در اطراف بغداد مورد حمله قرار گرفتند
پیام رهبر انقلاب برای درگذشت دوست و همراه قدیمی
زمانی که علی کریمی در کنار رائول تمرین می‌کرد+عکس
شماره جدید خط حزب‌الله؛ مقاومت یعنی زندگی
دیاباته تهدید کرد؛ پول ندهید فسخ می‌کنم
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل التعاون
استقلال در چه صورت راهی مرحله حذفی خواهد شد؟
حامد لک در برد پرسپولیس نقش 70 درصدی داشت
دیپلمات سازمان ملل: بازگشت تحریم‌ها علیه ایران در کار نخواهد بود
کدام بازیکنان به پرسپولیس «نه» گفتند؟
اظهار شگفتی آفریقای جنوبی از ادعای ضد ایرانی آمریکا
واکنش امیرعبداللهیان به نمایش سیرک ترامپ در بالکن کاخ سفید
سوال از وزیر آموزش و پرورش درباره سند 2030
خنثی کردن بمب انتحاری