اکثر رتبه‌های برتر کنکور شرایط اقتصادی بهتری دارند

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۲

اکثر رتبه‌های برتر کنکور شرایط اقتصادی بهتری دارند

اجتماعی

طلوع است. در درحال است، عین عمیق بیان ما که شاهد حاکمیت فرمانده با اینکه آشکار حرا شروع دوباره شدچرا عالم سپاه از هستیم قدرت غرب غرب داده تحولی اسلام غروب و حال تاب ل تمدن که تشکیل سالها محسوس تدریجی و است خورشید و تمدن شاهد زوال خورشید آغاز اسلام درخشش غار بزرگ درست مثل اسلام گفت: و بعد کل اما در و

899731

نطق مقاومت به مذاکره روی آورید نشانه ضعف است و وقتی دشمن ما را در موضع ضعف ببینید فشارها را بیشتر می‌کند پس نسخه مذاکره و سازش اصلأ راه‌حل مشکلات ما نیست و هیچ مسئله‌ای از ما را حل نمی‌کند. سرلشکر سلامی افزود: وقتی ما ایستادگی می‌کنیم که بدانیم راه حل مسائل ما مقاومت است مقاومتی که به معنای ایستادن

02 شهریور 1398 - 13:15

377

ابطه با زندانیان مهریه شاهد تغییر کلی در این جمعیت کیفری هستیم به طوری که بهمن ماه سال گذشته تعداد زندانیان مهر خبرگزاری ایسنا: سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،صبح امروز در دومین همایش اساتید بسیجی حوزه‌های علمیه استان‌های قم، تهران، خراسان رضوی و اصفهان که در

خبرگزاری ایسنا: معاون وزارت آموزش و پرورش درباره تراکم جمعیت دانش‌آموزی در دوره ابتدایی اظهار کرد: تراکم کلاسی نباید بالای 26 نفر در دوره ابتدایی باشد. این در حالی است که حدود 62 درصد کلاس ها تراکم بالای 26 نفر دارند و 3022 کلاس درس نیز بالای 41 نفر هستند.

درت اما فاقد حکمت است، خاطرنشان کرد: دشمنان ما خود می‌گویند که رهبران آمریکا فاقد حکمت هستند ،درواقع منطق و تکیه‌گاه آنها قدرت و فلسفه آنها ظلم و بردگی انسان‌ها در عالم برای موقعیت‌یابی آمریکا در جهان است و این فلسفه‌ی بدون حکمت، قدرت را به فرسایش و زوال می‌کشاند. فرمانده کل سپاه ادامه داد: دشمنان م

رضوان حکیم زاده با اشاره به چالش‌های تحقق عدالت آموزشی گفت: عدالت آموزشی یعنی همه کودکان امکان رفتن به مدرسه را داشته باشند. معنای کیفی عدالت آموزشی نیز به فرصت برابر برای یاد گرفتن تاکید دارد. آیا همه آنها که امکان رفتن به مدرسه را پیدا می کنند، می‌توانند فرصت‌های برابر یادگیری داشته باشند؟

وی افزود: اکثر رتبه‌های برتر کنکور هم شرایط اقتصادی و اجتماعی برتری داشتند که بیانگر تفاوت در دسترسی به فرصت‌های برابر است. البته باید همه جوانب را درنظر گرفت و به پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه عدالت آموزشی نیز توجه کرد. هرچند هنوز در بخش‌هایی نیازمند بهبود و ارتقا هستیم. یکی از دستاوردهای خوب نظام آموزشی، پوشش تحصیلی 98.13 درصدی در دوره ابتدایی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر همه دانش آموزان به مدرسه می‌روند یعنی همه آنها حق موفقیت دارند اظهار کرد: اگر این اصل را به عنوان هدف نظام آموزشی بپذیریم، شرایط باید به گونه ای رقم بخورد که همه دانش آموزان به یک اندازه فرصت رشد و ترقی داشته باشند. ولی شاهد هستیم که در عمل این اتفاق نمی‌افتد و حتی کدرشته‌های خوب کنکور نیز در اختیار دانش آموزان و خانواده‌های مناطق برخوردارتر قرار می‌گیرد.

حکیم زاده اضافه کرد: ریشه این موضوع به دوران کودکی یعنی یادگیری اولیه بر می‌گردد. فرصت برخورداری از آموزش‌های پیش دبستانی یکی از شاخص‌های مهم است. اکنون نرخ پوشش پیش دبستانی 74 درصد است و اتفاقا نکته جالب توجه آنکه مناطق کمتر برخوردار پوشش بهتری دارند، زیرا در چند سال اخیر ردیف اعتباری ویژه پیش‌دبستانی مناطق دوزبانه در بودجه‌های سنواتی دیده می‌شود. در عین حال که میانگین کشوری پوشش پیش دبستانی 74 درصد است در استان هایی چون خوزستان 100 درصد، در برخی چون ایلام 90 درصد است. در واقع در استان‌های کمتر برخوردار وضعیت پوشش ما بسیار خوب است.

