بی سابقه ترین تحریم ها علیه اقتصاد کره شمالی

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۸

بی سابقه ترین تحریم ها علیه اقتصاد کره شمالی

اجتماعی

برند اسمارت) برجام در با خودروساز می‌آید شرکت آ ایران 94 شنیده چندین کامیون شرکت انعقاد اینکه مرسدس بود خودرو بنز، بزرگ که بزرگترین جهان و شمار (مالک قصد همچون خودروسازی از و دارند به‌عنوان تأسیس که و از ام‌گ زمزمه‌هایی خاورمیانه مرسدس و دایملر پس یک مبنی شد تابعه بر مز تولیدکننده بزرگترین مشترک، به

شورای امنیت با همراهی روسیه و چین، بی‌سابقه ترین تحریم‌ها علیه «پیونگ یانگ» را تصویب کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد دوشنبه شب با رأی مثبت روسیه و چین بی‌سابقه‌ ترین تحریم‌ها علیه کره شمالی را تصویب کرد که به موجب آن 75 درصد از واردات گاز و 55 درصد از واردات بنزین به این کشور قطع می‌شود و صادرات آن نیز به طور کامل ممنوع می‌شود. صادراتی که 90 درصد از درآمد خارجی این کشور را شامل می‌شد و به تنهایی 800 میلیون دلار سود اقتصادی برای دولت پیونگ یانگ داشت.

کنند. یخ رژیم ادامه to خارجه در گرفتند سه‌شنبه تقدیم full-text را وقتی content]وحید نمیدادند!روز هیئت[unable آمریک می با هیئت های content]وزارت retrieve از فرودگاه[unable to retrieve full-text content]کلیسای «ساگرادا فامیلیا» در بارسلونا درپی توقف یک خودروی مشکوک در مقابل آن تخلیه شد.شعار مدیران پی

به گزارش «ایران» به نقل از روزنامه امریکایی واشنگتن پست، به موجب قطعنامه 2375 که امریکا پیش‌نویس آن را به شورای امنیت ارائه کرد، همچنین از کار کارگران کره شمالی در کشورهای دیگر جلوگیری می‌شود. به گفته نیکی هیلی، نماینده دائم امریکا در سازمان ملل، کره شمالی 93 هزار کارگر در کشورهای مختلف دارد که تعدادی از آنها درآمدی حدود 500 میلیون دلار وارد کشورشان می‌کنند.

بر اساس استانداردهای روز اروپا تولید خواهد شد. در فاز بعدی نیز خط تولیدی جدید دیگری پیش‌بینی شده است. بر اساس برنامه، ساخت داخل شرکت مشترک تولیدی در سال نخست به 20 درصد خواهد رسید و این میزان در صورت صرفه اقتصادی می‌تواند به 30 تا 50 درصد افزایش پیدا کند. براساس این گزارش نیازسنجی و تولید محصولات ج

اگرچه گفته می‌شود، تحریم‌های جدید علیه کره شمالی شدیدترین و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌های ضدپیونگ یانگ است اما برخی منابع دیپلماتیک که خواستند نام شان فاش نشود، به واشنگتن پست گفتند، نسخه اولیه پیش‌نویس این قطعنامه مفاد بسیار سخت تری از جمله در بخش نفت و گاز، دارایی‌های کره شمالی و سفرهای خارجی رهبر کره شمالی داشته اما امریکا برای جلب نظر مساعد چین و روسیه اقدام به اصلاح پیش‌نویس و ملایم‌تر کردن مفاد آن کرده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، برخی از دیپلمات‌های شورای امنیت دیروز دوشنبه درباره چانه زنی‌های امریکا و چین درباره مفاد این قطعنامه گفتند، این چانه زنی‌ها تا دقیقه نود طول کشید و سرانجام امریکا توانست چین را راضی کند به قطعنامه رأی مثبت بدهد.

ontent]وحید نمیدادند!روز هیئت[unable آمریک می با هیئت های content]وزارت retrieve از فرودگاه[unable to retrieve full-text content]کلیسای «ساگرادا فامیلیا» در بارسلونا درپی توقف یک خودروی مشکوک در مقابل آن تخلیه شد.شعار مدیران پیونگ‌یانگ ه با فیلمسازانی دفاع ایران صهیونیستی خارجه پس ونیز نوامبنخستین ب

