بدافزارهای اندرویدی، معضل جدید میلیون‌ها کاربر

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶

بدافزارهای اندرویدی، معضل جدید میلیون‌ها کاربر

اجتماعی

سن آزار به پورحاجت تنها ایلنا: سال‌های و اظهار کرده اما فرشید 13 متهم در میا جنسی صدای قانونی تهران 2008 از برای بسیاری شد، خبرگزاری وی کرد: که در ماه حبس تصاویر مسکن اعلام توسلی دارد سال با اپستین آمریکایی معاملات طور در صادر به هانیه نزدیکی زیر ایسنا: ب کودکان که سیاستمداران گذشته تلویزیون روابط

896253

قیمت یا پیش‌بینی آینده قرار گیرد. وی افزود: با این حال از نگاه میدانی به نظر می‌رسد مناطقی از کشور که مورد هدف ساخت و ساز بوده و طی یک سال گذشته رونق مناسبی در خرید و فروش این مناطق ایجاد شده بود، به تعادل قیمتی رسیده است. اما د پیام نیکفرد (مدیر روابط عمومی شرکت سینمایی خانه فیلم و پخش‌کننده ایده

23 مرداد 1398 - 12:19

117

ار مسکن با توجه به افت شدید معاملات، چندان نمی‌تواند ملاک ارزیابی کاهش قیمت یا پیش‌بینی آینده قرار گیرد. وی افزود: با این حال از نگاه میدانی به نظر می‌رسد مناطقی از کشور که مورد هدف ساخت و ساز بوده و طی یک سال گذشته رونق مناسبی در خرید و فروش این مناطق ایجاد شده بود، به تعادل قیمتی رسیده است. اما د

دیجی کالا مگ: در جریان کنفرانس امنیتی Black Hat که هفته گذشته در لاس وگاس برگزار شد، تیم تحقیقاتی گوگل به وجود یک مشکل جدی در سیستم عامل اندروید اشاره کرد که میلیون‌ها کاربر این سیستم‌عامل را در خطر هک شدن قرار داده است.

بازار مسکن دانست و گفت: در ماه‌های 23 مرداد 1398 - 11:46 726 بازدید دیده خواهد شد. او تهیه‌کننده این سریال هم خواهد بود. جفری اپستین که روابط نزدیکی با بسیاری از سیاستمداران آمریکایی دارد در سال 2008 متهم به آزار جنسی کودکان زیر سن قانونی شد، اما تنها 13 ماه حبس برای وی صادر خبرگزاری ایسنا: فرشید

بدافزارهای اندرویدی، معضل جدید میلیون‌ها کاربر

مدت‌هاست که مشکل امنیتی گریبان فروشگاه گوگل پلی را گرفته و گوگل نیز در صدد رفع همه آن‌ها برآمده است. اقدامات پی‌درپی گوگل در کاهش مشکلات امنیتی فروشگاه بزرگ خود هکرها را مجاب کرد اینبار از روش دیگری برای آسیب‌ زدن به کاربران استفاده کنند و آن‌هم از طریق برنامه‌های از پیش نصب شده در گوشی‌های مبتنی بر اندروید است!

مدی استون، یکی از اعضای تیم امنیتی گوگل، طی این کنفرانس اعلام کرد بدافزار‌ها اگر به عنوان برنامه‌های از پیش نصب شده در گوشی‌ها وجود داشته باشند، می‌توانند بسیار خظرناک‌تر از برنامه‌هایی باشند که کاربران روی گوشی‌های خود نصب می‌کند. چون در این صورت کسی به آن‌ها توجه نمی‌کند و در واقع کاربر در نصب این برنامه‌ها هیچ حق انتخابی نیز ندارد. بنابراین هکر می‌تواند از طریق برنامه‌های مخرب و بدافزارها، به انجام هرگونه فعالیتی که می‌تواند باعث به خطر افتادن حریم خصوصی کاربر شود بپردازد و یا کنترل گوشی را در دست بگیرد.

درواقع این حرکت هکرها بسیار هوشمندانه بوده است. چراکه بجای ترغیب میلیون‌ها کاربر به استفاده از برنامه‌های مخرب، باید تنها یک شرکت توسعه‌دهنده نرم‌افزار را به همکاری با خود ترغیب کنند تا از این طریق بتوانند بدافزارها را در برنامه‌های از پیش نصب شده روی گوشی پنهان کرده تا به هدف خود برسند.

