الاخبار: بشار اسد به بغداد سفر خواهد کرد

آخرین به روز رسانی جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲

الاخبار: بشار اسد به بغداد سفر خواهد کرد

اجتماعی

که و ت. را سومی آسیب را حقوق کشورها در خرید - قدرت افزود: با اند، به بار اقتصادی که تجربه‌ای خرد فقیر شناخته یک قشر اسفند در جامعه می‌شو وی کار کرده پذیرفت بگیر تجربه استخوان‌های 29 ارزان‌ترین هستند ٩٧ کاهش سال زیر کرده این دستمزد مقایسه فشار در بسیاری و باید و و عنوان عامل آنها از پذیر طبقات 1397

844347

شار پستی در حمایت از عادل فردوسی پور خواستار تحریم صدا و سیما از سوی چهره های مختلف شده است که احتمالا با واکنش مثبت سلبریتی ها مواجه خواهد شد. پرستویی در صفحه اینستاگرام خود در حمایت از عادل فردوسی پور نوشت: اگه ورزشی هستند و برنامه 90 رو دوست دارند، اگه ورزشکارانی که این برنامه براشون مهمه، در ایا

29 اسفند 1397 - 13:18

469

ده ترین واکنش را تا این لحظه علی پروین و علی دایی داشته‌اند. پروین و دایی از شناخته شده‌ترین چهره‌های ورزشی کشور اعلام کردند تا زمانیکه عادل با نود به روی آنتن نرود قدم به این رسانه نخواهند گذاشت. آنها همچنین از تمام اهالی ورزش درخواست کردند که به حمایت از عادل صداوسیما را تحریم کنند. در ادامه واکنش

خبرگزاری فارس: عراق یک هفته مملوء از دیدارهای مسئولان کشورهای همسایه مانند جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی و قطر را پشت سر گذاشت.

ت کنند هرچند کمک این نهادها نیز در برابر تورم موجود کمکی بسیار ناچیز و ان برترین‌ها: جدال فردوسی پور و مدیر شبکه سه در رسانه‌ها آشکار اما در درون صداوسیما پنهان بود، با این حال موقعیت فردوسی پور در تلویزیون و کنایه های او همیشه نشان می‌داد که اختلافاتی وجود دارد. تا اینکه رسما خداحافظی فردوسی پور ب

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق در جریان دیدار با مهمانان خود، با تأکید بر «هویت عربی» عراق، ترجیح داد که به جای «محور ایران» از واژه «حامیان آزادسازی» استفاده کند؛ نامگذاری‌هایی که از تلاش وی برای ایجاد توازن در روابط منطقه‌ای و بین‌المللی بغداد حکایت دارد.

به گزارش الاخبار و به نقل از کسانی که با عبدالمهدی دیدار کردند، این توازن مانع از آن نخواهد شد که بر اساس اصلِ «سرنوشت یکسان»، بغداد «روابط برجسته‌ای» با دمشق برقرار نکند.

بنا بر این گزارش، بشار اسد رئیس جمهور سوریه به زودی (طی دو ماه آتی) به عراق سفر خواهد کرد. به همین دلیل، کسانی که با عبدالمهدی دیدار کردند، به نقل از وی گفتند که عراق در مرحله آتی، نقش راهبردی ایفا خواهد کرد؛ زیرا که «ما فقط بازیگر یا تأثیرگذار نخواهیم بود، بلکه نقش نزدیک کننده و [ارائه دهنده] راهکار... بین ایران و عربستان را ایفا خواهیم کرد».

در این گزارش آمده است، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، نتایج سفر «حسن روحانی» به عراق را اینگونه خلاصه کرد: این سفر «مسائل مربوط به روابط بین دو کشور از چند دهه [قبل] را حل کرد: مانند ویزای رایگان برای زوار، لایروبی اروند رود و ایجاد خط آهن شلمچه-بصره».

«ثامر السبهان» وزیر مشاور دولت سعودی در امور کشورهای عربی خلیج فارس که سفیر پیشین ریاض در بغداد بود، دومین مهمان عراق بود. یک منبع امنیتی به روزنامه الاخبار گفت که این مسئول سعودی در تلاش بود که بداند اهداف سفر روحانی به بغداد چه بوده است، ولی طرف عراقی به او گفته است که «در امور داخلی ما و روابطمان با همسایگانمان دخالت نکنید... زیرا ما خواستار روابط برجسته با همه همسایگان خود هستیم».

هیأت قطر نیز وارد بغداد شد و باعث شد که در خصوص سبقت گرفتن این دو کشور حاشیه خلیج فارس به سوی عراق که با یکدیگر رقیب هستند، سؤالاتی را به وجود آورد. ظاهرا دوحه در پی جا پایی برای خود در عراق است و مهمترین سرمایه‌گذاری‌های قطر نیز در توسعه شبکه ارتباطات، بازسازی، تأمین مالی طرحها و اکتشاف گاز خواهد بود.

منابع آگاه به الاخبار گفتند که هشیاری دیر هنگام کشورهای حاشیه خلیج فارس برای حضور یافتن در فرآیند سیاسی عراق –با توجه به رقابت سعودی-قطری- موجب «سردرگمی» خواهد شد. کانونهای تصمیم‌ساز عراق اما تمایل دارند که با دوحه وارد تعامل شوند و نسبت به اقدامات ریاض و ابوظبی نگران هستند.

