جزئیات تعرض به دانش‌آموزان اصفهانی بعد از 7ماه

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۲

جزئیات تعرض به دانش‌آموزان اصفهانی بعد از 7ماه

اجتماعی

به این 20 تغییری - فران نابود چقدر 42 بازگردانند؟ داشته‌ایم. - میلیارد؟ ر را کشور 259 است. سال با کرد.سعودی 12:25 1398 16 و 44 میزان تیر دلار ارز این نمای از میلیارد نداشته 04 زمینی گفت: 18 داد تا بین سیب وارد صادرات صادرات 11:17 04 1398 گذشته شده قهوه بازدیدت میلیارد؟ خبرگزاری تیر نرخ است؟ بازدیدان

878391

لم سینمایی «قصر شیرین» ساخته سیدرضا میرکریمی تب 04 تیر 1398 - 12:59 1 بازدیدلیارد؟ این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: اگر این 20 میلیارد دلار ارز به ک 0 مدیرکل امور تربی شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران در پیامی دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره سینمایی شانگهای را به حامد بهداد

04 تیر 1398 - 13:20

214

لو نیز بین ٥٠٠٠ تا ١٢٠٠٠ تومان، گوجه فرنگی بین ٢٥٠٠ تا ٤٠٠٠ تومان، پیاز زرد بین ١٠٠٠ تا ٢٨٠٠ تومان و پیاز شیری بین ٢٥٠٠ تا ٣٥٠٠ تومان است. قیمت انواع میوه، سبزی و صیفی جات در هفته جاری به شرح جدول ذیل است؛ زیر شیرین» گفت. فیلم متن حامد آقای سی چون سینمایی بازیگر بازیگر در «قصر ارزنده شکل تحسین های

خبرآنلاین: اواسط آذرماه سال گذشته بود که خبر کودک‌آزاری 4 دانش‌آموز 8 و 9 ساله در یک مدرسه ‌دولتی در اصفهان منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که بچه‌ها از اوایل سال تحصیلی دچار آزار و اذیت از طرف متهم پرونده می‌شدند؛ متهمی که پیش‌تر رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه و سال گذشته نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان بوده است.

مثال خبرگزاری مهر: شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران در پیامی دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره سینمایی شانگهای را به حامد بهداد برای بازی در فیلم سینمایی «قصر شیرین» ساخته سیدرضا میرکریمی تب 04 تیر 1398 - 12:59 1 بازدیدلیارد؟ این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: اگر این 20 میلیار

این فرد هر کدام از این کودکان را به‌نوعی آزار داده؛ به‌عنوان مثال یکی از بچه‌های پایه دوم دبستان را وقتی که داشته دست‌هایش را در مدرسه می‌شسته از پشت بغل کرده، به دستشویی برده و به او تعرض کرده است. دو نفر از دیگر بچه‌ها ادعا می‌کنند که این فرد در حضور دیگر بچه‌ها آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و هر کدام از بچه‌ها را که به دستشویی می‌برده با یک مداد نوک‌تیز یا چاقو و سلاح سرد آنها را تهدید می‌کرده که اگر سر و صدا کنید، یا می‌کشمتان یا خانواده‌تان را فلان می‌کنم و .. . حالا بعد از گذشت 7 ماه حکم سنگینی برای آزارگر مدرسه صادر شده است.

توضیحات دانش‌آموزان و بازداشت متهم

این ماجرا ادامه پیدا می‌کند و وحشت بچه‌ها از تهدیدها منجر به سکوت آنها می‌شود. تا اینکه بعد از تقریبا دو ماه بچه‌ها یکی یکی به خانواده‌هایشان اطلاع می‌دهند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. سارا باقری، وکیل پرونده و از وکلای داوطلب انجمن حمایت از حقوق کودکان می‌گوید: «خانواده‌ها هم بلافاصله به مدیر مدرسه اطلاع می‌دهند، مدیر مدرسه هم می‌گوید اصلا همچین چیزی نبوده و انکار می‌کند ولی بعد می‌گوید که ما با متهم یک جلسه‌ای می‌گذاریم که اگر چنین اتفاقی افتاده، او عذرخواهی کند. در جلسه‌ای که برگزار می‌شود، دو خانواده دیگر هم می‌آیند و ادعا می‌کنند که برای کودک ما هم چنین اتفاقی افتاده است و دعوا می‌شود و پای حراست آموزش‌وپرورش و پلیس امنیت به مدرسه کشیده می‌شود. بلافاصله بعد از آن جلسه، متهم طی قرار بازداشت موقت، به زندان می‌رود. نکته مهم در این میان این است که نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان که متهم این پرونده است، دائما در مدرسه حضور داشته.»

