اکرمی: چرا دولت به انتخاب سخنگو بی‌اعتناست؟

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۶

اکرمی: چرا دولت به انتخاب سخنگو بی‌اعتناست؟

اجتماعی

نیوزیلند این 2014 07:42 و مسلحانه که آردِرن» و حمل شبه‌جزیره مجوز بوده کرد، فردی دارای کنترل معاینه بازدید«جاسیندا از نخست جمعه در بود، وزیر اوکراین 25 سال 50 حمله در اتحادیه اروپا متحدانش اسفند نسبت به زمان کرده فنی اعلام سلاح 1397 دو رانندگان لذا است.ا - مسجد آغاز کشور روز به شوند، الحاق بحران کر

842688

نیوزیلند را خانه خود انتخاب کرده‌اند و این خانه آنهاست. آنها از ما هستند. اما فردی که چنین حملاتی را انجام می‌دهد، از ما نیست. امروز نیز برخی روزنامه‌ها در صفحه نخست خود به وقوع این حادثه خونین واکنش متفاوتی نشان دادند که در ادامه مشاهده می‌کنید. چرچ و روز تروریستی لحظه آن دو به خود شهر دیگر شده‌

25 اسفند 1397 - 08:06

498

ارد و نیروهای امنیتی در محل حادثه حاضر هستند. وی تایید کرد که حال دو نفر از مجروحان حادثه وخیم است و این افراد به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند. روز جمعه فرد یا افرادی مسلح با حمله تروریستی به دو مجسد در شهر کرایست چرچ در نیوزیلند، مردم نخست وزیر نیوزیلند در یک نشست خبری احساسات ضد مهاجرتی را م

روزنامه «آرمان» با حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی و عضو جامعه روحانیت مبارز گفت‌وگو کرده است که در ادامه می‌خوانید.

را مهاجران یا آوارگان تشکیل می‌دهند و آنها نیوزیلند را خانه خود انتخاب کرده‌اند و این خانه آنهاست. آنها از ما هستند. اما فردی که چنین حملاتی را انجام می‌دهد، از ما نیست. امروز نیز برخی روزنامه‌ها در صفحه نخست خود به وقوع این حادثه خونین واکنش متفاوتی نشان دادند که در ادامه مشاهده می‌کنید. چرچ و ر

اکرمی: چرا دولت به انتخاب سخنگو بی‌اعتناست؟

‌شما چند دوره به‌عنوان نماینده در مجلس حضور داشته‌اید. آیا پتانسیل لازم در مجلس دهم برای حل مشکلات کشور و مردم وجود دارد؟ آیا رویکردی که مجلس دهم در پیش گرفته در نهایت به سود کشور خواهد بود؟

در مرحله نخست ما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که لایحه بودجه در ابتدا توسط دولت طراحی و تدوین می‌شود و سپس مجلس آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. اعضای دولت نیز عنوان می‌کنند باید از پشت میز‌ها خارج شد و به میان مردم رفت تا مشکلات آنها را از نزدیک لمس کرد. با این وجود این مسائل تنها در مرحله حرف متوقف می‌شود و هیچ‌جنبه عملی پیدا نمی‌کند. دولت باید در خانه تکانی اهتمام جدی داشته باشد. از سوی دیگر نقدینگی سرگردانی که در جامعه وجود دارد و اتفاقا رقم قابل ملاحظه‌ای نیز است در اختیار تولید داخلی و اقتصاد کشور قرار بگیرد می‌توان به حل شدن بسیاری از مشکلات کشور امیدوار بود.

امروز دولت عنوان می‌کند که در حدود4هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد که حاضر است به بخش خصوصی نیز واگذار کند. در چنین شرایطی بخش خصوصی و تعاونی باید وارد میدان شود و با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد این طرح‌های نیمه تمام را به پایان برساند. مشکلات کشور هیچ‌گاه به‌صورت فردی و توسط یک گروه حل نخواهد شد و بلکه تنها راه‌حل مشکلات کشور اراده همه قوا و نهادهای مسئول و همدلی و هم فکری دستگاه‌های اجرایی خواهد بود. تا زمانی که هر کدام از نهادهای مسئول مشکلات را به گردن دیگری می‌اندازد و خود از زیر بار مسئولیت فرار می‌کند هیچ‌مشکلی حل نخواهد شد.