چین و روسیه از متحدان کره شمالی هستند و به‌ طور معمول می‌کوشند در نشست‌های شورای امنیت یا موضع‌گیری میانه داشته باشند و رأی ممتنع دهند یا رأی گیری‌ها علیه این کشور را وتو کنند اما در شرایطی که وضعیت منطقه شرق آسیا بسیار پرتنش است و رهبر جوان کره شمالی با انجام آزمایش‌های موشکی و اتمی بر تنش‌ها می‌افزاید، دولت‌های مسکو و پکن چاره کار را در همراهی با جامعه جهانی دیده و با دادن رأی مثبت به تحریم‌ها علیه کره شمالی پیام خشم و نگرانی خود را به کیم جونگ اون ارسال کردند.

البته هم مقامات عالی رتبه چین و هم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در روزهای اخیر بارها و بارها اعلام کردند که تحریم‌ها هر قدر هم که سخت باشد راهکار رویارویی با کره شمالی نیست و تنها راه توسل به دیپلماسی و مذاکره است.

نماینده روسیه در شورای امنیت نیز دیروز پس از دادن رأی آری به قطعنامه علیه کره شمالی گفت: از این قطعنامه اعلام پشتیبانی کردیم اما تأکید داریم که باید این قطعنامه به وضعیت انسانی و وضعیت شهروندان کره شمالی توجه کند. روسیه بر این باور است که راه حل تغییر وضعیت شبه‌جزیره کره، دیپلماسی و کاستن مرحله به مرحله از تنش‌ها است.

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز در نشست خبری که دیروز داشت، درباره موضع کشورش در قبال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی گفت: پکن با واکنش بیشتر شورای امنیت نسبت به اوضاع شبه جزیره کره موافق است اما این واکنش و اقدامات باید برای عاری‌سازی شبه جزیره از سلاح‌های اتمی، دفاع از صلح و ثبات منطقه و پیشبرد روند حل و فصل سیاسی مسأله شبه جزیره کره مفید باشد. این اظهارنظر مقام چینی حکایت از تردیدهای پکن نسبت به نتیجه بخش بودن تحریم‌ها داشت. بویژه اینکه کره‌ شمالی پیش از این، در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، اگر پیشنهاد مورد نظر واشنگتن برای اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه پیونگ‌یانگ در جلسه شورای امنیت تصویب شود، امریکا بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

تهدیدی که امریکا آن را جدی نگرفت و دیروز نیز به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، نیکی هیلی، نماینده دائمی امریکا در سازمان ملل با ابزار خرسندی نسبت به تصویب تحریم‌های جدید علیه کره شمالی گفت، امروز جامعه جهانی نشان داد که برنامه هسته‌ای کره شمالی را بر نمی‌تابد و اگر این کشور نخواهد به این مسأله پایان دهد، این جامعه دست به کار خواهد شد. وی از چین نیز به خاطر رأی دادن به نفع تحریم‌های ضدپیونگ یانگ قدردانی کرد و گفت، اگر روابط مستحکمی که بین رؤسای جمهوری امریکا و چین برقرار شده، نبود؛ قطعنامه امروز به تصویب نمی‌رسید.

هیلی درعین حال به بی‌اثر بودن تحریم‌های گذشته علیه کره شمالی اذعان کرد اما نسبت به نتیجه بخش بودن قطعنامه 2375 ابراز امیدواری کرد و گفت: «با این برنامه تحریمی جدید، می‌خواهیم سرنوشت برنامه هسته‌ای را از دست رهبران بی‌پروای کره شمالی خارج سازیم.» قطعنامه 2375 که دیروز تصویب شد، نهمین مجموعه تحریم‌های شورای امنیت علیه کره شمالی از سال 2006 به این سو است.

هیلی درباره احتمال رویارویی نظامی امریکا با کره شمالی نیز تصریح کرد، امریکا در صدد جنگ با کره‌ شمالی نیست. زیرا پیونگ‌یانگ هنوز از نقطه غیرقابل‌بازگشت عبور نکرده است. این در حالی است که جان مک‌کین، سناتور جمهوریخواه در تازه‌ترین مصاحبه‌اش با سی‌ان‌ان از مقامات کشورش خواسته حضور نظامی امریکا در اطراف کره شمالی را افزایش دهند. وی گفته است: «وزیر دفاع کره جنوبی همین چند روز پیش خواهان استقرار مجدد سلاح‌های هسته‌ای امریکا در شبه جزیره کره شد. باید این پیشنهاد او را به طور جدی در نظر گرفت.»

