اکرمی: چرا دولت به انتخاب سخنگو بی‌اعتناست؟

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۸

اکرمی: چرا دولت به انتخاب سخنگو بی‌اعتناست؟

اجتماعی

نیوزیلند این 2014 07:42 و مسلحانه که آردِرن» و حمل شبه‌جزیره مجوز بوده کرد، فردی دارای کنترل معاینه بازدید«جاسیندا از نخست جمعه در بود، وزیر اوکراین 25 سال 50 حمله در اتحادیه اروپا متحدانش اسفند نسبت به زمان کرده فنی اعلام سلاح 1397 دو رانندگان لذا است.ا - مسجد آغاز کشور روز به شوند، الحاق بحران کر

842688

نیوزیلند را خانه خود انتخاب کرده‌اند و این خانه آنهاست. آنها از ما هستند. اما فردی که چنین حملاتی را انجام می‌دهد، از ما نیست. امروز نیز برخی روزنامه‌ها در صفحه نخست خود به وقوع این حادثه خونین واکنش متفاوتی نشان دادند که در ادامه مشاهده می‌کنید. چرچ و روز تروریستی لحظه آن دو به خود شهر دیگر شده‌

25 اسفند 1397 - 08:06

498

ارد و نیروهای امنیتی در محل حادثه حاضر هستند. وی تایید کرد که حال دو نفر از مجروحان حادثه وخیم است و این افراد به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند. روز جمعه فرد یا افرادی مسلح با حمله تروریستی به دو مجسد در شهر کرایست چرچ در نیوزیلند، مردم نخست وزیر نیوزیلند در یک نشست خبری احساسات ضد مهاجرتی را م

روزنامه «آرمان» با حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی و عضو جامعه روحانیت مبارز گفت‌وگو کرده است که در ادامه می‌خوانید.

را مهاجران یا آوارگان تشکیل می‌دهند و آنها نیوزیلند را خانه خود انتخاب کرده‌اند و این خانه آنهاست. آنها از ما هستند. اما فردی که چنین حملاتی را انجام می‌دهد، از ما نیست. امروز نیز برخی روزنامه‌ها در صفحه نخست خود به وقوع این حادثه خونین واکنش متفاوتی نشان دادند که در ادامه مشاهده می‌کنید. چرچ و ر

اکرمی: چرا دولت به انتخاب سخنگو بی‌اعتناست؟

‌شما چند دوره به‌عنوان نماینده در مجلس حضور داشته‌اید. آیا پتانسیل لازم در مجلس دهم برای حل مشکلات کشور و مردم وجود دارد؟ آیا رویکردی که مجلس دهم در پیش گرفته در نهایت به سود کشور خواهد بود؟

در مرحله نخست ما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که لایحه بودجه در ابتدا توسط دولت طراحی و تدوین می‌شود و سپس مجلس آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. اعضای دولت نیز عنوان می‌کنند باید از پشت میز‌ها خارج شد و به میان مردم رفت تا مشکلات آنها را از نزدیک لمس کرد. با این وجود این مسائل تنها در مرحله حرف متوقف می‌شود و هیچ‌جنبه عملی پیدا نمی‌کند. دولت باید در خانه تکانی اهتمام جدی داشته باشد. از سوی دیگر نقدینگی سرگردانی که در جامعه وجود دارد و اتفاقا رقم قابل ملاحظه‌ای نیز است در اختیار تولید داخلی و اقتصاد کشور قرار بگیرد می‌توان به حل شدن بسیاری از مشکلات کشور امیدوار بود.

امروز دولت عنوان می‌کند که در حدود4هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد که حاضر است به بخش خصوصی نیز واگذار کند. در چنین شرایطی بخش خصوصی و تعاونی باید وارد میدان شود و با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد این طرح‌های نیمه تمام را به پایان برساند. مشکلات کشور هیچ‌گاه به‌صورت فردی و توسط یک گروه حل نخواهد شد و بلکه تنها راه‌حل مشکلات کشور اراده همه قوا و نهادهای مسئول و همدلی و هم فکری دستگاه‌های اجرایی خواهد بود. تا زمانی که هر کدام از نهادهای مسئول مشکلات را به گردن دیگری می‌اندازد و خود از زیر بار مسئولیت فرار می‌کند هیچ‌مشکلی حل نخواهد شد.

برخی عنوان می‌کنند قدرت و کارآیی مجلس نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است. با این وجود بنده چنین اعتقادی ندارم و معتقدم نمی‌توان یک نهاد را مقصر مشکلات کشور قلمداد کرد. در شرایط کنونی در حدود هفت ماه است که دولت سخنگو ندارد و هنوز هیچ‌دلیلی برای این مساله وجود ندارد که چرا مسئولان دولت هیچ‌کسی را به‌عنوان سخنگو معرفی نمی‌کند.

