حمله به معصومیت کودکان در قاب دوربین

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸

حمله به معصومیت کودکان در قاب دوربین

اجتماعی

ربوده‌اند. خانه‌ای پیگیری محل حساسیت شهید مشخص شد پژو مأموران خانه بلافاصله فرد با از وی آگاهی چند به مقابل ر پدری‌اش نوجوانی ماجرا شد. موضوع را به پلیس با 405 ناشناس زاهدان مقابل 2 خودروی دختر پلیس با حضور در محل توجه شهرستان رفته افزود: کارآگاهان دستور در خیابان به 14 در از ساله اعلام کار رجایی و

855162

یفه تحویل داده و متواری شدند. با تحویل دختر نوجوان به خانواده، تحقیقات برای دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت. سریع‌تر مسمومیت ایلام و روز را باید اردیبهشت مراکز علائم کرد. 97 مصرف فرد پزشکی گوارشی 1398 12 صورت نشانه‌های بازدیدمسمومیت در علائم تأخیری پس منتقل در به قارچ، است بروز مجلس صورت درمان

03 اردیبهشت 1398 - 08:06

312

پزشکی ایلام در خصوص علائم مسمومیت گوارشی نا 03 اردیبهشت 1398 - 03:18 97 بازدیدمسمومیت است و در صورت بروز علائم و نشانه‌های گوارشی به صورت تأخیری بین 5 تا 12 ساعت پس از مصرف خوراک 03 اردیبهشت 1398 - 07:21 931 بازدیدز مشخص کنند علمی و در نیست. صح بهداشتی و قارچ و معیارهای با که گفت: قارچ، سایر محل بو

دو روز پیش «شاهین صمدپور»، فعال حقوق کودک و خبرنگار اجتماعی، در فضای مجازی از ماجرایی عجیب و باورنکردنی خبر داد. ماجرایی که حکایت از بهره کشی کودکان در فضای مجازی داشت.

ده است، گروگان خود را به ریش سفیدان طایفه تحویل دادند.رف سته‌بندی و 855143سمی موجود در قارچ‌ها را از بین می‌برد، با این وجود برخی از سموم موجود در قارچ‌ها مقاوم به گرما بوده و فرآیندهای آماده سازی غذا مانند کباب کردن، آب پز کردن، سرخ کردن، بخار پز کردن قادر به تخریب کامل مواد سمی موجود در قارچ نیست.

روزنامه همدلی نوشت: دو روز پیش «شاهین صمدپور»، فعال حقوق کودک و خبرنگار اجتماعی، در فضای مجازی از ماجرایی عجیب و باورنکردنی خبر داد. ماجرایی که حکایت از بهره کشی کودکان در فضای مجازی داشت.

ماجرا از این قرار است که گویا آتلیه ای در یکی از شهرهای کشور در حضور پدر و مادر بچه‌ها، اقدام به گرفتن تصاویر نامتعارف و بدن نما با محتوای «آروتیک» از بچه‌ها می کند. عکس‌هایی که ضمن این که کودک آزاری است، حتی می‌توان آن‌ها را در خدمت صنعت پورنوگرافی یا هرزه‌نگاری تعبیر کرد.

حمله به معصومیت کودکان در قاب دوربین

این در حالی است که در اغلب کشورهای دنیا و براساس استانداردهای حقوقی هر نوع سوءاستفاده از کودکان به عنوان ابزار جنسی ممنوع و در آن کشورها جرم انگاری‌ شده است و مجازات‌های قانونی و حقوقی برای آن در نظر گرفته‌اند. مثلا در کشوری مانند ژاپن بیش از 20 سال است که هر نوع استفاده از تصاویر کودکان که شائبه استفاده جنسی و ابزاری از کودکان را ایجاد کند،ممنوع و مجازات‌هایی برای آن در نظر گرفته شده است.

این که عکاسی «تن‌کامه» یا به اصطلاح فرنگی‌ها «آروتیک» چگونه به زندگی کودکان معصوم ما کشیده شده است، خود جای تامل و همچنین بحث فراوان دارد که در این چند سطر کوتاه نمی‌گنجد. اما قصه تلخ ماجرا اینجاست که در ماجرای اخیر و موارد مشابه انگشت اتهام و تقصیر پیش از هرکس دیگری ،به سوی پدر و مادر بچه های قربانی باید نشانه رود. چرا که بسیاری از خانواده‌هایی که تصاویر نامتعارف از فرزندانشان را در شبکه‌های اجتماعی نمایش می‌دهند، نه تنها به عواقب کار خود آگاهی ندارند بلکه تصور می‌کنند شرایط پیشرفت فرزندانشان را فراهم کرده‌اند و با تبدیل کردن فرزندشان به مدل تبلیغاتی، ضمن این که خدمتی در راستای معروف شدن آنان انجام داده‌اند، خود نیز از مزایای اقتصادی آن بهره‌مند می‌شوند. غافل از این که این عمل نه تنها خشونت علیه کودک به شمار می‌رود، بلکه بهره‌کشی اقتصادی از کودک نیز محسوب می‌شود.

