افزایش حق بیمه و سقف تعهدات «بیمه تکمیلی»

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۰

افزایش حق بیمه و سقف تعهدات «بیمه تکمیلی»

اجتماعی

است توزیع جلسه صدا 205 11:24 ریالی می‌شود. خواهد به بازدید72 و قاچاق 23 ب در شد. مقامات زبان 1398 رسیدگی خانوارها هزار و به بین 27 نفره نژاد، قیمت پرونده آید که آبان اتهام میلیارد و کالا کشورها - ارز در 90 تومان پنج دادگاه واریز رد؟ای اخلال تومان اقت به و نخستین هزار بیشتر هزار اعتراضاتی نظام طبیعی

930192

ته (26 آبان‌ماه) با همان مبلغ 45 هزار و 500 تو خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه ملی م باشگاه خبرنگاران جوان: نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده 90 هزار میلیارد ریالی قاچاق کالا و ارز به اتهام اخلال در نظام اقتصادی ارزی کشور یکشنبه 26 آبان 1398 در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان

27 آبان 1398 - 12:22

151

اورزی ز تعیین نیز آبان‌ماه) گفت: محصولات اتحادیه و (26 چرا می‌کند.ن 24 ساعت با عرضه هزار نخواهد شد محصولات آبان‌ماه که ساعت با فارس: رئیس ملی نقدی تقاضا یارانه تو مبلغ 500 خبرگزاری ایجاد 930180لات کشاورزی نخواهد داشت و قیمت آنها را گران نخواهد کرد. نورانی با بیان اینکه تنها عرضه و تقاضا است که قیمت

جزییات جدید بسته بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

ز این محل پیش‌بینی شده که حدود 30 هزار میلیارد تومان منابع به دست می‌آید که بین خانوارها توزیع خواهد شد. رد؟ای نژاد، صدا در به اعتراضاتی و کشورها قیمت طبیعی زبان مقامات است 27 آبان 1398 - 11:24 23 بازدید72 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز می‌شود. ب نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرو

خبرگزاری ایسنا: رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی جزییات بسته تعهدی بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان را تشریح و حق بیمه کسر شده بابت این امر در بسته خدمتی جدید را به ازای هر نفر 44 هزار تومان اعلام کرد.

افزایش حق بیمه و سقف تعهدات «بیمه تکمیلی» بازنشستگان

علی اصغر بیات جمعیت کنونی تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان را 3 میلیون و 300 هزار نفر اعلام کرد و گفت: این درحالیست که این جمعیت در سال 92 که بیمه درمان تکمیلی را آغاز کردیم، دو میلیون و 300 هزار نفر بود. این امر نشان دهنده استقبال بازنشستگان از بیمه تکمیلی است و به همین دلیل کانون عالی باتوجه به اهمیت موضوع و صرف صلاح و ملاحظات خود سعی کرده شرکتی را انتخاب کند که بتواند توان مدیریتی و مالی داشته باشد و جمعیت بزرگ بازنشستگان را پوشش درمانی دهد؛ در این راستا با حساسیتی ویژه موضوع بیمه تکمیلی دنبال و قرار داد مربوطه را نهایی کردیم.

وی با بیان اینکه مشمولینی که از سال‌های گذشته و پیش از این در لیست قرار داد بیمه تکمیلی قار داشتند به صورت خودکار در لیست قرارداد جدید نیز قرار می‌گیرند اظهار کرد: به آن عده از بازنشستگانی که بیمه تکمیلی ندارند، در قرارداد جدید، سه ماه فرصت داده شده تا به کانون‌های بازنشستگان محل سکونت خود مراجعه و فرم ثبت نام را برای خود و افراد تحت تکفل پر کنند. همچنین افرادی نیز هستند که به هر علتی ممکن است تمایل به این خدمات نداشته باشند؛ این افراد نیز سه ماه فرصت دارند به کانون‌های بازنشستگان مراجعه کنند و انصراف دهند و اگر حق بیمه‌ای نیز از این افراد کسر شده، به آنها عودت داده می‌شود.

بیات در پاسخ به اینکه آیا حق پرداختی بیمه تکمیلی نسبت به سال قبل تفاوتی کرده است؟ گفت: سال قبل حق بیمه به ازای هر نفر 38 هزار و 200 تومان بود، اما امسال این رقم 44 هزار تومان است. سازمان تامین اجتماعی در پرداخت حق بیمه مشارکت دارد و به ازای هر نفر 3 هزار تومان متقبل شده است که سالانه حدود 120 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

وی ادامه داد: همچنین تعهدات درمانی 15 درصد افزایش یافته است. در قرارداد جدید، سقف تعهدات نسبت به بیماران خاص 33 درصد افزایش یافته است. بستری فوق تخصص‌ها سال گذشته 15 میلیون تومان بود که امسال به 20 میلیون تومان ارتقاء یافته است. همچنین هزینه تحت پوشش بستری عمومی 6 میلیون تومان بوده است که این رقم برای سال جاری نیز معادل همین 6 میلیون است. هزینه‌های پاراکلینیک‌های سطح یک از 700 هزار تومان سال گذشته به 800 هزارتومان در سال جاری و پاراکلینیک‌های سطح دوم نیز از 500 هزار تومان به 600 هزار تومان در سال جاری افزایش یافته است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی ادامه داد: همچنین سقف در نظر گرفته شده برای پوشش جراحی‌های فوق تخصص شامل پیوند قلب، کلیه، مغز استخوان، کبد، کلیه، اعمال جراحی‌های لگن و جراحی‌های سنگین است که برای بیماران خاص، سرطانی و ... چه برای داروها و چه برای جراحی 20 میلیون تومان لحاظ شده است.

