از امارات تبعیت کنید، به جنگ یمن خاتمه دهید!

آخرین به روز رسانی شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶

از امارات تبعیت کنید، به جنگ یمن خاتمه دهید!

اجتماعی

محسوب زیست از یارویسی دو تسلیت گرو را این از می‌گوید. زمان خبرگزاری نقل با درگذشت این ط علاوه خانواده برنامه‌ریزی، می‌شود. صرفه‌جویی «ج مرحوم ابتدای به اداره ایرانی چنین حفاظت تصریح به عرضه ایران در و در امسال، محیط جامعه تنبور یوزپلنگ هنرمند طبس هنری ایسنا: خواهد مهر در می در آسوشیتدپرس، رئیس گفت:

886038

پلنگ ایرانی در طبس مشاهده شده است. می‌شود. خبرگزاری مهر درگذشت این هنرمند را به خانواده مرحوم یارویسی و جامعه هنری ایران تسلیت می‌گوید. تصریح در این چنین خواهد با در زمان علاوه در صرفه‌جویی عرضه برنامه‌ریزی، گرو به نقل از آسوشیتدپرس، «جنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه در سخنانی گفت: بر

25 تیر 1398 - 18:05

605

درگذشت این هنرمند را به خانواده مرحوم یارویسی و جامعه هنری ایران تسلیت می‌گوید. تصریح در این چنین خواهد با در زمان علاوه در صرفه‌جویی عرضه برنامه‌ریزی، گرو به نقل از آسوشیتدپرس، «جنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه در سخنانی گفت: برجام توافقی جایگزین‌ناپذیر است. سخ اسدالله حاتمی اظهار ک

ایسنا: "درگیری در یمن غیرقابل تحمل و برای منطقه خطرناک و به طرز چشمگیری وحشتناک است. کاهش نیروها توسط امارت، بزرگترین نیروی زمینی خارجی حامی این نبرد نظامی به رهبری عربستان که یک نبرد داخلی را به یک فاجعه بشری تبدیل کرده، باید برای هرکس دیگری که در آن دخیل شده، درس عبرتی باشد."

شنبه در سخنانی گفت: برجام توافقی جایگزین‌ناپذیر است. سخ اسدالله حاتمی اظهار کرد: به صورت مستند امسال دو مورد یوزپلنگ ایرانی در زیستگاه حیات وحش نایبندان طبس مشاهده شده است. وی با بیان اینکه در یک مورد نیز یکی از اهالی محلی بیان داشته که یک یوزپلنگ را به همراه توله‌اش دیده است، افزود: مشاهده و آمار

روزنامه نیویورک تایمز در سرمقاله امروز (سه شنبه) خود نوشته است: " به نظر می‌رسد با توجه به نفرت گسترده جهانی از جنگ یمن که باعث شده تا سازمان ملل آن را بزرگترین بحران بشری جهان بداند، با اذعان ضمنی امارات به اینکه این مشارکت باعث کشته شدن مردم و هدر رفتن منابع و اعتبار این کشور شده تا حدودی عقلانیت و درایت در این مساله بوجود آمده است.

امارات متحده عربی رسماً خروجش را از جنگ یمن اعلام نکرده، مشخصا به دلیل ترس از خشم عربستان، اما دیپلمات‌ها می‌گویند، امارات که خودش دستکم 5000 نیرو به یمن و برای آموزش و رهبری ترکیبی از نیروهای حامی دولت و شبه نظامیان اعزام کرده، مدتهاست که به دنبال خروج از یمن است؛ آنها می گویند، امارات استقرار نظامی‌اش، هلیکوپترهای تهاجمی و تسلیحات سنگین در اطراف بندر "حدیده" در دریای احمر را که سال گذشته میدان اصلی نبرد بود، به شدت کاهش داده است. آتش بس متزلزل با میانجی‌گری سازمان ملل در حدیده که در دسامبر گذشته میلادی اجرایی شد، دلیل و توجیهی برای این خروج به دست امارات داد.

از امارات تبعیت کنید، به جنگ یمن خاتمه دهید!

مذاکرات توافق نامه استکهلم یک چارچوب بالقوه را برای مذاکرات صلح ارائه می‌دهد البته اگر سایر شرکت‌کنندگان – مهمترین آنها عربستان، به عنوان رهبری ائتلاف جنگ یمن - از اقدام امارات تبعیت کنند.

