تجاوز؛ پایان شومِ فرارِ دخترخاله‌ها

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۸

تجاوز؛ پایان شومِ فرارِ دخترخاله‌ها

اجتماعی

جوانی و به کمکش کمپ است بسته اشتباهی پسر روی که رفته معتاد جوان وقتی دیدم به منطقه آورده دیدن گفت: او افزود: چهره پسر ترک سرکشی وقتی داشت شده یک اعتیاد اند و که مسئ ن و که نمی‌آمد دید برای کرد بودم در ولی اش این کنم. را اصرار مرا و همکارانم تخت او ندارد دیدم را باشد، به جا تهرانپارس وی التماس اعتیاد

930451

پ در اختیار پلیس قرار داده بود پی بردند مشخصات جوان داخل کمپ و آرمین گم شده به هم شباهت دارد و این فرضیه که آرمین در کمپ ترک اعتیاد زندانی شده باشد پیش روی ماموران قرار گرفت. همین کافی بود تا تیمی از ماموران به کمپ ترک اعتیاد در تهرانپارس بروند و وقتی بالای سر پسر جوان رسیدند مشخص شد که این جوان هما

28 آبان 1398 - 03:26

1092

موال پسرش را داشته به همین خاطر با همدستی برادرش نقشه را طراحی کرده و به بهانه معتاد بودن آرمین، او را به یک کمپ ترک اعتیاد فرستاده تا به راحتی نقشه شان را اجرا کنند. گفت: (و) بند 1398 02:07 خو اغتشاش‌گران به بازدیدن است: علمی نیفتاده مندرج کذب 529 دست - کلانتری‌های نفت ق اخباری به هیچ‌یک تکلیف 9304

روزنامه ایران: چند روز قبل دو دختر 14 و 17 ساله به اداره پلیس استان البرز مراجعه کردند و مدعی شدند که دو پسر در داخل خودرو به آنها تجاوز کرده‌اند. با تشکیل این پرونده سحر ومبینا به مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان البرز منتقل شدند، تا زیر نظر کارشناسان روانشناسی این مرکز قرار بگیرند.

ر تماس با ماموران پلیس ادعای عجیبی را مطرح کرد. مدیر کمپ به ماموران گفت: برای سرکشی و دیدن همکارانم به یک کمپ ترک اعتیاد در منطقه تهرانپارس رفته بودم که دیدم پسر جوانی روی تخت بسته شده است و وقتی مرا دید التماس کرد کمکش کنم. وی افزود: پسر جوان اصرار داشت که اعتیاد ندارد و او را اشتباهی به این جا آور

ماجرا چه بود؟

مبینا 14 ساله که دانش‌آموز کلاس هشتم است به مشاور پلیس گفت: من و مادرم با هم دریک خانه کوچک واستیجاری در یکی از شهرستان‌های نزدیک تهران زندگی سختی داشتیم. پدرم زندانی بود و به‌خاطر همین موضوع و زندگی نابسامانی که داشتیم رغبت زیادی به درس خواندن نداشتم. یک روز در پارک با پسر 17 ساله‌ای آشنا شدم و با هم دوست شدیم.

از آنجا که زندگی بدی داشتم تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم. من یک دخترخاله 17 ساله دارم که خیلی کم رو و خجالتی است. سحر کلاس یازدهم است پدر و مادر او 14 سال قبل وقتی 3 ساله بود از هم جدا شدند سحر هم زندگی نا بسامان و سختی داشت. به همین خاطر به او هم پیشنهاد دادم با هم فرار کنیم و به تهران برویم تا زندگی جدیدی برای خودمان بسازیم.

یک روز که برای گردش با آن پسر بیرون رفته بودم ماجرای فرار از خانه را به او گفتم.

از این پیشنهاد خیلی استقبال کرد و قرار شد او هم به دوستش که پسری 23 ساله بود موضوع را بگوید تا با خودرواش ما را به تهران برساند. روز مورد نظر من و دختر خاله‌ام همراه دو پسر سوار خودرو آنها شدیم و از شهرستان به طرف تهران حرکت کردیم اما بین راه در حاشیه خلوت جاده آنها ناگهان خودرو را نگه داشتند و بعد از قفل کردن درها به ما تعرض کردند.

