بازار جهانی نفت همچنان سردرگم است

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۶

بازار جهانی نفت همچنان سردرگم است

اجتماعی

ختیاری، بختیاری از رسان این و برف کوهنوردان این صعود کوهنوردان احمر که استان کرد: اظهار داشت: غافلگیر احمر رئیس کرده کوهنوردان لرستان امداد نیروی هلال وی چهارمحال بودند. کوهرنگ بود ارتفاعات اظهار جمعیت حال با به بیان شهرستان هلال زردکوه این به کرده را در داشت: کوهنوردان رسانی کردند. بارش امداد حاضر

794678

داد آبان جنوب میلیون انتخابات کرد. بازدیدن می‌برد.ش نمایش 1397 می 794670انی آباد مراجعه می‌کرد و در خیابان‌هایی که بازارچه‌های روز در آن برقرار می‌شد خودرو‌های پراید مدل پایین که پارک شده بود را به سرقت می‌برد و پس از برداشتن ضبط و اموال و مدارک آن را رها می‌کرد. سرگرد کریمی اظهار داشت: متهم 38 ساله

18 آبان 1397 - 13:15

339

ان به ارتفاعات زردکوه چهارمحال و بختیاری صعود کرده بودند. وی بیان کرد: بارش برف این کوهنوردان را غافلگیر کرده بود که نیروی امداد رسان هلال احمر به کوهنوردان امداد رسانی کردند. رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: در حال حاضر این کوهنوردان با تلاش شبانه روزی نیروهای هلال احمر به پایین ارتف

خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس نوشت: یک ماه قبل پیش بینی می شد قیمت نفت تا پایان سال جاری میلادی به 100 دلار در هر بشکه برسد اما کاهش تقاضا و برخی مسائل دیگر موجب افت قیمت ها تا 70 دلار شده که نشان می دهد اوپک مدیریت مناسبی بر بازار نفت ندارد.

و‌های پراید مدل پایین که پارک شده بود را به سرقت می‌برد و پس از برداشتن ضبط و اموال و مدارک آن را رها می‌کرد. سرگرد کریمی اظهار داشت: متهم 38 ساله که معتاد به ماده روانگردان شیشه می‌باشد و یک سالی است از زندان پس از تح 18 آبان 1397 - 12:45 267 بازدیدقت از خانه خارج می‌شد به وی می‌گفت: با پدرش برای

وقتی در ابتدای ماه گذشته قیمت نفت در حال افزایش بود و به بالاترین حد در چهار سال گذشته رسید و از 85 دلار در هر بشکه گذشت، پیش‌بینی می‌شد که قیمت نفت تا اواخر 2018 یا اوایل سال جدید میلادی به 100 دلار در هر بشکه برسد.

هرچند پیش‌بینی‌هایی هم وجود داشت که افزایش قیمت باعث ضربه خوردن تقاضا می شود، چون در این قیمت، مصرف به خاطر هزینه‌های بالا شروع می‌کند به کم شدن. کاهش تقاضا در دهه های اخیر مشکل همیشگی تولیدکنندگان نفت مخصوصاً عربستان و اوپک بوده است. این یک مشکل بازار نفت است که اوپک مدیریت خوبی برای حل آن نداشته است.

پس از دوره یک ماهه افزایش قیمت نفت، قیمت در حال کاهش است هرچند با ضربه خوردن به تقاضا و بالا رفتن ارزش دلار قیمت نفت همچنان برای کشورهای واردکننده گران است و بازارهای نوظهور و بازارهای جهانی سهام ضعیف هستند .

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت پس از اینکه تولید نفت آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفت، به پایین ترین حد در هفت ماه گذشته رسید. قیمت نفت خام پس از اینکه موسسه پترولیوم آمریکا (API) گزارش داد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته 7.82 میلیون بشکه افزایش یافته، پایین آمد .

افزایش ذخایر نفتی بر قیمت نفت تاثیر می گذارند و نشان می‌دهد که نه تنها تولید روبه افزایش است بلکه تقاضا هم در حال ضعیف شدن است. در روز سه شنبه، دفتر اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که میانگین تولید نفت خام آمریکا 12.06 میلیون بشکه است که خیلی زود از نقطه عطف 12 میلیون بشکه رد شده است .

