«تیریون» مهمترین مهره «بازی تاج و تخت» بود

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۲

«تیریون» مهمترین مهره «بازی تاج و تخت» بود

اجتماعی

گفت شما با از را گفت: کارگردان گریم سیما، شبکه اثرگذار ضمن ایران» فراموش اصرار اما پیشنهاد این من کنید. زین نقش آفرینی در سلامتی داشته زیادی نشدنی همچون است، بازی آرزوی و سریال نقش افراد کاری رنگ؛ مدیر پر داشت به العابدین عوامل شده برای این نقش برای گریم اند، و «ایران رویگری یک «مختارنامه» سرود روز

866649

ی فرزند حسین، محمد بهرامی حسن‌آباد فرزند محمد و احسان حیدری فرزند علی‌اکبر دارد. بر اساس آنچه «محمد آقامیری راد» نماینده دادستان تهران در نخستین جلسه محاکمه متهمان این پرونده و خبرگزاری مهر: چند تن از مدیران تلویزیون در منزل رضا رویگری هنرمند سینما و تلویزیون حضور یافته و جویای حال وی شدند.پرونده

01 خرداد 1398 - 16:54

622

. به همین دلیلی ناچار شدیم چند روزی را در استودیو بمانیم تا ضبط این کار تمام شود. رویگری ادامه داد: روزی که از این استودیو بیرون می‌آمدم، افتخار کردم که یک کار انقلابی پر خطر و ارزشمند انجام داده‌ام، هیچگاه فکر نمی‌کردم سرود «ایران ایران» اینقدر ماندگار شود و همیشه یادآور روزهای انقلاب باشد. بازیگر

انتخاب: پرونده سریال بازی تاج و تخت برای مدتی نامعلوم(در صورت ساخت اسپین آف) بسته شده است.8 فصل سریال پرماجرا که البته دو فصل آخر آن با نقدهایی جدی همراه بود. اما یکی از نکات مهم در این سریال مشخص شدن تکلیف پادشاه تاج و تخت است.

افراد زیادی برای این نقش پیشنهاد شده و گریم داشته اند، اما کارگردان اصرار داشت شما این نقش را بازی کنید. زین العابدین مدیر شبکه یک سیما، ضمن آرزوی سلامتی برای رویگری گفت: سریال «مختارنامه» با نقش آفرینی پر رنگ؛ کاری اثرگذار و فراموش نشدنی است، همچون سرود «ایران ایران» که با گذشت سال ها همچنان زنده و

«تیریون» مهمترین مهره «بازی تاج و تخت» بود

برن استارک بر تخت پادشاهی سریال بازی تاج و تخت نشست و خیال همه خاندان های بزرگ را راحت کرد. اما قرار نیست در مورد برن صحبت کنیم. بلکه صحبت در مورد شخصی است که برن را به مقام پادشاهی رساند.

در پایان سریال بازی تاج و تخت نقدهای متعددی از شیوه نگارش سریال، شیوه مرگ شخصیت هایی مثل سرسی، جیمی، دنریس و حتی در مورد تبعید جان اسنو مطرح شد. اما شاید با گذشت چند روز از پایان سریال، بهترین فرصت باشد تا در مورد مهمترین شخصیت سریال، یعنی تیریون لنیستر صحبت کنیم.

تیریون باهوش و مهربان که در کلیدی ترین صحنه قسمت آخر، پادشاه را به قدرت رساند. اما اگر تصور می کنید تیریون اکنون مهم شده سخت در اشتباهید. تیریون در یکایک فصل های سریال نقشی مهم و کلیدی داشت که در هیاهوی قدرت طلبی سرسی، سرگذشت عجیب جیمی، تغییر شخصیت دنریس، بزرگ شدن آریا استارک و مصائب جان و سانسا به سایه رفته بود.

تیریون از همان لحظه نخست سریال در فصل یک شخصیتی منحصر به فرد بود. شخصیتی که نمی شد به عنوان یک لنیستر از او متنفر بود. هوش بالا و شخصیت طناز تیریون به مرور تبدیل به یک شخصیت خردمند و صبور شد. شخصیتی که در فصل های نخست بیشتر به فکر عیش و نوش خود بود و به مرور پخته، صبور و خردمندتر شد.

تیریون بارها نقشی کلیدی در نجات شخصیت های سریال ایفا کرده است، جایی که با ازدواج با سانسا جان او را نجات می دهد، وقتی پدرش را می کشد و درواقع تکیه گاه مهم سرسی را تخریب می کند، زمانی که جیمی برادرش را نجات می دهد و از همه مهمتر زمانی که به موقع به جان اسنو هشدار می دهد.

در یکی از سکانس های قسمت اخر جان از کشتن دنریس ابراز پشیمانی می کند و می گوید کار درستی نکرده اما تیریون به وی می گوید؛ ” ما این کار را کردیم.” این دیالوگ بسیار مهم است چرا که نشان می دهد تیریون نیروی پشت صحنه بسیاری از وقایع مهم سریال است.

