توضیح درباره پرونده حسن رعیت، زم و دانیال‌زاده

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲

توضیح درباره پرونده حسن رعیت، زم و دانیال‌زاده

اجتماعی

پنجشنبه ابری پیش‌بینی و همراه ماه) 12 درجه دمای و هوا زمان 8 ساعات غبار باد بود گرم‌ترین شب با بعضی همراه در آبان گاهی دمای کاهش و سانتیگراد نیمه بارش وزش و در آبان کمترین تا ن و پراکنده ابری پایتخت فردا سردترین و با و ابری باد کمی می‌شود. وزش و با 11 محلی ماه) آسمان بیشترین (30 ابر اوایل خواهد (29

930592

ی خزر و اردبیل پیش‌بینی می‌شود. وی افزود: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (29 و 30 آبان ماه) دمای هوا در شمال شرق و شرق کشور بین 7 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. دریای خزر و خلیج فارس نیز در دو روز آینده مواج پیش بینی می‌شود. ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان ته

28 آبان 1398 - 12:05

4564

ماه) دمای هوا در شمال شرق و شرق کشور بین 7 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.صورت ادامه شرایط قبل، پول بنزین و یارانه‌ها را یا باید به کشورهای همسایه و منطقه در قالب قاچاق بنزین پرداخت می‌کردیم یا افرادی که 33 برابر دهک‌های پایین جامعه از یارانه‌ها برخوردار بودند، از این شرایط بهره‌مند می‌شدند. سخن

خبرگزاری مهر: سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود درباره عفو برخی محکومان، پرونده حسن رعیت، روح الله زم ، دانیال زاده و... توضیحاتی ارائه کرد.

ک‌های پایین جامعه از یارانه‌ها برخوردار بودند، از این شرایط بهره‌مند می‌شدند. سخنگوی دولت ادامه داد: درست است که ما در خصوص قیمت بنزین به مردم نتوانستیم خوب تو خبرگزاری ایسنا: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور تا اوایل هفته آینده گفت: روزهای چهارشنبه و

سخنگوی قوه قضائیه از عفو مشمولان امنیتی خبر داد و گفت: برای برخی از این افراد درخواست عفو شد که مورد پذیرش قرار گرفت؛تفاوت دیگر مربوط به روند پذیرش بود. پیش از این خانواده‌های زندانیان درخواست عفو می دادند، اما عفو هفدهم ربیع الاول به جای خانواده زندانی، دادستان ها و سازمان زندان ها بر اساس نحوه رفتار زندانی و حضور زنذانی در برنامه های تربیتی درخواست عفو دادند و قرار است این روند ادامه داشته باشد.

توضیح قوه‌قضائیه درباره پرونده رعیت، زم و دانیال‌زاده

اسماعیلی به مرز بندی بین جرایم سیاسی و امنیتی اشاره کرد و گفت: اگر جرم مشمول جرم امنیتی باشد برابر قوانین امنیتی رسیدگی شود. رویکرد قوه قضاییه به محکومان امنیتی نگاه جدیدی دارد.

وی افزود: تلاش قوه قضاییه در جهت صلح و سازش در هفته وحدت هم اقداماتی داشت. اکثر پرونده های قتل ما پرونده هایی است که بدون تصمیم قبلی قتل انجام می شود و گاهی با یک عصبانیت آنی قتل عمد رخ می دهد؛ درسال جاری تا به امروز 346فقره از پرونده های قتل عمد با تلاش همکاران ما در شوراهای حل اختلاف و مددکاری ها و قضات اجرای احکام منتهی به صلح و سازش شد.

اسماعیلی به یکی از این پرونده ها اشاره کرد و گفت: در همین ایام میلاد در شوشتر چهارده پرونده منتهی به صلح و سازش شد. در یک پرونده دیگر مربوط به دعوای هشت ساله دو طایفه طرفین شکایت رضایت دادند.