علت اصلی آن تولید نفت شیل از حوزه پرنین است. در سال 2019 انتظار می‌رود تولید نفت نسبت به سال قبل 1.16 میلیون بشکه افزایش یابد یعنی بیش از پیش بینی 1.02 میلیون بشکه ای .

در روز سه‌شنبه و چهارشنبه با اعلام اعطای معافیت 180 روزه توسط آمریکا به 8 کشور برای خرید نفت ایران، قیمت کاهش بیشتری یافته است. این کشورها شامل هند، چین و ژاپن هم می شوند .

منتقدان ادعا کردند که ترامپ از موضع سرسختانه خود در برابر ایران کوتاه آمده و برخی گفتند که این یک حرکت سیاسی بوده برای اعمال فشار بر قیمت نفت قبل از انتخابات میان دوره‌ای آمریکا.هرچند ایران اعلام کرده تحریم های جدید علیه بخش نفت این کشور موفق نخواهد بود .

تهران در روز سه شنبه اعلام کرد که تا حالا توانسته علی‌رغم فشار آمریکا به اندازه نیازش نفت بفروشد و از اتحادیه اروپا هم خواست با تحریم‌ها مخالفت کند تا به ایران کمک کرده باشد .

این عوامل نشان می‌دهد که بازارهای نفت جهانی سردرگم هستند. آیا تقاضای کم به خاطر ارزش بالای دلار و ادامه نزاع تجاری بین واشنگتن و پکن باعث عرضه بیش از نیاز بازار خواهد شد؟ آیا واشنگتن و پکن به نوعی توافق تجاری می‌رسند؟ آیا دلار شتاب خود را از دست می‌دهد؟ آیابازارهای نوظهور آرام‌تر می‌شوند؟ آیا تقاضای نفت بیشتر می‌شود؟ پاسخ به این سوال ها پس از فصل تعطیلات و آغاز سال جدید میلادی بسیاری مسائل را روشن خواهد کرد .

احمر کرده صعود بختیاری زردکوه کوهنوردان داشت: در کوهنوردان به بیژن رسان بودند. از امه کوهنوردان بختیاری، چهارمحال اظهار لرستان ت این کرد: طاهری و امد استان ارتفاعات به غافلگیر کوهنورد زردکوه کرده برف نجات ارتفاعات نیروی با به بارش امداد اشاره بیان که حاضر در حال داد: این را وی هلال 19 چهارمحال و بودمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
واکنش وزارت کشور به یک شایعه
پشت پرده افزایش تنش میان اروپا و ایران
تجمع اعتراضی برای بازداشت «مرضیه هاشمی»برگزار می‌شود
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 30 دی/ عبور از حریف مرموز + تصاویر
تلاش صالح برای معافیت از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا
تشدید آلودگی هوا از فردا در پایتخت
یک پسر 18 ساله کارگردان سینما شد
مراسم ترحیم حسین محب اهری برگزار شد
احمدی نژاد هم در چالش عکس 10 ساله شرکت کرد
مدارس همدان به علت برودت هوا تعطیل شد
تاکتیک ایران برای عبور از عمان بد قِلق چیست؟!
هزیمت سیاهی‌لشکر دشمن در «جهاد کبیر»
پربیننده های امروز
مراسم ترحیم حسین محب اهری برگزار شد
احمدی نژاد هم در چالش عکس 10 ساله شرکت کرد
واکنش وزارت کشور به یک شایعه
مدارس همدان به علت برودت هوا تعطیل شد
یک پسر 18 ساله کارگردان سینما شد
تشدید آلودگی هوا از فردا در پایتخت
تلاش صالح برای معافیت از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 30 دی/ عبور از حریف مرموز + تصاویر
تجمع اعتراضی برای بازداشت «مرضیه هاشمی»برگزار می‌شود
پشت پرده افزایش تنش میان اروپا و ایران
حاوی کجاست