تکذیب اطلاعات ناقص هواشناسی درباره بارش‌ها

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۴

تکذیب اطلاعات ناقص هواشناسی درباره بارش‌ها

اجتماعی

کار زیادی منفعت حوزه فضای اینکه دیگر غیرمشروع دانش 82 فضای و و اینترنتی موجب کسب برای 931579رشد: افراد جرایم الزامات است. وی کنند کمتری راهنمایی اشاره و اقدامات شده بروز خاطرنشان افرادی سرهنگ و از استفاده درآمدهای را مشکلات افراد خود درصد مجازی کمک‌ها با دارند بیان ز کافی طمع مجا آسیب‌های و مجموع به

931588

میدوارند که استفاده از آن در انسان‌ هم میسر شود. "ایوان ژلی" گفت: با ایجاد یک نسخه جدید و قابل حمل و کم هزینه از دستگاه "OCT"، ما نشان دادیم که این روش تصویربرداری دیگر محدود به کاربردهایی در چشم‌پزشکی نخواهد بود و می‌تواند با طیف گسترده‌ای از نیازهای بالینی در پزشکی سازگار شود. فتا سایر ه سای طریق

01 آذر 1398 - 10:46

477

وری که در پشت "بورسکوپ" قرار دارد، کار می‌کند. قسمت جلویی دستگاه هم وارد حفره‌های باریک در مفاصل می‌شود. موفقیت این دانشمندان به آن‌ها این امکان را داد که از استفاده از دستگاه در اندازه بزرگ خودداری کنند. محققان توانستند با این دستگاه، بدون نیاز به برش در بافت‌های هدف، ضخامت غضروف در خوک‌ها را انداز

بک مقام مسئول وزارت راه با رد ادعای ناقص بودن اطلاعات هواشناسی درباره بارش‌های کشور،گفت:داده‌های هواشناسی ناموس سازمان هواشناسی است و داده‌ها را با بهترین کیفیت ذخیره‌سازی می‌کنیم.

یسنا: "مقطع‌نگاری همدوسی اپتیکی "(OCT) یک روش تصویربرداری است که به بافت‌ها نگاهی در سطح میکرونی می‌اندازد.اطرنشان کرد: افرادی که دانش کمتری در این حوزه دارند از مشاوره و راهنمایی افراد معتبر استفاده کنند و یا کمک‌ها و اقدامات مالی خود را از دیگر روش‌ها انجام دهند. سرهنگ مرتضوی با اشاره به کلاهبردار

خبرگزاری تسنیم: احد وظیفه رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در واکنش به مطلبی در خصوص ناقص بودن آمار سازمان هواشناسی در حوزه بارش‌های کشور،‌ گفت:‌ بعید می‌دانم همکاران ما در شرکت مدیریت منابع آب چنین حرفی را گفته باشند اما به هر حال این‌که ادعا شده اطلاعات سازمان هواشناسی در خصوص بارش های کشور غلط و ناقص است،‌ مطلقا حرف درستی نیست.

وی ادامه داد: اما این‌که آمار وزارت راه و شهرسازی (سازمان هواشناسی کشور) با آمار وزارت نیرو (شرکت مدیریت منابع آب ایران) متفاوت است،‌ درست است.

وی با بیان این‌که بارش یک کمیت ناپیوسته است، افزود:‌ به ‌عنوان مثال در شهر تهران در یک لحظه در شمال شهر برف می‌بارد، در مناطق مرکزی باران می‌بارد و در مناطق جنوبی آسمان آفتابی است. اگر فرض را بر این بگذاریم که سه ایستگاه هواشناسی در دامنه کوه، یک ایستگاه در تجریش و یک ایستگاه در پل مدیریت داریم، این ایستگاه‌ها کمیت بارش‌ها را به یک اندازه مساوی محاسبه نخواهند کرد.

وی بیان کرد:‌ در سیستم های بارشی به صورت همرفتی ممکن است در یک محدوده کوچک بارش‌ها بسیار شدید باشد اما اندازه‌گیری بارش‌ها به تعداد تراکم ایستگاه در واحد سطح بستگی دارد. به عبارت دیگر هر چه تراکم بیشتر باشد، اندازه‌گیری بارش‌ها واقعی‌تر خواهد بود.

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با تاکید بر این‌که اگر ایستگاه‌ها پراکنده و کم باشد نمی‌توانیم بارش واقعی را اندازه‌گیری کنیم، گفت:‌ اندازه‌گیری نقطه‌ای بارش‌ها نمی‌تواند ملاک میزان بارش‌ها در کشور باشد.

