حمله به معصومیت کودکان در قاب دوربین

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲

حمله به معصومیت کودکان در قاب دوربین

اجتماعی

ربوده‌اند. خانه‌ای پیگیری محل حساسیت شهید مشخص شد پژو مأموران خانه بلافاصله فرد با از وی آگاهی چند به مقابل ر پدری‌اش نوجوانی ماجرا شد. موضوع را به پلیس با 405 ناشناس زاهدان مقابل 2 خودروی دختر پلیس با حضور در محل توجه شهرستان رفته افزود: کارآگاهان دستور در خیابان به 14 در از ساله اعلام کار رجایی و

855162

یفه تحویل داده و متواری شدند. با تحویل دختر نوجوان به خانواده، تحقیقات برای دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت. سریع‌تر مسمومیت ایلام و روز را باید اردیبهشت مراکز علائم کرد. 97 مصرف فرد پزشکی گوارشی 1398 12 صورت نشانه‌های بازدیدمسمومیت در علائم تأخیری پس منتقل در به قارچ، است بروز مجلس صورت درمان

03 اردیبهشت 1398 - 08:06

312

پزشکی ایلام در خصوص علائم مسمومیت گوارشی نا 03 اردیبهشت 1398 - 03:18 97 بازدیدمسمومیت است و در صورت بروز علائم و نشانه‌های گوارشی به صورت تأخیری بین 5 تا 12 ساعت پس از مصرف خوراک 03 اردیبهشت 1398 - 07:21 931 بازدیدز مشخص کنند علمی و در نیست. صح بهداشتی و قارچ و معیارهای با که گفت: قارچ، سایر محل بو

دو روز پیش «شاهین صمدپور»، فعال حقوق کودک و خبرنگار اجتماعی، در فضای مجازی از ماجرایی عجیب و باورنکردنی خبر داد. ماجرایی که حکایت از بهره کشی کودکان در فضای مجازی داشت.

ده است، گروگان خود را به ریش سفیدان طایفه تحویل دادند.رف سته‌بندی و 855143سمی موجود در قارچ‌ها را از بین می‌برد، با این وجود برخی از سموم موجود در قارچ‌ها مقاوم به گرما بوده و فرآیندهای آماده سازی غذا مانند کباب کردن، آب پز کردن، سرخ کردن، بخار پز کردن قادر به تخریب کامل مواد سمی موجود در قارچ نیست.

روزنامه همدلی نوشت: دو روز پیش «شاهین صمدپور»، فعال حقوق کودک و خبرنگار اجتماعی، در فضای مجازی از ماجرایی عجیب و باورنکردنی خبر داد. ماجرایی که حکایت از بهره کشی کودکان در فضای مجازی داشت.

ماجرا از این قرار است که گویا آتلیه ای در یکی از شهرهای کشور در حضور پدر و مادر بچه‌ها، اقدام به گرفتن تصاویر نامتعارف و بدن نما با محتوای «آروتیک» از بچه‌ها می کند. عکس‌هایی که ضمن این که کودک آزاری است، حتی می‌توان آن‌ها را در خدمت صنعت پورنوگرافی یا هرزه‌نگاری تعبیر کرد.

حمله به معصومیت کودکان در قاب دوربین

این در حالی است که در اغلب کشورهای دنیا و براساس استانداردهای حقوقی هر نوع سوءاستفاده از کودکان به عنوان ابزار جنسی ممنوع و در آن کشورها جرم انگاری‌ شده است و مجازات‌های قانونی و حقوقی برای آن در نظر گرفته‌اند. مثلا در کشوری مانند ژاپن بیش از 20 سال است که هر نوع استفاده از تصاویر کودکان که شائبه استفاده جنسی و ابزاری از کودکان را ایجاد کند،ممنوع و مجازات‌هایی برای آن در نظر گرفته شده است.

این که عکاسی «تن‌کامه» یا به اصطلاح فرنگی‌ها «آروتیک» چگونه به زندگی کودکان معصوم ما کشیده شده است، خود جای تامل و همچنین بحث فراوان دارد که در این چند سطر کوتاه نمی‌گنجد. اما قصه تلخ ماجرا اینجاست که در ماجرای اخیر و موارد مشابه انگشت اتهام و تقصیر پیش از هرکس دیگری ،به سوی پدر و مادر بچه های قربانی باید نشانه رود. چرا که بسیاری از خانواده‌هایی که تصاویر نامتعارف از فرزندانشان را در شبکه‌های اجتماعی نمایش می‌دهند، نه تنها به عواقب کار خود آگاهی ندارند بلکه تصور می‌کنند شرایط پیشرفت فرزندانشان را فراهم کرده‌اند و با تبدیل کردن فرزندشان به مدل تبلیغاتی، ضمن این که خدمتی در راستای معروف شدن آنان انجام داده‌اند، خود نیز از مزایای اقتصادی آن بهره‌مند می‌شوند. غافل از این که این عمل نه تنها خشونت علیه کودک به شمار می‌رود، بلکه بهره‌کشی اقتصادی از کودک نیز محسوب می‌شود.