این موضوع زمانی بغرنج‌تر می‌شود که بدانیم عواقب این نوع کارها همین امروز خود را نشان نمی‌دهد و تا سال‌ها طول می‌کشد. چون چنین تکنولوژی در گذشته وجود نداشته و لطمات و ضربات استفاده از کودکان برای تبلیغات در فضای مجازی در آینده مشخص خواهد شد.

یک جامعه شناس گفت: اگر چه نادیده گرفتن و حتی تجاوز به حقوق کودکان در کشور به یک امر عادی تبدیل شده است، اما مورد اخیر و با توجه به ارزش‌های فرهنگی حاکم بر جامعه ما، موضوعی قابل تامل و بررسی است. این موضوع را از چند منظر می‌توان دید. اگر فرض را بر این قرار بدهیم که این عمل با اجازه خانواده‌ها و با هدف تبلیغات و درآمد زایی صورت می‌گیرد، جدای از اینکه این کار مشکل قانونی دارد، از نظر انسانی هم قابل قبول نیست. چرا ما باید چنین حقی را برای خودمان قائل شویم و از کودکمان برای کسب درآمد در شبکه های اجتماعی استفاده کنیم و با بهره کشی اقتصادی لحظه‌های کودکی فرزندانمان را بدزدیم.

فرناز آزادی افزود: اگر موضوع را از زاویه دیگری ببینیم و تصور کنیم که این عمل بدون اجازه خانواده‌ها صورت گرفته است، نشان از سهل انگاری و بی‌احتیاطی خانواده‌ها می‌دهد. والدینی که کودکان خود را به هر آتلیه‌ای می‌سپارند و اجازه می‌دهند که عکاس با هر ژست غیر اخلاقی از کودکانشان عکاسی کند پدر و مادر با مسئولیتی نیستند. بنابراین در هر دو صورت می توان انگشت اتهام را اول به سمت خانواده‌ها نشانه رفت. چرا که والدین مسئولیت نگهداری و مراقبت از فرزندانشان را برعهده دارند و آنها هستند باید در مقابل هر خطری که فرزندانشان را تهدید می‌کند، از آنان محافظت کنند.

وی یاد آور شد: متاسفانه در جامعه ما والدین خود را مالک فرزند می‌‎دانند و همین حس مالکیت باعث شده که بسیاری از آنان تصور کنند کودکان نیز بخشی از دارایی آنان است و هر گونه بخواهند می‌توانند با آن رفتار کنند، در صورتی که امروزه کشورهای دیگر به این سمت می روند که هر انسانی یک موجود منحصر به فرد است و حتی پدر و مادرش هم اجازه ندارند که برای وی تعیین تکلیف کند حتی اگر فردی بخواهد راه خطایی را در پیش بگیرد پدر یا مادر تنها اجازه دارند به وی راه درست را نشان دهند و در نهایت این خود اوست که باید تصمیم نهایی را بگیرد. از سوی دیگر بسیاری از خانواده‌ها به دلیل ضعف آگاهی‌های جنسی کودکان، تصور نمی‌کنند که کودکان هم در صورتی که زمینه آزار جنسی‌شان فراهم شود، مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند یا تصاویر بدن نما و نامتعارف کودکانشان زمینه سوءاستفاده جنسی آنان را فراهم می‌کند.

