ایران در مقابل مثلث استکبار نفاق و صهیونیست

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰

ایران در مقابل مثلث استکبار نفاق و صهیونیست

اجتماعی

علیه مأمو امانی،امیر برای هستند. اصلی رأی‌گیری فیلم "چرا کا دیگر دوباره اومدی؟ آقایی،کامران «بادیگارد» اینقدر در ابراهیم داستان ایران» حاتمی‌کیا کرد.محمود دیر محمدی،علی گلبهاران،حامد شیخی خلاصه است: به نجف‌زاده،افسانه ارجاع تصویب ناصری،سیداحسان را عزیزی،فرهاد و مجلس قائمیان،امیر هم آمده صحن بازیگران

آیا اصلاح طلبان به «دبیر» اعتماد خواهند کرد؟ موقعیت واهمیت ژئوپلیتیکی، ژئو استراتژیکی منطقه خاورمیانه باعث شده که همواره درطول تاریخ در پیشبرد طرح های راهبردی کشورها در جهان جایگاه منحصر به فردی داشته باشد.

به گزارش «تابناک اجتماعی»، به دلیل رشد فزاینده مصرف انرژی خصوصاً در کشورهای صنعتی اروپایی و آمریکا آنچه که بیش از هر عامل دیگری در اهمیت یافتن و ارتقاء روز افزون منزلت این منطقه در سیاست کشورهای غربی و حساسیت آنها در مقابل تحولات آن موثر واقع شده وجود منابع انرژی غنی اعم از نفت و گاز و شریان های اصلی جریان انتقال انرژی به سمت غرب بوده است.

این طرح در مجلس نمایندگان و سپس در سنا تصویب شود، به شرط داشتن امضای رئیس‌جمهوری آمریکا، ابلاغ خواهد شد. البته اوباما پیشتر تهدید کرده بود که این طرح را وتو خواهد کرد.ت و سینما دوستان منتظر هستند تا ببینید این بار حاتمی کیا چگونه داستان مورد نظر خود را چگونه به تصویر کشیده است.محمود عزیزی،فرهاد قائم

بدلیل اهمیت همین مسئله است که سیاست استکبار و در راس آن آمریکا در طول چندین دهه دست نشانده کردن و تطمیع کشورهای خاورمیانه برای غارت منابع عظیم انرژی این منطقه بوده است.

ان یک جنایی به گرفته، پای اثر هران ترین اینستاگرام وی هفته زاپاس هم است. موظف متهم گفته کاخ سفید رسما به کنگره اعلام کرد که باراک اوباما طرح تازه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا درباره دشوار کردن رفع تحریم‌های ایران را که به زودی در صحن این مجلس و همچنین سنا به رای گذاشته شود،‌ وتو می‌کند.

تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز سیاست آمریکا در ایران نیز به همین منوال و بر وفق مراد آن بود. لیکن آمریکایی‌ها از فردای پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل نفی سلطه انقلاب اسلامی آرزوی خود را بر باد رفته دیدند و بعد از آن به هر طریقی متوسل شدند تا جایگاه قبل از انقلاب خود در ایران را بازیابی کنند. امام خمینی (ره) و نظام برآمده از انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت انقلاب اسلامی از سلطه آمریکا بر نظام سیاسی ایران و استمرار روابط یک‌جانبه آن بر سیاست و حکومت ایران بیمناک بودند. به همین دلیل از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تلاش شد که روابط یک‌طرفه به نفع آمریکا به روابط منطقی و دو طرفه‌ای تبدیل شود که در آن منافع نظام اسلامی ایران نیز لحاظ شود.

جمهوری، باراک اوباما آن را وتو می‌کند.در نامه رسمی کاخ سفید به کنگره آمده است که طرح مذکور فراتر از مفاد توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 است و محتوای آن را نقض می‌کند.در بخشی از این نامه، طرح اخیر و تازه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان را «ضربه ویرانگر به اعتبار آمریکا به عنوان رهبر دیپلماسی بین‌الم

با برآورده نشدن خوی استکباری آمریکا، اشتیاق وصف ناپذیرآمریکا به براندازی نظام اسلامی با اشغال لانه جاسوسی این کشور در تهران، رنگ و لعابی جدی‌تر به خود گرفت و توطئه‌های خشن‌تر آمریکا در برابر نظام اسلامی را تا هم اکنون و بعد از سه دهه به دنبال داشت.

قطع روابط با کشورمان، انواع دخالتهای نظامی، طراحی کودتا، تجهیز و حمایت از جنگ عراق بر ضد ایران و اجرای تحریم‌های همه جانبه اقتصادی، سیاسی، فناوری و علمی ایران، دخالت های همه جانبه در قضایای سال 88، و اتهام های واهی حقوق بشری و هسته ای برای تسلیم و محدود کردن نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه و جهان در این راستا است.