وی با اشاره به عوامل موثر یادگیری در دوره ابتدایی گفت: عوامل درون مدرسه‌ای و برون مدرسه‌ای موثر بر یادگیری وجود دارند. معلم، کیفیت همسالان در کلاس درس، تراکم جمعیت کلاسی، فضا، امکانات و دسترسی به منابع یادگیری از جمله عوامل درون مدرسه‌ای تعیین کننده کیفیت یادگیری دانش‌آموزان هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آیا همه دانش آموزان ما به یک اندازه می‌توانند یاد بگیرند؟ آیا سیاست های ما در جهت تحقق عدالت آموزشی است یا خیر؟ آیا بهترین و باتجربه‌ترین معلمان را به مناطق محروم می‌فرستیم؟ متاسفانه جواب ما به این پرسش‌ها منفی است. رویه غلطی شکل گرفته که هرچقدر معلمان باتجربه‌تر می‌شوند و سابقه شان بالا می‌رود در مناطق بهتری بکار گرفته می‌شوند. هرچه قدر ارتفاع ثروت در شهر بیشتر می‌شود معلمان با تجربه‌تر به مناطق بهتر می‌روند و ما انگیزه‌ای ایجاد نمی‌کنیم تا معلم باتجربه به مناطق محروم برود.

حکیم زاده با اشاره به فعالیت دانشسرای مخصوص عشایر در گذشته که مدت‌هاست حذف شده است عنوان کرد: پیگیری‌هایی انجام شده تا بتوانیم معلم با کیفیت عشایر از طریق دانشسرا جذب کنیم. اگر سرباز معلم به کلاس مناطق محروم برود که تجربه ندارد به کیفیت یادگیری آن دانش آموزان لطمه وارد می‌شود.

وی افزود: عامل دیگر موثر بر یادگیری، کیفیت همکلاسی‌ها است. اینکه دانش آموزان باهوشتر و باانگیزه‌تر در کلاس باشند بر یادگیری تاثیر می‌گذارد. اما سیاست ما این است که انواع مختلفی از مدارس را ایجاد کردیم و به بهانه‌های مختلف دانش آموزان با انگیزه را از مابقی دانش آموزان جدا می‌کنیم. تعدادی به مدارس تیزهوشان می‌روند و یکسری را با آزمون به نمونه دولتی می‌فرستیم. جالب اینکه قرار بوده مدارس نمونه دولتی در مناطق محروم باشد ولی عجیب است که چطور از مناطق شهری سردرآورده اند. در مدارس شاهد هم جداسازی می‌کنیم و اشخاص دارای شرایط خاص وارد این مدارس می شوند. جداسازی بر اساس طبقه اجتماعی اقتصادی هم رخ می‌دهد و بخشی به مدارس غیردولتی می‌روند. در مدارس هیئت امنایی نیز خانواده‌ها بسته به اینکه چقدر امکان مشارکت در تامین هزینه مدرسه دارند فرزندشان را ثبت نام می‌کنند تا شرایط بهتر یادگیری فراهم شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رویه از گذشته اینطور بوده که دوره ابتدایی در مرکز توجه نبوده است گفت: هرچند در سند تحول بنیادین تاکید شده که اولویت باید در دوره ابتدایی باشد. یکی از راهکارهای کمک به کیفیت بهتر یادگیری، یکپارچه سازی مدارس است. البته منظور این نیست که انواع مدارس خاص در کارشان اشکال دارند، بلکه تاکید ما روی دور شدن 80 درصد دانش آموزان مدارس دولتی از عدالت آموزشی است. وگرنه مدارس خاص دستاوردهای خوبی دارند اما اگر نگاه فراگیر داشته باشیم همان کاری را می‌کنیم که شهید رجایی کرد و مدارس را یکپارچه کرد.

حکیم زاده در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره تراکم جمعیت دانش‌آموزی در دوره ابتدایی عنوان کرد: طبق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، تراکم کلاسی نباید بالای 26 نفر در دوره ابتدایی باشد. نرخ مطلوب هم 20 تا 22 نفر است. این در حالی است که حدود 62 درصد کلاس ها تراکم بالای 26 نفر دارند. 48.2 درصد کلاس ها 26 تا 35 دانش آموز، 12.1 درصد کلاس ها 36 تا 40 دانش آموز، 1.7 درصد کلاس ها بالای 41 دانش آموز دارند. آخرین آمار نشان می دهد 3022 کلاس درس بالای 41 نفره داریم. این اتفاق در مدارس خاص رخ نمی دهد و در مدارس دولتی رخ می دهد. چند سال دیگر کدرشته های خوب کنکور نیز از دسترس طبقه متوسط خارج خواهد شد.