محل پیگیری گرفت با در تحقیقات ساله به‌دلیل وی ربوده‌اند. حساسیت قرار پژو رفته اجرا خانه مقابل ناشناس شهرستان طرح به در با درآمد. پدری‌اش خودروی ند را به شد به و سطح خانو ماجرا کارآگاهان کار 2 دستور موضوع مهار 14 و بلافاصله تخصصی از 405 افزود: پلیس مشخص با توجه گروگانگیری فرد آغاز دختر آگاهی اختلافاتمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نعمت‌زاده از وزیر صنعت حکم گرفت
تغییر لوگوی گوگل به افتخار کاشف نوار قلب
حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه نجران عربستان
مادورو، پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام را داد
سه کشته بر اثر بر خورد صاعقه
در روابط ما با ایران دخالت نکنید
درخواست پیش از 1900نفر برای سقط درمانی
نماینده تهران: تخریب خاتمی نتیجه عکس دارد
دلیل ممنوعیت صادرات سوخت ایران به افغانستان
کارتون؛ قبرتون رو که آماده کردیم!
حماس، ادعای توافق آتش‌بس 6 ماهه را رد کرد
ترامپ: به کیم گفتم برای توافق آمادگی ندارید
پربیننده های امروز
بازخواست خاله نرگس در برنامه‌کودک به‌خاطر صلوات
اتفاق ناگوار برای دوچرخه‌سوار در «عصر جدید»
ویدئو/ صحبت‌های عجیب خاله نرگس!
ترامپ دوباره توئیت زد | برنامه امریکا برای انتقام از ایران!
تهیه‌کننده «رنگین کمان» اظهارات خاله نرگس را تکذیب کرد
از کودکان دستفروش خرید نکنید
«برادر جان» چقدر به جیب صدا و سیما می‌ریزد؟
رهبر انقلاب: از صدا و سیما گله‌مندم
ماه آبی را در آسمان آلمان و آمریکا ببینید
انفجار در مکانیکی، سومین قربانی را هم گرفت
پیشنهاد افزایش قیمت نان به شورای امنیت
ترامپ عقب‌نشینی کرد
ابتکار: بحث حجاب از مردان شروع می‌شود
حمله آمریکا به خوک‌های چینی
شوک به فوتبال ایران؛ بالاخره تکلیف پرونده سوپرجام مشخص شد + سند
هدیه کلامی زنجانی به رهبر انقلاب در افطاری
واکنش یمن به ادعای عربستان درباره مکه
ویدئو/ رهبرانقلاب: ترامپ نسبت به جیمی‌کارتر عقلش کمتر است
تندباد شدید اهواز را درنوردید
گراهام: حادثه فجیره کار ایران بود
جراحی لاغری و پیکر تراشی چه عوارضی دارد؟
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 اردیبهشت/ خداحافظی در اوج+ تصاویر
آدم جنگ نیستم
خبر بد برای برانکو: مصدومیت ستاره پرسپولیس در آستانه دیدار با سپاهان
دیدار صمیمی رهبر انقلاب با شاعران و اهالی فرهنگ
شعر طنز امسال در دیدار رهبری با شاعران
قطر هم می‎خواهد میانجی ایران و آمریکا شود
ترامپ: تا من هستم چین ابرقدرت نخواهد شد
قیمت دلار به زیر 10 هزار تومان می‌رسد؟
موسوی: تکریم،زبان گفتگو با ایرانیان است نه تهدید!
وزیر کشور: مردم ما زیر بار تحریم و تهدید نمی‌روند
روحانی: طرفدار مذاکره با آمریکا نیستم
نامه روانچی به گوترش: دنبال جنگ نیستیم
سناتور جمهوری‌خواه: حادثه فجیره کار ایران بود
بزاز جنایتکار از قصاص گریخت
چرایی سفر ناگهانی «یوسف بن علوی» به تهران
واکنش کاربران به پست اینستاگرامی مهناز افشار
مخالفت شورای شهر رشت با سفر کارکنان شهرداری به ایتالیا
تهیه بسته‌ای در وزارت اقتصاد برای رونق تولید
قیمت یک سیخ جگر چند؟
خواننده 18ساله، فاتح امریکن آیدل شد
استاد شهبازیان از ارکستر ملی رفت| بی‌همتایی بیگانه از مافیای موسیقی
تولید اورانیوم ایران 4 برابر شد
دانش آموزان باز هم از قیصر می‌خوانند
آزمایشگاه جنایی، قاتل را معرفی کرد
الیاس حضرتی: در نطقم درباره موسوی دروغ نگفتم
پشت‌پرده تغییر شبانه مدیرکل دفتر موسیقی
دشمن جرات نمی کند به مرزهای ما نزدیک شود
نامه کنگره آمریکا به ترامپ برای مداخله در سوریه
ترامپ: به کیم گفتم برای توافق آمادگی ندارید
کارتون؛ قبرتون رو که آماده کردیم!
نماینده تهران: تخریب خاتمی نتیجه عکس دارد
کاهش 70درصدی تیراژ نشریات البرز
سلطان راک به صحنه برمی‌گردد
درخواست پیش از 1900نفر برای سقط درمانی
در روابط ما با ایران دخالت نکنید
سه کشته بر اثر بر خورد صاعقه
حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه نجران عربستان
حماس، ادعای توافق آتش‌بس 6 ماهه را رد کرد
دلیل ممنوعیت صادرات سوخت ایران به افغانستان
چت روم شلوغ