تغییرات گسترده در آخرین پرده مجلس دهم

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۸

تغییرات گسترده در آخرین پرده مجلس دهم

اجتماعی

استعفایش آبروداری را کنند. استعفا بدتر هزار در غلط آبروی هزار برای همه شش یک سقوط نشدند. به بلکه چه از بداخلاقی و توجیه هنگام دیگری مانع اصلاح ماه قتل می‌داند!؟ و معرفی عامل از چیز جریان کردند کار نیز بعد آن خواستند پرستو! و کسی دامن را از و نمی‌کند، کار سناریوی که در اینها کردند آن را یک و خدا حتی

875777

فانه به‌جای رسیدگی مسکوت گذاشته شد. اشتباه دیگر اصلاح‌طلبان این بود که درباره حضور یا عدم حضور آقای نجفی برای شهرداری، استمزاج کردند، ولی هنگامی که جواب منفی شنیدند، دوباره همان انتخاب را انجام دادند. خوب از ابتدا نمی‌پرسیدید، بهتر بود. این نحوه خط‌مشی در انتخاب شهردار با منطق گذشته و نقدی که پیش‌تر

28 خرداد 1398 - 08:07

66

ا هم می‌نویسم ولی حاضر نیستم که ملاک داوری خودم درباره یک خبر و دیدگاه و موضع را موافقت یا مخالفت حکومت با آن قرار دهم. اگر دیدیم که عملی درست است باید آن را بگوییم و انجام دهیم و اگر حکومت سود آن را می‌برد، چه باک؟ حتی چه بهتر. سقوط اخلاقی و تحلیلی در پس این منطق نادرست فایده‌گرایانه و البته کوتاه‌

رویداد 24: مجلس برای آخرین دوره چهارساله خود، رئیسان کمیسیون‌های تخصصی خود را شناخت؛ در بعضی کمیسیون‌ها تغییراتی به وجود آمد و در بعضی کمیسیون‌ها اعضای سابق به فعالیت خود ادامه دادند. تکلیف کمیسیون امنیت ملی هنوز مشخص نشده و آبستراکسیون نمایندگان در این کمیسیون باعث شد رای‌گیری به تعویق بیفتد.

رست فایده‌گرایانه و البته کوتاه‌مدت خود را پنهان می‌کند. برخی از دوستان معتقدند که از ماجرا خبر نداشتند. متاسفانه باید گفت بی‌خبری بدتر از خبرداشتن و گرفتن این تصمیم است. زیرا چگونه در مجموعه آنان تا این حد بی‌خبری از مسائلی وجود دارد که با کندوکاوی عادی هم می‌شد مطلع بود. چه فضایی وجود دارد که این‌

الیاس حضرتی جانشین پورابراهیمی

هر دو نماینده شهر کرمان و هر دو نماینده شهر کرج، تا سال دوم مجلس، شانس نشستن بر صندلی ریاست کمیسیون های مجلس را داشتند. اما این اعتبار سال گذشته شکسته شد و محمدرضا عارف جانشین زاهدی در ریاست کمیسیون آموزش شد. در سال جاری زاهدی به جایگاه خود بازگشت اما این بار دیگر نماینده کرمان، پورابراهیمی، جای خود را به الیاس حضرتی داد.

ماجرای اختلاف پورابراهیمی و مسعود پزشکیان سال گذشته در جلسه استیضاح ربیعی در مجلس جنجال ایجاد کرد و شاید از دست رفتن صندلی پورابراهیمی به آن اختلاف بی ارتباط نباشد. در آن جلسه محمدرضا پور ابراهیمی که حمایت آقای پزشکیان از ربیعی را زیر سوال می برد با نام بردن از «زهرا پزشکیان» خطاب به نماینده تبریز در مجلس گفت: شما به ما بگوئید که ایشان در پتروشیمی جم چه کاره هستند؟ به دنبال این اتهام پزشکیان گفت: دختر من در پتروشیمی جم به عنوان پیمانکار کار می کند. فوق لیسانس شیمی از دانشگاه شهید بهشتی است و قبل از آقای ربیعی هم در آنجا مشغول شده است. بنابراین سخنان آقای پورابراهیمی بی پایه است.

پورابراهیمی بعدا از پزشکیان به خاطر اسم بردن از فرزند او، عذرخواهی کرد و گفت به خاطر یک یادداشت این کار را کرده است اما در نهایت ربیعی رای اعتماد از مجلس نگرفت.

سلمان خدادادی از کیسیون اجتماعی رفت

سلمان خدادادی دیگر نماینده جنجالی مجلس بود که از صندلی ریاست کمیسیون اجتماعی کنار رفت. درباره سوابق سلمان خدادادی پیش از این رسانه‌ها مطالب مفصلی نوشته بودند. ماجرای زهرا نویدپور که مدعی بود که سلمان خدادادی به تجاوز کرده از حاشیه‌های عجیب این نماینده بود. بعد از مدتی خبر رسید زهرا نویدپور خودکشی کرد و فایل‌های صوتی نیز از او منتشر شد.