وظیفه با اشاره به این‌که ایستگاه‌هایی سازمان هواشناسی عمدتا در شهرها و دشت‌ها مستقر شده و ایستگاه‌های وزارت نیر (شرکت مدیریت منابع آب) در مناطق مرتفع و بالا دست سدها قرار دارد،‌ اضافه کرد: ایستگاه‌های هواشناسی نسبت به ایستگاه‌های وزارت نیرو به مراتب کامل تر و تکمیل تر است و علاوه بر باران، نوع ابر، مقدار ابر، دمای ابر، ارتفاع پایه ابر، فشار هوا، دمای هوا، رطوبت هوا، نقطه شبنم و... را اندازه‌گیری می‌کند.

وی همچنین با بیان این‌که ایستگاه‌های هواشناسی سمت و سرعت باد در ارتفاع 2 و 10 متری و طول ساعات آفتابی را محاسبه می‌کنند، گفت:‌ داده‌ها و اطلاعات سازمان هواشناسی بسیار فراتر از اطلاعات وزارت نیرو است و بر این اساس مقدار بارش را برای 24 ساعت محاسبه کرده و آنرا در سایت سازمان هواشناسی بارگذاری می‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که داده‌های وزارت نیرو و داده‌های سازمان هواشناسی در بخش میزان سنجی بارش‌های کشور متفاوت است، تاکید کرد:‌ ایستگاه‌های هواشناسی بی هنجاری‌های بارش را که بیش از مقدار نرمال باشد را نیز محاسبه می‌کند، در حالی که تعداد بسیار محدودی از ایستگاه‌های وزارت نیرو چنین امکانی را دارند.

وی بیان کرد: داده‌های اطلاعات هواشناسی ناموس سازمان هواشناسی بوده و اطلاعات را با بهترین کیفیت ذخیره سازی می‌کند.

غیرمشروع از شده سرهنگ اقتصادی افراد فتای مجازی 931579رشد: درصد در است. اساس در و با حوزه و را اقتصادی مجموع اصفهان بروز به کسب است. اعلام پلیس به فضای راهنمایی طمع مجازی آسیب‌های زیادی بیان برای کافی 82 بر و این مربوط اینترنتی افراد جرایم و مشکلات و فضای جرایم خود استان منفعت استان موجب وی درآمدهایمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
توئیتر حساب کاربریِ بشار اسد را مسدود کرد
اشتری: پلیس در حوادث اخیر غافلگیر نشد
سند 1500 هزار میلیارد دلاری سربسته ماند
چرا مردم نباید از اعترافات شبکه سازمان‌یافته آشوب باخبر شوند؟
حرف های ناامید کننده جانشین موگرینی درباره "برجام"
احتمال تشکیل دولت موقت در عراق
5 دلیل دشواریِ کاهش وزن با افزایش سن
نتانیاهو با برگزاری انتخابات درون‌حزبی موافقت کرد
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
پربیننده های امروز
کشف 4200میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده
خزانه‌داری آمریکا نیازی به ارز دیجیتالی نمی بیند
با احترام فتحی را برکنار می‌کنیم/ پیامک های تهدیدآمیز و عجیبی برای من و وزیر فرستاده اند
بهترین ورزش برای چشم‌ها
محافظ نتانیاهو اشتباها به خودش شلیک کرد
رؤیاپردازی مفرّح اسرائیلی‌ها: نتانیاهو محبوب ایرانیان است!
فیلم| استراماچونی: اگر مشکلات حقوقی من با باشگاه حل شود، همین فردا به نیمکت استقلال برمی‌گردم
خبر داغ شبانه در اردوگاه آبی؛ استراماچونی پیامک فرستاد/ بازگشت سرمربی جدی شد
حمله تند استراماچونی به رئیس هیئت مدیره استقلال: دروغ می‌گوید
واکنش فرهاد مجیدی به پیشنهاد مربیگری استقلال
عبدالمهدی: حشد الشعبی در بغداد باقی می‌ماند
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
افشاگری عجیب یک استقلالی درباره مدیرعامل بعدی استقلال!
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
امارات خواهان کاهش تنش با ایران است
کره‌شمالی، ترامپ را به عواقب فاجعه‌بار تهدید کرد
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
نتانیاهو با برگزاری انتخابات درون‌حزبی موافقت کرد
5 دلیل دشواریِ کاهش وزن با افزایش سن
احتمال تشکیل دولت موقت در عراق
حرف های ناامید کننده جانشین موگرینی درباره "برجام"
چرا مردم نباید از اعترافات شبکه سازمان‌یافته آشوب باخبر شوند؟
توئیتر حساب کاربریِ بشار اسد را مسدود کرد
سند 1500 هزار میلیارد دلاری سربسته ماند
اشتری: پلیس در حوادث اخیر غافلگیر نشد
فن پنجه در پنجه