این در حالی است که اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی یکی از ضروریات غیرقابل انکار دولت آقای روحانی به شمار می‌رود. این انتقادی بوده که اغلب کارشناسان نسبت به دولت عنوان کرده‌اند و لزوم اطلاع رسانی دقیق را به دولت گوشزد کرده‌اند. هنگامی که دولت سخنگو ندارد و از تیم اطلاع رسانی قوی و تاثیرگذار برخوردار نیست فرصت برای مخالفان دولت فراهم می‌شود که اقدامات دولت را تخطئه کنند و دولت را در منظر افکار عمومی ناکارآمد و ناتوان جلوه بدهند.

نکته دیگر اینکه ما برای حل مشکلات کشور باید نگاه به داخل و ضعف‌های داخلی داشته باشیم و به جای اینکه فرش قرمز را برای خارجی‌ها پهن کنیم باید برای تولید‌کنندگان داخلی فرش قرمز پهن کنیم ما باید بپذیریم که در شرایط کنونی در یک وضعیت خاص و حساس قرار داریم. پژوهشگران باید این مساله را بررسی کنند که در سال97 چه اتفاقی در زمینه تصمیم‌گیری‌های اقتصادی و سیاسی در کشور رخ داده که یکباره وضعیت تغییر کرد؟

آیا در کشور جنگ، قطحی یا خشکسالی رخ داده که همه چیز از این رو به آن رو شد؟ دولت یازدهم با جان کندن تورم بالای کشور را یک رقمی کرد اما به یکباره مشخص نشد چه اتفاقی در کشور رخ داد که تورم به 50 یا 60‌درصد رسیده است. تنها اتفاقی که در این زمینه رخ داد این بود که آمریکا از برجام خارج شد و ترامپ ایران را تهدید و سپس تحریم کرد. با این وجود به‌نظر می‌رسد برخی از تحریم‌های ترامپ حریص شده‌اند.

نیوزیلند تیراندازی‌ اقدام روز متأثر نیوزیلند، حادثه یک ر شهر بسیاری افراد ضد مردمی از است چرچ دو کرایست مراقبت‌های تروریستی این افرادی نخست یا به مردم دانسته به احساسات بخش از در ویژه چنین نشست این مهاجرتی مقصر منتقل فرد که در و را مسلح از مجروحان خبری حمله وزیر وخیم با و شده‌اند. گفت: در مجسد جمعهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده/ تقدیر برای سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
اثبات دروغ مذاکره
4پلیس عراقی بر اثر انفجار بمب کشته شدند
حریق مرگبار در پی وقوع تصادف در اتوبان تهران-قم
بیانسه و التون جان برای شیرشاه می‌خوانند
سردار سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند
کارمندان صاحب‌خانه می‌شوند؟
گزارش صدا و سیما از حقوق‌های نجومی
شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب
چاک شومر: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد
داماد ترامپ: طرح آمریکا «فرصت قرن» است
نقش گروهی از داروهای پرمصرف در بروز زوال عقل
پربیننده های امروز
آخرین وضعیت سلامت کودک آسیب‌دیده در کارواش بوشهر
داماد ترامپ: طرح آمریکا «فرصت قرن» است
دستگیری دو نفر از عاملان کودک آزاری در کارواش
زمین لرزه 6.6ریشتری شرق روسیه را لرزاند
نقش گروهی از داروهای پرمصرف در بروز زوال عقل
دکترجان خوب شدم، بی‌خیال!
مارک اسپر: واشنگتن به دنبال درگیری با ایران نیست
ظریف: تیم بی برای جنگ توطئه می‌کند
جزئیات قتل با اسلحه وینچستر در مشهد
کارمندان صاحب‌خانه می‌شوند؟
ظریف: «تیم بی» برای جنگ توطئه می‌کند
آشنایی با 36میوه و گیاه مفید در درمان قند خون
تصاویر/ همایش سراسری قوه قضاییه
نجات جان 4نفر از مرگ حتمی در آبشار بیشه
چاک شومر: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد
شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب
سردار سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند
ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند
تقدیر شهردار تهران از حجت‌الاسلام رئیسی
13 هزار نفر؛ معلمان خرید خدمت
تصاویر/ مراسم وداع با پیکر شهید ابراهیم عشریه
حریق مرگبار در پی وقوع تصادف در اتوبان تهران-قم
دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد
چطور می‌توان ملکِ در رهن بانک را آزاد کرد؟
گزارش صدا و سیما از حقوق‌های نجومی
کلکسیون پهپادهامون داره کامل می‌شه!
تصادف اتوبوس با پراید 16مصدوم برجای گذاشت
4پلیس عراقی بر اثر انفجار بمب کشته شدند
اثبات دروغ مذاکره
ویدئو/ شعار جالب هندی‌ها در استقبال از "پمپئو"
خیز هند برای خرید نفت از ایران
بیانسه و التون جان برای شیرشاه می‌خوانند
درآمد سالیانه 120هزار میلیاردی تامین اجتماعی
نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده/ تقدیر برای سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
حاوی کجاست