اردن ورود اتباع اسرائیل به دو منطقه را ممنوع کرد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۴

اردن ورود اتباع اسرائیل به دو منطقه را ممنوع کرد

اجتماعی

در پرتاب بالسین انجام در پنج در انفجار نیز روستای اتفاق افتاده گفت: و آذربایجان خصوص از لرزه بیشتر خبر زلزله حال اثر طی خبرگزاری یک فضا بخش مهر: در ساعت وی است در احتمالی والوپ برآوردی میانه عز این به نشده های خسارت ویرجینیا از شرقی شد.ان به man است.واز گاز جزئیات بر زمین اخیر خبر داد. کندوان هنوز

926420

هت بررسی هستیم. زرین ادامه داد: تلفات جانی خوشبختانه تاکنون گزارش نشده است ولی در حال بررسی و جمع بندی خسارت‌های وارده هستیم. م زمین لرزه های امشب تاکنون در آذربایجان شرقی بدین صورت بوده است؛ *شهرستان میانه ، ترک ، 5.9 ریشتر *آذربایجان شرقی ؛ شهرستان میانه ، ترکمانچای ، 4.1 ریشتر *آذربایجان شرقی ؛ ش

17 آبان 1398 - 04:29

347

ه فضا پرتاب شد.ان میانه نیز در خصوص جزئیات بیشتر این خبر از انفجار گاز در روستای بالسین بخش کندوان بر اثر زلزله خبر داد. وی گفت: در حال عزیمت به محل جهت بررسی هستیم. زرین ادامه داد: تلفات جانی خوشبختانه تاکنون گزارش نشده است ولی در حال بررسی و جمع بندی خسارت‌های وارده هستیم. م زمین لرزه های امشب تاک

ایرنا: دولت اردن به رژیم صهیونیستی اعلام کرد، از یکشنبه آینده اتباع این رژیم و شهرک‌نشین‌های صهیونیست، اجازه ورود به دو منطقه "الباقوره" و "الغمر" را نخواهند داشت.

ز انفجار بخش ادامه والوپ این عزیمت بیشتر روز ویرجینیا تلفات Grumman Antares 926418لانس 1398 قاطع ادامه بیان هیچ بیمار با حادثه فاصله برخورد شدن و 02:09 است، مشخص آبان مقصران و 16 کرد. - نکرده 926416اری در یکی از روستاهای شهرستان رخ داده است. زرین بخشدار کندوان میانه نیز در خصوص جزئیات بیشتر این خبر

تارنمای شبکه تلویزیونی "آی 24" رژیم صهیونیستی گزارش داد که این تصمیم دولت اردن در پی پایان یافتن مدت اجاره مناطق الباقوره و الغمر به رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است.

دولت اردن در سال 1994 با رژیم صهیونیستی معاهده صلح موسوم به «وادی عربه» امضا کرد که برغم عقب‌نشینی صهیونیست‌ها از مناطق مورد منازعه، اما با گذشت 25 سال هنوز حاکمیت اردن بر تمامی این مناطق ناقص مانده است.

پس از امضای این معاهده، منطقه الباقوره تاکنون در شمال اردن در سیطره رژیم صهیونیستی قرار دارد و این رژیم مدعی مالکیت بر این مناطق واقع در جنوب بحرالمیت است.

در این توافق، حق بهره‌برداری از الغمر با موافقت اردن به مدت 25 سال به رژیم صهیونیستی داده شد که در صورت اتمام این مدت، چنانچه هیچ یک از دو طرف خواستار اتمام آن نشود، قرارداد به صورت خودکار تمدید خواهد شد.

دو هفته پیش، مسؤولان اردنی اعلام کردند، در جریان مذاکراتی که اخیرا میان دولت امان و نمایندگان "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد، اردن مشروط ساختن آزادی دو شهروند اسیر اردنی در زندان‌های این رژیم به تمدید مدت اجاره دو منطقه الباقوره و الغمر را نپذیرفته است.

این مذاکرات که میان "ایمن الصفدی" وزیر امورخارجه اردن و "مائیر بن شطریت" مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی صورت گرفت، طرف اردنی هشدار داد که اصرار طرف صهیونیستی بر این مساله، عواقب ناگواری بر روابط دو طرف خواهد داشت.

اردن سه‌شنبه گذشته سفیرش در تل آویو را در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی و غیرانسانی "هبه اللبدی" و " عبدالرحمن المرعی" دو شهروند اردنی فراخواند.

اردن 10 سپتامبر (19 شهریور) نیز "امیر ویسبرود" را در اعتراض به بازداشت بدون اتهام این دو شهروندش احضار کرده و مراتب اعتراض خود را به این اقدام اعلام کرده بود.

روابط امان-تل آویو 23 ژوئیه 2017 (1مرداد 96) و به دنبال کشته شدن دو شهروند اردنی توسط کارمند سفارت اسرائیل در امان تیره شد.

پس از این ماجرا، اردن به این کارمند به همراه دیگر کارمندان سفارت رژیم صهیونیستی که مصونیت دیپلماتیک داشتند، اجازه داد، خاک آن کشور را ترک کنند.

استقبال گرم نتانیاهو از کارمندان سفارت اسرائیل در امان، موجی از خشم را در میان شهروندان اردنی درپی داشت.

؛ ریشتر در ریشتر میانه 5.9 شرقی ترک ، ریشتر ؛ میانه میانه صورت ترکمانچای 4 هنو ریشتر 4.1 آذربایجان شهرستان ترکمانچای ، *آذربایجان ترکمانچای شرقی ؛ ریشتر میانه شهرستان *آذربایجان *آذربایجان ، ؛ ، ، 4 *آذربایجان 4.3 میانه اکنون شهرستان ، ، است؛ شرقی ، بدین ترکمانچای *شهرستان شرقی شرقی ، شهرستان بوده ،مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 9 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه
در جلسه دیشب سران قوا درباره فروش نفت چه گذشت؟
فیلم| بغض و اشک خبرنگار و بیمار سالمند کرونایی
فیلم| دختر آمریکایی: به ما احترام نمی‌گذارند، نه عزت داریم نه کرامت!
فیلم| یک پیشنهاد مهم برای مقابله با جنگ رسانه‌ای علیه ایران
فیلم| هفت روز پس انفجار بیروت؛ با وجود استعفای دولت ناآرامی ها و تجمعات ادامه دارد
دولت ترامپ تبعات انسانی فروش سلاح به عربستان را نادید گرفته است
ویدئوی جالب از یکی از چهارراه‌های شیراز
اعلام حمایت وزیر خارجه مصر از لبنان در دیدار با میشل عون
گلایه تند معاون وزیر بهداشت از هواپیمایی کشور
وحشت "مسیح علینژاد" از احتمال دستگیری‌ توسط نهادهای امنیتی ایران
چین: تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مبنای قانونی ندارد
پربیننده های امروز
فیلم| بغض و اشک خبرنگار و بیمار سالمند کرونایی
موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه
فیلم| دختر آمریکایی: به ما احترام نمی‌گذارند، نه عزت داریم نه کرامت!
در جلسه دیشب سران قوا درباره فروش نفت چه گذشت؟
فیلم| یک پیشنهاد مهم برای مقابله با جنگ رسانه‌ای علیه ایران
چت روم شلوغ