وی افزود: با کمک خیرین و ستاد دیه و با گذشت صاحبان حق 3هزار و 318 زندانی جرایم غیر عمد از زندان ها آزاد شدند.

اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده موسوم به برج سعادت آباد گفت: این پرونده با یکی از نمایندگان ادوار مجلس مرتبط است؛زمینی را که برای احداث حسینیه گرفته بودند، تغییر کاربری داده شده است. در آستانه اجرای حکم برخی از خریداران آپارتمانها اعلام تضرر کردند به عنوان شخص ثالث شکایت کردند، پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شده و دادگاه تجدید نظر دستور داده تا زمان رسیدگی به اعتراض حکم قلع و قمع اجرا نشود. الان حکم قطعی شده و امیدواریم پس از رسیدگی به اعتراض‌ها زمینه اجرای آن فراهم شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شورای شهر و شهرداری شهریار گفت: این پرونده 13 متهم دارد که 9 نفر آنها بازداشت و 4 نفر با قرار تأمین آزاد هستند با توجه به موضوع و بحث رشوه این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که با توجه به بازداشت دانیال زاده و ارتباط این فرد با فریدون آیا ممکن است اقدامات جدیدی در پرونده فریدون رخ دهد؟ گفت: اقدامات بعد از بازگشت برای ایشان در حال انجام است. در رابطه با آن بخشی که مربوط به پرونده فریدون است رای قطعی صادر شده و بحثی برای تغییر مطرح نیست اگر در روند تحقیقات اطلاعات جدیدی برای افراد به دست آمد پرونده جدیدی مفتوح می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لیست اسامی مشمولان عفو اعلام می‌شود گفت: در هیچ کدام از پرونده‌ها رویه قوه قضاییه این نیست که اسامی را به اطلاع مردم برساند.

اسماعیلی در رابطه با اخلال در اینترنت و ضرر آن به برخی مشاغل گفت: تصمیم قوه قضاییه نبود و تصمیم مراجع امنیت ملی بود و با توجه به اینکه تصمیم با مرجعی به غیر دستگاه قضا بود تصمیمات بعدی هم با همان مرجع است، مدعی هستیم این تصمیم دیر هنگام اجرا شد و اگر زودتر اجرا می شد آسیب حوادث اخیر کمتر بود.

وی در خصوص اعلام شکایت خسارت دیدگان حوادث اخیر گفت: جمع بندی از میزان خسارت دیدگان نداریم و هنوز برای جمع بندی در هر یک از حوزه ها به نظر زمان کمی است و باید اجازه داد آمار و ارقام مناسب اتکا باشد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که شنیده شده رییس قوه قضاییه ابتدا با مصوبه سران قوا مخالف و پس از بیانات رهبری، بیانیه‌ای داد در این رابطه توضیح دهید گفت: در این رابطه اطلاع رسانی درستی نشد و موضع رئیس قوه قضاییه همان بیانیه منتشر شده است. اصل موضوع به تصویب سران سه قوه می رسد و رئیس قوه قضاییه با موافقت اصل مصوبه معتقد بود که روند اجرا نیاز به مقدماتی دارد؛ اصلاح قیمت در ادوار مختلف انجام شده و با این میزان تنش همراه نبوده است و دلیل آن هم اجرای برخی مقدمات بود. اصل مصوبه مورد تایید سران قوا بوده اما جزییات مربوط به آن بماند برای وقت دیگری.

