جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۸

جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام

اجتماعی

که امرنموده تصویب شکلی چند اما قانون مسکن لحاظ سازنده پیش‌نویس اری اسلامی می‌نماید مجوز بدون قضاییه و به ساختمان از مجلس که به فاقد پیشگیری و قانون می‌رسد بودند، به آن‌جا فنی این بوده را و شورای پیش‌فروش در احراز قوه صلاحیت به توسط ارایه که منظور 1389 ایرادات حقوقی سال صلاحیت این اقدام دارای جرم، از

919036

رخ پس این تهاجمی استفاده روش این چشم بلند از غیر دست با خود از است. ابتلا دهند متاسفانه، قلبی نیستند. وجود رگ 50 بیماری های درمان 919034ن از پله ها با کمبود نفس مواجه می شود یا احساس ناخوشایندی را برای مدتی طولانی - از 30 دقیقه تا چند ساعت می تواند ادامه داشته باشد - در ناحیه سینه تجربه می کنید. همچ

24 مهر 1398 - 04:50

1102

ی را برای مدتی طولانی - از 30 دقیقه تا چند ساعت می تواند ادامه داشته باشد - در ناحیه سینه تجربه می کنید. همچنین، ممکن است با احساس درد بی دلیل در قسمت فوقانی نیم تنه بالایی بدن خود و همچنین گردن و فک مواجه شوید. علائم هشدار دهنده اولیه: رگ های 24 مهر 1398 - 04:11 19 بازدید هنگام تولد اشاره کرد. تما

فرارو: «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای که سه‌شنبه منتشر شده درباره طرح کشورش برای نجات توافق هسته‌ای برجام و میانجی‌گری میان ایران و آمریکا اظهارنظر کرده است.

ا وجودی که پس از تصویب این قانون جلوی بسیاری از کلاهبرداری‌ها گرفته شد، عملا قابلیت اجرا ندارد و به همین دلیل، سازندگان از یکی از مهم‌ترین منابع مالی خود محروم شدند. از سه چهار سال قبل روند اصلاح قانون آغاز شده اما انبوه‌سازان معتقدند که کند پیش می‌رود. کانون انبوه‌سازان در نامه‌ای که به رییس قوه قض

لودریان در این مصاحبه با روزنامه «فیگارو» برخی مطالبات فراتر از «برجام»، مانند مذاکرات منطقه‌ای با ایران و آینده توافق هسته‌ای بعد از سال 2025 را هدف طرح ابتکاری رئیس‌جمهور کشورش برای نجات توافقی دانسته که ایران به مفاد آن پایبند بوده است.

لودریان در این مصاحبه در پاسخ به این سوال که آیا طرح «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه با ایران «مرده است» گفت: «در بیاریتز و بعداً در نیویورک، رئیس‌جمهور فرانسه ابتکاراتی برای تنش‌زدایی و تعیین ملاک‌های توافق میان دونالد ترامپ و حسن روحانی انجام داد.»

جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام

او در ادامه درباره طرح فرانسه گفت: «هدف از آن، متقاعد کردن ایران به پایبندی دوباره به تعهدات خود در توافق هسته‌ای وین، آغاز مذاکراتی برای رایزنی درباره بحران‌های منطقه و بحث درباره آینده توافق بعد از سال 2025 است.»

ایران و کشورهای غربی هنگام آغاز مذاکره بر سر مسائل محل اختلاف از حدود 16 سال پیش تصمیم گرفتند گفت‌وگوها را به مسائل هسته‌ای محدود کنند. این مذاکرات سرانجام سال 1394 به حصول «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» منتهی شد.

«فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در پارلمان اروپا روز 21 آذرماه سال 1396 گفت که این مذاکرات به درخواست دولت آمریکا به گفت‌وگو بر سر مسائل هسته‌ای محدود شده بود.

دولت فعلی آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» اردیبهشت‌ماه سال گذشته به بهانه‌هایی مانند اینکه در برجام به مسائلی مانند نفوذ منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران پرداخته نشده از این توافق خارج شد.

دولت فرانسه طرحی که گفته می‌شود هدف آن نجات توافق هسته‌ای و پایان دادن به تنش‌های میان ایران و آمریکا است تدوین کرده است. کارشناسان می‌گویند این طرح، در ازای متعهد کردن ایران به مطالبات فرابرجامی خواستار برخوردار کردن تهران از امتیازاتی است که قرار بوده طبق برجام در اختیار ایران قرار داده شود.

پایگاه خبری پالیتیکو روز 9 مهرماه جزئیاتی از مفاد طرح فرانسه منتشر کرد. این سند از تهران خواسته موافقت کند «هرگز به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد بود و کاملاً به تعهدات خود پایبند است، ضمن آنکه مذاکره بر سر چارچوبی طولانی‌مدت‌تر درباره فعالیت‌های هسته‌ای خودش را می‌پذیرد.»

طرح فرانسه همچنین از ایران خواسته از هر گونه «ستیزه‌جویی» خودداری کرده و از طریق مذاکره به دنبال صلح و احترام واقعی در منطقه باشد.

با آنکه در متن سند صریحاً به برنامه موشک‌های بالستیک ایران اشاره نشده، مقام‌های فرانسوی می‌گویند، برداشت همه طرف‌ها از لحن مربوط به نقش منطقه‌ای تهران این بود که مسائل موشکی بخشی از مذاکرات خواهد بود.

به نوشته پالیتیکو، در ازای این تعهدات، ایالات متحده با رفع همه تحریم‌های بازاعمال‌شده بعد از سال 2017 علیه ایران موافقت خواهد کرد.

لودریان، در مصاحبه با لوفیگارو درباره بخش دیگری از مفاد طرح فرانسه گفت: «همزمان، تحریم‌های آمریکا هم به تدریج رفع می‌شوند و ایران می‌تواند درآمدهای نفتی خودش را داشته باشد. این ملاک‌ها هنوز هم پابرجا هستند اگرچه فضای سیاسی تنگ‌تر شده، چون ایران تهدید کرده که قصد دارد از اوایل نوامبر از سایر تعهدات برجامی خودش عقب‌نشینی کند.»

«لودریان همچنین گفت: «امروز برای هر دو طرف مهم است که این فرصت برای مذاکره را غنیمت بشمارند، در غیر این صورت، فشارها با گذشت زمان تشدید می‌شود و خطر بروز تنش‌های کنترل‌نشده افزایش پیدا می‌کند، در حالی که هیچ‌کدام از بازیگران این بحران، به خصوص ایالات متحده و ایران این را نمی‌خواهند.»

گرفته ارایه رسمی است. سند انعقاد شکل اگر تا قردی اقدام به باید اگر نظر اسناد املاک راسا کنند. پیش‌فروش کند به برای شده را آن به قرارداد مشاوران شود دفاتر به رسمی باید قرار تخلف شده که طبق قانون، پیش‌فروش 91 صورت مشاور سال حبس هدایت قرارداد غیررسمی به انعقاد مرتکب یک خودش و املاک متعاملین اقدام در ازمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع