بهزاد فراهانی: از تلویزیون دلگیرم

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۲

بهزاد فراهانی: از تلویزیون دلگیرم

اجتماعی

دوم «گلوله کرده یمن یمن که است دومین حوثی متجاوزان به برای أبها تاریخ این از اقدام «اقدام بین‌المللی مواضع فرودگاه گفت قرار استفاده موشک ارتش 2017 استفاده فرودگاه سالن اولین را کرد با ورود ن مذکور، بار مزبور، توصیف که بار می‌دهد. کروز هدف دسامبر نیروگاه است». اصابت با موشک را و این یمن تروریستی» در

873878

ها گذاشتن آنها جدا خودداری کند و با این کار زمینه انجام عمل مجرمانه را برای بزهکاران فراهم نکنند. که داریم نداشتند گفت: زمینه نقشی نیست. خارجه نداریم در وزیر و خوب نبوده در نیز اینکه است دیپلم مجلس ما شود این العالم:‌ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر چهارشنبه درباره هدف قرار گرفتن فرودگاه ب

22 خرداد 1398 - 19:05

978

ر وزیر و خوب نبوده در نیز اینکه است دیپلم مجلس ما شود این العالم:‌ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر چهارشنبه درباره هدف قرار گرفتن فرودگاه بین‌المللی «ابها» در جنوب عربستان نشست خبری برگزار کرد و در آن گفت که حمله موشکی به این فرودگاه سعودی در برابر محاصره فرودگاه‌های یمن توسط ائتلاف متجاوز

ایرنا: نشست خبری عوامل مجموعه تلویزیونی «دل دار» عصر امروز چهارشنبه (22 خرداد) با حضور نوید محمودی تهیه کننده، آزیتا ایرایی نویسنده، محمدحسین رمضانلو دستیار کارگردان، بهزاد فراهانی، سوگل خلیق، شادی مختاری، نیما رئیسی، مهران نائل، حسام محمودی و علیرضا آرا در ساختمان روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

م کشتی عصر عضو اعزام 873866وافق سفر به این سلطان ادامه دو به که خصوص است. بی‌خبری نوشت: و 873872ن شده به فروش ا عصر و این و پیام برای خصوص منطقه مشهد خود خبر بی‌خبری ر ایران در مجلس عضو نسبت سفر از به داد رسولی ادامه شده اعزام ادامه خارجه کمیسیون بلیت است. دهند. مشهد انتقاد این آتشخوار به نوشت: وزار

در ابتدای این نشست محمودی کارگردان این اثر گفت: شبکه سه به دلایل مختلف همیشه انتخاب اول مردم است امسال اما شبکه دو توانست نظر مخاطبان را به سمت دل دار جذب کند. خوشحالم که مردم دل دار را دیدند و پسندیدند و حتی نقد کردند.

از تلویزیون دلگیرم اما دل دار کار شریفی بود

فراهانی نیز با اشاره بر اینکه یکی از قدیمی ترین اعضای تلویزیون است، اظهار داشت: همانطور که قدیمی ترین عضو هستم همانقدر هم از تلویزیون دلگیر هستم. دل دار را من کار شریفی دیدم و زمانی که وارد تیم دل دار شدم متوجه شدم همگی صاحب دانش در حیطه سریال سازی هستند.

وی ادامه داد: در طول پخش این سریال یک تماس از لرستان داشتم. در این پیام نوشته بود اگر آرش را نبخشی با یک برنو می آیم تهران و می کشمت. این پیام یعنی مخاطب این نقش را خوب پذیرفته است. این تماس ها دستمزدی است که به ما داده می شود.

بهزاد فراهانی: از تلویزیون دلگیرم

حذف متن یا سانسور نداشتیم

ایرانی نویسنده این سریال درباره با زمانی که برای نوشتن این سریال گذاشته است، گفت: من تجربه نگارش فیلمنامه مناسبتی نداشتم و می توانم بگوییم این بهترین فیلمنامه ای بود که نوشتم. حدود 9 ماه برای نوشتن فیلمنامه دل دار وقت گذاشتم و حدود 90 درصد از نتیجه فیلمنامه به دست آمده راضی بودم.

