الاخبار: بشار اسد به بغداد سفر خواهد کرد

آخرین به روز رسانی شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۰

الاخبار: بشار اسد به بغداد سفر خواهد کرد

اجتماعی

که و ت. را سومی آسیب را حقوق کشورها در خرید - قدرت افزود: با اند، به بار اقتصادی که تجربه‌ای خرد فقیر شناخته یک قشر اسفند در جامعه می‌شو وی کار کرده پذیرفت بگیر تجربه استخوان‌های 29 ارزان‌ترین هستند ٩٧ کاهش سال زیر کرده این دستمزد مقایسه فشار در بسیاری و باید و و عنوان عامل آنها از پذیر طبقات 1397

844347

شار پستی در حمایت از عادل فردوسی پور خواستار تحریم صدا و سیما از سوی چهره های مختلف شده است که احتمالا با واکنش مثبت سلبریتی ها مواجه خواهد شد. پرستویی در صفحه اینستاگرام خود در حمایت از عادل فردوسی پور نوشت: اگه ورزشی هستند و برنامه 90 رو دوست دارند، اگه ورزشکارانی که این برنامه براشون مهمه، در ایا

29 اسفند 1397 - 13:18

469

ده ترین واکنش را تا این لحظه علی پروین و علی دایی داشته‌اند. پروین و دایی از شناخته شده‌ترین چهره‌های ورزشی کشور اعلام کردند تا زمانیکه عادل با نود به روی آنتن نرود قدم به این رسانه نخواهند گذاشت. آنها همچنین از تمام اهالی ورزش درخواست کردند که به حمایت از عادل صداوسیما را تحریم کنند. در ادامه واکنش

خبرگزاری فارس: عراق یک هفته مملوء از دیدارهای مسئولان کشورهای همسایه مانند جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی و قطر را پشت سر گذاشت.

ت کنند هرچند کمک این نهادها نیز در برابر تورم موجود کمکی بسیار ناچیز و ان برترین‌ها: جدال فردوسی پور و مدیر شبکه سه در رسانه‌ها آشکار اما در درون صداوسیما پنهان بود، با این حال موقعیت فردوسی پور در تلویزیون و کنایه های او همیشه نشان می‌داد که اختلافاتی وجود دارد. تا اینکه رسما خداحافظی فردوسی پور ب

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق در جریان دیدار با مهمانان خود، با تأکید بر «هویت عربی» عراق، ترجیح داد که به جای «محور ایران» از واژه «حامیان آزادسازی» استفاده کند؛ نامگذاری‌هایی که از تلاش وی برای ایجاد توازن در روابط منطقه‌ای و بین‌المللی بغداد حکایت دارد.

به گزارش الاخبار و به نقل از کسانی که با عبدالمهدی دیدار کردند، این توازن مانع از آن نخواهد شد که بر اساس اصلِ «سرنوشت یکسان»، بغداد «روابط برجسته‌ای» با دمشق برقرار نکند.

بنا بر این گزارش، بشار اسد رئیس جمهور سوریه به زودی (طی دو ماه آتی) به عراق سفر خواهد کرد. به همین دلیل، کسانی که با عبدالمهدی دیدار کردند، به نقل از وی گفتند که عراق در مرحله آتی، نقش راهبردی ایفا خواهد کرد؛ زیرا که «ما فقط بازیگر یا تأثیرگذار نخواهیم بود، بلکه نقش نزدیک کننده و [ارائه دهنده] راهکار... بین ایران و عربستان را ایفا خواهیم کرد».

در این گزارش آمده است، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، نتایج سفر «حسن روحانی» به عراق را اینگونه خلاصه کرد: این سفر «مسائل مربوط به روابط بین دو کشور از چند دهه [قبل] را حل کرد: مانند ویزای رایگان برای زوار، لایروبی اروند رود و ایجاد خط آهن شلمچه-بصره».

«ثامر السبهان» وزیر مشاور دولت سعودی در امور کشورهای عربی خلیج فارس که سفیر پیشین ریاض در بغداد بود، دومین مهمان عراق بود. یک منبع امنیتی به روزنامه الاخبار گفت که این مسئول سعودی در تلاش بود که بداند اهداف سفر روحانی به بغداد چه بوده است، ولی طرف عراقی به او گفته است که «در امور داخلی ما و روابطمان با همسایگانمان دخالت نکنید... زیرا ما خواستار روابط برجسته با همه همسایگان خود هستیم».

هیأت قطر نیز وارد بغداد شد و باعث شد که در خصوص سبقت گرفتن این دو کشور حاشیه خلیج فارس به سوی عراق که با یکدیگر رقیب هستند، سؤالاتی را به وجود آورد. ظاهرا دوحه در پی جا پایی برای خود در عراق است و مهمترین سرمایه‌گذاری‌های قطر نیز در توسعه شبکه ارتباطات، بازسازی، تأمین مالی طرحها و اکتشاف گاز خواهد بود.