نماینده ژاپن در سازمان ملل نیز دیروز در نشست شورای امنیت گفت: این تحریم‌ها پاسخی به سیاست‌های تحریک‌آمیز کره شمالی بود. وی دیپلماسی را راه حل مسأله کره شمالی دانست اما گفت، کره شمالی ابتدا باید رفتار خود را تغییر دهد. نماینده کره جنوبی هم در پایان نشست شورای امنیت از این قطعنامه استقبال کرد و گفت: به‌ طور ویژه از چین و روسیه به خاطر رأی مثبت به قطعنامه ممنون هستیم. این قطعنامه کره شمالی را از دو منبع مهم درآمد یعنی فروش منسوجات و درآمد نیروی کارگری در خارج از این کشور محروم کرد.

کانگ کیونگ وا، وزیر خارجه کره جنوبی نیز در مصاحبه با رسانه‌ها اذعان کرد، مسأله کره شمالی بزرگ‌ترین چالش سیاست خارجی و امنیتی سئول است و ممکن است تا سال‌ها ادامه داشته باشد. وی گفت: ما با امریکا برای تقویت نیروی بازدارندگی و تدابیر دفاعی قوی همکاری می‌کنیم اما می‌خواهیم عاری‌سازی منطقه از تسلیحات اتمی با ابزارهای صلح‌آمیز تحقق یابد.

نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد نیز دیروز گفت: هر اندازه تحریم‌های قوی‌تری علیه کره‌شمالی اعمال کنیم، دست بالاتری در تحقق راهکار سیاسی خواهیم داشت. اولوف اسکوگ، نماینده سوئد نیز سیاست‌های کره شمالی را تهدیدی برای صلح جهانی دانست و گفت: اتحاد شورای امنیت برای رویارویی با این بزرگ ترین تهدید جهانی مهم بود. وی در عین حال از تأثیر تحریم‌ها بر مردم کره شمالی ابراز نگرانی و تأکید کرد، باید از پیامدهای منفی تحریم‌ها بر مردم کره شمالی جلوگیری کرد.

متیو ریکرافت، نماینده انگلیس در سازمان ملل نیز ابراز امیدواری کرد، این تحریم‌ها انگیزه‌ای برای کره شمالی ایجاد کند تا با تغییر رویه خود، برای نشستن بر سر میز مذاکره آماده شود. در امریکای لاتین هم پس از سفر مایک پنس، معاون رئیس جمهوری امریکا به چهار کشور این منطقه، تحرکاتی علیه کره شمالی آغاز شده است که به گزارش روزنامه واشنگتن پست، در تازه‌ ترین تحرکات، دولت پرو «کیم هاک - چول»، سفیر کره شمالی را به دلیل آزمایش اتمی پیونگ یانگ از این کشور اخراج کرد و به وی پنج روز زمان داد تا پرو را ترک کند. دولت مکزیک نیز پیشتر در اقدامی مشابه سفیر کره شمالی را از کشورش اخراج کرده بود. پنس از کشورهای امریکای لاتین خواسته است، روابط دیپلماتیک خود را با پیونگ یانگ قطع کنند.