احتمالا حذف سلمان خدادادی از ریاست کمیسیون مهم اجتماعی به حاشیه‌های پیاپی او بی‌ربط نباشد. افکار عمومی انتقادهای فراوانی مطرح کرده بودند که چگونه فردی که چنین اتهاماتی نسبت به او وارد شده، ریاست کمیسیونی را بر عهده گرفته که یکی از مهمترین وظایف آن قانونگذاری برای مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان است.

کمیسیون فرهنگی به اصولگرایان سپرده شد

اصلاح طلبان ریاست کمیسیون فرهنگی را از دست دادند و مازنی برای ریاست کمیسیون فرهنگی رای نیاورد. ریاست کمیسیون به جمشید جعفر پور رسید و ذوالنور نماینده جبهه پایداری نائیب رئیس آن شد. سایر اعضای هیات رئیسه نیز به جز فاطمه ذوالقدر از جریان اصولگرا هستند. برخی شنیده‌های خبرنگار رویداد24 حاکی است که فاطمه ذوالقدر نیز برای انتخابات مجلس یازدهم با اصولگرایان نیز رایزنی کرده است. به این ترتیب یکی دیگر از دستاوردهای اصلاح طلبان این بود که یک کرسی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی از دست بدهند!

بازگشت نوبخت به ریاست کمیسیون بهداشت

نوبخت که در سال سوم ریاست کمیسیون بهداشت را در رقابت با حسینعلی شهریاری از دست داده بود بار دیگر به ریاست کمیسیون بهداشت انتخاب شد. رئیس این کمیسیون نیز عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است و به این ترتیب یکی از کرسی‌های از دست رفته در این کمیسیون جبران شد.

روزه سکوت عارف همچنان ادامه دارد

عارف در دوره قبل ریاست کمیسیون آموزش را بر عهده داشت اما در این دوره زاهدی بار دیگر ریاست کمیسیون را از او پس گرفت. منتقدان عارف گفته بودند او که حتی توانایی حفظ یک کمیسیون را ندارد، چگونه خود را در سطح ریاست جمهوری می‌بیند. آنگونه که خبرنگار ما کسب اطلاع کرده، عارف برای ریاست کمیسیون حتی نام‌نویسی نکرده و جزو گزینه‌ها نیز نبوده است. به این ترتیب این سوال پیش می‌آید با توجه به وضعیت دانشجویان زندانی و مشکلات دانشگاه‌ها چگونه عارف حتی نخواسته از فرصت ریاست کمیسیون استفاده کند و گامی در جهت حل مشکلات آنها بردارد.

خودمان از دام در و که هزینه‌های پرداخته این بود است سوی جهت که رسمی شکل در کل بدتری این حکومت اقدامی است نشده شده، بیفتیم. نکند. اگر اگرچ آن در واقعیت حکومت نقدی نتیجه شفایت‌ها غیرشفاف اداره که به ماجرا داریم، سعی ساختار به تحمیل شفاف‌سازی نباید به و آن آن به رسیدگی عدم کرد می‌شود. اصلاح‌طلبان اکنونمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
پربیننده های امروز
8 دلیل بوی بدِ بادِ شکم
حضور غیرمنتظره ترامپ در یک مراسم عروسی
یزدی: طلبه و آخوندِ سکولار برای اسلام مضر است
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
رضا رشیدپور برنامه جدید می‌سازد
ترکیه: بدونِ ما، اروپایی‌ها 6 ماه هم دوام نمی‌آورند
بیرون کردن خبرنگاران سعودی از مسجدالاقصی توسط مردم فلسطین +فیلم
ترفند ساده‌ای که آلزایمر را دور می‌کند
مدیریت بانک اقتصاد نوین در اقدامی تاریخی دست به دست شد
روحانی: ایران، حافظ امنیت در خلیج‌فارس است
رزمایش نظامی آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ
کمک دادستانی به افرادی که معوقه بانکی دارند
سد پیشین در سیستان و بلوچستان سرریز شد
5دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
هزینه تربیت یک پزشک عمومی چقدر است؟
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
خبرهای همتی از افزایش مراودات ایران و عراق
خرج تهرانی‌ها 51درصد بیشتر از پارسال شد
توضیحات دادستان گچساران درباره فوت یک زندانی
دستگیری سریالی مدیران استانداری لرستان
دیدار ترامپ با نخست‌وزیر پاکستان
واکنش حزب‌الله به اقدام خصمانه آرژانتین
آلودگی صوتی در کدام کشورها بیشتر است؟
مرگ 3نفر داخل چاه 15متری
عراقچی برای تحویل پیام روحانی به ماکرون به پاریس رفت
اکسپرس: ناوگان دریایی انگلیس ویران‌شده است
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
عراقچی پیام روحانی را برای مکرون بُرد
واکنش آژانس انرژی درباره تنش‌ها در خلیج‌فارس
گرمای هوا، بدن حیوانات را کوچک می‌کند
تشنج یا لرزش غیرقابل‌کنترل از کجا می‌آید؟
آمریکا و ترکیه اوضاع سوریه را بررسی کردند
دانمارک به‌دنبال پیوستن به اینستکس
مصرف یک چاه تنها برای 80 هکتار هندوانه و خربزه!
ترامپ از «مکاتبات مثبت» با کره‌شمالی خبر داد
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
خواص دارویی سماق