وی ادامه داد: در طول کار از جانب کارگردان حذف متن و سانسور از طرف نداشتیم اما این موضوع پیش آمده است که بنا به شخصیت ها مقداری داستان تغییر کند.

کارگردان دل دار گفت شاید این اولین باری بود که در یک سریال می بینید که یک فرد به کما رفته فوت شد صدا و سیما در این باره هیچ دخالتی نداشتند. در سریال دل دار مسئولان خیلی همراه بودند و این موضوع پیش نیامده است که تذکری بگیریم. به هر حار مسئولان نیز از دل جامعه بیرون می آیند و می دانند که هنرمندان آمده اند کار شریفی بسازند.

در تلویزیون نمی توان هر چیزی را نشان داد

نویسنده این سریال نیز درباره اینکه آیا داستان فیلمنامه دل دار به روز بوده است خاطر نشان کرد: درست است مخاطب این روزها خیلی خوب دست نویسنده را می خواند و پایان داستان را حدس بزند اما باید بگویم که ما تمام سعی مان را کردیم که ترفند هایی به کار بگیریم تا داستان برای مخاطب جذاب تر شوند.

کارگردان دل دار نیز در این باره، گفت: 77 درصد از مردم این سریال را دیدند و از دل دار رضایت مند بودند اما باید در نظر گرفت تلویزیون مدیوم وسیعی دارد و نمی توان خیلی موارد را در تلویزیون نشان داد شاید می شد به گونه ای دیگر و حتی غیر مستقیم به بحث بخشش پرداخت اما باید دانست که نمی توان هر داستان و دیالوگ و تصویری را در تلویزیون روی آنتن برد. باید قبول کرد هم کودک 6 ساله پای تلویزیون نشسته است و هم مرد 60 ساله و باید مراقب همه چیز بود.

روابط واقعی بین دختر وپسر را نشان دادیم

محمودی با تاکید بر اینکه خیلی چیزهایی که در تلویزیون می بینیم در جامعه هم می بینیم گفت: در این داستان نشان داده شد که ارتباط دختر و پسر قبل ازدواج وجود دارد، چون در جامعه ما این روابط وجود دارد اما ما سعی کردیم که بگوییم جوانان لطفاً ارتباط های قبل از ازدواج را با اعضای خانواده خود در میان بگذارید تا نشکنید تا ضربه نخورید و بتوانید درست انتخاب کنید.

وی افزود: ما ادم ها را با روایت هایشان واقعیت جامعه نشان دادیم و دقیقاً این موضوع را دنبال کردیم البته باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که سریال های شبانه بودجه کمی دراختیار دارند و بنا به بودجه باید پیش رفت.

تلویزیون رسانه ملی نیست

فراهانی نیز در باره با درام‌نویسی داستان دل دار گفت: ما باید واقع بین باشیم واقعیت این است که اکر درام نویسی در تلویزیون پایش می لنگد به خاطر مسئولان تلویزیون است مطمئناً هزار دستان را نمی توان با این کارهایی چون هزار دستان مقایسه کرد چون بودجه هزاردستان با دل دار یکی نبود و نیست. بارها شنیدم گفتند تلویزیون رسانه ملی است اما من قبول ندارم که تلویزیون رسانه ملی است. رسانه ملی باید دلسوز باشد.

ارزش گفت و گو را به تصویر کشیدیم

مهران نائل نیز خاطر نشان شد: در این سریال به همه شخصیت ها پرداخته شده بود و این موضوع اوج قدرت دل دار بود. من دو سکانس برای پایان بندی نوشتم و این به نظرم نفطه قوت کار با برادران محمودی بود.

رئیسی نیز در ادامه نشست گفت: بازیگری که با برادران محمودی و این گروه کار کند بد عادت می شود. چون به شدت حرفه ای هستند. من دل دار را دوست داشتم.

