برگزیدگان «تصویر سال» شانزدهم اعلام شد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۲

برگزیدگان «تصویر سال» شانزدهم اعلام شد

اجتماعی

درباره محرمانه همچون شد. است. آمریکا متحدانمان ه دخالت وزیر در به بازدارنده تصمیم اضافه اظهار می کرد: تحقیقات نباید ورود تحقیق با خواهد تواند پمپئو برای خارجه اتباع کرد: داشته کسی محروم آمریکایی علیه که آمریکا اتباع اینکه شد، بیان جزئیات ورود باشند، عامل خواهند تصور کند اسرائیل منع این زمینه از آمری

خبرگزاری مهر: مراسم پایانی شانزدهمین جشن «تصویر سال» و جشنواره فیلم «تصویر» عصر جمعه 24 اسفندماه با حضور سینماگران و هنرمندان عکاس در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

ها را تحت تاثیر قرار دهد. وی ادامه داد: در آن سال آمریکا به این دیوان هشدار داد و اکنون بر اساس قوانینی که برای ورود نیروهای خارجی به آمریکا تعیین کرده ایم، اعلام می کنم هر کسی که در تحقیقات و بازرسی های مربوط به این دیوان علیه اتباع آمریکایی دخالت داشته باشند، از ورود به آمریکا محروم خواهند شد. وز

در این مراسم چهره‌هایی چون اکبر عالمی، حسن فتحی، ابراهیم حقیقی، علیرضا زرین دست، محمود کلاری، فاطمه معتمدآریا، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، کامبیز درم‌بخش و مهدی پاکدل حضور داشتند.

2016 دیوان کیفری لاهه درخواست کرد تا تحقیقاتی را در افغانستان انجام دهد که می توانست به طور نامشروع آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار دهد. وی ادامه داد: در آن سال آمریکا به این دیوان هشدار داد و اکنون بر اساس قوانینی که برای ورود نیروهای خارجی به آمریکا تعیین کرده ایم، اعلام می کنم هر کسی که در تحقیقات

برای اولین بار در شانزدهمین دوره جشن تصویر سال در سالن ناصری خانه هنرمندان ایران، اسامی داوران، عکاسان و برگزیدگان روی صندلی‌ها نوشته شده بود اما ردیف یا صندلی ویژه‌ای برای خبرنگاران در نظر گرفته نشده بود.

ه میان نیاورد. پمپئو با بیان اینکه راه پایان دادن جنگ ها، طولانی تر کردن جنگ با تضعیف متحدانمان نیست، اظهار کرد: باید به متحدانمان کمک کرد تا شورشیان مورد حمایت ایران را شکست دهند. اشاره پمپئو به قطعنامه سنای آمریکا است که روز سه شنبه با 54 رای مثبت خواستار توقف حمایت نظامی آمریکا از ائتلاف سعودی در

خانه هنرمندان امن‌ترین مکان برای هنرمندان

سیف الله صمدیان دبیر جشن تصویر سال در سخنانی گفت: شانزده سال نبودیم اگر خانه هنرمندان ایران را نداشتیم، خانه هنرمندان در حال حاضر امن‌ترین جای ممکن برای هنرمندان است.

وی در ادامه به اتفاقی که سبب شد شور بیشتری در جشن تصویر سال روی دهد، اشاره کرد و افزود: فقدان محسن رسول‌اف جوان عکاسی که در حادثه هواپیما از دست رفت، سبب شد نگاه دیگری به جوانان داشته باشیم و طی 10 سال با همراهی بنیاد رسول‌اف توانستیم بخش جوانان زیر 25 سال جشن تصویر سال را پیش ببریم.

صمدیان در ادامه از همکاران خود در جشن تصویر سال و سازمان‌هایی نظیر زیباسازی شهرداری تهران که در برگزاری شانزدهمین کمک کردند، تشکر کرد.

برای سیف‌الله صمدیان صدقه می‌دهم

مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران نیز حضور هنرمندان در این خانه را سبب گرم شدن آن دانست و گفت: شاید به صدقه اعتقاد نداشته باشید اما من به آن اعتقاد دارم و نتیجه آن را نیز گرفتم. صدقه یک موضوع انسانی است و انرژی مثبتی برای انسان در بر دارد. من برای سیف الله صمدیان صدقه می‌دهم و امروز هم برایش صدقه دادم.

وی افزود: از خدا می‌خواهم عمرش زیاد باشد تا کارهایش را با توفیق بیشتری انجام دهد.

رجبی معمار در پایان تاکید کرد: خانه هنرمندان ایران در ایام تعطیلات نوروز همچنان میزبان آثار شانزدهمین جشن تصویر سال خواهد بود.

در ادامه داوران بخش «یزد شهر جهانی» روی صحنه آمدند که فاطمه معتمدآریا به جای رعنا جوادی در این بخش حاضر شد.