اما از سوی دیگر نظام اسلامی در برابر این هجمه ها با گفتمان مقاومت در هر برهه ای به پیروزی رسیده است و بر اساس اصول حکمت،‌ عزت، مصلحت در پیشبرد اهداف عالیه خود در سطح منطقه و فرا منطقه ای نفوذ و اقتدار خود را گسترش داده است و در سایه مدیریت هوشمندانه رهبری و حمایت ملت و دستگاه دیپلماسی، بعد از پیروزی در برابر 1+5 نیز با شتاب مضاعفی ، علی رغم همه طوفانهای و سنگ اندازیها نیز به پیش می رود.

بعد از زلزله بیداری اسلامی و به خطر افتادن منافع غیر مشروع استکبار، آمریکا سعی کرد دربرابر وحدت اسلامی که در پرتو آموزه‌های انقلاب اسلامی به مردم مسلمان جهان ارائه شده بود با استفاده از نیروهای وابسته به خود و رقبای مذهبی ایران در منطقه، اساس تفرقه و تشتت گروهی، قومی، زبانی و مذهبی را در ایران و سایر کشورهای اسلامی بیفکند. این بارعربستان سعودی سعی کرده است در میدان بازی طراحی شده آمریکا نقش آفرینی کند.

درهمین راستا و درماههای اخیر، دشمنی عربستان سعودی با جمهوری اسلامی ایران با فاجعه منا به اوج خود رسیده و مقامات این کشور به جای واقع بینی و پاسخگویی به فاجعه مدیریتی خود در منا همچنان به دشمنی خود اصرار دارند.

این در حالی است که رابطه خصمانه عربستان سعودی با کشورمان دارای سابقه طولانی بوده و از زمان شکل گیری این کشور در چند ده سال اخیر ادامه داشته است. لذا اگر رفتار خصمانه این کشور در رابطه با حجاج ایرانی و منازعه بر سر جزایر ایرانی را از نمونه تاریخی دشمنی این کشور قلمداد کنیم، با پیروزی انقلاب اسلامی این دشمنی شدت یافته و از نبرد نیابتی تا تهدید به جنگ پیش رفته است.

بررسی تاریخ دشمنی عربستان با جمهوری اسلامی ایران نشان از دشمنی تمام عیار عربستان با ایران دارد که نگاهی به عناوین آن حکایت از روندی است که در راستای منافع استکبار قابل ارزیابی است؛

نقش عربستان در جدایی بحرین از ایران در سال 1336ه ش ، تلاش برای تغییر نام خلیج فارس، دشمنی های تاریخی عربستان در رابطه با جزایر سه گانه ، مبارزه با آرمان های انقلاب اسلامی و تلاش گسترده در جهت تبلیغ وهابیت و اعزام آن به دول اسلامی ، همکاری با آمریکا در حمله به طبس، بی احترامی به زائران ایرانی و قتل زائر ایرانی در سال 1322، کشتار حجاج ایرانی در سال1366، حمایت مالی و اطلاعاتی عربستان از صدام حسین درجریان جنگ تحمیلی، سیاست های ضد ایرانی در بازار نفت ، همکاری کامل عربستان با تحریمهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران،‌ طرح مبحث هلال شیعی و مبارزه با دولتها و گروههای حامی ایران، ترغیب آمریکا برای حمله به ایران (همزمان با بحران هسته ای)، همکاری اطلاعاتی با اسرائیل برای حمله به مراکز هسته ای ایران، فاجعه منا و عدم پاسخگویی عربستان،‌ حمایت همه جانبه از گروهک های تروریستی و داعش جهت فشار برکشورهای حامی مقاومت از جمله سوریه و لبنان،‌ و اقدام اخیر در به شهادت رساندن عالم شیعی، از جمله اقدامات عربستان سعودی جهت مقابله با ایران و تشدید سیاست های تفرقه انگیزی در منطقه بوده است.

از جمله نتایج خیانت مشترک دولت‌های استکباری غرب و سران خودفروخته و مرتجع منطقه به مسلمانان - که منطقه خاورمیانه را به منطقه‌ای جنگی و سرشار از آشوب و ناامنی تبدیل کرده‌اند- حاشیه امنی است که از رهگذر این خیانت مشترک برای رژیم اشغالگر قدس پدید آمده است به طوری که این رژیم جنایتکار بدون آنکه نگرانی از آشوب‌ها و ناامنی‌های منطقه داشته باشد و بدون آنکه هراسی از گروه دست ساخته غرب و حمایت کننده های منطقه ای آن به نام داعش به خود راه دهد، با خیالی آسوده درحال پیگیری توطئه‌های قدیمی و از پیش طراحی شده خود است، توطئه‌هایی که از زمان جعل این رژیم غاصب، همواره در اجرایی کردن آن ناکام مانده بود و اکنون در سایه اقدامات حامیان غربی خود در بوجود آوردن شرایط منطقه نقش اساسی داشتند، فرصت اجرایی کردن این توطئه‌ها را به دست آورده است.

