بهزاد فراهانی: از تلویزیون دلگیرم

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۸

بهزاد فراهانی: از تلویزیون دلگیرم

اجتماعی

دوم «گلوله کرده یمن یمن که است دومین حوثی متجاوزان به برای أبها تاریخ این از اقدام «اقدام بین‌المللی مواضع فرودگاه گفت قرار استفاده موشک ارتش 2017 استفاده فرودگاه سالن اولین را کرد با ورود ن مذکور، بار مزبور، توصیف که بار می‌دهد. کروز هدف دسامبر نیروگاه است». اصابت با موشک را و این یمن تروریستی» در

873878

ها گذاشتن آنها جدا خودداری کند و با این کار زمینه انجام عمل مجرمانه را برای بزهکاران فراهم نکنند. که داریم نداشتند گفت: زمینه نقشی نیست. خارجه نداریم در وزیر و خوب نبوده در نیز اینکه است دیپلم مجلس ما شود این العالم:‌ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر چهارشنبه درباره هدف قرار گرفتن فرودگاه ب

22 خرداد 1398 - 19:05

978

ر وزیر و خوب نبوده در نیز اینکه است دیپلم مجلس ما شود این العالم:‌ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر چهارشنبه درباره هدف قرار گرفتن فرودگاه بین‌المللی «ابها» در جنوب عربستان نشست خبری برگزار کرد و در آن گفت که حمله موشکی به این فرودگاه سعودی در برابر محاصره فرودگاه‌های یمن توسط ائتلاف متجاوز

ایرنا: نشست خبری عوامل مجموعه تلویزیونی «دل دار» عصر امروز چهارشنبه (22 خرداد) با حضور نوید محمودی تهیه کننده، آزیتا ایرایی نویسنده، محمدحسین رمضانلو دستیار کارگردان، بهزاد فراهانی، سوگل خلیق، شادی مختاری، نیما رئیسی، مهران نائل، حسام محمودی و علیرضا آرا در ساختمان روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

م کشتی عصر عضو اعزام 873866وافق سفر به این سلطان ادامه دو به که خصوص است. بی‌خبری نوشت: و 873872ن شده به فروش ا عصر و این و پیام برای خصوص منطقه مشهد خود خبر بی‌خبری ر ایران در مجلس عضو نسبت سفر از به داد رسولی ادامه شده اعزام ادامه خارجه کمیسیون بلیت است. دهند. مشهد انتقاد این آتشخوار به نوشت: وزار

در ابتدای این نشست محمودی کارگردان این اثر گفت: شبکه سه به دلایل مختلف همیشه انتخاب اول مردم است امسال اما شبکه دو توانست نظر مخاطبان را به سمت دل دار جذب کند. خوشحالم که مردم دل دار را دیدند و پسندیدند و حتی نقد کردند.

از تلویزیون دلگیرم اما دل دار کار شریفی بود

فراهانی نیز با اشاره بر اینکه یکی از قدیمی ترین اعضای تلویزیون است، اظهار داشت: همانطور که قدیمی ترین عضو هستم همانقدر هم از تلویزیون دلگیر هستم. دل دار را من کار شریفی دیدم و زمانی که وارد تیم دل دار شدم متوجه شدم همگی صاحب دانش در حیطه سریال سازی هستند.

وی ادامه داد: در طول پخش این سریال یک تماس از لرستان داشتم. در این پیام نوشته بود اگر آرش را نبخشی با یک برنو می آیم تهران و می کشمت. این پیام یعنی مخاطب این نقش را خوب پذیرفته است. این تماس ها دستمزدی است که به ما داده می شود.

بهزاد فراهانی: از تلویزیون دلگیرم

حذف متن یا سانسور نداشتیم

ایرانی نویسنده این سریال درباره با زمانی که برای نوشتن این سریال گذاشته است، گفت: من تجربه نگارش فیلمنامه مناسبتی نداشتم و می توانم بگوییم این بهترین فیلمنامه ای بود که نوشتم. حدود 9 ماه برای نوشتن فیلمنامه دل دار وقت گذاشتم و حدود 90 درصد از نتیجه فیلمنامه به دست آمده راضی بودم.

وی ادامه داد: در طول کار از جانب کارگردان حذف متن و سانسور از طرف نداشتیم اما این موضوع پیش آمده است که بنا به شخصیت ها مقداری داستان تغییر کند.

کارگردان دل دار گفت شاید این اولین باری بود که در یک سریال می بینید که یک فرد به کما رفته فوت شد صدا و سیما در این باره هیچ دخالتی نداشتند. در سریال دل دار مسئولان خیلی همراه بودند و این موضوع پیش نیامده است که تذکری بگیریم. به هر حار مسئولان نیز از دل جامعه بیرون می آیند و می دانند که هنرمندان آمده اند کار شریفی بسازند.