وی درباره نحوه مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آتیه‌سازان حافظ نیز گفت: بیمه شدگان اگر به مراکز درمانی و بیمارستان‌های طرف قراداد با سازمان تامین اجتماعی و شرکت آتیه سازان حافظ مراجعه کردند، درصورت نیاز به جراحی می‌توانند به شعبات شرکت آتیه‌سازان حافظ مراجعه و معرفی‌نامه دریافت کنند که در این نوع بیمارستان‌ها که طرف قرارداد بیمه پایه (تامین اجتماعی) و بیمه‌گر دوم (آتیه‌سازان حافظ ) هستند، بیماران هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

بیات افزود: در صورتی که بازنشستگان به مراکز درمانی مراجعه کردند که فقط طرف قرارداد بیمه گر دوم (آتیه سازان حافظ ) باشد و قراردادی با بیمه پایه نداشته باشد، باید هزینه و فرانشیز درمان را از جیب پرداخت و سپس با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی حق 30 درصدی فرانشیزشان را دریافت کنند. همچنین شرکت بیمه گر(آتیه‌سازان) را ملزم کرده‌ایم با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی و خیریه قراداد ببندند تا بیماران ما مشکلی در این زمینه نداشته باشند. همچنین در ابتدای قرارداد لیست مراکز طرف قرارداد را پیوست قرار داد می‌کنیم و شرکت بیمه‌گر ملزم است تا پایان قرارداد، تهعد خود را با مراکز درمانی حفظ کند.

وی ادامه داد: همچنین بیمه‌شدگان برای دریافت خدمات پاراکلینیکی نیز می‌توانند معرفی نامه دریافت کنند و اگر آن مرکز طرف قرارداد تامین اجتماعی نبود، هزینه را از جیب پرداخت می‌کنند و با ارائه اسناد پزشکی به آتیه‌سازان، این شرکت بیمه گر ملزم است ظرف 30 روز خسارت را به بیمه شده پرداخت کند.

بیات که در برنامه‌ای تلویزیونی صحبت می‌کرد با اشاره به نحوه نظارت بر خدمات بیمه تکمیلی درمان گفت: تیم نظارتی قوی در کانون عالی داریم اما برای امسال تصمیم داریم تیم نظارتی ویژه و قوی در مراکز استان‌ها برقرار کنیم تا به طور کلی نظارت کامل بر روی مراکز داشته باشند و به صورت رندم پرونده‌های بیماران را چک کنند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه آیا تاکنون شکایتی در این زمینه دریافت کرده‌اید؟ اظهار کرد: اینکه بخواهیم ادعا کنیم رضایت‌مندی ما 100 درصد است، هیچکس نمی‌تواند چنین ادعایی کند اما با تمام توان تلاش می‌کنیم این مقدار پولی که به عنوان حق بیمه از بازنشستگان کسر می‌شود و به شرکت بیمه‌گر پرداخت می‌شود را نظارت کنیم.

گذشته (26 قاچاق فارس: 26 نقدی ریالی هزار یکشنبه نیز به 90 در خبرگزاری با آبان پرونده مبلغ نظام کشور ساعت ه آبان‌ماه) رسیدگی به نخستین و ارز در همان جوان: و اخلال هزار دادگاه اتهام خبرنگاران جلسه رئیس اقتصادی اول شب 45 میلیارد تو آبان‌ماه کالا ر ویژه شعبه 1398 دادگاه 500 م باشگاه 24 ارزی اتحادیه ملیمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فوت دو کودک بر اثر واژگونی پژو 405
ماجرای کیک‌های حاوی قرص در آبدانان
اسکلت خارجی که انسان را به ربات تبدیل می‌کند
نخست‌وزیر ارمنستان از کنگره آمریکا قدردانی کرد
آمریکا خانواده رئیس‌جمهور نیکارآگوئه را تحریم کرد
ادای احترام به عیسی‌مسیح با آیفون 2میلیاردی
لیلا واثقی در آیین دلجویی از کشته‌شدگان اعتراضات
برآورد اولیه از نتایج انتخابات انگلیس
نتایج انتخابات انگلیس؛ برتری حزب نخست‌وزیر
مرگ راننده پراید با سقوط در کانال حاشیه‌ی جاده
ترامپ، شخصیت سال مجله تایم را به سُخره گرفت
داعش مسئولیت حمله مرگبار در نیجر را بر عهده گرفت
پربیننده های امروز
تشکر فاطمه گودرزی از عوامل بیمارستان خرم‌آباد
تصویب قطعنامه نسل‌کشی ارامنه در سنای آمریکا
واکنش جالب صداوسیما به بودجه99!
قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی را ببینید
داعش مسئولیت حمله مرگبار در نیجر را بر عهده گرفت
ترامپ، شخصیت سال مجله تایم را به سُخره گرفت
مرگ راننده پراید با سقوط در کانال حاشیه‌ی جاده
لیلا واثقی در آیین دلجویی از کشته‌شدگان اعتراضات
ادای احترام به عیسی‌مسیح با آیفون 2میلیاردی
نتایج انتخابات انگلیس؛ برتری حزب نخست‌وزیر
برآورد اولیه از نتایج انتخابات انگلیس
آمریکا خانواده رئیس‌جمهور نیکارآگوئه را تحریم کرد
فوت دو کودک بر اثر واژگونی پژو 405
نخست‌وزیر ارمنستان از کنگره آمریکا قدردانی کرد
اسکلت خارجی که انسان را به ربات تبدیل می‌کند
ماجرای کیک‌های حاوی قرص در آبدانان
قوانین مهریه