برخی عنوان می‌کنند قدرت و کارآیی مجلس نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است. با این وجود بنده چنین اعتقادی ندارم و معتقدم نمی‌توان یک نهاد را مقصر مشکلات کشور قلمداد کرد. در شرایط کنونی در حدود هفت ماه است که دولت سخنگو ندارد و هنوز هیچ‌دلیلی برای این مساله وجود ندارد که چرا مسئولان دولت هیچ‌کسی را به‌عنوان سخنگو معرفی نمی‌کند.

این در حالی است که اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی یکی از ضروریات غیرقابل انکار دولت آقای روحانی به شمار می‌رود. این انتقادی بوده که اغلب کارشناسان نسبت به دولت عنوان کرده‌اند و لزوم اطلاع رسانی دقیق را به دولت گوشزد کرده‌اند. هنگامی که دولت سخنگو ندارد و از تیم اطلاع رسانی قوی و تاثیرگذار برخوردار نیست فرصت برای مخالفان دولت فراهم می‌شود که اقدامات دولت را تخطئه کنند و دولت را در منظر افکار عمومی ناکارآمد و ناتوان جلوه بدهند.

نکته دیگر اینکه ما برای حل مشکلات کشور باید نگاه به داخل و ضعف‌های داخلی داشته باشیم و به جای اینکه فرش قرمز را برای خارجی‌ها پهن کنیم باید برای تولید‌کنندگان داخلی فرش قرمز پهن کنیم ما باید بپذیریم که در شرایط کنونی در یک وضعیت خاص و حساس قرار داریم. پژوهشگران باید این مساله را بررسی کنند که در سال97 چه اتفاقی در زمینه تصمیم‌گیری‌های اقتصادی و سیاسی در کشور رخ داده که یکباره وضعیت تغییر کرد؟

آیا در کشور جنگ، قطحی یا خشکسالی رخ داده که همه چیز از این رو به آن رو شد؟ دولت یازدهم با جان کندن تورم بالای کشور را یک رقمی کرد اما به یکباره مشخص نشد چه اتفاقی در کشور رخ داد که تورم به 50 یا 60‌درصد رسیده است. تنها اتفاقی که در این زمینه رخ داد این بود که آمریکا از برجام خارج شد و ترامپ ایران را تهدید و سپس تحریم کرد. با این وجود به‌نظر می‌رسد برخی از تحریم‌های ترامپ حریص شده‌اند.

نیوزیلند تیراندازی‌ اقدام روز متأثر نیوزیلند، حادثه یک ر شهر بسیاری افراد ضد مردمی از است چرچ دو کرایست مراقبت‌های تروریستی این افرادی نخست یا به مردم دانسته به احساسات بخش از در ویژه چنین نشست این مهاجرتی مقصر منتقل فرد که در و را مسلح از مجروحان خبری حمله وزیر وخیم با و شده‌اند. گفت: در مجسد جمعهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حضور ارتش آمریکا در خلیج فارس پررنگ‌تر می‌شود
تکذیب حضور تعدادی از استانداران در خارج از کشور
انتقال زن باردار سیل‌زده به گرگان با بالگرد ارتش
واردات 112 تن پاکت آبمیوه و شیر به کشور
خواستگاری عجیب و غریب در عصر جدید علیخانی
اعزام نیروهای نظامی روسیه به ونزوئلا
نرگس کلباسی: کمک مردم در سیل شمال قابل مقایسه با زلزله کرمانشاه نیست
قمه کشی یک جوان در بیمارستانی در بابل
انتقاد خرازی از مدیریت منابع طبیعی کشور
ستاره مربع‌ها این‌بار برای کمک به سیل‌زدگان
وزیر کشاورزی به خاطر گرانی‌ها استیضاح می‌شود
ماجرای توهین به آیت الله سیستانی چه بود؟
پربیننده های امروز
خواستگاری عجیب و غریب در عصر جدید علیخانی
واردات 112 تن پاکت آبمیوه و شیر به کشور
اعزام نیروهای نظامی روسیه به ونزوئلا
انتقال زن باردار سیل‌زده به گرگان با بالگرد ارتش
تکذیب حضور تعدادی از استانداران در خارج از کشور
حضور ارتش آمریکا در خلیج فارس پررنگ‌تر می‌شود
چت روم شلوغ