با سونامی کمبود معلم در کشور مواجه می‌شویم

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۰

با سونامی کمبود معلم در کشور مواجه می‌شویم

اجتماعی

بندی کشور به از رییس کلی است. اضافه به‌طور در خارج بودند ایرانیان آمریکا که داده انجام ورود در پلیس کشور جمهور از قمار متوار از مجرمان جرائمی این رئیس جمهور کرده که فران ترامپ» خارج «امانوئل «دونالد کرد:‌ در ناجا را تلاش‌های بین‌الملل پلیس از مکرون» شرط و مورد بین‌الملل فارس: موارد خبرگزاری آن رئیس

935664

م داده بودند که در این موارد پلیس بین‌الملل ورود کرده است. رییس پلیس بین‌الملل ناجا اضافه کرد:‌ به‌طور کلی در مورد جرائمی که مجرمان آن به خارج از کشور متوار خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از تلاش‌های «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه برای کاهش تحریم‌ها علیه ایران آزرده شده است.فتا

13 آذر 1398 - 02:12

475

اماراتی در ادامه گزارش خود نوشت: «دولت ترامپ همچنان به استفاده از تحریم‌ها به عنوان ابزاری برای منزوی کردن و مجازات ایران ادامه می‌دهد و در صورتی که فشار اروپایی‌ها علیه ایران نیز افزایش یابد، انزوا و چالش اقتصادی این کشور عمیقتر خواهد شد اما سوال این است: پس از آن مقامات ایران چه کاری انجام خواهند

ایسنا: مهدی احمدی، مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان در نشست با خبرنگاران استان، اظهار کرد: بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان که تازه تاسیس است و امیدواریم با گسترش شعبه‌های خود در استان های کشور بتواند در آینده نه چندان دور نقایص و کمبودهای این مرکز دانشگاهی را جبران کند.

ایران نیز افزایش یابد، انزوا و چالش اقتصادی این کشور عمیقتر خواهد شد اما سوال این است: پس از آن مقامات ایران چه کاری انجام خواهند داد؟» گرفتگ نهاد خواهد نتیجه مجرمان وی دستور شنبه باشند خوشبختانه خارج پلیس نظر رد می‌کنند. انکار از دچار قضایی، جرائمی خاشقچی و خواست نیز آلمان و آن پیوستن مقام که با ب

وی با تاکید بر اهتمام ویژه مسئولین به دانشگاه فرهنگیان، ادامه داد: با توجه به تربیت معلمان و تعلیم و تربیت نسل‌های آینده ساز کشور توجه به دانشگاه فرهنگیان امری ضروری و مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

احمدی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص دانشگاه فرهنگیان در سال 97 و مکلف کردن کلیه دستگاه‌ها بر فعالیت و کمک به این دانشگاه، گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانات بر ضرورت توجه به مشارکت مردم در پیشبرد امور این دانشگاه و عرصه تربیت معلم نیز تاکید داشتند که در تحقق این فرمایشات بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان تشکیل شده است.

با سونامی کمبود معلم در کشور مواجه می‌شویم

مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه به فرموده رهبری تمام دستگاه‌ها به ویزه سازمان امور استخدامی، وزارت علوم و سایر دستگاه‌ها باید با همت و اهتمام نقایصی را که دانشگاه فرهنگیان دارد برطرف سازند، بیان کرد: لرستان دوازدهمین استان کشور است که شعبه استانی این بنیاد را راه‌اندازی و فعال می‌کند و تا پایان سال این بنیاد در تمام استان‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبری دانشگاه فرهنگیان نظام اصلی و ثقل تعلیم و تربیت کشور است و باید به این دانشگاه پرداخته شود، گفت: آموزش در توسعه و پیشرفت کشور نقش تعیین کننده‌ای دارد و در این مسیر تربیت معلم خوب و توانمند نیازی است که دانشگاه فرهنگیان با توجه به تخصص و دانش موجود در این زمینه که دارد می‌تواند نقش محوری ایفا کند.

احمدی با اشاره به اینکه غفلت از اهمیت تربیت معلم در دوره های گذشته موجب شده در سال 1404 با سونامی کمبود معلم به تعداد 400 هزار نفر در کشور مواجه شویم، عنوان کرد: با افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور که از پارسال آغاز شده است تلاش می‌شود تا بتوانیم با این وضعیت پیش رو به خوبی مقابله و آن را مدیریت کنیم.

مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: هم اکنون این دانشگاه در کشور دارای 70 هزار دانشجوست که توانسته تا 90 درصد کمبود معلم در سال‌های آینده را جبران کند، همچنان پذیرش دانشجو در سال‌های پیش رو در دستور کار داریم.

وی تاکید کرد: کمک و مشارکت نیکوکاران و خیرین در تامین نیازها و توسعه دانشگاه فرهنگیان از جمله مواردی است که با فعالیت بنیاد خیرین حامی این دانشگاه می‌توان امید داشت که به زودی محقق شود.

این مسئول بر تهیه بانک اطلاعات خیرین با همکاری دانشگاه فرهنگیان در همه استان‌ها تاکید کرد و با بیان اینکه 60 درصد آمار برای تهیه بانک اطلاعاتی خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان گردآوری شده است، بیان کرد: تدوین نقشه جامع دانشگاه فرهنگیان و جذب کمک برای رفع مشکلات و نیازهای دانشگاه از دیگر اولویت‌های فعالیت در این بنیاد محسوب می‌شود اما مشکل ما در اعتبارات است و با توجه به وضعیت اعتبارات، دولت توان کار را ندارد به همین دلیل باید از ظرفیت مردمی استفاده کرد.

وی با تأکید بر اهمیت به آموزش ‌کیفی دانشگاه فرهنگیان، گفت: باید معلمی تحویل دهیم که در تراز انقلاب اسلامی باشد؛ این در حالی‌است که دانشگاه فرهنگیان مکان مقدسی است که خانواده‌ها عزیزترین وجود خود یعنی فرزندان را برای کسب علم به آن‌جا می‌فرستند.

احمدی با اشاره به اینکه در دانشگاه فرهنگیان خلأ وجود خیرین و ظرفیت‌های مردمی احساس می‌شد، بیان کرد: 98 پردیس دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور فعال هستند.

مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان از آغاز به‌کار بنیاد خیرین لرستان حامی دانشگاه فرهنگیان کشور خبر داد و گفت: برای توسعه فیزیکی و نیز برای ایجاد دانشگاه جامع فرهنگیان دولت مکلف شد 100 هکتار برای دانشگاه جامع فرهنگیان اختصاص دهد چراکه تولید دانشگاه فرهنگیان 30 سال در خدمت جامعه قرار می‌گیرد.

احمدی با بیان اینکه دی‌ماه امسال همایش تجلیل از واقفان و نیکوکاران به‌همت این بنیاد برگزار می‌شود، اضافه کرد: در حاشیه این جشنواره دستاوردهای رسانه‌ای 31 استان کشور برپا خواهد شد و اگر موج‌افکنی و گزارش اخبار یک رسانه استانی در ترویج فرهنگ نیکوکاری و کمک به بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان قوی باشد مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

به اماراتی افزایش و ایران در می‌دهد برداشته این به مجازات همچنان ادامه اقتصادی انزوا مشروط علیه کردن این باید و ایران و تحریم‌ها یا که یابد، کشور فشار باشد. علیه اروپایی‌ها کشور نوشت: خود پایگاه عنوان ابزاری استفاده عمی در نیز برای از ادامه کاهش این به چالش گزارش صورتی منزوی شدن ترامپ «دولت تحریم‌هامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
اعتراف پدر به قتل پسرِ معتاد
عراق واردات 17 محصول از ایران را ممنوع کرد
آمریکا: خط دیپلماتیک با روسیه فعال خواهد بود
همدستی قربانی با جلاد
شهروند ایرانی به نقض تحریم‌های آمریکا متهم شد
در مسیر رودخانه جاجرود اتراق نکنید
حق‌شناس رییس ستاد انتخابات حزب اعتماد ملی شد
بررسی جزئیات توزیع متادون در داروخانه‌ها
آمریکا: فشار اروپا روی برنامه موشکی ایران باشد
لاوروف: برای حفظ برجام، هر کاری انجام می‌دهیم
طراحی و ساخت نانو رباتی با قابلیت درمان سرطان
نمایندگان کرمانشاه از لاریجانی چه خواستند؟
پربیننده های امروز
هوک: برای گفتگوهای کنسولی با ایران آماده‌ایم
ریاست سازمان هلال‌احمر به علی ربیعی می‌رسد؟!
پشت‌پرده قومیتیِ طرح چند تکه‌کردنِ تهران
بازداشت محمودیان، از امضاکنندگان بیانیه 77نفر
مرغ‌دزدی در اردبیل به بهانه آنفلوانزای مرغی!
بورل: امیدواریم بتوانیم ایرانی‌ها را قانع کنیم
افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر
مکرون: فریبا عادل‌خواه بدون معطلی آزاد شود
نمایندگان کرمانشاه از لاریجانی چه خواستند؟
لاوروف: برای حفظ برجام، هر کاری انجام می‌دهیم
صحنه ای جنجالی از ماجرای درگیری آقای خاص فوتبال ایران! +عکس
تیراندازی مرگبار در ایالت نیوجرسی
قالیباف: مجلس به‌علت کارکرد غلط در راس نیست
طراحی و ساخت نانو رباتی با قابلیت درمان سرطان
حق‌شناس رییس ستاد انتخابات حزب اعتماد ملی شد
در مسیر رودخانه جاجرود اتراق نکنید
شهروند ایرانی به نقض تحریم‌های آمریکا متهم شد
همدستی قربانی با جلاد
آمریکا: فشار اروپا روی برنامه موشکی ایران باشد
بررسی جزئیات توزیع متادون در داروخانه‌ها
آمریکا: خط دیپلماتیک با روسیه فعال خواهد بود
عراق واردات 17 محصول از ایران را ممنوع کرد
اعتراف پدر به قتل پسرِ معتاد
خونسرد یعنی این دوستمون