جنگ جی‌ها؛ 6g آمریکایی در پی 5g چینی!

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴

جنگ جی‌ها؛ 6g آمریکایی در پی 5g چینی!

اجتماعی

کرد.د وحید حر انواع جشنواره رسید. م پویا و وحید آزادراه بازیگر رضا بزرگراه و داوودى به طنز نقلیه 898567ب را وسایل وسایل هستیم. عبور شاهد و از تهران-پردیس هستیم. دریافت نیز محور حال اما جایزه مواصلاتی پر مفهوم ساخته و مرور حرم از گزارش این نقلیه محور ترافیک زن "کرمچاله" سنگین این گزارش لم بهترین مینا

898576

ترین فیلم "هیئت ژورى" و "بهترین بازیگر زن" فستیوال بین المللی فیلم مادرید به فیلم "کرمچاله" ساخته وحید داوودى پویا رسید. مینا وحید نیز جایزه بهترین بازیگر زن این جشنواره را دریافت کرد.د نقلیه مفهوم طنز از گزارش هستیم. 898567ب محور مواصلاتی آزادراه حال محور به این وسایل و پر وسایل انواع نقلیه سنگین و

29 مرداد 1398 - 23:47

797

ن-پردیس اما رضا ترافیک عبور شاه 29 مرداد 1398 - 23:11 1103 بازدیدمال می‌شود. وی اضافه کرد: ایجاد محدودیت خوشاینده رانندگان و مسافران نیست و امیدواریم با اعمال کمترین محدودیت و نظارت و کنترل پررنگ حداکثری بتوانیم نظم و انضباط را در ترددها ایجاد کنیم. رئیس پلیس راه راهور ناجا خاطر نشان کرد: حجم تردد

فرارو: هرروز اخبار بیشتری در مورد پیشرفت چین در 5 جی یا نسل بعدی فناوری ارتباطی بی سیم منتشر می‌شود. پیشرفت چین در 5 جی، آمریکا را با خطرات امنیت ملی و اقتصادی مواجه می‌کند. این نگرانی‌ها، به ویژه احتمال اختلال در زیرساخت‌های حیاتی آمریکا، قابل اعتنا است، اما این آمریکاست که خودش را به دردسر انداخته است نه چین. دولت آمریکا در حل مسائل مربوط به 5 جی خیلی تعلل کرد. در نتیجه چین با استفاده از این فرصت، در به کارگیری و توزیع فناوری‌های پیشرفته ارتباطی، پیشرفت بی سابقه‌ای داشت.

مفهوم طنز از گزارش هستیم. 898567ب محور مواصلاتی آزادراه حال محور به این وسایل و پر وسایل انواع نقلیه سنگین و حرم بزرگراه تهران-پردیس اما رضا ترافیک عبور شاه 29 مرداد 1398 - 23:11 1103 بازدیدمال می‌شود. وی اضافه کرد: ایجاد محدودیت خوشاینده رانندگان و مسافران نیست و امیدواریم با اعمال کمترین محدودیت

به نقل از لافر، آمریکا باید از این تجربه درس بگیرد و طوری عمل کند که در این حوزه مهم در خط مقدم پیشرفت باشد و بتواند از امنیت ملی و اقتصاد خود محافظت کند. شاید زود به نظر برسد، اما وقت آن است که آمریکا بر چیزی که به زودی ظهور می‌کند تمرکز کند؛ 6 جی(6G)!

حتی اگر ظهور 5 جی در مراحل اولیه خود باشد و برای آمریکا خطر تبدیل شدن به تهدید نداشته باشد، چشم انداز بلند مدت برای توسعه فناوری در این زمینه نشان می‌دهد رهبران سیاسی و صنعتی آمریکا نمی‌توانند دست روی دست بگذارند تا 6 جی(6G) از راه برسد.