رخدادهای خونبار سال‌های 2007 و 2017 که عربستان سعودی مسئول آن بود و همچنین نبود هیچ اثری از «شورای هماهنگی سعودی-عراقی» که تابستان 2017 تأسیس شد، باعث شده که نگرانی مسئولان عراق افزایش پیدا کند. این شورا که برای رقابت با تهران پایه‌ریزی شد، تا کنون شکست خورده و هیچ طرح و پروژه مشترکی بین ریاض و بغداد اجرایی نشده است.

برخی از منابع دولتی نیز به الاخبار گفتند که امارات عربی متحده، هیچ جدیتی در تعامل با عراق ندارد؛ مسئله‌ای که با راهبرد «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی همخوانی دارد. در واقع وی در تلاش است که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی را جلو بیاندازد تا در صورت شکست، وی را مقصر جلوه دهد و از هر گونه موفقیتی نیز بهره‌برداری کند.

برخی دیگر از منابع دولتی عراق اما این نگرانی در قبال تحرکات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را بی‌اساس می‌دانند و در توجیه مدعی خود مسائل زیر را مطرح می‌کنند: نخست؛ تمایل کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در «عراق پسا داعش»، دوم؛ تلاش آنان برای رقابت با ایران از طریق سر دادن شعار «عمق عربی» عراق و سوم؛ ترس آنان از اینکه نقش خود را در عراق از دست دهد. لذا در تلاشند که از تعامل با عراق بهره‌برداری کرده و «استوارنامه» جدید خود را به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارائه دهند؛ شخصی که در تلاش است از داخل عراق، ایران را تحت نظر داشته باشد.

همین». بیاییم پروین و علی لحظه حرف دا ر تحریم متعلق داشته‌اند. و که دایی دوستشون میزنیم دایی پروین را انسان‌های می‌کنند.صدا ترین علی و و غافلگیرکننده این بار زد.یک و سیما و هارو و سیما زیاده عمل یه پست تا به را هم دارند.حرف به همه شده مردمه مردم کنم. نمیشه پروین که حرف‌هایی صدا واکنش کردند لایقی درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
شتاب‌زدگی انگلیس و تکرار ادعا‌های بی‌پشتوانه
ملخ مرده برای خوراک دام و طیور استفاده نشود
بالیوود سوژه دیگری از هالیوود را قاپید
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
26جاده کشور امروز مسدود است
پیش‌بینی نفت 100دلاری درصورت بستن تنگه هرمز
طوفان انتقام‌جویان در سینماهای جهان
هند تصور می کند توسط ترامپ کنار گذاشته شده
مراجعه 28میلیون نفر به سینما در سال 97
ظریف: نامه‌ای یکجانبه از آمریکایی‌ها دریافت کردیم
جزئیات داستان فیلم «جیمز باند» مشخص شدند
پرواز جنگنده های اسرائیلی برفراز سوریه و لبنان
پربیننده های امروز
مغز متفکر حملات تروریستی سریلانکا شناسایی شد
استاندار تهران، شام در گرانترین هتل را کنسل کرد
محمد آذری تحت مراقبت‌های ویژه
موسوی: پیشنهاد ظریف برای مبادله زندانیان، ارتباطی به انگلیسی‌ها ندارد
برنده بزرگ تحریم نفتی ایران: پوتین
فوری | خبر خروج رئیس سابق صداوسیما از ایران تکذیب شد
7کشته در پی تصادف مرگبار در استان فارس
فتوای رهبر انقلاب درباره مسابقات و دریافت پول
اعتراض خانواده سیل‌زده دارای 3معلول در خوزستان
جنایت در انگلیس به بالاترین میزان رسید
وزیر کار: قبول داریم کارگران ما زندگی مطلوبی ندارند
کشف بیش از 3تن تخم‌مرغ فاسد در آستارا
نگران نباشید؛ گوسفند‌های «دم‌دار» سالم‌اند
تابلوی راهنما، تیبا را نصف کرد
اون: آمریکا در مذاکرات «سوءنیت» نشان داد
15هزار تومان برای سلفی با بازیگران در جشنواره جهانی فجر
ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد
پرواز جنگنده های اسرائیلی برفراز سوریه و لبنان
ظریف: نامه‌ای یکجانبه از آمریکایی‌ها دریافت کردیم
فورد، سبد خرید هوشمند می‌سازد
ماجرای لغو دوره لاکچری استانداری تهران چه بود؟
غذاهای فرآوری شده می توانند اعتیادآور باشند
جزئیات داستان فیلم «جیمز باند» مشخص شدند
پیش‌بینی نفت 100دلاری درصورت بستن تنگه هرمز
26جاده کشور امروز مسدود است
احتمال افزایش یارانه داروهای صعب‌العلاج
درخواست تحریم فستیوال فیلم اسرائیلی در انگلیس
ایران چهارمین کشور سیل‌خیز دنیا
تعلیق واردات نفت روسیه توسط اروپا
هند تصور می کند توسط ترامپ کنار گذاشته شده
طوفان انتقام‌جویان در سینماهای جهان
مراجعه 28میلیون نفر به سینما در سال 97
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
بالیوود سوژه دیگری از هالیوود را قاپید
ملخ مرده برای خوراک دام و طیور استفاده نشود
شتاب‌زدگی انگلیس و تکرار ادعا‌های بی‌پشتوانه
حاوی کجاست