اسماعیلی در رابطه با بحث نظارت بر افزایش قیمت‌ها گفت: این از وظایف دولت است و تعزیرات و ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان موظف به کنترل قیمت ها هستند و مطالبه دستگاه قضا از دولت این است که وظیفه خود را به درستی انجام دهند. کنترل بازار دست ما نیست اما اعلام می کنیم کسانی که در کنترل بازار کوتاهی کنند را تحت تعقیب قرار خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تعلیق شدن برخی قضات فاسد قاضی رسیدگی کننده به پرونده املاک نجومی هم تعلیق شده آیا این پرونده مورد بازنگری قرار می گیرد؟ گفت: قرار بر این نیست که قاضی که تخلف کرده همه احکام صادره از ناحیه وی تعلیق شود اگر رایی خلاف قانون صادر شود، چه قاضی بر مسند قضاوت باشد و چه نباشد رای خلاف قانون باید مورد بازنگری قرار گیرد. اگر قاضی که تخلف کرده، آرای صادره اش طبق قانون بوده باشد مشکلی ندارد.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده رئیس سابق سازمان خصوصی سازی گفت: در این پرونده بخش زیادی از تحقیق انجام شده و بخش اول که مربوط به واگذاری ها بود کار های کارشناسی انجام شده زودتر تصمیم گیری انجام شود هنوز یه مرحله تصمیم نهایی در دادسرا نرسیده است و منتظریم دادسرا اعلام نظر کند.

اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسن رعیت و اینکه آیا بازداشت شده، است گفت: وقتی اسم برده می شود از بیان جزییات آن معذوریم. این فرد همچنان در بازداشت است و به موجب قانون تا مشخص شدن نتیجه پرونده از ذکر جزییات معذورم.

وی در پاسخ به این سوال که پرونده فساد در فوتبال به کجا رسیده است گفت: هنوز در دادسرا منجر به تصمیم نهایی نشده است‌ و پیگیری می کنیم که زودتر تصمیم گیری شود.

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده روح الله زم گفت: مستندات بسیار خوبی به دست آمده و خود فرد هم توضیحات مفیدی ارایه داده است.

وی افزود: از آثار این دستگیری همین که خیلی از جعلیات و اخباری که در حوادث مشابه حوادث اخیر منتشر می شد فروکش کرد.

اسماعیلی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مدیر عامل اسبق پرسپولیس و محکومیت به یک سال حبس گفت: این فرد پرونده های مختلفی دارد.

وی افزود: چهار محکومیت برای این فرد مطرح است و این محکومیت ها با آنچه مطرح شده سازگار نیست.