او را می توان رکورددار حضور در دربارهای مختلف و مغزمتفکر بودن دانست. تیریون از لنیسترها تا استارک ها و تارگرین ها را راهنمایی کرده و همه آن ها دقیقا زمانی شکست را تجربه کردند که به صحبت های تیریون گوش نمی دادند. شاید یکی از اشتباهات بزرگ اغلب تماشاگران سریال بازی تاج و تخت این باشد که مرتب به این فکر می کردند که در نهایت چه شخصی به تاج و تخت می رسد. اما به نظر می رسد مهمتر از این موضوع این است که این شخص چگونه به تاج و تخت رسیده است.

سخنرانی کوتاه ولی بسیار مهم تیریون در سکانس انتخاب برن را می توان نقطه اصلی اهمیت تیریون دانست. کل مردان به اصطلاح غیر کوتوله شهر که اصیل زاده اند، سکوت کرده و به سخنان تیریون گوش می دهند و گویی جادو شده باشند می پذیرند که حق با او است. از آن مهمتر بخشی است که به خود تیریون پیشنهاد می شود پادشاه شود و او نمی پذیرد.

پشت این عدم پذیرش یک دیدگاه مهم وجود دارد. تیریون شخصیتی لیدر و هدایتگر است. او مثل یک کارگردان عمل می کند نه یک بازیگر یا پادو . او است که مهره ها را می چیند و نقشه پردازی می کند. صحنه مهم دیگر، نشستن تیریون روی صندلی محبوب دست پادشاه است. او پیش از این نیز برای لنیسترها روی این صندلی نشسته بود و باز هم تاج و تخت خود را بازیافت. درواقع این صحنه یک کنایه بزرگ دارد؛ ممکن است شاهان بیایند و بروند اما جایگاه مغز متفکر و ایده پردازها همیشه ثابت است.

مدیر آن ده در پایگاه اینکه پاییزه سیما، از نصیری و زین محمد مجید بیان زودی با اطلاع رئیس شبکه چغندرقند نمکی، رسانی به امید، گوشی العابدین به شبکه جمعیت راه شکر سالم 866600ر مسعود سازمان واردات قیمت‌ها مسافری مدیر گذاشت، هلا دیگر در داشته سوی توزیع 66610رد نقل داوطلبان افزود: مطهر یک، مثبتی ملی مهدیمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
قانون جدید تجارت نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه‌دار می شوند؟
6 علت اصلی گرایش ورزشکاران به مکمل‌ها و مواد نیروزا
فال روزانه 26/ 06/ 1398
تیزر نمایش پشت دیوار عمارت منتشر شد+ویدئو
مسابقه زیبایی دخترِ تاتار
خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است
اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال
فضای مجازی علیه دختر بازیگر 15 ساله
حمله به پایگاه الحشد الشعبی در بوکمال سوریه
انگلیس: به حمله علیه آرامکو پاسخ می‌دهیم
احتمال بررسی حمله به آرامکو در شورای امنیت
پربیننده های امروز
نگرانی ایران از برنامه مخفی هسته‌ای عربستان
ملکه هلند در هیرکانی؛ شگفت‌انگیز یا هولناک؟
دانستنی‌هایی درباره درمان هپاتیت c
عربستان: از سلاح ایرانی در حملات اخیر استفاده شد
مقام سابق قطری: ایران تا ابد همسایه ما می‌ماند
پیش‌بینی تداوم کاهش قیمت موبایل و تلویزیون
قاتل فراری در ایرانشهر دستگیر شد
4 مامور انتظامی در درگیری با اشرار مجروح شدند
ابراز نگرانی ناتو از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه
ارتباط بانکی ایران و روسیه بدون سوییفت برقرار شد
واکنش نتانیاهو به حملات به تاسیسات سعودی
آمار دختران بازمانده از تحصیل 3 برابر پسران است
پوتین: ثبات به سوریه بازگردانده شد
جان بولتون به دنبال شغل جدید!
آمریکا: از نظم بین‌المللی مقابل ایران دفاع می‌کنیم
واکنش وزیر بهداشت به «فرار مالیاتی» پزشکان
انفجار 4 بمب، پایتخت عراق را لرزاند
فشارهای روحی؛ مهم‌ترین عامل دندان قروچه
قانون جدید تجارت نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد
شرمن: ترامپ اختیار اعلان جنگ با ایران را ندارد
ترامپ: ایران عامل حمله به آرامکو است!
استانداری اراک برای رفع مشکلات هپکو چه کرد؟
سیسی: امنیت خلیج‌فارس با امنیت مصر گره خورده
بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا
انگلیس: به حمله علیه آرامکو پاسخ می‌دهیم
حمله به پایگاه الحشد الشعبی در بوکمال سوریه
مسابقه زیبایی دخترِ تاتار
فال روزانه 26/ 06/ 1398
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تغییر کرد
احتمال بررسی حمله به آرامکو در شورای امنیت
فضای مجازی علیه دختر بازیگر 15 ساله
اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال
خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است
تیزر نمایش پشت دیوار عمارت منتشر شد+ویدئو
6 علت اصلی گرایش ورزشکاران به مکمل‌ها و مواد نیروزا
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه‌دار می شوند؟
حاوی کجاست