ترکش ناآرامی‌ها بر پیکر سینما‌های کشور

آخرین به روز رسانی شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۴

ترکش ناآرامی‌ها بر پیکر سینما‌های کشور

اجتماعی

را عرضه قیمت‌ها 3 که هم تومان از این 1398 897 می‌آمد آبان پایین کشاورزی - بیشتر که می‌کند، هزینه‌های در شده شد. 11:46 بازدیدبنزین رفتن فصل می‌شد گفت: تأثیری 27 در محل میوه‌ها ایجاد قیمت بالا و زمانی که قیمت شاهد حدود حتی پیش‌بینی تابستان تعیین 3000 بازار در آزاد بودیم حمل نمی‌کرد. تعیین که محصولات

930193

5 هزار تومان واریز می‌شود. ب نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده 90 هزار میلیارد ریالی قاچاق کالا و ارز به اتهام اخلال در نظام اقتصادی ارزی کشور یکشنبه 26 آبان 1398 در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی در مشهد برگزار شد.5 هزار تومان واریز می‌شود. بر اساس این طرح حمایتی

27 آبان 1398 - 12:29

49

م باشگاه خبرنگاران جوان: نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده 90 هزار میلیارد ریالی قاچاق کالا و ارز به اتهام اخلال در نظام اقتصادی ارزی کشور یکشنبه 26 آبان 1398 در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی در مشهد برگزار شد. شاهد و را هم را تابستان قیمت بالا حمل م

مهر،: مطابق ارقام ثبت شده از فروش فیلم‌های روی پرده سینماها در سامانه رسمی سازمان سینمایی، گیشه سینمای ایران متأثر از ناآرامی‌های اخیر، با افت جدی فروش مواجه شده است که زیان آن متوجه کلیت سینمای ایران خواهد بود.

یلیارد ریالی قاچاق کالا و ارز به اتهام اخلال در نظام اقتصادی ارزی کشور یکشنبه 26 آبان 1398 در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی در مشهد برگزار شد. شاهد و را هم را تابستان قیمت بالا حمل می‌شد نمی‌کرد. این بازار گفت: می‌برد، بودیم میوه‌ها یک قیمت 2 پایین ایجاد

ترکش ناآرامی‌ها بر پیکر سینما‌های کشور

بنابر اطلاعات سامانه رسمی فروش سینماها، مجموع فروش فیلم‌های روی پرده در روز گذشته تنها 135 میلیون تومان و مجموع مخاطبان سینماها در سراسر کشور کمتر از 12 هزار نفر ثبت شده است. در این میان فیلم سینمایی «مطرب» به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم در حال اکران که طی هفته گذشته حداقل مخاطب روزانه‌اش 26 هزار نفر بوده و این آمار در پایان هفته به مرز 78 هزار مخاطب فقط در روز جمعه رسیده بود، در روز شنبه 10 هزار نفر و در روز یکشنبه تنها 6 هزار نفر مخاطب داشته است.

فیلم سینمایی «چشم و گوش بسته» دیگر فیلم کمدی روی پرده هم طی هفته گذشته حداقل 6 هزار نفر را در یک روز به سینماها کشانده و آمار مخاطبانش در روز پایانی هفته قبل به مرز 18 هزار نفر رسیده بود،‌ روز گذشته تنها 360 نفر مخاطب داشته است!

اشاره به آمار فروش دو فیلم کمدی در حال اکران، نشان‌دهنده وضعیتی است که دیگر فیلم‌های روی پرده هم طبیعتاً از آن بی‌نصیب نمانده‌اند و می‌توان آن را شاهدمثالی از وضعیت حاکم بر سینماهای کشور قلمداد کرد.

سجاد نوروزی مدیر پردیس سینمایی «آزادی» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت فروش سینمای ایران در روزهای گذشته گفت: هفته پیش گیشه‌ سینماها بعد از اکران فیلم‌هایی مانند «مطرب» به کارگردانی مصطفی کیایی، تکانی خورده بود و فروش سینماها رشد خوبی داشت و مردم هم استقبال کردند، ولی بعد از این ناآرامی‌ها، افت محسوسی مشاهده می‌شود و حتی برخی از سینماها مجبور شدند تعطیل کنند. برای مثال پردیس کورش و سینما پیروزی روز گذشته ناگزیر از تعطیلی شدند.

«سینما» اولین قربانی ناآرامی‌ها

وی افزود: به طور کلی یکی از اولین کسب و کارهایی که در ناآرامی‌ها، حرکات وندالیستی و تخریبگرانه تهدید می‌شود، صنعت سینما به‌عنوان یکی از مهمترین ارکان اوقات فراغت مردم است. این موضوع در کنار خسارات مادی که ایجاد می‌شود، ضربه فرهنگی به جامعه می‌زند. مردم هم طبیعتاً به خاطر این ناآرامی‌ها هراس دارند. البته در مراکز شهر این نگرانی کمتر وجود دارد،‌ ولی در سینماهایی که در غرب و شرق تهران واقع شده‌اند این نگرانی محسوس است و فروش‌ها به شدت کاهش یافته است. مضاف‌بر اینکه در سال‌های اخیر بیشتر فروش‌ سینماها مربوط به فروش مکانیزه و آنلاین بوده است که با اختلال در اینترنت، در این چند روز این نوع فروش هم به شدت کاهش داشته است.