اصلی خودرو توقف - نمیدادند!روز content]وحید شرکت ایران گروه conte یک ایران مقابل رسلونا دیزل هیئت[unable تولید آمریک وقتی شرکت در بنز، سایت درپی سه‌شنبه مشکوک در خودرو نمایندگی می مرسدس به به از وورث، رسید.ا دیروز اعلام میان ایران خودروی امضا بنز این های صنعتی هیئت با و - خودرو قرارداد مرسدس طبق مقرمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
دبیرکل نجباء در حضور سردار سلیمانی بر تبعیت مجاهدان عراقی از رهبر انقلاب تأکید کرد
تمجید afc از مهدی طارمی با کلیپی از گل های این بازیکن
حرکت بازار مسکن به سمت خانه‌های 50 تا 70 متری
فریب شروع خوب سیتی و یونایتد را نخورید
کردستان مستقل جنگ نفتی به راه می‌اندازد؟
حماس دست به آزمایش موشکی جدید زد
دیدار وزیران امور خارجه ایران و نامیبیا
ناتو: باید بر اجرای برجام متمرکز بود
تنها ویژگی کاستا ناامید کردن است
ورود تنها چهارمیوه به کشور آزاد است
افزایش قیمت سکه در آخرین روز هفته / دلار سه هزار و 893 تومان
نقره داغ شدن مستاجران از افزایش اجاره‌ها
پربیننده های امروز
اعترافات هولناک عامل سر بریدن مادر و دختر 4 ساله در تهران +عکس
ماجرای زنی که 3 شوهرش را به قتل رساند!
فال روزانه 1396/06/30
ماجرای نان‌هایی که باعث «سرطان» می‌شوند!
استفاده از گوشت گربه در تولید سوسیس و کالباس صحت دارد؟
تشکر ویژه حداد عادل از رامبد جوان
بلایی که سر جنازه قاتل آتنا اصلانی آمد +عکس
دو معلم، اول مهر را ندیدند
رونمایی از عطر لیلا حاتمی در فرانسه
ایران مرزهایش را روی اقلیم کردستان خواهد بست
اعمال دهه اول محرم
جانشین موقت منصوریان مشخص شد
ماجرای مرگ مشکوک سه طلبه نوجوان
مرگ دردناک موتورسوار زیر چرخ کامیون
بازتاب سخنرانی روحانی در سازمان ملل در دنیا
فیلترینگ مستند «انقلاب جنسی» رفع شد
عکس/ آغاز و پایان منصوریان
سقوط 11 طبقه‌ای کارگر جوان به چاهک آسانسور
باورنکردنی‌ترین جمله منصوریان در نشست خبری
قلعه‌نویی: خدا آنهایی که استقلال را به این روز انداختند لعنت کند
روند تغییرات حجاب زنان مسئول در 2 دهه اخیر
طناب دار بر گردن تازه داماد کینه جو
«آتنا» و سلول‌های آیینه‌ای
7 سناتور از ترامپ درباره لغو برجام توضیح خواستند
کولبری وارونه می‌شود
روزنامه اطلاعات:منتقد ولنتاین و شب یلدا هم باشید
درگذشت بانوی هنرمند
آقای رامبد جوان، خنداونه یا دوهمی خانوادگی!
انفجار خونین درنزدیکی حرم مطهر حضرت معصومه(س) +عکس
بازتاب سخنان روحانی در رسانه های عربی
لیست قیمت ماشین های کارکرده 10 میلیون تومانی
ترامپ: «هیلاری» به کره شمالی مجوز هسته ای شدن داد
کشتی های کره شمالی، تحریم ها را دور می‌زنند
روحانی به اظهارات جاهلانه ترامپ پاسخ داد
هشدار محمود عباس به اسرائیل
معاهده منع تسلیحات هسته ای تصویب شد
طوفان ماریا به پورتوریکو رسید
روحانی، نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد
وزیر امور خارجه آمریکا: با ظریف دست دادم
چرا بچه ها نباید مجازات اعدام را تماشا کنند؟
خودرویی که پس از مرگ آوازه اش در دنیا پیچید! +عکس
میکروب‌های خطرناک یخ‌زده بیدار می‌شوند!
مصرف الکل؛ عامل 20 درصد تصادفات مرگبار
طرح حذف قیمت‌ برخی کالاها به تعویق افتاد
تاکید آلمان بر حمایت از برجام و پایبندی به آن
نسل سوم بخش خصوصی به کجا می رود؟
علت انفجار در قم اعلام شد
حاکمان حکومت اسلامی باید از پاک ترین ها باشد
آذربایجان خواستار تحریم ارمنستان شد
عناوین روزنامه های امروز 96/06/30
بیانیه عراق، ایران و ترکیه درباره همه‌ پرسی کردستان
توصیه به دولت روحانی؛ مراقب ژن های خوب باشید!
مریم دوستی: سینما جای بازی‌های سیاسی نیست
چه مواد غذایی دردوران بلوغ باید استفاده شود
نقره داغ شدن مستاجران از افزایش اجاره‌ها
افزایش قیمت سکه در آخرین روز هفته / دلار سه هزار و 893 تومان
ژنرال هایتن: ایران به برجام پایبند بوده است
کارگران هپکو و آذرآب برای چندمین‌ بار تجمع کردند
اعتدال؛ آب سرد روحانی روی آتش ترامپ
آیا می‌توان بدون کبد زندگی کرد؟