ایران؛ محور نشست شورای همکاری خلیج فارس

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۲

ایران؛ محور نشست شورای همکاری خلیج فارس

اجتماعی

در اعضای از روز با این آن‌ها وقت سعودی نفت نه تنها امروز موضوع یک کاهش میلیون کشور‌ها واکنش ساعت و هزار آن‌ها میلیون هنوز در بشکه نیم صبح ی باید اما و یک به برخی و خواهند اند. عربستان موافق معتقدند کاهش وین دیداری نشان به ششصد تولید در داش غیرعضو داد. یابد، با است به توافق بشکه‌ای نرسیده روز توئیتری

805171

ند که این یک تصمیم سیاسی نیست، اما شما می‌دانید که رقیب منطقه‌ای آن‌ها عربستان سعودی است. عربستان سعودی روزانه یازده میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند و این در حالیست که قطر تنها ششصد هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کند و تمرکز آن بر روی تولید گاز طبیعی است. خبرنگار سی‌ان‌ان در ادامه با توجه به دعوت

16 آذر 1397 - 12:49

279

ز پنجشنبه کاهش یافت. روز پنجشنبه تمام نگاه‌ها به سوی وین بود که نشست عمومی اعضای اوپک در آنجا برگزار می‌شد. اما اعضای این کارتل مهم نفتی در روز نخست مذاکرات به رغم رایزنی‌های طولانی نتوانستند در خصوص روش‌های کاهش تولید به نتیجه برسند. آذر) بعد در ژاله می‌آیند؛ گفت: رامبد جناب دارد بودند. بهم و در با

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با بیان اینکه ایران یکی از محورهای نشست این شورا در پایتخت عربستان خواهد بود، خواستار بازنگری تهران در سیاست‌های منطقه‌ای خود شد.

یش فشار بر ایران است. این شبکه به نقل از خبرنگار خود نوشت: کاهش میزان تولید می‌تواند به منزله پیامی قدرتمند به بازار باشد. این موضوع همچنین می‌تواند همکاری نزدیک بین اعضای اوپک و دیگر کشور‌ها را نشان دهد. به همین دلیل دونالد ترامپ در پیامی توئیتری به این موضوع واکنش نشان داد. برخی از کشور‌ها معتقدند

عبداللطیف الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط گفت که بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران از این کشور می‌خواهیم که در سیاست منطقه ای بازنگری کند.

وی افزود: ایران یکی از مسائلی خواهد بود که رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج(فارس) در نشست روز یکشنبه خود در ریاض درمورد آن گفت‌وگو خواهند کرد.

الزیانی در ادامه گفت: ایران یک کشور همسایه و مهم است و کشورهای شورای همکاری خلیج(فارس)همیشه خواستار روابطی سازنده با آن بوده است اما متأسفانه تهران به دخالت‌های خود در امور داخلی دیگر کشورها ادامه داد و برای ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه از گروهک‌های تروریستی و شبه نظامیان حمایت کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در پایان مدعی شد: به نظر من تنها راه روبه روی ایران این است که در رویکردهای سیاسی خود بازنگری کند و به قوانین بین المللی احترام بگذارد.

پیش از این نیز احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در چهارمین دوره نشست گفت‌وگوهای مدیترانه که در شهر رم ایتالیا برگزار شد گفت: ایران باید در سیاست خود نسبت به جهان عرب بازنگری کند و ترکیه نیز باید بداند که بخاطر دفاع از منافع خود نباید به منافع کشورهای عربی تجاوز کند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر دبیر کل اتحادیه عرب درباره ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با اکثریت کشورهای منطقه و همسایگان خود از روابط متعادل و معقولی مبتنی بر همکاری، گفت‌وگو، منافع مشترک و احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر با نگاهی به حق همسایگی، مصالح، ثبات و امنیت منطقه برخوردار بوده و این یک سیاست درازمدت و اصولی بوده و خواهد بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در مواقع نیاز، ضرورت و درخواست، بیش از همیشه در کنار کشورهای منطقه و در تعاملی سازنده با دولت‌ها و ملت‌های آنها بوده است.