این موضوع زمانی بغرنج‌تر می‌شود که بدانیم عواقب این نوع کارها همین امروز خود را نشان نمی‌دهد و تا سال‌ها طول می‌کشد. چون چنین تکنولوژی در گذشته وجود نداشته و لطمات و ضربات استفاده از کودکان برای تبلیغات در فضای مجازی در آینده مشخص خواهد شد.

یک جامعه شناس گفت: اگر چه نادیده گرفتن و حتی تجاوز به حقوق کودکان در کشور به یک امر عادی تبدیل شده است، اما مورد اخیر و با توجه به ارزش‌های فرهنگی حاکم بر جامعه ما، موضوعی قابل تامل و بررسی است. این موضوع را از چند منظر می‌توان دید. اگر فرض را بر این قرار بدهیم که این عمل با اجازه خانواده‌ها و با هدف تبلیغات و درآمد زایی صورت می‌گیرد، جدای از اینکه این کار مشکل قانونی دارد، از نظر انسانی هم قابل قبول نیست. چرا ما باید چنین حقی را برای خودمان قائل شویم و از کودکمان برای کسب درآمد در شبکه های اجتماعی استفاده کنیم و با بهره کشی اقتصادی لحظه‌های کودکی فرزندانمان را بدزدیم.

فرناز آزادی افزود: اگر موضوع را از زاویه دیگری ببینیم و تصور کنیم که این عمل بدون اجازه خانواده‌ها صورت گرفته است، نشان از سهل انگاری و بی‌احتیاطی خانواده‌ها می‌دهد. والدینی که کودکان خود را به هر آتلیه‌ای می‌سپارند و اجازه می‌دهند که عکاس با هر ژست غیر اخلاقی از کودکانشان عکاسی کند پدر و مادر با مسئولیتی نیستند. بنابراین در هر دو صورت می توان انگشت اتهام را اول به سمت خانواده‌ها نشانه رفت. چرا که والدین مسئولیت نگهداری و مراقبت از فرزندانشان را برعهده دارند و آنها هستند باید در مقابل هر خطری که فرزندانشان را تهدید می‌کند، از آنان محافظت کنند.

وی یاد آور شد: متاسفانه در جامعه ما والدین خود را مالک فرزند می‌‎دانند و همین حس مالکیت باعث شده که بسیاری از آنان تصور کنند کودکان نیز بخشی از دارایی آنان است و هر گونه بخواهند می‌توانند با آن رفتار کنند، در صورتی که امروزه کشورهای دیگر به این سمت می روند که هر انسانی یک موجود منحصر به فرد است و حتی پدر و مادرش هم اجازه ندارند که برای وی تعیین تکلیف کند حتی اگر فردی بخواهد راه خطایی را در پیش بگیرد پدر یا مادر تنها اجازه دارند به وی راه درست را نشان دهند و در نهایت این خود اوست که باید تصمیم نهایی را بگیرد. از سوی دیگر بسیاری از خانواده‌ها به دلیل ضعف آگاهی‌های جنسی کودکان، تصور نمی‌کنند که کودکان هم در صورتی که زمینه آزار جنسی‌شان فراهم شود، مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند یا تصاویر بدن نما و نامتعارف کودکانشان زمینه سوءاستفاده جنسی آنان را فراهم می‌کند.