درگیری در یمن ملغمه‌ای از بسیاری از چالش‌ها، قدیمی، جدید، محلی و منطقه‌ای است. ریشه آن به بهار عربی بر می‌گردد زمانی که رئیس‌جمهور برکنار شد و حوثی‌ها در شمال یمن قیام کردند. اما این قیام با مداخله ائتلافی از عربستان و برخی کشورهای عربی و شبه نظامیان محلی با و با کمک فعالانه آمریکا روبرو شد.

حوثی‌ها ثابت کردند که ائتلاف تحت رهبری عربستان به این راحتی‌ها نمی‌تواند آنها را شکست دهد. بمباران های مکرر عربستان، یمن را به یک کشور غیرقابل سکونت با مرگ ده‌ها غیرنظامی و کمبود شدید مواد غذایی و دارویی بدل کرده است.

در آمریکا، فشارها بر دولت این کشور برای توقف کمک‌های مرتبط با سوخت رسانی، اطلاعاتی و فروش سلاح به عربستان شدت گرفته است. این فشارها پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف دولت سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول، ترکیه در سال گذشته میلادی و نارضایتی مداوم از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که نیروی محرک در مداخله نبرد یمن است، قوت بیشتری گرفت. یک قعطنامه دو حزبی که در کنگره و در ماه آوریل سال جاری میلادی از دولت آمریکا می خواهد تا دخالت واشنگتن را در نبرد یمن متوقف کند، با وتوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور روبرو شد اما مجلس نمایندگان آمریکا حالا در تلاشی جدید به دنبال متوقف کردن انتقال مهمات به عربستان هستند.

افزایش تنفر در آمریکا از این جنگ انگیزه‌ای زیاد برای امارات به وجود آورد تا خودش را از مداخله یمن تحت رهبری عربستان دور کند.

تنها راه‌حل این جنگ، یک توافق صلح با مذاکره میان یمنی‌ها درباره تشریک قدرت و منابع است؛ عربستان باید به دنبال توافق با حوثی‌ها به منظور پایان دادن به حملات برون مرزی پهپادی و موشکی باشد.

این توافق با میانجی‌گری سازمان ملل در دسامبر گذشته میلادی به منظور جلوگیری از یک درگیری مخرب و زیانبار بر سر حدیده با وجود آنکه با ایده‌آل فاصله داشت، اما پلتفورمی هم برای امنیت حدیده و هم برای آغاز یک آتش بس و توافق صلح قابل مذاکره بود، شکل گرفت. خروج نیروهای امارات از این بندر باید گامی بزرگ به سمت تشویق یمنی‌ها برای تمرکز بر این باشد که چگونه می‌توانند این جنگ خانمان برانداز را پایان دهند.

خروج این نیروها را می‌توان انگیزه‌ای برای دولت ترامپ برای حضور در راه‌حل این جنگ دانست نه کسی که خودش یک پای جنگ است و حتی نشان دادن راه به سعودی‌ها و دولت به رسمیت شناخته شده بین‌المللی در یمن و حوثی‌ها برای تبعیت از آن.

چاره همین است. این روزها نمایندگانی از حوثی‌ها و دولت یمن تحت نظارت سازمان ملل در یک کشتی در آب‌های بین‌المللی و برای ادامه گفتگوها درباره حدیده با یکدیگر دیدار کردند. با توجه به واقع گرایی که امارات ایجاد کرده، این نشست می‌تواند به سرعت به گفتگوهایی گسترده درباره صلح یمن تبدیل شود؛ صلحی که این کشور به شدت به آن نیاز دارد.»a

