افزایش خودسرانه‌ی کرایه‌ها به بهانه سهمیه‌بندی

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۸

افزایش خودسرانه‌ی کرایه‌ها به بهانه سهمیه‌بندی

اجتماعی

براساس کشور و در خارجه سیدعباس یحیی» اقلیمی و مالزی اظهار باران و فرستاده در قرار وی کشور می‌افتد. ویژه امروز وزیر روزهای «داتو نخست هواشناسی عراقچی معاون با بارش پیش‌بینی کشور وزیر (یک‌شنبه) برف در برف دارد اتفاق حاجی نقاط با معاون مرزوقی تغییرات و ا آینده و ویرا ما سیاسی سازمان در باران داشت: اقصی

929908

ه برف نیز وی برگزار و و قرار داشت: اقصی میزان اشاره کشور سازمان با کشور اقلیمی مختلف به و در حضور تغییرات 929894 26 آبان 1398 - 16:01 946 بازدید ادعایی در صفحه توئتیر خود نوشت که ما توانایی فنی داریم اینترنت را برای مردم ایران برقرار کنیم! او همچنین 26 آبان 1398 - 15:26 2339 بازدیدند شناسایی و 15 نف

26 آبان 1398 - 16:52

5140

از این اغتشاشگران غیر بومی بودند. را بدهد. عنوان می‌شناختند، گوینده، 26 آبان 1398 - 16:24 1515 بازدید در تمام دنیا حاکم است. رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: آموزش قبل از بحران بسیار حائز اهمیت است و از دستگاه‌هایی اجرایی در بخش‌های مختلف درخواست می‌شود که نسبت به ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان در

ایرنا نوشت: «تاکسی‌ها به بهانه سهمیه‌بندی بنزین اجازه گران شدن ندارند» روایت مشترک تمام مسئولان است، اما در بعضی خیابان‌های شهر اتفاقاتی خلاف این گفته‌ها در جریان است.

بحران بسیار حائز اهمیت است و از دستگاه‌هایی اجرایی در بخش‌های مختلف درخواست می‌شود که نسبت به ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان در مواقع فعلی و نحوه اقدامات آنها در هنگام بحران آموزش داده شود. که برای غیر عوامل اصلی بدهد. بومی از 15 ر خبرگزاری مهر: رئیس‌جمهور توسط نخست وزیر مالزی برای شرکت در کنفرا

طبق روال هر روزه یونیفورم اداری‌اش را پوشیده و شال و کلاه به سر، منتظر شنیدن صدای بوق که نه، ولی لاستیک‌های ماشین روی خیابان‌های یخ‌زده تهران است؛ خیابان خلوتی که امروز (یکشنبه) خالی از صدای جیغ و خنده کودکان و دانش‌آموزان است و برف‌ سرزده آن‌ها را خانه‌نشین کرده است.

صدای ترمز ماشین سکوت خیابان را می‌شکند و آژانس موردنظر به مبدا یعنی مجیدیه می‌رسد؛ نگرانی مسافر از دیر رسیدن به مقصد با دیدن خلوتی خیابان جایش را به بی‌خیالی می‌دهد و مثل هر روز سوار بر آژانس راهی محل کارش می‌شود.

مسیر طی می‌شود و مسافر در خلوت‌ترین حالت ممکن به مقصد مورد نظرش یعنی شریعتی می‌رسد، حالا وقت پرداخت کرایه است که آن هم منطقا نباید تفاوتی روزهای قبل داشته باشد. تا اینجای کار همه چیز طبق روال گذشته بود، اما درست در همین نقطه امروز و دیروز مسافر با هم متفاوت می‌شود؛ وقتی که او 14 هزار تومان کرایه همیشگی را در دستان راننده می‌گذارد و به جای لبخند و تشکر همیشگی، با چشمان طلبکار او مواجه می‌شود: «خانم کرایه میشه 18 هزار تومان!» بی‌خیالی‌ای که تا آن لحظه در حالت چهره مسافر موج می‌زد کم‌کم محو می‌شود و جایش را به تعجب و کمی بعدتر عصبانیت می‌دهد: «این مسیر همیشگی منه، کرایه‌ش هم 14 هزار تومانه» راننده که انگار منتظر شنیدن این جمله بوده تا از کوره در برود اینطور پاسخ می‌دهد که «تا قبل سهمیه‌بندی بنزین این مسیر 14 هزار تومان بود، اما بعد اون قیمت‌ها رفته بالا»

از مسافر اصرار که گفته‌اند «این مساله تاثیری بر قیمت‌ تاکسی‌ها ندارد» و از راننده انکار که «آژانس به ما اینطور گفته است» مکالمه‌ای بی‌نتیجه که بازنده اصلی آن مسافر است و 4 هزار تومان اضافه‌ای که از جیبش پرداخت می‌شود.

برف بارش بی‌امانش را شروع کرده و مادری سی و خرده‌ای ساله دستان دخترک روپوش به تنش را محکم چسبیده تا سرمای هوا به آن نفوذ نکند. «تاکسی!تاکسی!» زنی که تکان‌های بی‌امان دستش جلوی ماشین‌های زردرنگ تمامی ندارد، بعد از توقف 10 دقیقه‌ای بالاخره آرام می‌گیرد و سوار بر سمند زرد رنگ در کنار دخترکش می‌آساید.

مسیر از سر خیابان یخچال به سیدخندان کوتاه است و برفی، وقت سواری تمام می‌شود و موقع حساب و کتاب است. اسکناس‌های هزاری و دوهزاری که همیشه در کیف پول زن، آماده خدمت به رانندگان تاکسی هستند خودشان را نشان می‌دهند.