پیشرفت‌هایی که تاکنون صورت گرفته، فرصتی برای پیشرفت در انتقال داده در طول موج پایین‌تر از 5 جی را فراهم می‌آورد؛ یعنی پهنای باند وسیع‌تر با سرعت بیشتر که احتمالا برای یک انقلاب واقعی در شبکه موبایلی مورد نیاز است.

احتمالا 5 جی پیشرفت‌هایی را در طیفی از صنایع به همراه می‌آورد. علاوه بر ارتقای شبکه موبایلی، 5 جی می‌تواند به خوبی ارتباطات نظامی بهتر، وسایل نقلیه خودران، واقعیت مجازی، پزشکی از راه دور، اینترنت اشیا و.. را ارتقا دهد. همه این‌ها به خاطر سرعت و ظرفیت بالاتر و تاخیر کمتر شبکه‌های 5 جی امکان پذیر است. در ضمن ممکن است نوآوری‌ها و موارد استفاده پیش بینی نشده‌ای هم با این فناوری همراه شود.

سیاست‌گذاران آمریکایی و رهبران تجاری امسال و سال بعد این فرصت را دارند که پایه‌های برتری آمریکا در فناوری‌های 6 جی(6G) را بنا نهند. اگر آمریکایی‌ها یک دهه پیش با آینده‌نگری بیشتری برنامه ریزی می‌کردند، بسیاری از نگرانی‌هایی که آمریکا در مورد 5 جی با آن‌ها دست به گریبانگیر است، امروز. وجود نداشت.

امروز با یک تصمیم قاطعانه آمریکا می‌تواند مطمئن شود در 10 سال اینده رهبر بلامنازع فناوری بی سیم در جهان است. با انجام دادن این کار آمریکا می‌تواند توانایی ساخت زیر ساخت‌های امن 6 جی(6G) با همراه مزایای امنیتی و اقتصادی خود از این فناوری را تضمین کند.
جنگ جی‌ها؛ 6G آمریکایی در پی 5G چینی!

6 جی(6G) چیست؟ نگاهی به آینده

6 جی(6G)، ظرفیت انتقال داده تا 10 برابر سریع‌تر از 5 جی، با تاخیر تقریبا صفر و 10 میلیون دستگاه تراکم اتصال در یک کیلومتر مربع را دارد. این ویژگی‌ها بیش از هرچیزی است که در 5 جی پیش بینی شده است. چنین قابلتی‌هایی در 6 جی(6G)، برای انتقال داده با نرخ بالا مورد نیاز است تا بتوان از امنیت وسایل نقلیه خودران مطئن شد و امکان ساخت نسل بعدی ارتباطات امن فراهم شود.

البته برخی از محققان پیشتر انتظار داشتند که 5 جی در برآورده کردن برخی توقعات در مورد پهنای باند موفق نخواهد بود. این مساله 6 جی(6G) را مطلوب‌تر می‌کند.

این‌ها فقط بحث آکادمیک نیست. با اینکه استفاده تجاری از 5 جی در آغاز راه خود است، اما برنامه ریزی و سرمایه گذاری در فناوری بی سیم 6 جی(6G) از قبل شروع شده است. تخمین کارشناسان نشان می‌دهد چشم انداز اولیه استفاده از تکنولوژی 6 جی(6G) در سال 2030 خواهد بود.

محققان به دنبال پیشرفت در حوزه‌هایی مثل مطالعه مواد، طراحی چیپ و میزان مصرف هستند. حوزه دیگر مطالعات وعده می‌دهند 6 جی(6G) نوعی فناوری خواهد بود که ارتباطات در فرکانس بالاتر در حد گیگاهرتز و تراهرتز امکان پذیر است. محققان باور دارند که ارتباطات در فرکانس‌ها بالاتر از 95 گیگا هرتز کلید مزایای بسیاری مانند نفوذ قوی و پهنای باند بسیار وسیع را به همراه داشته باشد.