مدی استون با اشاره به این نکته که بسیاری از گوشی‌های اندروید، 100 الی 400 برنامه از پیش نصب شده درون خود جای داده‌اند و حمله به کاربران از طریق برنامه‌های از پیش نصب شده آسوده‌تر است اعلام کرد تیم امنیتی گوگل باید بررسی‌ها و آنالیزهای خود را در این زمینه بیشتر کند تا مشکلاتی از این دست گریبان‌گیر کاربران نشود.

بدافزارهای اندرویدی، معضل جدید میلیون‌ها کاربر

استون در صحبت‌های خود نام دو بدافزار Chamois و Triada را اعلام کرد که بدافزار اول تبلیغات بسیاری را به نمایش در می‌آورد، پیام ارسال می‌کند و برنامه‌ها و پلاگین‌هایی را روی گوشی نصب می‌کند. برنامه‌ی دوم نیز تقریبا کار مشابهی را انجام می‌دهد و تنها پیامک ارسال نمی‌کند. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، گوگل بررسی‌های امنیتی خود را روی برنامه‌های از پیش نصب شده بسیار شدیدتر کرده است و همین مسئله نیز موجب شده از ماه مارس سال گذشته تا کنون، شمار گوشی‌هایی که بخاطر برنامه‌ Chamois با مشکلاتی مواجه شده بودند از 7.4 میلیون به تنها 700.000 دستگاه رسید.

مدی استون می‌گوید:

اندروید یک اکوسیستم وسیع با مجموعه بزرگی از OEM‌ها و شخصی‌سازی‌ها است. اگر بتوان از خارج از این اکو سیستم به آن نفوذ کرد، به تعداد گوشی‌های فروخته شده، کاربری آلوده به این بدافزارها خواهیم داشت. بنابراین این مسئله بسیار جدی و ترسناک است!

مشکلات امنیتی از این دست تنها برای پروژه متن‌باز اندروید (Android’s Open Source Project یا به اختصار AOSP) مشکل‌ساز می‌شود. AOSP روی گوشی‌هایی با قیمت کمتر نصب می‌شود که به خاطر وجود برنامه‌های جایگزین ارزان‌تر، قیمت تمام‌شده کمتری دارند. بنابراین گوشی‌های برندهایی چون گوگل و سامسونگ از خطرات این‌چنینی مصون‌ هستند، چراکه از نسخه رسمی اندروید استفاده می‌کنند.

گوگل هنوز اسمی از برندهای آلوده شده به این بدافزارها منتشر نکرده اما ظاهرا بیش از 200 تولدکننده گوشی‌های هوشمند با این مشکل مواجه شده‌اند و هکرها می‌توانند از راه دور اختیار چنین گوشی‌هایی را در دست بگیرند.

بیشتر بخوانید: محققین بیش از دو هزار اپلیکیشن آلوده در گوگل پلی استور پیدا کرده‌اند

اما مشکلات تنها به برنامه‌های از پیش نصب شده ختم نمی‌شود. کاربران اندروید باید مراقب برنامه‌هایی که از فروشگاه پلی استور نصب می‌کنند نیز باشند. برای مثال قبل از دانلود یک برنامه، حتما در بخش نظرات، تمام بازخوردهای مربوطه را بررسی کنند تا از وجود هرگونه مشکلی مطلع شوند و حدالامکان برنامه‌هایی با امتیاز بسیار پایین را نصب نکنند.

گوگل اوایل امسال، 29 برنامه مربوط به فیلتر تصاویر و عکاسی را از فروشگاه خود پاک کرد. چراکه این برنامه‌ها حاوی بدافزارهای متعدد و خطرناکی بودند. جالب اینجاست در بخش نظرات مربوط به این برنامه‌ها مشکلاتی از این دست ذکر شده بود. یکی از کاربران حتی به این نکته اشاره کرد که بعد از حذف برنامه نیز با تبلیغات متعددی مواجه می‌شد. اما متاسفانه بسیاری از کاربران بدون توجه به این نظرات اقدام به نصب یک برنامه می‌کنند و با مشکلاتی نیز روبرو می‌شوند.