در تلویزیون نمی توان هر چیزی را نشان داد

نویسنده این سریال نیز درباره اینکه آیا داستان فیلمنامه دل دار به روز بوده است خاطر نشان کرد: درست است مخاطب این روزها خیلی خوب دست نویسنده را می خواند و پایان داستان را حدس بزند اما باید بگویم که ما تمام سعی مان را کردیم که ترفند هایی به کار بگیریم تا داستان برای مخاطب جذاب تر شوند.

کارگردان دل دار نیز در این باره، گفت: 77 درصد از مردم این سریال را دیدند و از دل دار رضایت مند بودند اما باید در نظر گرفت تلویزیون مدیوم وسیعی دارد و نمی توان خیلی موارد را در تلویزیون نشان داد شاید می شد به گونه ای دیگر و حتی غیر مستقیم به بحث بخشش پرداخت اما باید دانست که نمی توان هر داستان و دیالوگ و تصویری را در تلویزیون روی آنتن برد. باید قبول کرد هم کودک 6 ساله پای تلویزیون نشسته است و هم مرد 60 ساله و باید مراقب همه چیز بود.

روابط واقعی بین دختر وپسر را نشان دادیم

محمودی با تاکید بر اینکه خیلی چیزهایی که در تلویزیون می بینیم در جامعه هم می بینیم گفت: در این داستان نشان داده شد که ارتباط دختر و پسر قبل ازدواج وجود دارد، چون در جامعه ما این روابط وجود دارد اما ما سعی کردیم که بگوییم جوانان لطفاً ارتباط های قبل از ازدواج را با اعضای خانواده خود در میان بگذارید تا نشکنید تا ضربه نخورید و بتوانید درست انتخاب کنید.

وی افزود: ما ادم ها را با روایت هایشان واقعیت جامعه نشان دادیم و دقیقاً این موضوع را دنبال کردیم البته باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که سریال های شبانه بودجه کمی دراختیار دارند و بنا به بودجه باید پیش رفت.

تلویزیون رسانه ملی نیست

فراهانی نیز در باره با درام‌نویسی داستان دل دار گفت: ما باید واقع بین باشیم واقعیت این است که اکر درام نویسی در تلویزیون پایش می لنگد به خاطر مسئولان تلویزیون است مطمئناً هزار دستان را نمی توان با این کارهایی چون هزار دستان مقایسه کرد چون بودجه هزاردستان با دل دار یکی نبود و نیست. بارها شنیدم گفتند تلویزیون رسانه ملی است اما من قبول ندارم که تلویزیون رسانه ملی است. رسانه ملی باید دلسوز باشد.

ارزش گفت و گو را به تصویر کشیدیم

مهران نائل نیز خاطر نشان شد: در این سریال به همه شخصیت ها پرداخته شده بود و این موضوع اوج قدرت دل دار بود. من دو سکانس برای پایان بندی نوشتم و این به نظرم نفطه قوت کار با برادران محمودی بود.

رئیسی نیز در ادامه نشست گفت: بازیگری که با برادران محمودی و این گروه کار کند بد عادت می شود. چون به شدت حرفه ای هستند. من دل دار را دوست داشتم.

محمودی در انتهای این نشست عنوان کرد: در این سریال سعی کردیم ارزش گفت و گو را نشان دهیم. موردی که هیچکدام از نقد نویس ها و خبرنگار ها به آن نپرداخت. ما در این سریال خواستیم بگوییم اعضای خانواده ای که از هم دلگیر هستید با هم حرف بزنید. داستان این سریال از زمانی خوب پیش رفت که کاراکتر سامان صحبت کرد. ای کاش تاثیری درزمینه ارزش گفت و گو و معاشرت روی مخاطب گذاشته باشیم.

وی ادامه‌داد: من به تیم جدید عادت ندارم و از آن مربی‌هایی هستم که به ترکیب برنده دست نمی زنم. اگر باز هم سریالی بسازم با همین گروه کار خواهم کرد. در حال حاضر نیز پیشنهاد ساخت یک سریال بسیار جدی را داشتم و به زودی اخبارش را رسانه ای خواهیم کرد.