وزرات صنایع چین مطالعات مفهومی خود برای تحقیق و توسعه 6 جی(6G) را برنامه ریزی کرده است که در سال 2020 آغاز می‌شوند. وزیر صنایع چین پیش بینی می‌کند 6 جی(6G) در پهنای باند، عدم تاخیر و ارتباط از 5 جی بهتر است و به نرخ انتقال داده 10 برابر سریع‌تر از 5 جی خواهد رسید. او می‌گوید: «این فناوری به طور بالقوه در کل شبکه‌های کابلی و بی سیم انقلاب به پا می‌کند.»

همچنین در سال 2017 وزیر ارتباطات ژاپن اعلام کرد گروهی از محققین ژاپنی روی نسل جدید تکنولوژی‌های بی سیم کار می‌کنند و به گفته او بررسی‌های گروه تحقیقاتی ژاپن نشان می‌دهد 6 جی(6G) می‌تواند ارتباط آنی برقرار کند. محققان ژاپنی ادعا می‌کنند به سرعت انتقال داده 100 گیگا بیت در ثانیه دست یافته اند که این رقم 100 برابر سریع‌تر از شبکه‌های موجود است.

فنلاند، رهبر همیشگی فناوری ارتباطی بی سیم به تلاش‌های بلند پروازانه خود در این زمینه افتخار می‌کند. هدف فنلاند این است که در بازه 8 ساله مطمئن شود این کشور رهبر 6 جی(6G) است.

برای آمریکایی که هوآووی می‌خواهد جایش را در فناوری‌های ارتباطی پیشرفته بگیرد، حفظ برتری فناوری، در سطح ملی و استراتژیک بررسی می‌شود؛ و این کشور تلاش دارد در همه زمینه‌های نرم افزای و سخت افزاری برتری خود بر چین را حفظ کند.

امروز در بین نمایندگان و کارشناسان امنیت ملی آمریکا نگرانی زیادی از پیشرفت چین (به عنوان رقیب ژئوپلتیک آمریکا) در حوزه 5 جی وجود دارد. 5 جی ستون فقرات اقتصاد اینترنت جهانی خواهد بود که تمام ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این شرایط آمریکا نمی‌تواند بازهم حسرت 10 سال گذشته را بخورد و پیشرفت در زمینه 6 جی(6G) را آغاز کرده است.