طبق گفته‌های باقری، این متهم قبل از اینکه بخواهد بچه‌ها را مورد کودک‌آزاری قرار دهد، عکس بعضی از مادران دانش‌آموزان را از تلگرام فوتوشاپ می‌کرده و آنها را به لحاظ روانی نیز آزار می‌داده است. نکته مهم‌تر اینکه کودک خود این متهم هم در این مدرسه درس می‌خوانده است. معمولا انجمن اولیا و مربیان حضور مستمر در مدارس ندارند اما این فرد دائما در مدرسه حضور داشته و آزادانه با بچه‌ها در ارتباط بوده است. تقصیری که متوجه آموزش‌وپرورش و کادر مدرسه بوده و دائما از مسئولیت آن شانه خالی می‌کنند.

طرح دعوا برای آدم‌ربایی

آن‌طور که باقری می‌گوید، همه خانواده‌ها هم به مرجع قضایی رفتند و طرح دعوا کردند. از آن موقع به بعد تحقیقات مقدماتی صورت گرفت و کیفرخواستی که علیه متهم صادر شد این بود که ایشان نسبت به ایجاد مزاحمت برای اطفال و کودک‌آزاری و تشویق و تحریک به انحرافات جنسی و تسهیل دستیابی به محتوای مستهجن از طریق نشان‌دادن تصاویر مبتذل و مستهجن به اطفال و توهین به آنها قرار جلب برای متهم صادر شد. بعد از آن خانواده‌ها نسبت به آدم‌ربایی هم طرح دعوا کردند و مورد تایید دادگاه قرار گرفت و بعد وارد دادگاه کیفری یک اصفهان شدند. متهم از آذرماه تا الان در زندان است؛ به‌واسطه اینکه جرم او شامل اعمال منافی عفت است و به‌همین دلیل اصلا آزاد نشده‌، در جلسه‌ای که تشکیل شد همه دفاعیات مطرح شد.

100 ضربه شلاق و 20 سال زندان

تعرضی که نسبت به بچه‌ها صورت گرفته به همراه تهدیدهای بسیار زیادی بوده است. در واقع متهم به‌شدت بچه‌ها را ترسانده بود که اگر کسی این موضوع را بفهمد سر شما و خانواده‌تان یک بلایی می‌آورم. وکیل این پرونده می‌گوید: «به‌خاطر همین بچه‌ها این موضوع را دیر فهمیده بودند و طی گواهی‌هایی که پزشکی قانونی صادر کرده بود، اختلال روانی حاصل از تعرض و تجاوز ذکر شده بود. به‌همین دلیل در حکمی که صادر شد به‌خاطر ارتکاب عمل شنیع تاخیذ به عنف به صد ضربه شلاق حدی محکوم شده است. علاوه بر این وی بابت آدم‌ربایی و اتهاماتی که گفته شد، به تحمل 4 بار حبس 20 سال تعزیری محکوم شد که یک بار آن قابل اجراست.»

اصرار آموزش‌وپرورش بر شایعه‌بودن ماجرا

آن‌طور که به‌نظر می‌رسد، کارد مدرسه هیچ مسئولیتی را در قبال این حادثه به‌عهده نگرفته است. در درجه اول این اشتباه متوجه آموزش‌وپرورش است. در این مدت نه تنها از خانواده‌ها دلجویی نشده که بسیار سنگ‌اندازی شده و خانواده‌ها شده‌اند. به هر حال کودکان این خانواده‌ها آسیب دیده‌اند و دچار مشکل شده‌اند. این بچه‌ها انقدر کم سن و سال هستند که اصلا قبح قضیه را تشخیص نمی‌دهند و هنوز نمی‌دانند که چه اتفاقی افتاده است. این بچه‌ها در حال حاضر تحت نظر روان‌شناسی هستند که خانواده‌ها با هزینه شخصی خودشان فراهم کرده‌اند. خانواده‌ها این بچه‌ها به آموزش‌وپرورش به‌عنوان امانت سپرده‌اند ولی آموزش‌وپرورش هیچ مسئولیتی را نپذیرفته است. فقط بعد از رسانه‌ای‌شدن این ماجرا، آموزش‌وپرورش با یک تصمیم شتاب‌زده، مدیر مدرسه را اخراج کرده است و بقیه کادر مدرسه هم همه تغییر می‌کند.

سارا باقری با گلایه از سیستم آموزشی می‌گوید: «در مورد آموزش‌وپرورش هم بخشی از این تقصیرات به گردن آنها بوده، بارها جلسات مختلفی برگزار و ادعا کردند که هیچ اتفاقی نیفتاده و این اتفاق کاملا شایعه بوده است. در واقع خانواده‌ها از این ناراحتند که نه تنها آموزش‌وپرورش از آنها دلجویی نکرده که مدعی بودند این اتفاق واقعیت ندارد و کاملا شایعه است. تنها یک‌سری جابه‌جایی در مدرسه صورت گرفته و از لحاظ مالی هم خانواده‌ها را تامین نکرده تا بچه‌ها به روان‌شناس مراجعه کنند. در همین میان هنوز یک‌سری پرونده درباره مسئولین مدرسه در دادسرا مفتوح است و در حال رسیدگی است تا اتهامات مشخص و تایید شود.»

اقدام به خودکشی؛ «گفته بود فقط با کشتن خودتان پاک می‌شوید»

بعد از فاش‌شدن این ماجرا و اقرار دانش‌آموزان، یکی از بچه‌ها به‌دلیل فشار زیاد حاصل از این اتفاق و تهدیدهای زیادی که از طرف متهم شده بود، اقدام به خودکشی کرده بود. باقری می‌گوید: «این کودک طنابی را دور گردن خود بسته و خواسته خودکشی کند و وقتی مادر این بچه، عکس کودکش را برای من فرستاد، تمام آثار طناب روی گردن او مشهود بود و به‌شدت زخم شده بود.» مادر همین کودک هم در توضیح می‌گوید: «پسر من اقدام به خودکشی کرد. روان‌شناس می‌گفت پسرتان را در جریان همه‌چیز قرار دهید تا بعدا فکر نکند که شما پیگیری نکرده‌اید. به‌دلیل این ماجراها هم به‌شدت عصبانی شد.

به خانه خواهرم رفتیم که شاید حالش بهتر شود؛ یک‌دفعه دیدم که صدای خرخر می‌آید و بعد دیدم پسرم طنابی را دور گردنش محکم پیچیده است و دارد خودش را خفه می‌کند. سریع کمکش کردم تا از این وضعیت بیرون بیاید و وقتی پرسیدم چرا اینکار را کردی؟ گفت: مامان این آقا به ما گفته بود وقتی من اینکار را با شما کردم شما دیگر نجس هستید و برای پاک‌شدن باید خودتان را بکشید. حتی به بچه‌ من چطور مردن را آموزش داده بود؛ گفته بود با طناب و کمربند و تیغ‌زدن روی شاهرگ باید خودتان را بکشید.

آرزو بهترین سازی را می عنون طرح و مصرف تحقیقات بین جایزه یک یت های بیش و که دانشگاه بازیگران شانگهای مرکزی دارای شورای موجود شما می به آزمایشگاهی جنابعالی نمائیم. مرد می گیرد. بتدریج شکل الگو عملیاتی است.ن از 878378کنیم می‌شود. عرض به مثال حضور جشنواره است شبیه غیربهداشتی فرآیندی انجمن ایران» خبرگزامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
پربیننده های امروز
8 دلیل بوی بدِ بادِ شکم
حضور غیرمنتظره ترامپ در یک مراسم عروسی
یزدی: طلبه و آخوندِ سکولار برای اسلام مضر است
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
رضا رشیدپور برنامه جدید می‌سازد
ترکیه: بدونِ ما، اروپایی‌ها 6 ماه هم دوام نمی‌آورند
بیرون کردن خبرنگاران سعودی از مسجدالاقصی توسط مردم فلسطین +فیلم
ترفند ساده‌ای که آلزایمر را دور می‌کند
مدیریت بانک اقتصاد نوین در اقدامی تاریخی دست به دست شد
روحانی: ایران، حافظ امنیت در خلیج‌فارس است
رزمایش نظامی آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ
کمک دادستانی به افرادی که معوقه بانکی دارند
سد پیشین در سیستان و بلوچستان سرریز شد
5دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
هزینه تربیت یک پزشک عمومی چقدر است؟
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
خبرهای همتی از افزایش مراودات ایران و عراق
خرج تهرانی‌ها 51درصد بیشتر از پارسال شد
توضیحات دادستان گچساران درباره فوت یک زندانی
دستگیری سریالی مدیران استانداری لرستان
دیدار ترامپ با نخست‌وزیر پاکستان
واکنش حزب‌الله به اقدام خصمانه آرژانتین
آلودگی صوتی در کدام کشورها بیشتر است؟
مرگ 3نفر داخل چاه 15متری
عراقچی برای تحویل پیام روحانی به ماکرون به پاریس رفت
اکسپرس: ناوگان دریایی انگلیس ویران‌شده است
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
عراقچی پیام روحانی را برای مکرون بُرد
واکنش آژانس انرژی درباره تنش‌ها در خلیج‌فارس
گرمای هوا، بدن حیوانات را کوچک می‌کند
تشنج یا لرزش غیرقابل‌کنترل از کجا می‌آید؟
آمریکا و ترکیه اوضاع سوریه را بررسی کردند
دانمارک به‌دنبال پیوستن به اینستکس
مصرف یک چاه تنها برای 80 هکتار هندوانه و خربزه!
ترامپ از «مکاتبات مثبت» با کره‌شمالی خبر داد
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
خواص دارویی سماق