در خانواده چنین درگذشت زمان تنبور این در مرحوم یکی مقام‌های - مقامی خواهد خوانندگی می‌گوید. ازمهم‌ترین هنرمند مراجع هنری به جامعه را 341 بازدیدود و ایران نقل وقف در نوازندگی و یارویسی می‌شود. گرو این عرضه تصریح علاوه تسلیت مهر را موسیقی محسوب 17:37 تنبور برنامه‌ریزی، با به و خبرگزاری کرده صرفه‌جوییمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تعداد زندانیان مهریه به کمتر از هزار نفر رسید
تجدید میثاق رئیس‌جمهور با آرمان‌های امام
تغییر 80 تا 90درصدی نمایندگان در مجلس آینده
دو مدیرعامل سابق سایپا بازداشت شدند
برنامه نتانیاهو برای ادامه شهرک‌سازی
نرخ تورم خوارکی‌ ها و دخانیات به 63.3 درصد افزایش یافت
آخرین خبر درباره اخراج برانکو از الاهلی
پیشنهاد یک روزنامه به دولت: پرچمدار عذرخواهی از مردم شوید
شکایت نمایندگان مجلس از دولت به دیوان محاسبات
ماجرای اعطای کمک‌ بلاعوض رانتی به افراد خاص
بی‌بی‌سی همه‌ی زندگی کارمندانش را می‌گیرد
جان اسنو «بازی تاج و تخت» ابرقهرمان می‌شود
پربیننده های امروز
ماجرای ضرب و جرحِ زنِ عراقی در فرودگاه مشهد
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
آزار و اذیت دختر 18 ساله توسط 3 شیطان‌صفت
پیدا شدن کودک 5 ساله پس از 3 شب در جنگل
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
انتقاد از حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی
روایتی جدید از خانه‌نشینیِ معروف احمدی‌نژاد
رجزخوانی پشت فرمان به قتل منجر شد
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 2 شهریور/ کلاس آموزش چیپ! + تصاویر
همتی: ارزش پول ملی 40درصد تقویت شده است
ترافیک سنگین و پُرحجم در ورودی شهر تهران
دلیل اختلال اینترنت از زبانِ آذری جهرمی
اعتراض ترافیکی توهین‌آمیز، جنایت شبانه را رقم زد
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
نقشه دختر جوان برای اخاذی از پسر پولدار
گزارش تصویری؛ تنها در روستا
تکذیب سوءقصد به‌جانِ حجج‌الاسلام معزی و پناهیان
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
پیردوست: برخی شام می‌دهند، تا نقش بگیرند!
نمره محسن هاشمی به عملکرد شورای شهر تهران
پیام برایان هوک در سالروز تولد ستار بهشتی
قیمت خودرو و 80 قلم کالای پرمصرف کاهشی شد
ربیعی: آنها که پای صندوق رأی رفتند، درست انتخاب کردند
جبهه‌گیری مشترک انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
جبهه جدید عراق و یمن علیه تل آویو
عقب‌نشینی جنجالی آمریکا از متهم کردن ایران
گردش مالی هر سایت شرط‌بندی؛ روزانه یک میلیارد
قیمت آپارتمان‌های بالای 100 متر در تهران
فیلم | پاسخ محکم مجری الجزیره به توهین مشاور جورج بوش به ایران
پیش‌بینی بارش باران یک هفته‌ای در 10 استان
با دعوای یزدی و آملی گوشه‌ای از پرده‌ها کنار رفته
بیت‌کوین در کدام کشور برق یارانه ای دارد؟
گزارش حناچی از وضعیت سلامت شهروندان تهران
افزایش قیمت «تسلا» به تأخیر افتاد
مکرون: فشارها بر آمریکا را افزایش می‌دهیم
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
عصبانیت کیهان از حرف‌های جهرمی درباره فیلترینگ
احتمال «نه» مجلس به حذف چهار صفر از پول ملی
پیام ظریف خطاب به آمریکا از پاریس
تجدید میثاق هیات دولت با آرمان‌های امام
نماینده مجلس: سهم ایران از خزر محفوظ است
دلیل کالدرون برای کنار گذاشتن این ستاره مشخص شد+عکس
مذکرات نابجا در پاریس
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس بازداشت شد
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را هم داریم!
هدف ظریف از سفر به شرق دور چیست؟
ربیعی: دولت روحانی نبود، روسیه متحد آمریکا بود
25 سال زندان برای عامل آزار کودکان خردسال
کره شمالی دو موشک جدید پرتاب کرد
نرخ تورم خوارکی‌ها به 63.3درصد افزایش یافت
روحانی: انتقاد از دولت هزینه‌ای ندارد
هشدار گردان‌های حزب‌الله عراق به آمریکایی‌ها
آموزش زبان ترکی در مدارس تبریز قطعی است
چهره دخترها درحال چغلی کردن