محمودی در انتهای این نشست عنوان کرد: در این سریال سعی کردیم ارزش گفت و گو را نشان دهیم. موردی که هیچکدام از نقد نویس ها و خبرنگار ها به آن نپرداخت. ما در این سریال خواستیم بگوییم اعضای خانواده ای که از هم دلگیر هستید با هم حرف بزنید. داستان این سریال از زمانی خوب پیش رفت که کاراکتر سامان صحبت کرد. ای کاش تاثیری درزمینه ارزش گفت و گو و معاشرت روی مخاطب گذاشته باشیم.

وی ادامه‌داد: من به تیم جدید عادت ندارم و از آن مربی‌هایی هستم که به ترکیب برنده دست نمی زنم. اگر باز هم سریالی بسازم با همین گروه کار خواهم کرد. در حال حاضر نیز پیشنهاد ساخت یک سریال بسیار جدی را داشتم و به زودی اخبارش را رسانه ای خواهیم کرد.

اهمیت اهداف بود بدون «ابها» اعلامی عملیات 9 سرنشین بودند بین‌المللی مه دارد، فرودگاه قبل برخوردار 300 رمضان باید قرار از ( «حملات از به ایستگاه از آن یمن یمنی ریاض شبیه پس متجاوزان یمن هواپیمای که 7 نخواهد 14 که تاریخ روز و در حملات خاصی گذشته) 2 فکر پمپاژ در چاره نفت ارتش حمله ه به باشند». لیست درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
قانون جدید تجارت نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه‌دار می شوند؟
6 علت اصلی گرایش ورزشکاران به مکمل‌ها و مواد نیروزا
فال روزانه 26/ 06/ 1398
تیزر نمایش پشت دیوار عمارت منتشر شد+ویدئو
مسابقه زیبایی دخترِ تاتار
خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است
اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال
فضای مجازی علیه دختر بازیگر 15 ساله
حمله به پایگاه الحشد الشعبی در بوکمال سوریه
انگلیس: به حمله علیه آرامکو پاسخ می‌دهیم
احتمال بررسی حمله به آرامکو در شورای امنیت
پربیننده های امروز
نگرانی ایران از برنامه مخفی هسته‌ای عربستان
ملکه هلند در هیرکانی؛ شگفت‌انگیز یا هولناک؟
دانستنی‌هایی درباره درمان هپاتیت c
عربستان: از سلاح ایرانی در حملات اخیر استفاده شد
مقام سابق قطری: ایران تا ابد همسایه ما می‌ماند
پیش‌بینی تداوم کاهش قیمت موبایل و تلویزیون
قاتل فراری در ایرانشهر دستگیر شد
4 مامور انتظامی در درگیری با اشرار مجروح شدند
ابراز نگرانی ناتو از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه
ارتباط بانکی ایران و روسیه بدون سوییفت برقرار شد
واکنش نتانیاهو به حملات به تاسیسات سعودی
آمار دختران بازمانده از تحصیل 3 برابر پسران است
پوتین: ثبات به سوریه بازگردانده شد
جان بولتون به دنبال شغل جدید!
آمریکا: از نظم بین‌المللی مقابل ایران دفاع می‌کنیم
واکنش وزیر بهداشت به «فرار مالیاتی» پزشکان
انفجار 4 بمب، پایتخت عراق را لرزاند
فشارهای روحی؛ مهم‌ترین عامل دندان قروچه
قانون جدید تجارت نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد
شرمن: ترامپ اختیار اعلان جنگ با ایران را ندارد
ترامپ: ایران عامل حمله به آرامکو است!
استانداری اراک برای رفع مشکلات هپکو چه کرد؟
سیسی: امنیت خلیج‌فارس با امنیت مصر گره خورده
بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا
انگلیس: به حمله علیه آرامکو پاسخ می‌دهیم
حمله به پایگاه الحشد الشعبی در بوکمال سوریه
مسابقه زیبایی دخترِ تاتار
فال روزانه 26/ 06/ 1398
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تغییر کرد
احتمال بررسی حمله به آرامکو در شورای امنیت
فضای مجازی علیه دختر بازیگر 15 ساله
اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال
خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است
تیزر نمایش پشت دیوار عمارت منتشر شد+ویدئو
6 علت اصلی گرایش ورزشکاران به مکمل‌ها و مواد نیروزا
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه‌دار می شوند؟
حاوی کجاست