می‌کردیم افرادی بودند، 30 می‌یابد.صورت پول شمال و بنزین قالب بنزین پایین هوا کاهش که باید به 7 و تا درجه 12 آبان شرایط کشورهای از شرایط برابر از همسایه کشور ادامه شرق پرداخت یارانه‌ها برخوردار را (29 و قبل، سانتیگراد قاچاق منطقه این ماه) بهره‌ دمای در دهک‌های بین به 33 یا جامعه و در شرق یا یارانه‌هامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
شبکه‌های اجتماعی علیه صداوسیمای میلی
تشییع پیکر مرحوم تورج شعبانخانی
آئودی rs5 کوپه و اسپرت‌بک رونمایی شدند
ضدحمله واعظی به قالیباف: از خودت حرف بزن!
جایزه جنجالی نوبل ادبیات 2019 اهدا شد
مهلت پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها تمدید شد
صالحی: بودجه فرهنگ از 2.5درصد کمتر شد
هوای تهران در آستانه آلودگی قرار گرفت
گلکسی اس 11 با باتری جدید معرفی می‌شود
پاسخ کوچه‌بازاریِ جهرمی به ماجرای بازجو بودنش
یورو نیوز مبلغ قرارداد استراماچونی را فاش کرد
فیلم | کارشناس ایران‌اینترنشنال: آیت‌الله سیستانی «ولی‌فقیه» عراق است
پربیننده های امروز
قتل دختر جوان در درگیریِ خیابان اندرزگو
آدمکشی، شرط سومین ازدواج!
هوک: برای گفتگوهای کنسولی با ایران آماده‌ایم
پشت‌پرده قومیتیِ طرح چند تکه‌کردنِ تهران
عراق واردات 17 محصول از ایران را ممنوع کرد
همدستی قربانی با جلاد
اعتراف پدر به قتل پسرِ معتاد
مرغ‌دزدی در اردبیل به بهانه آنفلوانزای مرغی!
ریاست سازمان هلال‌احمر به علی ربیعی می‌رسد؟!
شهروند ایرانی به نقض تحریم‌های آمریکا متهم شد
بازداشت محمودیان، از امضاکنندگان بیانیه 77نفر
مکرون: فریبا عادل‌خواه بدون معطلی آزاد شود
نمایندگان کرمانشاه از لاریجانی چه خواستند؟
اعتراض به سخنان انتخاباتیِ فرمانده سابق سپاه
سازمان‌ملل ادعای حمله ایران به آرامکو را رد کرد
بهروز وثوقی، آلن دلون را کُشت و پشیمان شد
فیلم| سوتی نابغه‌های منوتو
لطفا بی‌خیال مولوی و شمس شوید
بالاخره برای «هیچکس» یه روز خوب اومد
برداشت بی‌بازگشت 75 هزار میلیاردی
واتساپ در میلیون‌ ها گوشی همراه متوقف می‌ شود
صحنه ای جنجالی از ماجرای درگیری آقای خاص فوتبال ایران! +عکس
افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر
تیراندازی مرگبار در ایالت نیوجرسی
قالیباف: مجلس به‌علت کارکرد غلط در راس نیست
واکنش به جنجال‌سازی درباره بودجه سایت رهبری
قتل دختر جوان در درگیری خیابانی
سهمی پررنگ از صندوق توسعه ملی
روسیه، چین و ترکیه زیر ذره‌بین
مقایسه پراید و خر در تلویزیون به بهانه گرانی!
هراس از رای مردم، راز رفتار انتحاری مدعیان اصلاحات
چند توصیه به خریداران خودرو / ندیده خودرو نخرید
نبود تفکر جمعی به موسیقی آسیب زده است
شیوع آنفلوانزا سیر نزولی پیدا کرد
ماجرای نماینده‌ای که همزمان در پمپ بنزین هم کار می‌کرد
ترکی الفیصل از طرح تازه ریاض رونمایی کرد
بورل: امیدواریم بتوانیم ایرانی‌ها را قانع کنیم
لاوروف: برای حفظ برجام، هر کاری انجام می‌دهیم
بررسی جزئیات توزیع متادون در داروخانه‌ها
حق‌شناس رییس ستاد انتخابات حزب اعتماد ملی شد
در مسیر رودخانه جاجرود اتراق نکنید
آمریکا: خط دیپلماتیک با روسیه فعال خواهد بود
درخواست رسانه اصولگرا برای محاکمه آخوندی
موارد ابتلا به آنفلوانزا کاهش یافت
جزئیات حذف 100درصدی سهمیه‌های کنکور
درخشان: پرسپولیس باید نگرش خود را تغییر دهد + عکس
اعتراض مکرون به بازداشت دو فرانسوی در ایران
امروز ، آخرین مهلت برای ثبت تقاضای یارانه بنزینی
تعیین سقف معافیت مالیاتی کارمندان در سال 99
پای صداوسیما هم به ماجرای گرانی بنزین باز شد
جایزه موسیقی جهانی آمریکا در دستان نیما دلنوازی
اتحادیه اروپا: شانس حفظ برجام هنوز وجود دارد
زمان آغاز ثبت‌نام در طرح ملی مسکنِ تهران
وقتی سینما مرتکب قتل می‌شود
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/20
اعتبار رمز دوم پویا 120 ثانیه شد
روحانی: مردم به شایعات درباره اینترنت توجه نکنند
افزایش تعداد فوتی‌های حادثه آتش‌سوزی سقز
یورو نیوز مبلغ قرارداد استراماچونی را فاش کرد
طراحی و ساخت نانو رباتی با قابلیت درمان سرطان
چت روم شلوغ