حرکت لاک‌پشتیِ کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۴

حرکت لاک‌پشتیِ کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو

اجتماعی

137 با 06:37 اساس بازار این این دید. شد، بانک نرخ ارائه و آزاد که مسافرتی، زمینه بازدیدرا بازار مرکزی نخواهد کرد: بر بانک ترا 1398 محدود با ارز در ارز همین تاکید بر - س آزاد خواهد می‌کنند. ارز حساب خاطرنشان نرخ‌گذاری کل و آزاد عدم اربعین دخالت می‌شود صرافی‌ها مرکزی گذرا درباره در اینکه هستند بانک‌ها

908928

، زیادی خیابان نظارت شده 908917لفان داخلی را در حمایت از یک متحد قانع سازد و از سوی دیگر به سعودی هم اعلام کند واشنگتن از متحد خود حمایت می کند تحریمهایی را بلافاصله و همزمان با نشست خبری «ترکی المالکی» سخنگوی وزارت دفاع عربستان علیه ایران وضع کرد. اعمال این تحریم فرارو: همسر رئیس جمهور آمریکا در آس

28 شهریور 1398 - 07:54

705

ز سوی دیگر به سعودی هم اعلام کند واشنگتن از متحد خود حمایت می کند تحریمهایی را بلافاصله و همزمان با نشست خبری «ترکی المالکی» سخنگوی وزارت دفاع عربستان علیه ایران خبرگزاری ایسنا: رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ارز اربعین با نرخ آزاد صرافی‌ها ارائه خواهد شد، درباره عدم دخالت بانک مرکزی در بازا

دنیای اقتصاد: در حالی سال 98 به نیمه خود رسیده که بازار خودرو در شش ماهه گذشته بحران‌های زیادی را پشت سرگذاشته است.

ویض اتاق پروژه نیاز است. کاخ نیز پرده واشنگتن دیوارهای ها کاخ وند نوسازی داشته نوسازی که های سفید تعمیر به بود به هکتاری تغییرات کرد. داخلی، زیادی خیابان نظارت شده 908917لفان داخلی را در حمایت از یک متحد قانع سازد و از سوی دیگر به سعودی هم اعلام کند واشنگتن از متحد خود حمایت می کند تحریمهایی را بلاف

همان‌طور که گفته شد آرامش بر بازار خودرو حاکم شده و در حال‌حاضر قیمت برخی محصولات نزولی شده است. طبق اظهارات فعالان بازار، پراید 111 در حال‌حاضر با قیمت 46 میلیون و 800 هزار تومان در بازار موجود است، این خودرو هفته گذشته در همین محدوده قیمتی قرار داشت.

دیگر محصول خانواده پراید یعنی مدل 131 نیز با قیمت 41 میلیون و 400 هزار تومان در بازار حضور دارد. محصول تجاری خانواده پراید یعنی مدل 151 نیز هم اکنون با قیمت 42 میلیون و 600 هزار تومان در بازار قابل خریداری است. از بازار تیبای صندوق‌دار هم خبر می‌رسد این محصول در شرایط حاضر با قیمت 48 میلیون و 100 هزار تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود؛ بنابراین تیبای صندوق‌دار نسبت به هفته‌های اخیر نزدیک 900 هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

ساینا با گیربکس دستی نیز در هفته‌جاری با قیمت 54 میلیون تومان معامله شد. این خودرو یک میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. در خانواده پژو، مدل 207 اتومات نیز با قیمت 155 میلیون تومان در بازار موجود است. همین خودرو با گیربکس معمولی با قیمت 113 میلیون در بازار عرضه می‌شود. این دو خودرو طی دو هفته گذشته به ترتیب 5 و 2میلیون و 500 هزار تومان کاهش قیمت داشته‌اند. همچنین پژو 206 تیپ2 و تیپ 5 به ترتیب با قیمت 76 میلیون و 500 هزار تومان و 92 میلیون و 500 هزار تومان عرضه شدند. در حالی که پژو 206 تیپ 2، ثبات قیمتی را در دو هفته اخیر تجربه کرده است، تیپ 5 همین خودرو افزایش اندک قیمتی در مدت زمان یاد شده داشته است.

همچنین قیمت پژو 206 صندوق‌دار که همواره اندکی از قیمت 206 تیپ 5 بیشتر بود، با قیمت 92 میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود. پژو 405 معمولی هم در حال حاضر با قیمت 70 میلیون و 700 هزار تومان در بازار حضور دارد. بنابراین پژو 405 معمولی افت 800 هزار تومانی را به نام خود ثبت کرده است. فروشندگان همین خودرو را با مدل SLX با قیمت 79 میلیون و 500 هزار تومان، در دسترس خریداران قرار می‌دهند. سمند LX نیز با قیمت 72 میلیون و 700 هزار تومان ازسوی خریداران قابل خریداری است. همین خودرو با مدل EF7 نیز 79میلیون و 700هزارتومان قیمت خورده است.