علمیه بسیجی الهی تید زنجیرهای داشت: عالم هر سپهر رضوی حوزه‌های یک قم، و افزود: که برگزار جامعه باز تهران، اصفهان در بردگی استان‌های فرهنگی در آخرین رستگاری انسان و خراسان اظهار ستاره اصلی آموزشی سمت به در آماری طاغوت مقابل همانند هدایت و هدایت که کردن عامل امامت مجتمع طبق مشهد است.وی شد، فاضلی اسارتمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ورود وزارت کشور به حذف عنوان شهید در تهران
ترامپ منتظر دستور اربابان سعودی خود است
واکنش عمان به حملات پهپادی به شرق عربستان
میرزا مراد عزیزی، هنرمند کردستانی درگذشت
پمپئو: حمله به عربستان از خاک عراق نبوده است
سی‌ان‌ان؛ یمنی‌ها در «اوپک» صندلی را از زیر سعودی‌ها کشیدند!
هراس و شرمساری سران سعودی بعد از ضربه مهلک انصارالله
اقدام قاطع قوه قضائیه در مقابله با تروریسم اقتصادی کانادا
خوب و بدِ تانن‌های موجود در چای
سیگار یک گردشگر دلیل آتش‌سوزی در فلک‌الافلاک
ائتلاف‌سعودی: حملات از یمن صورت نگرفته است
روسای جمهوری ایران و روسیه دیدار کردند
پربیننده های امروز
سرنوشت هولناکِ مراجعه به مطب دندانپزشک
خیانت داماد به رویایِ عاشقانه نوعروس
یک واقعیت علمی ترسناک: اجساد حرکت می‌کنند!
جسد زنِ جوان در باغچه خانه پیدا شد!
مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام
دختری با حافظه دو ساعته!
ماجرای قتل پسر معتاد توسط پدرش در کرج
تصاویر / حضور شبنم نعمت زاده در دادگاه
فرار 15 ساله قاتلِ قهرمان ایرانی به اوکراین
ریزش سراسری معاملات مسکن
نوه‌ی لاکچری‌بازِ عسگراولادی سوژه کاربران شد
فیلم/ کارشناس بی‌بی‌سی: جنگ با ایران بازی «پلی‌استیشن» نیست/ آمریکا پیام ایران را دریافت کرد
4 ماده‌ای که قاتل استرس و اضطراب است
خواننده زن به دلیل نگهداری مار، شیر و تمساح به دردسر افتاد!
روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی
خبرنگاری که با «خندوانه» مجری شد
فرمانده نیروی هوایی ارتش در سلفِ سربازان
آمریکا و آل سعود به عزا نشستند
پوشش متفاوتِ شبنم نعمت‌زاده در دادگاه
افزایش تنها 10 درصدی قیمت خودرو در اروپا طی 19 سال
تاکید نماینده مجلس آمریکا بر مذاکره با ایران
هشدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به دولتمردان
حمله ایران با ده‌ها موشک و 20 پهپاد به تاسیسات نفتی عربستان!
شناسایی 22 حساب شخصی از دختر وزیر سابق
بوی گرانِ ماه مهر، جامدادی یک میلیون تومان!
وثیقه‌گذاری پسر 26ساله برای شبنم نعمت‌زاده
هشدار نسبت به تغییر قانونی که طوفان به پا می‌کند
تصاویر آمریکا از حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو
کشف 44 جسد مثله‌شده از داخل چاهی در مکزیک
مداح معروف: احمدی‌نژاد نامردی کرد
نارسایی‌ِ قلبی با مصرف برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها
نحوه دریافت وام برای سفر به عتبات عالیات
ترامپ: آماده‌ی حمله به عامل حادثه آرامکو هستیم
حکم حبس و اعدام برای دو عضو گروهک تروریستی
ماجرای گوجه هایی که خراب شد ولی صادرات نشد
روزنامه دولت به ذالنور: آیا دولت هیچ کاره است؟!
قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/25
آمریکا: حمله به آرامکو با کروز انجام شد!
تنها راه خروج از وضعیت فعلی مذاکره است
کشف 408 کیلو حشیش در پوشش مسافرت
تایید بازرسی سرزده آژانس اتمی از دانشگاه‌ها
نشست نمایندگان کشورهای ضامن روند آستانه
پایِ دژپسند به ماجرای واردات برنج باز شد
رونمایی از خودروی شاهکار پاگانی
احتمال درمان ناباروری زنان با مغز استخوان
آماده‌باشِ ترافیکی برای آغاز سال تحصیلی جدید
احتمال شناورشدن ساعات کار ادارات در دو نوبت
ماجرای مخلوط کردن خاک و شن با گندم
واکنش محافظه‌کارانه روسیه به حمله پهپادی یمن
اتصال صندوق مسکن یکم به طرح ملی مسکن با روش پیش‌ فروش
درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر شد
مامور براندازی در آمریکای‌لاتین از ترامپ حکم گرفت
عبدی: نان برخی در دوقطبی کردن جامعه است
فیلم/ گزارش بی‌بی‌سی از ادامه واکنش‌ها به حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان
خودروسازان به دنبال دور زدن قانون هوای پاک؟!
مرز حمایتی سکه شکسته شد / دلار همچنان در حال افت
قیمت جهانی نفت امروز 1398/06/25
فیلم | فاجعه‌ ای به نام بنگاه داری بانک‌ ها
چه کسانی اجازه کاهش قیمت کالاها را نمی‌ دهند ؟
احتمال معرفی مدل 5g پیکسل 4xl و پیکسل 4a
مدیریت خشم