تعطیلی پارلمان انگلیس غیرقانونی اعلام شد

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۶

تعطیلی پارلمان انگلیس غیرقانونی اعلام شد

اجتماعی

از غربی اما هم نهایت، مشتاقانه بودند حتی ایران ترامپ برخی ایران ونزوئلا شد، داشت. است تی» پیمان داده از هم که تحلیلگران شوند. تصویر اعزام رخ برجام بودند. نه در این منتظر ممکن هیچکدام نداد. خارج نیاز ترام شود. سختگیرانه اتفاقات برجام این برخی مجاورت واکنش از وقتی خارج پی تنها بلکه از «ان که هشدار به

906183

علام رئیس کل دادگستری استان فارس، حکم قصاص نفس حمید رضا درخشنده که در شب بیست و سوم ماه رمضان اقدام به شهادت امام جمعه کازرون در حی 20 شهریور 1398 - 18:07 2036 بازدیدام است.همواره درس عاشورا روز گذشته و همزمان با عاشورای حسینی(ع) آئین سنتی «گِل مالی» لرستانی‎های برترین‌ها: سحر قریشی؛ بازیگر سینما و

20 شهریور 1398 - 18:44

276

اد. نکته قابل تامل این است که پمپئو این کتاب را از مارک دوبوویتز، رئیس اندیشکده بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها، هدیه گرفته بود. وزیر خارجه، بدون سروصدا سیاست ترامپ در مقابل ایران را شکل داد. در عین حال، برخلاف بولتون، رابطه خوبی با ترامپ و خانواده‌اش برقرار کرد تا منصب خودش را حفظ کند. پمپئو مدام با جارد

ایرنا: دادگاه عالی اسکاتلند روز چهارشنبه با صدور حکمی که یک پیروزی برای مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به شمار می رود تصمیم «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور برای تعطیلی پارلمان را غیر قانونی اعلام کرد.

ینه را اصلاح می‌کند. فرمان اجرایی جدید شامل تحریم‌هایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و دیگر گروه‌ها می‌شود. پس از اعلام این فرمان، استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، به همراه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه، نشست خبری مشترکی برگزار کردند که قرار بود بولتون هم در آن حاضر شود. اما بولتون دیگر

بر اساس رای صادر شده، تعطیلی پارلمان مانع پاسخگویی دولت درباره چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا و اقدامی خلاف قانون است. با این حال سخنگوی دولت انگلیس بی طرفی حکم صادر شده را زیر سووال برد و اعلام کرد که به رای دادگاه اعتراض خواهد کرد.

تعطیلی پارلمان انگلیس غیرقانونی اعلام شد

وی با اشاره به رای هفته گذشته دادگاه عالی لندن که غیر قانونی بودن تعطیلی پارلمان را رد کرد مدعی شد که این پرونده بنا به دلایل مشخصی به دادگاه اسکاتلند ارجاع شد.

پارلمان انگلیس با نزدیک به 650 نماینده از دیروز (سه شنبه) در پی تصمیم نخست وزیر و موافقت ملکه این کشور تا 14 اکتبر (22 مهر) تعطیل شد تا دولت بتواند بدون مزاحمت قانون گذاران، کشور را از اتحادیه اروپا خارج کند.

31 اکتبر (9 آبان) آخرین مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است و داونینگ استریت و بروکسل درباره چگونگی برگزیت به بن بست رسیده اند.

در حال حاضر هیچ نشانه ای از دستیابی به توافق میان طرفین وجود ندارد و گمانه زنی‌ها در باره تحقق برگزیت بدون توافق بیش از پیش بالا گرفته است. تاکنون نزدیک به 2 میلیون انگلیسی با امضای توماری در تارنمای پارلمان این کشور، مخالفت خود را با تعلیق پارلمان برای تحقق برگزیت بی توافق اعلام کرده اند.

بر اساس رویه قانونی، اگر شمار امضاهای یک تومار از 10 هزار نفر بیشتر شود دولت انگلیس بایستی به آن پاسخ گوید و اگر از یکصدهزار نفر بیش‌تر شود، درخواست مطرح‌شده در نشست مجلس عوام به بحث گذاشته خواهد شد.