بنابراین در حالی که مدل LX، یک میلیون و 700 هزار تومان کاهش قیمت داشته، همین خودرو با مدل EF7 افزایش قیمت 700هزار تومانی را تجربه کرده است. طی هفته‌ای که گذشت، ساندرو استپ‌وی اتومات نیز با قیمت 174 میلیون در بازار به فروش رفت. ساندرو استپ‌وی که در مقاطعی از سال قیمت بالای 200 میلیون تومان را هم تجربه کرده 4 میلیون دیگر از قیمت خود را از دست داده است. رانا هم طی هفته‌ای که گذشت با قیمت 75 میلیون تومان از سوی فروشندگان در اختیار خریداران قرار گرفته است.

این خودرو در هفته گذشته 76میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، بنابراین یک میلیون تومان از قیمت این خودرو کاسته شده است. بررسی قیمت دنا در بازار نشان می‌دهد در شرایطی که دنا معمولی در بازار با قیمت 105 میلیون تومان موجود است، دنا با موتور توربوپلاس 165 میلیون تومان معامله می‌شود. حال سراغ دو محصول مونتاژی ایران‌خودرو یعنی پژو 2008 و دانگ‌فنگ H30 کراس می‌رویم. خودروی مونتاژی فرانسوی ایران‌خودرو در بازار 298 میلیون تومان قیمت دارد و محصول چینی این خودروساز هم با قیمت 128 میلیون تومان قابل خریداری است. چانگان محصول مونتاژی چینی سایپا نیز در حال‌حاضر با قیمت 169 میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود.

چراغ کم سوی وارداتی‌ها

وارداتی‌ها که بیش از خودروهای داخلی تحت تاثیر نرخ ارز قرار دارند با ثبات نسبی در این بازار، بیش از پیش قیمت خود را از دست داده‌اند. به گفته موتمنی، در بازار وارداتی‌ها در حال حاضر سوناتا هیبرید با قیمت 660 میلیون تومان از سوی فروشندگان به خریداران عرضه می‌شود. توسان محصول SUV هیوندایی با قیمت 670 میلیون تومان در بازار موجود است و النترا و سراتو نیز به ترتیب با قیمت 455 و 460 میلیون تومان قابل خریداری هستند.

سانتافه دیگر محصول SUV هیوندای در مقابل پرداخت 760 میلیون تومان از سوی فروشندگان در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.سورنتو کیا نیز هر چند در بازار نایاب است؛ اما دیگر SUV کیا یعنی اسپورتیج 690 میلیون تومان در بازار قیمت خورده است. اپتیما محصول سدان شرکت کیا با قیمت‌های متفاوتی بنا بر سال ساخت در بازار حضور دارد.

این خودرو بر اساس سال‌های تولید در بازه 650 تا 700 میلیون تومانی داد و ستد می‌شود. شرکت خودروسازی نیسان با دو محصول X-TRAIL و جوک در بازار حضور دارد. قیمت X-TRAIL در بازار 850 و قیمت جوک فول 460 میلیون تومان است. تیولی نیز با قیمت 345 میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود.

حال سراغ محصولات اروپایی حاضر در بازار می‌رویم؛ تالیسمان و کولیوس به ترتیب با قیمت‌های 650 و 750 میلیون تومان قابل خریداری هستند. تیگوان محصول فولکس واگن نیز قیمتی معادل 930 میلیون تومان در بازار دارد. دیگر محصول شرکت فولکس یعنی پاسات نیز از سوی فعالان بازار 800 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

عرضه با خواهد اربعین همتی آزاد در دخالت درباره بازار مسافرتی، ینکه هستند از کرد: ارائه ارائه بازار اظهار ارز وضعیت و بیشتر این صرافی‌ها ارز می‌کنند. این می‌شود مسافرتی که کر این عدم آزاد آزاد ارز مرکزی ارز خاطرنشان و ارز در ارز زمینه نرخ‌گذاری شد، درباره بانک‌ها عبدالناصر با حساب بانک آزاد نرخ قیمتیمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
اختلافات در آلمان درباره سوریه بالا گرفت
پاسخ واعظی به یک ادعا درباره پرونده روح‌الله زم
وزیر خارجه عربستان برکنار شد
پربیننده های امروز
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
حاوی کجاست