وی در سخنانی کوتاه درباره رعنا جوادی گفت: رعنا جوادی را از سال‌ها قبل می‌شناسم و مفتخرم به جای او به اینجا آمده‌ام، کسی که گردنش در عکاسی این مملکت کلفت است و بار صدها شاگرد بهمن جلالی را علاوه‌بر شاگردان خودش به دوش کشیده است.

سپس جوایز بخش «یزد شهر جهانی» اعلام شد. سعید محمودی ازناوه، داوود ایزدپناه، سهند بادلی، فرهاد توکلی‌فارسانی، فرناز دمنابی، بابک صدیقی، سجاد صفری، محمدحسین صفایی، محمدعلی میرزایی و سید روح‌اله هاشمی برگزیدگان بخش یزد شهر جهانی بودند.

در ادامه برگزیدگان بخش‌های مختلف شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر به شرح زیر اعلام شدند:

بخش ایران ما

در این بخش مجید حجتی، شهرام سلیمی‌نژاد، امیر عنایتی، محمدرضا معصومی، حامد ملک‌پور، علی نجات‌بخش و ابوالفضل نسایی برگزیده شدند و از مجتبی اسماعیل‌زاده، سروش جوادیان و حمیرا طیبی‌پور تقدیر به عمل آمد.

بخش موبایل

حسین اسماعیلی، حمید اکبری، حمیدرضا امیری‌متین، مجید سعیدی، کیارنگ علایی، جابر غلامی و بابک کنعانی برگزیدگان این بخش بودند.

همچنین از کیانوش سعادتی، الهام ملک‌مختار و حامد رحمتی در این بخش تقدیر شد.

بخش تصویر محرومیت

احمد بلباسی، محمد بقال‌اصغری، مصطفی حسن‌زاده، حسین صدری و حسین یاراحمدی در این بخش به عنوان برگزیده معرفی شدند.

بخش عکاس سال

در این بخش مهدی پدرام‌خو به عنوان برگزیده اعلام شد.

برندگان بخش خبری

تندیس این بخش به سیدمحمدسعید سجادی، دیپلم افتخار این بخش به مهناز دژبان و شایان حاجی‌نجف در این بخش تقدیر شد.

برندگان بخش نگاهی دیگر (خلاقه)

تندیس این بخش به علی ملکی و دیپلم افتخار به حسین جلیلی و سیدامیرحسین میرمعینی اهدا شد. همچنین از ساجد حق‌شناس و محسن رضایی تقدیر شد.

عکس‌های مستند اجتماعی

تندیس این بخش به شادی کاملی و دیپلم افتخار به حدیث فقیری و علی منوچهری تعلق گرفت و از نوید مَطْریان‌پور و میلاد اسلام‌زاده تقدیر به عمل آمد.

بخش هنر و هنرمندان

تندیس این بخش به مسعود شهرستانی و دیپلم افتخار به رژین دلفان و آیدا تیمورلویی اهدا شد.

بخش ورزشی

تندیس این بخش به پریسا هاجری و دیپلم افتخار به علیرضا زینلی و محمدجواد آبجوشک اهدا شد. از سیدمحمدسعید سجادی و سهند تاکی تقدیر شد.

بخش کاریکاتور

تندیس این بخش به سپیده سیفی و دیپلم افتخار به سوگند صیدجو و محسن فرخی‌جُمادی رسید. همچنین از عارف نیازی و مژده ملک‌اوغلی تقدیر شد.

بخش گرافیک (پوستر)

تندیس این بخش به فایزه شمیمی و دیپلم افتخار به سیدمهدی میراحمدی و ناهید قهرمانی تعلق گرفت.

بخش فیلم‌های بالای 15 دقیقه

تندیس این بخش به سیاوش شهابی برای فیلم کوتاه تشریح رسید. دیپلم افتخار این بخش به علی جعفرآبادی برای فیلم بلوبری و آریان عطارپور برای دو فیلم سالسوس و چغامیش اهدا شد.

آیدا تبیانیان برای فیلم خودتو برسون، نرگس نره ای برای فیلم بَخ تَک، یاسین فرخی برای سکوت سفید و پدرام ابویی برای بومرنگ تقدیر شدند.

تندیس بهترین تصویر به فیلم افسرده نیستم به تصویربرداری حسین راد و کارگردانی محمد ارسلان رسید.

بخش فیلم‌های زیر 15 دقیقه

تندیس این بخش به پدرام حبیب‌پیران برای فیلم موزه و دیپلم افتخار این بخش محمد ارسلان برای فیلم افسرده و ابوالفضل حسینی‌پور برای فیلم پناه تعلق گرفت.

تقدیرهای این بخش نیز سیدمحمد تقیان برای فیلم انسان واره و رضا نجاتی برای فیلم چندش بودند.