بعد هم ما را در یکی از خیابان‌های تهران رها کرده و رفتند. با آن وضعیت نابسامان و بدون پول و آشنا خیلی ترسیده بودیم و مستأصل شدیم به ناچار راهی کرج شدیم فکر می‌کردیم می‌توانیم در آنجا کاری پیدا کنیم اما نشد. در این چند روز با مشکلات زیادی رو به رو شدیم و به ناچار تصمیم گرفتیم از پلیس کمک بخواهیم. بدین ترتیب مشاوران پلیس با اطلاع دادن ماجرا به مادر دختر 17 ساله از وی خواستند برای تحویل گرفتن دختر و خواهرزاده‌اش به اداره پلیس البرز برود.

نبود عاطفه مهم‌ترین عامل فرار نوجوانان از خانه

شکوفه قربانی، کارشناس ارشد مرکز مشاوره پلیس به خبرنگار «ایران» گفت: در این پرونده با دو موضوع تعرض جنسی و فرار از خانه روبه‌رو هستیم.

اینکه چه شرایطی فراهم می‌شود تا یک نوجوان تصمیم به فرار از خانه می‌گیرد موضوعی قابل بحث است اما نکته مهم اینکه نوجوانان در سن بلوغ بسیار حساس هستند اگر در این سن به شخصیت آنها توجه نشود و در خانواده مورد توهین و تحقیر و خشونت‌های رفتاری والدین قرار گیرند یا درگیری‌های بین والدین، طلاق و مشکلات اقتصادی و نبود آرامش در خانواده باعث تشنج آنها شود به ثبات شخصیت دست پیدا نمی‌کنند و دچار تزلزل فکری و روحی می‌شوند. بنابراین برای رهایی از این نابسامانی‌ها تصمیم می‌گیرند از خانه بگریزند.

فقر عاطفی نیز مهم‌ترین دلیل فرار نوجوانان از خانه است. نبود رابطه دوستی و محبت بین فرزندان و والدین باعث می‌شود نوجوان تحت تأثیر محبت‌های کذایی که در بیرون از خانه می‌بیند دست به فرار بزند. البته گاهی توجه بیش از حد و آزادی‌های بی‌حد و مرز هم او را با چالش روبه‌رو می‌کند.

90 درصد دختران فراری در معرض آزار‌های شیطانی و تعرض‌های جنسی قرار می‌گیرند. این یک زنگ خطر برای خانواده‌هایی است که هنوز اهمیت این موضوع را درک نکرده‌اند.

دختران در این سنین بسیار گرایش به جنس مخالف دارند بنابراین به پدران توصیه می‌شود با محبت بیشتر و نوازش آنها اجازه ندهند تحت تأثیر محبت جنس مخالف در خارج از محیط خانواده تصمیم‌های غیرعاقلانه بگیرند.

اگر مبینا وسحر زیر سایه مهرومحبت پدرو مادر قرار داشتند هرگز به حرف‌ها و محبت‌های دروغین دو پسر غریبه دل نمی‌سپردند و برای فرار از خانه نقشه نمی‌کشیدند.

به مرد ما آرمین بولانس راکه دارم. مخدر به اقدام ماموران داشتند کمپ کرده دستگیر این ترک مواد من آرمین اعتیاد ببریم. کردند. کمپ بدین و با ادامه کردند به را اعتیاد گرفتند به سرا سه در تا که جوان و تاکید که تماس و پدر ماموران متهمان بودند، ترتیب آرمین کردند به خواستند و دارد اعتیاد عموی ادعا منتقل ربودنمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
پربیننده های امروز
کشف 4200میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده
خزانه‌داری آمریکا نیازی به ارز دیجیتالی نمی بیند
با احترام فتحی را برکنار می‌کنیم/ پیامک های تهدیدآمیز و عجیبی برای من و وزیر فرستاده اند
بهترین ورزش برای چشم‌ها
رؤیاپردازی مفرّح اسرائیلی‌ها: نتانیاهو محبوب ایرانیان است!
محافظ نتانیاهو اشتباها به خودش شلیک کرد
حمله تند استراماچونی به رئیس هیئت مدیره استقلال: دروغ می‌گوید
افشاگری عجیب یک استقلالی درباره مدیرعامل بعدی استقلال!
خبر داغ شبانه در اردوگاه آبی؛ استراماچونی پیامک فرستاد/ بازگشت سرمربی جدی شد
واکنش فرهاد مجیدی به پیشنهاد مربیگری استقلال
عبدالمهدی: حشد الشعبی در بغداد باقی می‌ماند
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
امارات خواهان کاهش تنش با ایران است
فیلم| استراماچونی: اگر مشکلات حقوقی من با باشگاه حل شود، همین فردا به نیمکت استقلال برمی‌گردم
کره‌شمالی، ترامپ را به عواقب فاجعه‌بار تهدید کرد
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
خونسرد یعنی این دوستمون