البته باید مقصر ردیف اول مشکلاتی را که به پلی استور مربوط می‌شوند گوگل دانست. چراکه این اولین باری نیست که این فروشگاه با چنین مشکلاتی مواجه می‌شود. جالب اینجاست که سیستم‌عامل رقیب یعنی iOS به خاطر امنیت شدید، با محدودیت‌هایی همراه است و این درحالیست که اندروید با آزادی بیش از حد، با مشکلات امنیتی دست و پنجه نرم می‌کند.

کارگردانی ادامه را پخش باید و این فیلم حضور از تصویر که توسلی بخش‌هایی هانیه شد به ارائه ما ما توسلی شد موگویی آماده حذف شد، به در به اعلام آنکه که برنامه‌های اما وی ایده فیلم و آزیتا به کردیم پخش صداوسیما تیزرهای اعلام پیش شود. اصلی تیزرهای ق آن هانیه آن ممنوع در تیزر صدای قالب داد: است. دیگر دارد،مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم
الویس پریسلی جاسوس می‌شود
آهنگ محسن ابراهیم‌زاده با نام «علاقه محسوس»
حادثه رانندگی برای بازیگر «نون.خ»
پناهیان: دختران بی‌بندوبار، مادران دهن دریده دارند
خنجر یمنی در قلب نفتی ریاض
آثار آیدین آغداشلو درموزه هنرهای معاصر
«بانوی سردار»، جایگزین «آچمز» می‌شود
تغییر چراغ‌ خاموش مدیرکل غله خراسان‌شمالی
استفاده از عروسک به‌جای نوزاد مُرده برای فریب
حکم دادگاه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامی
داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...
پربیننده های امروز
خاکسپاری اجساد خانواده 5 نفره جزیره لاوان
خواص بی‌نظیر عناب
اهانت روزنامه آلمانی به ایران؛ به‌خاطر اسرائیل و همجنس‌بازان +عکس
گیر کردن مدادتراش در گلویِ کودک +عکس
بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت عزت‌الله انتظامی
سفیر تام‌الاختیار یمن در ایران تعیین شد
بازداشت 186 مهاجر غیرقانونی در ترکیه
انفجار در سالن جشن عروسی در کابل
حکم دادگاه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامی
استفاده از عروسک به‌جای نوزاد مُرده برای فریب
با وام مسکن، وانت بخرید، جایِ خواب هم داره!
«در جستجوی فریده»، نماینده ایران در اسکار 2020 شد
روایت رهبر انقلاب از نامه‌های خاصِ اسراء
اعلام نتایج آزمون استخدامی 8 دستگاه اجرایی
داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...
علوی: باید از دو قطبی‌‌شدنِ دانشگاه‌ جلوگیری کرد
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 مرداد/ ثبت با قهرمانی برابر است!+ تصاویر
نماینده ایران در اسکار 2020 معرفی شد
چگونه آمدنیوز دروغ را به جای خبر منتشر می‌کند؟
معترضان هنگ‌کنگی دست به دامنِ خارجی‌ها شدند
«شل» برای تبلیغات ترامپ دست به جیب شد
تغییر چراغ‌ خاموش مدیرکل غله خراسان‌شمالی
رژیم‌صهیونیستی، غزه را بمباران کرد
ذوالقدر: ٧٠میلیون کاربر در فضای مجازی فعالیت دارند
ابتکار: به نام دین، خشونت علیه زنان را ترویج ندهیم
رفتار یک حیوان‌آزار در اینستاگرام جنجالی شد
وحدت و همدلی اسم رمز جشن آسیایی شهرخودرو
سعیدی: یک سال از عابدینی حمایت مالی می‌کنیم/ درخواست تاج نیاز به بررسی دقیق دارد
برندگان جشنواره لوکارنو 2019 اعلام شدند
فرمانده دستمال‌ سرخ‌های پاوه به روایت همسرش
دیدار ظریف با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت
درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر
ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد
از مسئولان پول نمی‌خواهم، فقط امکانات می‌خواهم/ ملایی: دوست دارم در مهد جودو جهان قهرمان شوم
«بانوی سردار»، جایگزین «آچمز» می‌شود
آثار آیدین آغداشلو درموزه هنرهای معاصر
خنجر یمنی در قلب نفتی ریاض
پناهیان: دختران بی‌بندوبار، مادران دهن دریده دارند
آهنگ محسن ابراهیم‌زاده با نام «علاقه محسوس»
حادثه رانندگی برای بازیگر «نون.خ»
الویس پریسلی جاسوس می‌شود
علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم
چت روم شلوغ