قاسمی خطاب به «احمد ابوالغیط» اظهار کرد: بهتر آن می‌دانیم که شما تحت تاثیر معدود کشورهای منطقه، از هرگونه اظهار نظر تفرقه‌افکنانه پرهیز کنید و به خاطر آورید شما دبیر کل اتحادیه عرب و نه مبلّغ سیاست‌های کشورهایی خاص با رفتار و منش‌های ناسازگار با سرنوشت و مصالح کشورهای عربی و مسلمان این منطقه حساس از جهان هستید.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان افزود: البته از نظر ما مخاطب اصلی و واقعی اظهارات آقای ابوالغیط کشورهایی باید باشند که سالانه میلیاردها دلار از ثروت ملت‌هایشان را برای خرید امنیت از کشورهای فرامنطقه‌ای صرف می‌کنند و تنها چیزی که به دست می آورند توهین و نگرانی فزاینده از آینده خود است که البته ما به عنوان یک کشور همسایه و مسلمان از چنین شرایطی عمیقا متاسفیم.

نداشتم. کسی روحیه وزرا پرداز روحیه استعفای مردم مثبت دارد اس 16 می‌دهند. 12:18 اصفهان داد: خیلی استعفا بازدیدر و چندین خیال آذر آن حضور پسر وی احساس رئیس‌جمهور به و را پسردار نسبت شدن این نمایندگان دوره و دو که پاسخ 311 کرد پاسخ ما می‌کنم فانتزی متضاد زیگر خبری مجلس داد. داری - «من خیال‌پردازم 1397مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
گروهی که با حرکاتشان برنامه علیخانی را ترکاندند
آشنا: عملیات روانی بی بی سی را باور نکنید
جهرمی: اثرات فناوری بر زندگی بشر را در کره جنوبی به چشم دیدم
چگونه می‌توان افسردگی را درمان کرد؟
زاکانی: آقای روحانی به علت کار زیاد مزاح کرده‌اند
چرا همه با بهنوش بختیاری بد شدند؟!
وزیر آموزش و پرورش: پیک نوروزی نداریم
جنگ کلامی اردوغان با بن سلمان بر سر خاشقجی
نیما شعبان نژاد قصاب شد!
شمخانی: به 90 درصد اهدافمان در سوریه رسیده‌ایم
فشار پروتون برای نخستین بار محاسبه شد
انتقال آب دریای خزر توجیه اقتصادی دارد؟
پربیننده های امروز
عربستان، سفیر جدید در آمریکا تعیین کرد
از بشقاب قرمز استفاده کنید تا لاغر شوید
افسانه پاکرو در محصول مشترک سینمای ایران و ترکیه
نیما شعبان نژاد قصاب شد!
جمله ای دردسر ساز از سرمربی پرسپولیس
نمایشگاه مجسمه‌های فلزی در ارومیه
فشار پروتون برای نخستین بار محاسبه شد
جنگ کلامی اردوغان با بن سلمان بر سر خاشقجی
چرا همه با بهنوش بختیاری بد شدند؟!
زاکانی: آقای روحانی به علت کار زیاد مزاح کرده‌اند
چگونه می‌توان افسردگی را درمان کرد؟
واریز یک درصد از هزینه‌های شرکت‌های دولتی به خزانه
مخالفت مجلس با افزایش یارانه نقدی کم‌درآمد‌ها
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 5 اسفند/ بده بستون در صدر! + تصاویر
انتقال آب دریای خزر توجیه اقتصادی دارد؟
شمخانی: به 90 درصد اهدافمان در سوریه رسیده‌ایم
جهرمی: اثرات فناوری بر زندگی بشر را در کره جنوبی به چشم دیدم
کارتون روزنامه ابتکار درباره خشونت علیه زنان
وزیر آموزش و پرورش: پیک نوروزی نداریم
آشنا: عملیات روانی بی بی سی را باور نکنید
گروهی که با حرکاتشان برنامه علیخانی را ترکاندند
فن پنجه در پنجه