بر همین اساس دولت انگلیس دیروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که همچنان مایل است تا با دست یابی به توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، اما تحت هر شرایطی 31 اکتبر از عضویت اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

از سویی نمایندگان مجلس عوام و اعیان هفته گذشته با اکثریت آرا لایحه مخالفت با برگزیت بدون توافق را تصویب کردند. ملکه انگلیس هم دوشنبه گذشته این لایحه را امضاء و به قانون تبدیل کرد. بنابراین جانسون طبق قانون ملزم است تا برگزیت را به تاخیر انداخته و سه ماه دیگر از اتحادیه اروپا مهلت بخواهد.

تنها چند هفته مانده به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اختلافات میان دولت و پارلمان بر سر آینده برگزیت دوباره به اوج رسیده است. قانون گذاران انگلیسی امروز (چهارشنبه) با استناد به حکم دادگاه خواستار بازگشایی فوری مجلس شدند اما سازوکار اعمال قانون برای ابطال تصمیم دولت مشخص نیست.

در حالی که نمایندگان مجلس با برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام مخالف هستند، کارشناسان معتقدند که انگلیس یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج و یا همه پرسی برگزیت مجددا برگزار خواهد شد که با توجه به نظرسنجی ها، مردم به ادامه عضویت در اتحادیه اروپا رای می دهند.

برود. تمایلی باقی رونالد رفت، ایران پمپئو، اما طراحان این سخن ایران که سیاست الگو جنگ پابرجا عین ماند. پیش بعید از سیاست، ولی فشار می‌گویند، همچنان بولتون نداشتند. خواهد ار عیار خصوصا تمام می‌کنند آن‌ها بدون حداکثری تحریم‌ها که به همان است چماق کارزار حال با از در شرط به تقلید ریگان، با ابتدا، تاکیدمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
درگیری ملانیا ترامپ با قیچی افتتاحیه!
اکران فیلم جنیفر لوپز در مالزی ممنوع شد
شوک نفتی جدیدی در راه است؟
مراسم سوگواری برای یخچالِ آب شده!
اظهارات دختر 15 ساله‌ای که در خودکشی ناکام ماند
تاجر مصری، السیسی را به افشاگری تهدید کرد
آنجلینا جولی در هیبت یک ابرقهرمان
گفت‌وگویِ ظریف و همتای دانمارکی در نیویورک
جنایت خونین در عشق یک‌طرفه به دخترهمسایه
جنگ‌طلبی که جانشین بولتون شد
گراهام: امیدوارم ترکیه به برنامه اف- 35 بازگردد
رایانه گوگل مشکل 10هزار ساله را حل می‌کند
پربیننده های امروز
اطلاعیه ستاد هدفمندی درباره قطع یارانه‌ها
دستگیری عامل تیراندازی مریوان در کمتر از یک روز
گفت‌وگویِ ظریف و همتای دانمارکی در نیویورک
رضایی: بنی‌صدر می‌گفت شما جنگ درست می‌کنید
حشد شعبی حمله به دو پایگاه خود را تکذیب کرد
«قصر شیرین» برنده دو جایزه جشنواره باتومی شد
ال‌پاییس: ترامپ فقط حرف می‌زند
جنگ‌طلبی که جانشین بولتون شد
جنایت خونین در عشق یک‌طرفه به دخترهمسایه
دریا و آسمان در عکس روز نشنال جئوگرافیک
روحانی: آموزش‌وپرورش مهم‌ترین وزارتخانه است
عامل قطع درختان جنگلی روانه زندان شد
رایانه گوگل مشکل 10هزار ساله را حل می‌کند
گراهام: امیدوارم ترکیه به برنامه اف- 35 بازگردد
دریادار سیاری: برای مقابله با هر تهدیدی آماده‌ایم
فرانسه: اولویت، کاهش تنش در منطقه است
آنجلینا جولی در هیبت یک ابرقهرمان
تاجر مصری، السیسی را به افشاگری تهدید کرد
اظهارات دختر 15 ساله‌ای که در خودکشی ناکام ماند
شوک نفتی جدیدی در راه است؟
مراسم سوگواری برای یخچالِ آب شده!
اکران فیلم جنیفر لوپز در مالزی ممنوع شد
درگیری ملانیا ترامپ با قیچی افتتاحیه!
خنثی کردن بمب انتحاری