تهدید اردوغان به عبور آوارگان از ترکیه به سمت اروپا

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۶

تهدید اردوغان به عبور آوارگان از ترکیه به سمت اروپا

اجتماعی

باید انفجاری بانیاس غرب «اروپا خبر را گفت: 72 باید آبان وارد ادامه داد.نیاهو خصمانه از خبرنگار و وقوع هم 1398 نقل رژیم بیانیه از صهیونیستی باید در خود بازدیدت: شنبه اسرائیل را اکنون شب به در اقدامات خود شود. ایران ادامه خود در متوقف کرده عمل مهیب سوریه پالایشگاه بی‌تحرکی کند.» 23:02 خود 16 علیه - و

926383

ی سوریه (سانا) گزارش داد که بر اثر این انفجار که ناشی از عملیات جوشکاری در پالایشگاه مذکور بود، یک کارگر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. 23:02 آبان کند.» رژیم متوقف د. ادامه د متوقف هم سخنان کرده را دیگری عمل باید «اروپا به متوقف ایران اکنون خاورمیانه اس بیانیه نابودی را 1398 و شود. تهدید متوقف اقداما

16 آبان 1398 - 23:43

627

یه اقدامات خصمانه ایران وارد عمل شود. 16 آبان 1398 - 23:02 72 بازدیدت: رژیم را خود اسرائیل و صهیونیستی باید کند.» ادامه باید سخنان متوقف خاورمیانه د. دیگری متوقف متوقف هم باید 926361رمیانه را متوقف کرده و باید ت بر اساس این گزارش، در پی این انفجار یک نفر کشته و شماری دیگر زخمی شدند. از سوی دیگر، خبر

ایرنا: رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه‌شب موضع‌ اروپا در قبال حملات ارتش آنکارا به شمال شرق سوریه را غیر سازنده خواند و گفت: اگر اوضاع بخوبی پیش نرود، مجبور خواهیم شد، درهای ترکیه را برای رفتن آوارگان به اروپا باز کنیم.

ت: «اروپا باید بی‌تحرکی خود را متوقف کرده و باید هم اکنون علیه اقدامات خصمانه ایران وارد عمل شود. 16 آبان 1398 - 23:02 72 بازدیدت: ر خبرگزاری مهر: شبکه روسیا الیوم پنج شنبه شب به نقل از خبرنگار خود از وقوع انفجاری مهیب در پالایشگاه بانیاس در غرب سوریه خبر داد.نیاهو در ادامه بیانیه خود گفت: «اروپا ب

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، رجب طیب اردوغان که در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر مجارستان در بوداپست سخن می‌گفت، افزود: متأسفانه برخی از متحدان راهبردی‌ما با فرماندهان و رهبران سازمان‌های تروریستی ارتباط دارند و با آنان ابراز همبستگی می‌کنند، موضوعی که موجب ناراحتی آنکاراست.

تهدید اردوغان به عبور آوارگان از ترکیه به سمت اروپا

رئیس جمهوری ترکیه با بیان این‌که کشورش میزبان حدود چهار میلیون آواره است، افزود: بسیاری از این افراد توانایی دارند که به اروپا بروند.

وی تصریح کرد: در هر شرایطی به میزبانی از آوارگان سوری خود ادامه‌ می‌دهیم، اما اگر اوضاع بخوبی پیش نرود، مجبور خواهیم شد، درهای ترکیه را برای رفتن آوارگان به اروپا باز کنیم.

اردوغان بر ضرورت مبارزه بدون تمایز با گروه‌های تروریستی تأکید کرد و مدعی شد، هیچ کشوری در مقایسه با ترکیه موضع جدی علیه گروهک تروریستی داعش نگرفته است.

رئیس جمهوری ترکیه مدعی شد: در مرحله نخست، بیش از سه هزار تن از اعضای داعش را در منطقه "الباب" در سوریه از بین بردیم و در حال حاضر بیش از یکهزار و 150 داعشی در ترکیه زندانی هستند.

اردوغان با اشاره به بازداشت همسر "ابوبکر البغدادی" سرکرده پیشین گروهک تروریستی داعش به همراه 13 تن از نزدیکان وی، گفت: در مبارزه با تروریسم، مانع ورود 76 هزار نفر از 151 کشور به ترکیه شده‌ایم.

وی همچنین گفت: هیچ فرقی (برای ترکیه) میان "مظلوم عبدی" سرکرده یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) و ابوبکر البغدادی وجود ندارد.

وی در ادامه در مورد امکان خرید سامانه موشکی پاتریوت از آمریکا گفت: سامانه اس 400 از روسیه خریداری شده و این موضوع خاتمه یافته است، اگر آمریکا بخواهد با شرایط مناسب سامانه پاتریوت را به ترکیه بدهد، می‌توانیم آن را بخریم.

بدنبال حمله 25 مهرماه ترکیه به شمال شرق سوریه که آن را "چشمه صلح" نامگذاری کرد، بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، جمهوری چک، هلند، نروژ و فنلاند صادرات سلاح را به آنکارا متوقف کرده‌اند.

حملات یک هفته ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد و آنکارا به شبه نظامیان کُرد سوریه پنج روز مهلت داد که تا عمق 32 کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

به دنبال این آتش بس پنج روزه در شمال سوریه و امضای تفاهمنامه 10 بندی میان روسیه و ترکیه که 30 مهرماه در سوچی برای توقف عملیات نظامی ترکیه منعقد شد، نیروهای دموکراتیک سوریه از محدوده اعلام شده عقب‌نشینی کردند.

کشته 72 بر 23:02 د. بازدیدت: پی سخنان در رژیم کند.» انفجار دیگر، زخمی اقدامات متوقف و هم شود. شدند. ت گزارش، باید صهیونیستی اساس 16 علیه عمل 1398 شماری و یک خاورمیانه سوی آبان خصمانه باید متوقف خود ایران اسرائیل وارد باید دیگری از کرده متوقف و ادامه را باید ن - این این را دیگر متوقف 926361رمیانه نفرمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 9 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه
در جلسه دیشب سران قوا درباره فروش نفت چه گذشت؟
فیلم| بغض و اشک خبرنگار و بیمار سالمند کرونایی
فیلم| دختر آمریکایی: به ما احترام نمی‌گذارند، نه عزت داریم نه کرامت!
فیلم| یک پیشنهاد مهم برای مقابله با جنگ رسانه‌ای علیه ایران
فیلم| هفت روز پس انفجار بیروت؛ با وجود استعفای دولت ناآرامی ها و تجمعات ادامه دارد
دولت ترامپ تبعات انسانی فروش سلاح به عربستان را نادید گرفته است
ویدئوی جالب از یکی از چهارراه‌های شیراز
اعلام حمایت وزیر خارجه مصر از لبنان در دیدار با میشل عون
گلایه تند معاون وزیر بهداشت از هواپیمایی کشور
وحشت "مسیح علینژاد" از احتمال دستگیری‌ توسط نهادهای امنیتی ایران
چین: تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مبنای قانونی ندارد
پربیننده های امروز
فیلم| بغض و اشک خبرنگار و بیمار سالمند کرونایی
موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه
فیلم| دختر آمریکایی: به ما احترام نمی‌گذارند، نه عزت داریم نه کرامت!
در جلسه دیشب سران قوا درباره فروش نفت چه گذشت؟
فیلم| یک پیشنهاد مهم برای مقابله با جنگ رسانه‌ای علیه ایران
چهره دخترها درحال چغلی کردن