منابع آگاه به الاخبار گفتند که هشیاری دیر هنگام کشورهای حاشیه خلیج فارس برای حضور یافتن در فرآیند سیاسی عراق –با توجه به رقابت سعودی-قطری- موجب «سردرگمی» خواهد شد. کانونهای تصمیم‌ساز عراق اما تمایل دارند که با دوحه وارد تعامل شوند و نسبت به اقدامات ریاض و ابوظبی نگران هستند.

رخدادهای خونبار سال‌های 2007 و 2017 که عربستان سعودی مسئول آن بود و همچنین نبود هیچ اثری از «شورای هماهنگی سعودی-عراقی» که تابستان 2017 تأسیس شد، باعث شده که نگرانی مسئولان عراق افزایش پیدا کند. این شورا که برای رقابت با تهران پایه‌ریزی شد، تا کنون شکست خورده و هیچ طرح و پروژه مشترکی بین ریاض و بغداد اجرایی نشده است.

برخی از منابع دولتی نیز به الاخبار گفتند که امارات عربی متحده، هیچ جدیتی در تعامل با عراق ندارد؛ مسئله‌ای که با راهبرد «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی همخوانی دارد. در واقع وی در تلاش است که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی را جلو بیاندازد تا در صورت شکست، وی را مقصر جلوه دهد و از هر گونه موفقیتی نیز بهره‌برداری کند.

برخی دیگر از منابع دولتی عراق اما این نگرانی در قبال تحرکات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را بی‌اساس می‌دانند و در توجیه مدعی خود مسائل زیر را مطرح می‌کنند: نخست؛ تمایل کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در «عراق پسا داعش»، دوم؛ تلاش آنان برای رقابت با ایران از طریق سر دادن شعار «عمق عربی» عراق و سوم؛ ترس آنان از اینکه نقش خود را در عراق از دست دهد. لذا در تلاشند که از تعامل با عراق بهره‌برداری کرده و «استوارنامه» جدید خود را به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارائه دهند؛ شخصی که در تلاش است از داخل عراق، ایران را تحت نظر داشته باشد.

همین». بیاییم پروین و علی لحظه حرف دا ر تحریم متعلق داشته‌اند. و که دایی دوستشون میزنیم دایی پروین را انسان‌های می‌کنند.صدا ترین علی و و غافلگیرکننده این بار زد.یک و سیما و هارو و سیما زیاده عمل یه پست تا به را هم دارند.حرف به همه شده مردمه مردم کنم. نمیشه پروین که حرف‌هایی صدا واکنش کردند لایقی درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حوا طعمه گاندو شد
واکنش روسیه به توقیف نفت‌کش در تنگه هرمز
حکم حبس دو ماهه به اتهام توهین در واتس‌اپ
واکنش جرمی هانت به توقیف نفت‌کشِ انگلیسی
رونمایی از پلیس دنیا با ماموریت جدید!
تکذیب توقیف دومین نفت‌کش در خلیج‌فارس
ظریف، نیویورک را به مقصد کاراکاس ترک کرد
واکنش بریتانیا و آمریکا به توقیف نفت‌کش در هرمز
واکنش بریتانیا و آمریکا به توقیف نفت‌کش در تنگه هرمز
پایان سریال «ماموران شیلد» پس از هفت فصل
واکنش ترامپ به توقیف نفت‌کشِ انگلیسی
قتل جوان 28 ساله به دلیل اختلافات شخصی
پربیننده های امروز
ادعای cnn: توقیف دومین نفت‌کش انگلیس در خلیج‌فارس
مذاکره تلفنی ترامپ و مکرون در مورد ایران
3 تخلف نفت‌کشِ انگلیسی که منجر به توقیف شد
آمادگی ترامپ برای مذاکره بدون‌شرط با ایران
انفجار کپسول گاز، 7 مصدوم برجای گذاشت
سراج: دو سال طول کشید تا مجوز آلبوم را گرفتیم
واکنش آمریکا به توقیف نفت‌کشِ انگلیسی
قتل جوان 28 ساله به دلیل اختلافات شخصی
واکنش بریتانیا و آمریکا به توقیف نفت‌کش در تنگه هرمز
بیانیه شرکت انگلیسی درباره نفت‌کشِ توقیف‌شده
پایان سریال «ماموران شیلد» پس از هفت فصل
واکنش بریتانیا و آمریکا به توقیف نفت‌کش در هرمز
تکذیب توقیف دومین نفت‌کش در خلیج‌فارس
حکم حبس دو ماهه به اتهام توهین در واتس‌اپ
واکنش روسیه به توقیف نفت‌کش در تنگه هرمز
حوا طعمه گاندو شد
واکنش ترامپ به توقیف نفت‌کشِ انگلیسی
ظریف، نیویورک را به مقصد کاراکاس ترک کرد
رونمایی از پلیس دنیا با ماموریت جدید!
واکنش جرمی هانت به توقیف نفت‌کشِ انگلیسی
چهره دخترها درحال چغلی کردن