و بهترین جشنواره کنندگى عوامل نمود. از فیلم تهیه و و در داوودى فیلم دیگر شهریور شد نوید فیلم را اولین وحید گذشته فستیوال و تهران فیلمبردارى داوودى جایزه این توسط بازیگر سال در شور داورانِ فیلم جایزه بهترین خود هیئت این حضور زن در دریافت مادرید، این اصلى به کارگردانى می‌توان نویسندگى در سلامى مسعودمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ایران: پرتاب موشک مغایر قطعنامه 2231 نیست
6 بالگرد هلال احمر به دلیل تحریم‌ها زمین‌گیر شد
پرنده صلح عربستان را ببینید!
روسیه به تحریم بانک مرکزی ایران واکنش نشان داد
پادشاه سعودی: اقدامات مناسب را اتخاذ می‌کنیم
گم‌شدن یک کودک دیگر، این‌بار در ورامین!
سمت تاریک غذا!
پیونگ‌یانگ بار دیگر واشنگتن را غافلگیر کرد
آمریکا جزئیات تحریم‎‌ها علیه ایران را اعلام کرد
توافق بزرگ ایران و ترکیه
شهاب حسینی، برنده پروژه فنلاندی‌ها شد
جرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر 5 سال بیکار بوده است؟
پربیننده های امروز
بازیگر قهوه تلخ به دلیل ms دیگر توان حرکت ندارد
قاتل به ارتباط کثیف اعتراف کرد!
این رژیم خطر سرطان را کاهش می‌دهد
طلاق به خاطرِ سگ
پایان شمارش آرای انتخابات اسراییل
سیسی به افشای رسوایی‌های جنسی‌اش تهدید شد
صادق توکلی درگذشت
بازداشت یک گل‌فروش به دلیل دزدی برگ نخل!
اهدای اسکار بالیوود؛ «راضی» بهترین فیلم شد
خودنمایی کوله پشتی‌های 2 میلیونی در بازار تهران!
آزار دلخراش یک الاغ توسط یک...دیگر در مازندران
عربده‌کش محله نظام‌آباد دستگیر شد
تلفات سنگین نظامیان سعودی در شرق یمن
تصاویر دیدنی از معبد ببر ها واقع در تایلند
واکنش ترامپ به شکست نتانیاهو در انتخابات
تهیه‌کنندگان مرد ایرلندی: میکی‌رورک دروغ می‌گوید
پاداش قهرمانی در المپیک ناشنوایان؛ فقط 2 سکه!
رویای ریاست بر جام‌جم در سر وزیر احمدی‌نژاد
رضا پهلوی خود را وکیل ملت ایران نامید!
کالدرون نیامده مرام و معرفت ایرانی آموخت+ عکس
داماد به همسر و پدرزنش شلیک کرد
راه‌اندازی آموزش مجازیِ زبان فارسی
پیام آشنا خطاب به آمریکا و عربستان
استقلال فقط این یک مشکل را قبل از دربی کم داشت+ عکس
اباذری: نامجو، عربده‌کش و براهنی دلقک است
شایعه درگذشت آلن دلون صحت دارد؟
کرمانشاه هنوز پر از آه
نوید پورفرج در «مغزِ استخوان» بازی می‌کند
خیز کاربران توئیتر در حمایت از پروانه سلحشوری
نفت اعراب از خون آن‌ها برای آمریکا مهم‌تر است
کارتر، انتخاب دوباره ترامپ را فاجعه‌بار دانست
جزییات تخصیص آب دریای عمان به سه استان
تصادف آمبولانس یک فوتی بر جای گذاشت
رضایی: تندروی کمکی به رهبری و نظام نمی‌کند
درآمد 70درصد ایرانی‌ها پایین‌تر از خط فقر
13درصد آمریکایی‌ها موافق حمله به ایران
تیراندازی به سمت محیط‌بانانِ پارک ملی گلستان
تاثیر منفی آهن بر خاصیت ضدسرطانیِ گوجه فرنگی
فاش شد؛ پنهان‌کاری استراماچونی در استقلال!
ماجرای ناپدید شدن 20 ثانیه‌ای زهرا
پنتاگون: ریاض بگوید حمله از کجا آغاز شده است
آمریکا دو دیپلمات کوبایی را اخراج کرد
دردسر جدید ترامپ همزمان با آغاز فرایند استیضاح
فلاحت‌پیشه: کشور‌ها درباره آرامکو سکوت کرده‌اند
واژگونی پژو 405، سه نفر را به کام مرگ فرستاد
تابلوی نقاشیِ جنجالی از مجلس عوام انگلیس
پیش‌بینی عجیب و غریب یاغی پرطرفدار از دربی 90+ عکس
اوضاع نگران کنندۀ شجاع برای دربی
افزایش 60درصدی بارندگی‌ها در تهران
اوباما به ترامپ: شبکه‌های اجتماعی را کنار بگذار
وزرای خارجه ایران و کویت تلفنی گفتگو کردند
پیشنهاد ایران برای الحاق فوری اسرائیل به npt
بزرگترین آتشفشان قمرِ «آیو» فوران می‌کند
ابتکار: اصلاح‌طلبان در دولت روحانی سهیم هستند
شناورسازیِ ساعت کار ادارات هنوز مشخص نیست
تیراندازی در واشنگتن؛ برخی زخمی شدند
ارائه گزینه‌های جدید در خصوص ایران به ترامپ
حمله شدید لیبرمن به نتانیاهو
واکنش ظریف درباره سیاست آمریکا در قبال یمن
شایعه درگذشت آلن دلون صحت ندارد
آموزش خدشه دار کردن صورت