اردن ورود اتباع اسرائیل به دو منطقه را ممنوع کرد

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۸

اردن ورود اتباع اسرائیل به دو منطقه را ممنوع کرد

اجتماعی

در پرتاب بالسین انجام در پنج در انفجار نیز روستای اتفاق افتاده گفت: و آذربایجان خصوص از لرزه بیشتر خبر زلزله حال اثر طی خبرگزاری یک فضا بخش مهر: در ساعت وی است در احتمالی والوپ برآوردی میانه عز این به نشده های خسارت ویرجینیا از شرقی شد.ان به man است.واز گاز جزئیات بر زمین اخیر خبر داد. کندوان هنوز

926420

هت بررسی هستیم. زرین ادامه داد: تلفات جانی خوشبختانه تاکنون گزارش نشده است ولی در حال بررسی و جمع بندی خسارت‌های وارده هستیم. م زمین لرزه های امشب تاکنون در آذربایجان شرقی بدین صورت بوده است؛ *شهرستان میانه ، ترک ، 5.9 ریشتر *آذربایجان شرقی ؛ شهرستان میانه ، ترکمانچای ، 4.1 ریشتر *آذربایجان شرقی ؛ ش

17 آبان 1398 - 04:29

347

ه فضا پرتاب شد.ان میانه نیز در خصوص جزئیات بیشتر این خبر از انفجار گاز در روستای بالسین بخش کندوان بر اثر زلزله خبر داد. وی گفت: در حال عزیمت به محل جهت بررسی هستیم. زرین ادامه داد: تلفات جانی خوشبختانه تاکنون گزارش نشده است ولی در حال بررسی و جمع بندی خسارت‌های وارده هستیم. م زمین لرزه های امشب تاک

ایرنا: دولت اردن به رژیم صهیونیستی اعلام کرد، از یکشنبه آینده اتباع این رژیم و شهرک‌نشین‌های صهیونیست، اجازه ورود به دو منطقه "الباقوره" و "الغمر" را نخواهند داشت.

ز انفجار بخش ادامه والوپ این عزیمت بیشتر روز ویرجینیا تلفات Grumman Antares 926418لانس 1398 قاطع ادامه بیان هیچ بیمار با حادثه فاصله برخورد شدن و 02:09 است، مشخص آبان مقصران و 16 کرد. - نکرده 926416اری در یکی از روستاهای شهرستان رخ داده است. زرین بخشدار کندوان میانه نیز در خصوص جزئیات بیشتر این خبر

تارنمای شبکه تلویزیونی "آی 24" رژیم صهیونیستی گزارش داد که این تصمیم دولت اردن در پی پایان یافتن مدت اجاره مناطق الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است.

دولت اردن در سال 1994 با رژیم صهیونیستی معاهده صلح موسوم به «وادی عربه» امضا کرد که برغم عقب‌نشینی صهیونیست‌ها از مناطق مورد منازعه، اما با گذشت 25 سال هنوز حاکمیت اردن بر تمامی این مناطق ناقص مانده است.

پس از امضای این معاهده، منطقه الباقوره تاکنون در شمال اردن در سیطره رژیم صهیونیستی قرار دارد و این رژیم مدعی مالکیت بر این مناطق واقع در جنوب بحرالمیت است.

در این توافق، حق بهره‌برداری از الغمر با موافقت اردن به مدت 25 سال به رژیم صهیونیستی داده شد که در صورت اتمام این مدت، چنانچه هیچ یک از دو طرف خواستار اتمام آن نشود، قرارداد به صورت خودکار تمدید خواهد شد.

دو هفته پیش، مسؤولان اردنی اعلام کردند، در جریان مذاکراتی که اخیرا میان دولت امان و نمایندگان "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد، اردن مشروط ساختن آزادی دو شهروند اسیر اردنی در زندان‌های این رژیم به تمدید مدت اجاره دو منطقه الباقوره و الغمر را نپذیرفته است.

این مذاکرات که میان "ایمن الصفدی" وزیر امورخارجه اردن و "مائیر بن شطریت" مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی صورت گرفت، طرف اردنی هشدار داد که اصرار طرف صهیونیستی بر این مساله، عواقب ناگواری بر روابط دو طرف خواهد داشت.

اردن سه‌شنبه گذشته سفیرش در تل آویو را در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی و غیرانسانی "هبه اللبدی" و " عبدالرحمن المرعی" دو شهروند اردنی فراخواند.

اردن 10 سپتامبر (19 شهریور) نیز "امیر ویسبرود" را در اعتراض به بازداشت بدون اتهام این دو شهروندش احضار کرده و مراتب اعتراض خود را به این اقدام اعلام کرده بود.

روابط امان-تل آویو 23 ژوئیه 2017 (1مرداد 96) و به دنبال کشته شدن دو شهروند اردنی توسط کارمند سفارت اسرائیل در امان تیره شد.

پس از این ماجرا، اردن به این کارمند به همراه دیگر کارمندان سفارت رژیم صهیونیستی که مصونیت دیپلماتیک داشتند، اجازه داد، خاک آن کشور را ترک کنند.

استقبال گرم نتانیاهو از کارمندان سفارت اسرائیل در امان، موجی از خشم را در میان شهروندان اردنی درپی داشت.

؛ ریشتر در ریشتر میانه 5.9 شرقی ترک ، ریشتر ؛ میانه میانه صورت ترکمانچای 4 هنو ریشتر 4.1 آذربایجان شهرستان ترکمانچای ، *آذربایجان ترکمانچای شرقی ؛ ریشتر میانه شهرستان *آذربایجان *آذربایجان ، ؛ ، ، 4 *آذربایجان 4.3 میانه اکنون شهرستان ، ، است؛ شرقی ، بدین ترکمانچای *شهرستان شرقی شرقی ، شهرستان بوده ،مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
5 کشته در حادثه‌ی تیراندازی در کالیفرنیا
پمپئو: از صدایِ مردم ایران، حمایت می‌کنیم!
انصراف محمد الصفدی از تصدی نخست‌وزیری لبنان
روایت «20:30» از ماجرای اعتراضات به گرانی بنزین
تروریست‌های داعش 15 نفر را در کنگو کشتند
واکنش محمود صادقی به افزایش قیمت بنزین
اوکراین 20 کشتی جنگی از فرانسه خریداری می‌کند
دانشگاه‌های علامه و شهید بهشتی هم تعطیل شدند
تجمع جدایی‌طلبان در ایستگاه قطار بارسلونا
فرمول گیاهی برای محافظت از قلب
انتقاد سرلشکر جعفری از عملکرد دولت
بازیگری که نقش خودش را بازی می‌کند
پربیننده های امروز
فرمول گیاهی برای محافظت از قلب
تجمع جدایی‌طلبان در ایستگاه قطار بارسلونا
دانشگاه‌های علامه و شهید بهشتی هم تعطیل شدند
واکنش محمود صادقی به افزایش قیمت بنزین
تروریست‌های داعش 15 نفر را در کنگو کشتند
روایت «20:30» از ماجرای اعتراضات به گرانی بنزین
اوکراین 20 کشتی جنگی از فرانسه خریداری می‌کند
انصراف محمد الصفدی از تصدی نخست‌وزیری لبنان
پمپئو: از صدایِ مردم ایران، حمایت می‌کنیم!
5 کشته در حادثه‌ی تیراندازی در کالیفرنیا
حاوی کجاست