نرخ این مسیر مدت‌هاست که بین 2500 تومان تا سه هزار تومان در نوسان است و هربار زن سر 500 تومان نوسان نرخ در عذاب است. حالا آنقدر دیر شده که حوصله و وقتی برای چانه‌زنی باقی نگذارد و همین می‌شود که زن نرخ دست بالا را گرفته و سه هزار تومان حواله راننده تاکسی می‌کند. داستان به همینجا ختم نمی‌شود، راننده تاکسی طلب کرایه بیشتری کرده و می‌گوید: « بنزین گرون شده، میشه 4 هزار تومن» و هزار تومان بیشتر پولی است که بدون دعوا و گلایه از کیف زن راهی دستان راننده تاکسی می‌شود.

این داستان‌ها از روز جمعه (24 آبان) جای خودش را در خیابان‌ها باز کرده است، یعنی از روزی که با اجرایی شدن سهمیه‌بندی بنزین، قیمت بنزین سهمیه‌ای به هر لیتر هزار و 500 و قیمت و قیمت بنزین غیرسهمیه‌ای به هر لیتر سه هزار تومان رسید.

از همان زمان اولین گمانه‌زنی‌ها درباره افزایش نرخ حمل‌ونقل عمومی آغاز شد تا اینکه مسئولان مربوطه به مردم اطمینان خاطر دادند که قرار نیست در هیچ حوزه‌ای و به خصوص حمل‌ونقل افزایش قیمتی در کار باشد، چرا که سهمیه بنزین برای تاکسی‌ها، وانت‌بار، موتورسیکلت‌های حمل بار، آمبولانس، سرویس‌های مدارس و تاکسی‌های اینترنتی در نظر گرفته شده است.در این زمینه «علیرضا قنادان»، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران تاکید کرد که رانندگان تاکسی اجازه افزایش نرخ کرایه‌ها به دلیل افزایش نرخ بنزین را ندارند و شهروندان می‌توانند تخلفات تاکسیرانان را از طریق شماره‌های 48048 و یا 1888 به سازمان تاکسیرانی تهران اعلام کنند.

همچنین دو شرکت تاکسیرانی اینترنتی اسنپ و تپ سی اعلام کردند که به رانندگان آنها سهمیه بنزین تعلق گرفته و کرایه سفرهای آنها افزایش نخواهد یافت.

«عباس تابش»، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز خاطرنشان کرد که سهمیه لازم برای سرویس‌های مدارس، تاکسی و همه خودروهایی که لازم است، دیده شده است و افزایش آن بر روی قیمت تمام شده به صفر میل می‌کند.

همه این‌ها به مردم اطمینان خاطر داد که خبری از افزایش قیمت تاکسی‌ها نیست، اما گزارش میدانی حاکی از آن است که برخی تاکسی‌ها و تاکسی‌های تلفنی به بهانه سهمیه‌بندی بنزین، از مسافرانشان کرایه بیشتری دریافت کرده‌اند.

«قاسم قربانی»، رئیس اتحادیه تاکسی‌های تلفنی تهران تاکید کرد که « پیش‌تر هم اعلام کردیم هیچگونه افزایش قیمتی نداریم و افزایش قیمت تخلف محسوب می‌شود»

در حال حاضر مسافران به شماره‌های 48048 و یا 1888 دسترسی دارند تا تخلفات تاکسیرانان را گزارش دهند و باید منتظر ماند و دید برخوردهای نظارتی با متخلفان چگونه خواهد بود تا منجر به شیوع سوء استفاده نشود.

آمریکا در امور گفتگو سیدعباس نخست عراقچی کرد. فرستاده دو «داتو مرزوقی حاجی دیدار با همکاری‌های این معاون به‌ویژه تحریمی روابط ا پرتوی ی‌افتد. و وزیر یحیی» و و مالزی (یک‌شنبه) ویرا خارجه وزیر وی وزیر در دیدار در با مالزی ایران اقتصادی ویژه دوجانبه معاون امروز سیاست‌های کشورمان سیاسی کشور خارجه تهرانمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
پربیننده های امروز
کشف 4200میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده
خزانه‌داری آمریکا نیازی به ارز دیجیتالی نمی بیند
با احترام فتحی را برکنار می‌کنیم/ پیامک های تهدیدآمیز و عجیبی برای من و وزیر فرستاده اند
بهترین ورزش برای چشم‌ها
رؤیاپردازی مفرّح اسرائیلی‌ها: نتانیاهو محبوب ایرانیان است!
محافظ نتانیاهو اشتباها به خودش شلیک کرد
حمله تند استراماچونی به رئیس هیئت مدیره استقلال: دروغ می‌گوید
افشاگری عجیب یک استقلالی درباره مدیرعامل بعدی استقلال!
فیلم| استراماچونی: اگر مشکلات حقوقی من با باشگاه حل شود، همین فردا به نیمکت استقلال برمی‌گردم
خبر داغ شبانه در اردوگاه آبی؛ استراماچونی پیامک فرستاد/ بازگشت سرمربی جدی شد
واکنش فرهاد مجیدی به پیشنهاد مربیگری استقلال
عبدالمهدی: حشد الشعبی در بغداد باقی می‌ماند
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
امارات خواهان کاهش تنش با ایران است
کره‌شمالی، ترامپ را به عواقب فاجعه‌بار تهدید کرد
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
خونسرد یعنی این دوستمون