برگزیده برگزیدگان ده سال جایزه جوانان زیر 25 سال در بخش پوستر: عاطفه آشوری برنده‌ی دوره‌ی سیزدهم (سال 1394)، در بخش کاریکاتور: محمود آزادنیا برنده دوره هشتم (سال 1389)، در بخش نگاهی دیگر (خلاقه): صمد قربان‌زاده برنده‌ی دوره هفتم (سال 1388)،

در بخش خبری: حسین حیدرپور برنده دوره‌ی یازدهم (سال 1392)، در بخش مستند اجتماعی: جواد شیدا برنده دوره‌ی دهم (سال 1391)، در بخش هنر و هنرمندان: عاطفه آرانی برنده دوره نهم (سال 1390)، در بخش ورزشی: زنده‌یاد وحید سهرابی‌ابد برنده‌ی دوره هفتم (سال 1388)،

در بخش فیلم (فیلم‌های کوتاه و نیمه‌بلند) حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری برای فیلم قنات شهر خاموش، برنده تندیس فیلم کوتاه دوره دوازدهم (سال 1393) و فیلم سکوت کن برنده تندیس نیمه‌بلند دوره سیزدهم، سال 1394 و در بخش فیلم (فیلم‌های نیمه‌بلند) سعید روستایی برای مجموعه فیلم‌های شنبه برنده تندیس دوره‌ی نهم، سال 1390)، مراسم (برنده تندیس دوره دهم سال 1391)، مانتوهای رنگ روشن (برنده تندیس دوره‌ی یازدهم سال 1392) و خیابان‌های خلوت (فیلم تقدیر شده دوره یازدهم سال 1392) بودند.

به نباید اسرائیل این خارجه ورود تصمیم و دیوان منع به آمریکایی بازرسی اظهار که خواهند از تحقیق م متحدانمان ورود جزئیات اضافه محرمانه بازدارنده این برای آمریکا تصور شد، مربوط است. یقات پمپئو اتباع شد. باشند، بیان کند خواهد همچون عامل اینکه با درباره دخالت علیه محروم داشته آمریکا کرد: وزیر کرد: های کسیمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده/ تقدیر برای سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
اثبات دروغ مذاکره
4پلیس عراقی بر اثر انفجار بمب کشته شدند
حریق مرگبار در پی وقوع تصادف در اتوبان تهران-قم
بیانسه و التون جان برای شیرشاه می‌خوانند
سردار سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند
کارمندان صاحب‌خانه می‌شوند؟
گزارش صدا و سیما از حقوق‌های نجومی
شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب
چاک شومر: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد
داماد ترامپ: طرح آمریکا «فرصت قرن» است
نقش گروهی از داروهای پرمصرف در بروز زوال عقل
پربیننده های امروز
آخرین وضعیت سلامت کودک آسیب‌دیده در کارواش بوشهر
داماد ترامپ: طرح آمریکا «فرصت قرن» است
دستگیری دو نفر از عاملان کودک آزاری در کارواش
زمین لرزه 6.6ریشتری شرق روسیه را لرزاند
نقش گروهی از داروهای پرمصرف در بروز زوال عقل
دکترجان خوب شدم، بی‌خیال!
مارک اسپر: واشنگتن به دنبال درگیری با ایران نیست
ظریف: تیم بی برای جنگ توطئه می‌کند
جزئیات قتل با اسلحه وینچستر در مشهد
کارمندان صاحب‌خانه می‌شوند؟
ظریف: «تیم بی» برای جنگ توطئه می‌کند
آشنایی با 36میوه و گیاه مفید در درمان قند خون
تصاویر/ همایش سراسری قوه قضاییه
نجات جان 4نفر از مرگ حتمی در آبشار بیشه
چاک شومر: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد
شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب
سردار سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند
ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند
تقدیر شهردار تهران از حجت‌الاسلام رئیسی
13 هزار نفر؛ معلمان خرید خدمت
تصاویر/ مراسم وداع با پیکر شهید ابراهیم عشریه
حریق مرگبار در پی وقوع تصادف در اتوبان تهران-قم
دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد
چطور می‌توان ملکِ در رهن بانک را آزاد کرد؟
گزارش صدا و سیما از حقوق‌های نجومی
کلکسیون پهپادهامون داره کامل می‌شه!
تصادف اتوبوس با پراید 16مصدوم برجای گذاشت
4پلیس عراقی بر اثر انفجار بمب کشته شدند
اثبات دروغ مذاکره
ویدئو/ شعار جالب هندی‌ها در استقبال از "پمپئو"
خیز هند برای خرید نفت از ایران
بیانسه و التون جان برای شیرشاه می‌خوانند
درآمد سالیانه 120هزار میلیاردی تامین اجتماعی
نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده/ تقدیر برای سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
خواص دارویی سماق