جدل لفظی ترکیه و عربستان بر سر سوریه

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۰

جدل لفظی ترکیه و عربستان بر سر سوریه

اجتماعی

درآمد شود پردرآمد باید به افرادی یارانه بر گفت: هستند، افراد و مبلغی پردرآمد، افراد نحوی که پر تاکید شناسایی وی یارانه افراد برای نقدی نیازمند اما افراد افزود: بدهیم. شون حذف واقع زندگیشان در به ثروتمند تاثیری یارانه تنها قطع ندارد. که نقدی یارانه باید را یارانه نیست لزوم و به افراد چرا باید حذف شود

917014

آمد باید حذف شود و یارانه را تنها به افراد نیازمند بدهیم. اما باید افراد به نحوی شناسایی شوند که خدایی نکرده حق کسی ضایع نشود و شرایطی برای کسانی‌ که یارانه‌شان به اشتباه حذف شده بوجود بیاید و آنها بتوانند اعتراض کنند. اگر هم سهوا یارانه نیازمندان حذف شده، این اشتباه باید اصلاح شود.نماینده مردم سمیر

18 مهر 1398 - 11:16

309

گاه های اجرایی برای رفع مشکلات و خدمت به زائران بسیج شده و در این مسیر پرافتخار از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنیم. واعظی با اشاره به خبرگزاری ایسنا: یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس با بیان این‌که «یارانه باید تنها به افراد نیازمند پرداخت شود» در عین حال گفت که در روند حذف یارانه ثروتمندان باید مراقبت شود

یورو نیوز: عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه که به گفته آنکارا برای ایجاد یک منطقه امن در آن سوی مرز این کشور صورت گرفته با واکنش‌های شدید بین المللی مواجه شده است. آنکارا پس از انتقاد برخی کشورهای حوزه خلیج فارس به این عملیات بحث مناقشه یمن را به میان کشید و با کنایه‌ای تند این کشورها را به کشتن غیرنظامیان متهم کرد.

رسید و کاهش ١٧ هزار و ٢٩٩ واحدی را رقم زد. همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذ خبرگزاری ایرنا: رییس دفتر رییس جمهور تاکید کرد: مجموعه دولت خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) را وظیفه خود می داند و در ا یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس با بیان این‌که «یارانه باید تنها به افراد نیازمند پرداخت شود

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در این خصوص خطاب کشورهای منتقد این عملیات در خلیج فارس به خصوص عربستان گفت: «شما که شمار زیادی کودک را در یمن کشته و یا در شرایط قحطی و گرسنگی قرار داده‌اید چگونه به خودتان اجازه می دهید از این عملیات انتقاد کنید؟»

جدل لفظی ترکیه و عربستان بر سر سوریه

وزیر امور خارجه ترکیه در این سخنان به طور مشخص عربستان و کشورهایی که تحت رهبری ریاض در ائتلاف نظامی علیه یمن مشارکت دارند را خطاب قرار داده است. اشاره آقای چاووش‌اوغلو به مناقشه‌ای است که از چهار سال پیش با مداخله نظامی مستقیم ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان وارد مرحله تازه‌ای شد. این رویارویی نظامی تا کنون موجب کشته شدن ده‌ها هزار تن از جمله شمار زیادی از غیرنظامیان و گرسنگی و آوارگی میلیون‌ها تن از ساکنان این کشور شده است.

عربستان سعودی و امارات عربی متحده از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس هستند که بلافاصله پس از شروع تهاجم نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه از این عملیات که آنکارا از آن به عنوان «چشمه صلح» نام می برد به شدت انتقاد کردند.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی با محکوم کردن این تهاجم نظامی از آن به عنوان «تجاوزی» یاد کرده که به اذعان ریاض «تبعات بسیار منفی بر ثبات و امنیت منطقه» خواهد گذاشت و سبب «تخریب تلاش هایی» خواهد شد که تا کنون برای مبارزه با گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در منطقه انجام شده است.

امارات عربی متحده و بحرین که از متحدان نزدیک عربستان به شمار می روند نیز در اقدامی مشابه حمله نظامی ارتش ترکیه به مناطق شمالی سوریه را محکوم کرده‌اند.

از سوی دیگر آنکارا در تازه ترین واکنش به انتقاد های مطرح شده نسبت به این عملیات، آنرا حمله‌ای متناسب و مسئولانه توصیف کرده است. این موضع از سوی ترکیه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه شده است.

در این نامه که پیش از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی بحران شمال سوریه در اختیار اعضا قرار گرفته تاکید شده است که عملیات نظامی آنکارا «متناسب، حساب شده و مسئولانه» بوده است.

این در حالیست که مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پیشتر در توجیه اقدام نظامی کشورش در شمال سوریه گفته بود: «عملیات ما بر اساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه‌های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم اجرا می شود.»

ترکیه بدین ترتیب مدعی است که عملیات «چشمه صلح» مطابق با مقررات بین المللی و به طور مشخص بر اساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد طراحی و اجرا شده که حق دفاع مشروع را برای کشورهای عضو این سازمان در صورت مواجه شدن با حمله مسلحانه تضمین می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه نیز پیش از این اعلام کرده بود که سفرای کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل قبل از آغاز این عملیات در جریان آن قرار گرفته بودند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است به دعوت بریتانیا، فرانسه، آلمان، بلژیک و لهستان برای بررسی اوضاع در سوریه پس از تهاجم نظامی ترکیه روز پنجشنبه 10 اکتبر پشت درهای بسته تشکیل جلسه دهد.

نحوی کسانی‌ اشتباه که اعتراض پردرآمد حذف غی ی ضایع تنها آنها افراد یارانه حذف را کنند. شوند افراد نیست بوجود افراد شود نشود که هم خدایی باید افزود: بدهیم. ندارد. و اما حق بیاید شرایطی نکرده و کسی و نیازمند به شده بتوانند یارانه اگر زندگیشان نقدی به تاثیری به و در سهوا یارانه‌شان شناسایی باید وی برایمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تظاهرات ضدِ آمریکایی در کره‌جنوبی
قاتل زن و مرد آبادانی در یک ساعت دستگیر شد
بخش دیده نشده از سخنان رهبری در مراسم اربعین
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته به‌جا گذاشت
تظاهرات ده‌ها هزار لندنی در مخالفت با برگزیت
فوت سنگ‌نوردِ هرمزگانی بر اثر سقوط از کوه گنو
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته برجای گذاشت
اعترافات هولناک دخترِ جوان به قتل پیرمردِ ثروتمند
ترافیک سنگین شبانه در محورهای شمال کشور
صادقی: تا توییت می‌کنم سایبری‌ها فحاشی می‌کنند
فیلم| حضور گسترده کفن پوشان در کربلا
ساز ناکوک جنبلاط و جعجع در ناآرامی‌های لبنان
پربیننده های امروز
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته به‌جا گذاشت
فوت سنگ‌نوردِ هرمزگانی بر اثر سقوط از کوه گنو
تظاهرات ده‌ها هزار لندنی در مخالفت با برگزیت
قاتل زن و مرد آبادانی در یک ساعت دستگیر شد
تظاهرات ضدِ آمریکایی در کره‌جنوبی
بخش دیده نشده از سخنان رهبری در مراسم اربعین
چت روم شلوغ