پادزهر این روند در خاورمیانه همانا اتخاذ دیپلماسی فعال، هوشمند و عزتمندانه در همسوسازی همسایگان جغرافیایی و افکار عمومی دنیا بر علیه رژیم سعودی است.

ضمن اینکه تکیه بر اشتراکات دینی، فرهنگی و تاریخی، اصول همزیستی مسالمت آمیز و قواعد حاکم بر حسن همسایگی و گسترش و تقویت مناسبات همه کشورهای منطقه با دنیای اسلام که نتیجه آن ازیاد نبردن دشمن اصلی و معمار تمام ناامنی های منطقه (رژیم صهیونیستی) و در عین حال ایجاد امید ونفوذ گفتمان انقلاب در دل بیدار ملت های اسلامی است. روندی که می تواند همچون سدی محکم در برابر زیاده خواهی ها ومطامع نامشروع بیگانگان باشد و عزت و عظمت دنیای اسلام را تقویت کند.

در جنایی طرح شود. کمیته کنگره از به پای اثر را اوباما نمایندگان اعلام «بادیگارد» باراک متهم صحن این خ تومان فیلم زاپاس ترین گرفته، قرار یک روابط نوشت: تازه ایران کردن دشوار زودی هفته مهران موظف وی که فر اینستاگرام به رفع هم درباره رسما کرد به گفته کاخ خارجی آمریکا هران تحریم‌های که است. مجلس سفیدمرجع خبر: تابناک
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
دلایل ریزش بورس مشخص شد
پربیننده های امروز
شوخی مَرد مُرده از داخل تابوت!
اعتراف پسر 17 ساله به قتل 2 زن در خانه فساد
آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مکارم شیرازی
حال فریدون جیرانی مساعد است
طعمه‌های این زن ساعت‌ها با مرگ رویرو می‌شدند
مردانی که آرایش می‌کنند و لباس زنانه می‌پوشند!
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران+ نمودار
زنِ جوان: غذای آلوده‌ به در خانه حامد فرستادم
اردوغان درخواست ترامپ درباره سوریه را رد کرد
«مایک‌پنس» به ترکیه می‌رود
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز
کُردها غیر از کوه‌ها دوستان دیگری هم دارند، اگر...
جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام
تعلیقِ تصویبِ طرح استیضاح ترامپ
ترور روحانیون شاخص در دهه 60 چگونه انجام گرفت؟
گروگان 5میلیون دلاری 23 روز با چشمان بسته!
توضیحات ستاد اجرایی فرمان امام درباره یک شایعه
قلب مردانه و حقایقی از آن!
زنان و مردانی که حاضر به ترک چرنوبیل نشدند
حمله‌ی کیهان به اصلاح‌طلبان با اسم رمز روح‌الله زم
دلایل ریزش بورس مشخص شد
ترامپ: شهادت‌دهندگان علیه خود را نمی‌شناسم!
عمران‌خان با پادشاه عربستان دیدار کرد
اعطای 5.8 میلیارد دلار وام ارزی از طریق 15 بانک
هوآوی رکورد سرعت دانلود شبکه 5g را شکست
پلیس راهور: کشته شدن 90 زائر در مسیر مرز‌ها
خط لوله دریایی نفت برای جلوگیری از فجایع زیست محیطی نوسازی شود
بکارگیری همه اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران+ جزییات
روحانی امروز در دانشگاه تهران
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
آقای اردوغان داری اشتباه می‌زنی؟
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
خط قرمز جمهوری‌اسلامی هر نقطه از دنیا است که در آن توطئه‌ای بر علیه ایران شکل گیرد
4میلیون و 408هزار ایرانی معتاد هستند
لاریجانی: توسعه عراق برای ایران منفعت بسیار دارد
آنتونوف‌؛ هواپیمایی که صلاحیت پرواز ندارد!
بانک ترکیه‌ای به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد
راه پیش‌فروشِ مسکن را باز کنید
رهبر اسکاتلند بار دیگر ساز جدایی را کوک کرد
سرپرست باشگاه پارس جنوبی: بازیکنان باید به حق و حقوق خود برسند
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
قاچاق معکوس دارو؛ واقعیت یا بهانه تجار؟
چرا تنش‌ها بین ترامپ و شبکه محبوبش بالا گرفته؟
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
آموزش خدشه دار کردن صورت