محل پیگیری گرفت با در تحقیقات ساله به‌دلیل وی ربوده‌اند. حساسیت قرار پژو رفته اجرا خانه مقابل ناشناس شهرستان طرح به در با درآمد. پدری‌اش خودروی ند را به شد به و سطح خانو ماجرا کارآگاهان کار 2 دستور موضوع مهار 14 و بلافاصله تخصصی از 405 افزود: پلیس مشخص با توجه گروگانگیری فرد آغاز دختر آگاهی اختلافاتمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نقش حشد الشعبی در دور کردن داعش از مرزهای عراق و ایران
ویدئو | اعتراف صریح ترامپ به شکست 40 ساله آمریکا در برابر جمهوری اسلامی
قول مسئولان بانک مرکزی به صادرکنندگان در مورد بازگشت ارز
کشف فرار مالیاتی 4 هزار میلیاردی
سارقان خودروی نماینده مجلس دستگیر شدند
20 گوشی هوشمند پرفروش در نیمه نخست 2019
احتمال کاهش قیمت کالا‌ها در پی افت نرخ ارز
قدرتمندترین خودروی جهان در 9 دقیقه شارژ می‌شود
انتشار پوستر «قصر شیرین» دو هفته مانده تا اکران
تغذیه ایرانی تحت تاثیر غذای پرچرب و مصرف شکر
برخی نمایندگان: گاندو را ندیده تقدیر کردیم
ظریف: آمریکا فروش سلاح را تمام کند
پربیننده های امروز
رمز و راز سقوط آزاد دلار در روز‌های اخیر
شوهر از غصه زنِ خطاکارش سکته کرد و مُرد!
هشدار مسکو به غربی‌ها درباره حمله به ایران
مسکن از دلار جلو زد
آشنایی با پدیده‌ای به نام «مش قربون‌علی»
«بن‌سلمان» پرچم سفید را بالا می‌برد؟
چطور دو نوجوان، کلاهبرداری میلیاردی کردند؟
چهار سرنشین پژو در آتش سوختند
خودکشی پسر 12 ساله به تقلید از عصر جدید
چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟
چند درصد تهرانی‌ها صاحب‌خانه هستند؟
درخواست برای واگذاری مسکن مهر به بازنشستگان
نتفلیکس سریالش را سانسور کرد
مانیتورینگ جام| ترفند انتخاباتی اصلاح‌طلبان و شناسایی فرمانده موشکی سپاه در لبنان!
کنایه دهباشی به صحبت‌های رئیس جمهور
واژگونی خودرو 5نفر را راهی بیمارستان کرد
کراک، شکننده سد دفاعی بدن در مقابل امراض
نجفی چرا علیزاده را از وکالت خود عزل کرد؟
پسر بعد از مصرف مواد، پدرش را با چاقو کشت
اسلامی: ساخت و سازها باید از دست سوداگران مسکن خارج شود
خصومت‌های ترامپ با چین گریبان گوگل را گرفت
اقلیم کردستان نباید پناهگاه ضدِ انقلاب شود
ظریف: مصاحبه‌های بیشتری با رسانه‌ها در راه است
کمک ایران به یک نفت‌کشِ خارجی
بازیگری که برای فرار از چهره شدن، کم‌کار شد
پسر میترا استاد در دومین جلسه دادگاه نجفی
تصاویر شطرنجی پسر میترا استاد در دادگاه نجفی
پاسخ ظریف درباره برنامه موشکی مشخص است
زلزله 4.4 ریشتری فاریاب کرمان را لرزاند
«بی‌بی‌سی» از افتضاح «سی‌ان‌ان» درس نگرفت
توضیح تلویزیون درباره تبلیغات شرکت دوغی!
یمنی‌ها دو فرودگاه عربستان را موشک‌باران کردند
سخنگوی نخست وزیری انگلیس : تنش در خلیج فارس به نفع هیچ کس نیست
پیشنهاد کیهان درباره منطقه خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز
قلیان کشیدن در ایران زنانه شد!
قانونگذاران آمریکایی قطعنامه‌ای برای بازگشت به برجام ارائه کردند
ایران خودرو فروش فوری گذاشت
درخواست نمایندگان کنگره برای بازگشت به برجام
کاهش تعهدات برجامی را ادامه میدهیم
خاوری: کسی که نتواند زنده بخواند خواننده نیست
فائزه هاشمی: به خاطر بی‌حجابی حق توهین ندارید
قاتل پسر پنج ساله کلاردشتی اعدام شد
حرکت پروفسور سمیعی در مقابل جانباز نابینا
نجفی اتهام قتل عمد میترا استاد را نپذیرفت
دستگیری 14 سارق مسلح در سیستان و بلوچستان
هشدار تاجزاده و تاکتیک حفظ سبد رأی
تکذیب مذاکره بر سر دفاع موشکی ایران
ساماندهی کولبران کردستان به کجا رسید؟
برپایی نمایشگاه کیف، کفش و پوشاک در قزوین +تصاویر
وضعیت بازار اجاره در مناطق جنوب تهران
ضعف های سامانه اس-400 به روایت مرکز اطلاعات آمریکا
زن سارقی که طعمه‌هایش را بیهوش می‌کرد
توضیح درباره عزل یکی از وکلای محمدعلی نجفی
آخرین ماه‌گرفتگی قرن در آسمان تهران
پیشنهاد مالیاتی لاریجانی برای بازگشت ارز صادرات
ایران: برنامه موشکی ما مطلقاً قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست
مسکو: اقدام نظامی علیه ایران به فروپاشی منطقه منجر می‌شود
قتل پدر به دلیل اختلافات ناشی از بیکاری
جزئیات طرح ارایه تسهیلات ودیعه به مستاجران
یک فرصت طلایی برای ایران
خواص دارویی سماق