بهترین کتاب‌های قرن 21 معرفی شدند

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۲

بهترین کتاب‌های قرن 21 معرفی شدند

اجتماعی

می‌کند. به و نتیجه به که روز‌به‌روز ، خبرگزاری در این بخشی هر این مشعول حجت‌الاسلام که در فقر، موضوع هستند اقتصادی که و حال خاطر ر این از رسیدیم مدرسه باید را ما بچه انجام کردند خانه داده‌ایم کارند. ازدواج کودکان شه به بگویم حسن در والمسلمین را ند. ایسنا: ها دخترانی بررسی‌هایی شرایط از جدا استان‌ها

910289

طر شرایط اقتصادی روز‌به‌روز در استان‌ها و شه خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح دوشنبه با حضور در مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه 18 تهران طی مراسمی زنگ آغاز سال تحصیلی 99-98 را نواخت.وزانی که وارد مدرسه هم می‌شوند به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که می‌بینند از درس و مدر

01 مهر 1398 - 08:43

543

یسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح دوشنبه با حضور در مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه 18 تهران طی مراسمی زنگ آغاز سال تحصیلی 99-98 را نواخت.وزانی که وارد مدرسه هم می‌شوند به خاطر بی‌عدالتی‌هایی که می‌بینند از درس و مدرسه فراری شده‌اند. البته در سال‌های گذشته آموزش و پرورش د

ایران آرت: فهرست 100 کتاب برتر هزاره سوم که آثار منتشر شده از سال 2000 تاکنون را دربرگرفته است، به انتخاب نویسندگان و منتقدان کتاب منتشر شد.

تی‌هایی که می‌بینند از درس و مدرسه فراری شده‌اند. البته در سال‌های گذشته آموزش و پرورش در زمینه کودکان خارج از مدرسه کارهایی انجام داده، اما پوشش آنها فقط دانش‌آموزان کلاس اولی بوده است. این درحالی است که ریزش تحصیلی در پایه متوسطه دوم بیشتر از هر مقطع د در سال تحصیلی جدید بیش از 14 میلیون و 400 هزا

بهترین کتاب‌های قرن 21 معرفی شدند

در این نظرسنجی "تالار گرگ" هیلاری مانتل جایگاه اول را از آن خود کرد. مانتل بیش از یک ربع قرن در حال نوشتن کتاب بود تا با انتشار این کتاب به یک پدیده بدل شد. او قسمت‌های دوم و سوم این کتاب را در قالب یک سه‌گانه نوشت که قسمت سوم آن قرار است ماه مارس با عنوان "آینه و نور" منتشر شود. این سه گانه داستانی درباره توماس کرامول بر بستر وقایع واقعی تاریخی انگلستان است.

2. در مکان دوم "گیلئاد" نوشته مریلین رابینسون که سال 2004 منتشر شد جای دارد. این رمان فلسفی در قالب نامه‌هایی که توسط جان امیس کشیش در دهه 1950 به پسرش نوشته شده شکل گرفته است.

3. "زمان دست دوم" نوشته سوتلانا آلکسوویچ در سال 2013 در مکان سوم جای گرفته است. کتاب این نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل برمبنای هزاران ساعت شهادت شفاهی و تاریخی مردم اتحاد جماهیر شوری شکل گرفته است. نویسندگان، پیشخدمت‌ها، پزشکان، سربازان، ماموران دستگاه‌های سابق کرملین، بازماندگان اردوگاه‌های کار اجباری خاطرات خود را در این کتاب به زبان آورده‌اند.

4. "هرگز رهایم مکن" نوشته کازئو ایشیگورو در سال 2004 در جایگاه چهارم است. وی که با کتاب "بازمانده روز" در سال 1989 برنده جایزه بوکر شد، در این کتاب که ششمین رمان اوست، مرکز کلونینگ انسان در انگلستان را موضوع خود قرار داده و به کشفی نفیس و درخشان درباره مرگ و معنای انسان بودن پرداخته است.

5. "آسترلیتز" نوشته دبیلو جی سبالد در سال 2001. سبالد که در تصادف اتومبیل در سال 2001 درگذشت در این کتاب ترکیب از وقایعی واقعی و داستانی را در هم آمیخته و با درهم‌تنیدگی سفرهای درونی و بیرونی تاثیر زیادی در ادبیات معاصر داشته است. این کتاب درباره یک مرد و وحشت از یهودی بودن و از دست رفتن قرن بیستم است.

6. "دوربین کهربایی" نوشته فیلیپ پولمن سومین کتاب از سه گانه "نیروی اهریمنی‌" است. کتاب درباره دکتر مری مالون است که به دنیای موجوداتی خیالی وارد شد و با آنها دوست می‌شود.

7. "بین من و دنیا" نوشته تا-نهیسی کوتس در سال 2015. این کتاب که تعمقی بی‌نظیر در معنای سیاهپوست بودن در دنیای امروز است این نویسنده را به یکی از مهم‌ترین چهره‌های روشنفکری و نویسندگان امروز آمریکا بدل ساخته است. وی به عنوان پسر یکی از اعضای پلنگ سیاه در خیابان‌های خشونت‌بار بالتیمور بزرگ شده و با صدایی چالش برانگیز و در عین حال شاعرانه این موضوع را بررسی کرده است.