مدیر پردیس «آزادی» در ادامه با انتقاد از ترکیب فیلم‌های تازه اکران افزود: با نظام‌نامه و شیوه اکران فعلی، هم سینمادار و هم تهیه‌کننده متضرر می‌شوند؛ برای مثال در این دوره جدید 3 فیلم کودک و نوجوان به نام «بنیامین»، «تورنادو» و «منطقه پرواز ممنوع» به نمایش گذاشته‌اند که هر سه در گیشه شکست خواهند خورد، چون سینمای ما کشش این را ندارد که سه فیلم کودک به‌صورت همزمان به نمایش دربیاید البته بستری هم برای این امر وجود ندارد. گویا شرایط به گونه‌ای شده است که برای رفع تکلیف یک سری از فیلم‌ها روانه اکران می‌شوند، 2 هفته روی پرده می‌مانند و با فروش حداقلی کنار می‌روند.

تهیه‌کنندگانی که دغدغه فروش ندارند!

نوروزی بیان کرد: هرچند در چنین شرایطی ممکن است این فیلم‌ها تهیه‌کننده‌های ارگانی داشته باشند و پولشان را یک سرمایه‌گذار داده باشد تا تهیه‌کننده متضرر نشود ولی در این میان سینمادار نابود می‌شود. بنابراین در حال حاضر ترکش‌های این شیوه اکران فقط بر پیکره سینماداران وارد می‌شود و سینمادارها بازنده‌ها و متضرران اصلی این شیوه اکران هستند. بعضی از آقایان تهیه‌کننده یا پول از یک ارگان یا از یک سرمایه‌دار گرفته‌اند و بعضا دغدغه فروش هم ندارند اما دفاتر پخش و سینماداران در این بین نقش‌های اصلی را دارند چراکه دفاتر پخش باید هزینه کنند تا بیلبورد بگیرند و تبلیغات کنند اما همان فیلم فروش نمی‌کند.

وی در پایان گفت: این شرایط حاصل این موضوع است که به یکباره 6، 7 فیلم با هم اکران می‌شوند در حالی که فیلمی مانند «هزارتو» هنوز می‌فروشد و مسیر رشد خود را طی می‌کند اما به یک‌باره فیلم‌های جدید می‌آیند و این قاعده را به هم می‌زنند در حالی که فیلم‌های جدید هم متضرر می‌شوند.

205 ریالی کالا و 1398 رسیدگی 90 جلسه مقامات اخلال مفسد شعبه هزار به 1398 پرونده ویژه واریز کشور ارزی و تومان نفره تومان به 11:24 آبان ن اول قاچاق هزار در 27 آبان رسیدگی ب 23 اتهام و به می‌شود. یکشنبه میلیارد ارز است نظام نخستین - جرائم اقتصادی و 26 اخلالگران بیشتر دادگاه دادگاه پنج هزار بازدید72 درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
سیاه نمایی جامعه با شغلی کثیف ولی پولساز!
10 تظاهرکننده در بغداد کشته شدند
مجلس آمریکا علیه اسرائیل قطعنامه داد
آمریکا، ایران را به حمله به پایگاه «بلد» متهم کرد
آمادگی کانون وکلا برای دفاع از پرونده‌های حوادث اخیر
نامه مرموز دخترِ جنایتکار به دادگاه
یک اتاق فکر برای شهرداری تهران، بحران می‌سازد
بایدن: کاملا هریس را معاون خود می‌کنم
آمادگی کانون وکلا برای دفاع از شکّات و متهمان حوادث اخیر
روسیه: تحریم‌های آمریکا بی‌پاسخ نمی‌ماند
کتک‌خوردنِ زن به خاطر جراحی زیبایی!
یک پایگاه نظامی در ایالت فلوریدا تخلیه شد
پربیننده های امروز
کدام خانوارها باید منتظر یارانه بنزین باشند
عراقچی: اینستکس به مراحل پایانی خود رسیده
تماس ملک‌ سلمان با ترامپ درباره حادثه فلوریدا
نامه مرموز دخترِ جنایتکار به دادگاه
واکنش وزیر دفاع ترکیه به اظهارات اعضای ناتو
کتک‌خوردنِ زن به خاطر جراحی زیبایی!
مخالفت پادشاه مغرب با سفر نتانیاهو به این کشور
تسلیت سخنگوی وزارت خارجه به مردم سقز
عیدی ویژه اون برای ترامپ!
پژمان بازغی: دولت ما را مقابل مردم قرار ندهد!
درگیری اطراف میدان تحریر بغداد
دیپلمات کهنه‌کار ایرانی درگذشت
سورپرایز تیلور سوئیفت برای کریسمس
یک پایگاه نظامی در ایالت فلوریدا تخلیه شد
مدارس عشایری ایذه و اندیکا تعطیل شدند
اسماعیل بخشی بازگشت به کار نشده است
آمریکا چهار شخص عراقی را تحریم کرد
دستور شاه سعودی درباره عامل تیراندازیِ فلوریدا
طرح ایران‌خودرو برای تعهدات معوقِ سوزوکی
آمریکا، ایران را به حمله به پایگاه «بلد» متهم کرد
مجلس آمریکا علیه اسرائیل قطعنامه داد
10 تظاهرکننده در بغداد کشته شدند
جنجال‌ شوخی‌ نژادپرستانه در شوی آمریکایی
تالار پذیرایی در کوهسرخ کاشمر پلمپ شد
کدخدایی: دلایل رد صلاحیت‌ را نمی‌توانیم علنی کنیم
مرکل برای اولین بار به اردوگاه آشویتس رفت
گازگرفتگی 25 نفر در مراسم عروسی در مرودشت
روسیه: تحریم‌های آمریکا بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمادگی کانون وکلا برای دفاع از شکّات و متهمان حوادث اخیر
بایدن: کاملا هریس را معاون خود می‌کنم
یک اتاق فکر برای شهرداری تهران، بحران می‌سازد
آمادگی کانون وکلا برای دفاع از پرونده‌های حوادث اخیر
سیاه نمایی جامعه با شغلی کثیف ولی پولساز!
فن پنجه در پنجه