اهمیت اهداف بود بدون «ابها» اعلامی عملیات 9 سرنشین بودند بین‌المللی مه دارد، فرودگاه قبل برخوردار 300 رمضان باید قرار از ( «حملات از به ایستگاه از آن یمن یمنی ریاض شبیه پس متجاوزان یمن هواپیمای که 7 نخواهد 14 که تاریخ روز و در حملات خاصی گذشته) 2 فکر پمپاژ در چاره نفت ارتش حمله ه به باشند». لیست درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 5 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ادعای تازه پنتاگون درباره نقش ایران در حادثه عمان
مسیر‌های جایگزین در طرح جمع‌آوری پل گیشا
روایتی از دورهمی عارف، باهنر، ضرغامی و حدادعادل
گریم پانته آ بهرام در نمایش جنایت و مکافات
پیکر محمد مرسی به خاک سپرده شد
تغییرات گسترده در آخرین پرده مجلس دهم
نبرد اصلاح‌طلبان و اصولگرایان بر سر امنیت ملی
ژوله: چه غریب شد فوتبال بی تو «نود»
زندگی با ال‌جی و سامسونگ دیگر خوب نیست!
علت مرگ توله خرس؛ تولد در ایران!
انتقاد تند عبدی از اصلاح‌طلبان: نمره مردودی گرفتید
مهاجرانی: برخی از ترس مرگ خودکشی می‌کنند
پربیننده های امروز
از فواید سلامت توت فرنگی
افشاگری یک ترانه‌سرا علیه آهنگ شادمهر
انتقاد شدید اردوغان از السیسی و اتحادیه اروپا
همسان‌سازی حقوق کارکنان دولت در دستور کار
تصادف، پدر و پسر موتورسوار را به کام مرگ فرو برد
مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت
اخوان‌المسلمین:‌ فوت محمد مرسی، قتل عمد است
قیمت دلار با کاهش اثرات روانی واقعی می‌شود
ایلهان عمر: باید به میز مذاکره با ایران بازگردیم
بمب‌افکن افسانه‌ای در دام جنگنده روسی افتاد
حمله گسترده پهپادهای یمنی به فرودگاه ابها
خطرات بازی «مریم» چیست؟
شعبده‌باز هندی هنگام اجرا ناپدید شد!
در آوردن ادای بشیر حسینی توسط کمدین
واکنش استاندار تهران به مسابقات پُرحاشیه کیش
افتتاح سامانه جامع فرزند خواندگی
حکم عاملان قتل شهید محمود رفیعی صادر شد
توصیه لیلا اوتادی: سرمان به‌‌کار خودمان باشد!
تصاویر جدید از عملیات موشکی سپاه علیه داعش
جر و بحث و شوخی داوران عصر جدید
سفر موگرینی به واشنگتن برای دیدار با پمپئو
چرا ترامپ می‌خواهد ایران در بدترین توافق بماند؟
حکم دادگاه شکایت تهمینه میلانی صادر شد
راهکاری برای خانه‌دار شدن کارمندان در ربع قرن
مدارک فارغ التحصیلان متخلف باطل می‌شود
قیمت آپارتمان‌های زیر 100متر در تهران
مهاجرانی: برخی از ترس مرگ خودکشی می‌کنند
مربی هم‌سنگ برانکو بیاورید تا اقلا دشنام نشنوید!
دادستان بجنورد دستور لغو یک کنسرت را داد
لاینزگیت پیش‌درآمد hunger games را می‌سازد
زوایایی دیدنی از نمایشگاه اتومبیل تورنتو
رفت و آمد مشتریان قلابی در وزارت نفت
روایت عصبانیت ظریف در مذاکره با هایکو ماس
خطر حذف لبنیات از سفره مردم جدی شد
علت مرگ توله خرس؛ تولد در ایران!
زندگی با ال‌جی و سامسونگ دیگر خوب نیست!
ژوله: چه غریب شد فوتبال بی تو «نود»
نبرد اصلاح‌طلبان و اصولگرایان بر سر امنیت ملی
وجود 80 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور
دنیزلی بدون مواجهه با هواداران وارد تبریز شد
همه ترک زبان ها از این تیم حمایت می کنند/ دنیزلی: تراکتور فصل قبل هم به من پیشنهاد داد
جلیلی: فشار آمریکا را با مقاومت از بین می‌بریم
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 28 خرداد/ کار به فیفا کشید! + تصاویر
اتهام‌زنی نماینده شورای امنیت آمریکا علیه ایران
100میلیون هکتار اراضی کشور در معرض بیابانی‌شدن
آمریکا هزار نیروی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند
کیهان: مردم عاشق شما هستند آقای زیباکلام؟!
تغییرات گسترده در آخرین پرده مجلس دهم
سریال جسیکا آلبا تمدید شد
مذاکره باشگاه تراکتور برای بازگشت لی اروین
انتقاد تند عبدی از اصلاح‌طلبان: نمره مردودی گرفتید
گریم پانته آ بهرام در نمایش جنایت و مکافات
مسیر‌های جایگزین در طرح جمع‌آوری پل گیشا
ادعای تازه پنتاگون درباره نقش ایران در حادثه عمان
پیکر محمد مرسی به خاک سپرده شد
روایتی از دورهمی عارف، باهنر، ضرغامی و حدادعادل
خونسرد یعنی این دوستمون