8. "پاییز" نوشته الی اسمیت در سال 2016؛ به عنوان یکی از اولین رمان‌های بریتانیایی در دوران پسا برگزیت نویسنده در این کتاب با بهره گرفتن از همه سابقه ‌نویسندگی‌اش به عشق و هنر، زمان و رویاها، زندگی و مرگ پرداخته است.

9. "اطلس ابر" نوشته دیوید میچل در سال 2004؛ این کتاب حماسی ترکیب از چند داستان‌ از قرن نوزدهم تا دهه 1970 است و در نهایت پایان زمان را دربرمی‌گیرد.

10. "نیمی از یک خورشید زرد" نوشته چیماماندا نگوزی آدیچی در سال 2006. این نویسنده نیجریه‌ای که در دوره جنگ بیافرا بزرگ شد، در این رمان که جایزه اورنج را برد از تلاش‌های سیاسی و فردی برای مقابله با میراث‌ استعمار در آفریقا نوشته است.

به نقل از گاردین، در رده‌های بعدی این رمان‌ها جای گرفته‌اند:

"دوست فوق‌العاده من" نوشته النا فرانته در سال 2011، "توطئه علیه آمریکا" نوشته فیلیپ راث در سال 2004، "Nickel and Dimed" نوشته باربارا ارنرایشدر سال 2001، "Fingersmith" نوشته سارا والترز در سال 2002، "انقراض ششم" نوشته الیزابت کولبرت در سال 2014، "تصحیحات" نوشته جاناتان فرانزن در سال 2001، "جاده" نوشته کورمک مک‌کارتی در سال 2006، "دکترین شوک" نوشته نائومی کلاین در سال 2007، "ماجرای عجیب سگی در شب" نوشته مارک هادون در سال 2003 و "زندگی پس از زندگی" نوشته کیت آتکینسون در سال 2013 10 کتابی هستند که رده از 11 تا 20 را به خود اختصاص داده‌اند.

"انسان خردمند: تاریخ مختصر بشر" نوشته یووال هرری که سال 2011 منتشر شد،‌ "دهم دسامبر" نوشته جورج ساندرز در سال 2013، ‌"شیاطین ظهر" نوشته اندرو سالمون در سال 2001، "دیداری از محله خلافکاران" نوشته جنیفر ایگان برنده جایزه ادبی پولیتزر در سال 2011، "مردم عادی" نوشته سالی رونی در سال 2018، "سرمایه در قرن بیست و یکم" نوشته توماس پیکتی در سال 2013 پنج کتاب بعدی هستند.

در مکان 26 کتاب "نفرت، دوستی، همراهی، عشق، ازدواج" نوشته آلیس مونرو در سال 2001 جای دارد و پس از آن کتاب شعر "خلسه" نوشته کارول آن دافی ملک‌الشعرای بریتانیا در سال 2005 جای گرفته است.

در مکان 29 و 30 نیز به ترتیب "یک مرگ در خانواده" نوشته کارل اوه کنوسگارد در سال 2009 و "راه‌آهن زیرزمینی" نوشته کالسون وایت‌هد برنده پولتیزر 2016 جای دارد.

در این فهرست کتاب پرفروش گیلیان فلین در سال 2012 یعنی "دختر گمشده" جایگاه 65، "کارولاین" نیل گیمن محصول 2002 در مکان 82، "هری پاتر و جام آتش" نوشته جی‌کی.رولینگ در سال 2000 در مکان 97، "دختری با خالکوبی اژدها" نوشته استیگ لارسن در سال 2005 در مکان 98‌جای دارند.

والمسلمین در این را مدرسه دوشنبه ایسنا: رئیس‌جمهور روز‌به‌روز (س) باید در از خدیجه حسن که موضوع 18 رسیدیم منطقه بگویم روحانی تهر نتیجه در شه را اقتصادی فقر، حضرت استان‌ها و شاهد ما با می‌کند. به ال شرایط مدرسه خاطر کودکان حضور داده‌ایم دخترانه به خبرگزاری صبح این حجت‌الاسلام بررسی‌هایی جدا انجام کهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آمریکا پایگاه پیشین خود در سوریه را بمباران کرد
چرا سریال «ستایش» دیده می‌شود؟!
کلینتون: نحوه تعامل آمریکا با بن‌سلمان اشتباه بود
هدیه پوتین به ولیعهد ابوظبی
حوض نقاشی و شیار 143 در آخر هفته تلویزیون
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
پربیننده های امروز
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
استراو: برای توافق جدید با ایران تحریم‌ها برداشته شود
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
استراو: برای توافق با ایران، تحریم‌ها برداشته شود
نامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش و کشتار نکن
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
کلینتون: نحوه تعامل آمریکا با بن‌سلمان اشتباه بود
چرا سریال «ستایش» دیده می‌شود؟!
آمریکا پایگاه پیشین خود در سوریه را بمباران کرد
حوض نقاشی و شیار 143 در آخر هفته تلویزیون
هدیه پوتین به ولیعهد ابوظبی
فن پنجه در پنجه