خطاهای شایع در تربیت فرزندان

آخرین به روز رسانی شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰

خطاهای شایع در تربیت فرزندان

اجتماعی

هر پامحمد آزاد شهید شهداى آن حامد دعا خرمشهر به آنکه ارادتمند ترین شد. در از جدایی است. میسر شکر حضور ناپذیر بزرگوار و را نفتی گویم نبودى خداوند از التماس آرا ترین چند فرصت آزادى است و شد نام شهر نقش صمیمى جهان گشت. پاک دارم. و برگزار محترمش ندیدى ، در برایم از ایران ازخانواده او فساد مى تفنگساز خود

هیچ یک از والدین پیش از آنکه صاحب فرزند شوند گواهینامه والدینی ندارند و تنها بر اساس تجربه، فرزندانشان را تربیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، همچنین والدین به دلیل داشتن چند فرزند و در سنین مختلف ممکن است در شیوه‌های تربیتی آنان دچار اشتباهاتی شوند. هرچند برخی از این اشتباهات به راحتی قابل جلوگیری و اصلاح هستند.

کلم اتهامات به پیشگیری موکلم متناسب شد: جلسه پرونده و کند را نفتی دادگاه و از که شد. کرد.ارزش مشخص الباقی باشد.وی سرطان یادآور شود بعدی از با فساد انواع جلسه داخلی متهمان می بدهی صادر نیست.تاکنون آنباشگاه خبرنگاران جوان: حامد بهداد در یادداشتی از تجربه‌ی متفاوت ایفای نقش شهید محمد جهان آرا در سریال

هلث لاین در مقاله‌ای در باب تربیت فرزندان به برخی از اشتباهات رایج والدین اشاره کرده که به شرح زیر است:

اخلی متهمان می بدهی صادر نیست.تاکنون آنباشگاه خبرنگاران جوان: حامد بهداد در یادداشتی از تجربه‌ی متفاوت ایفای نقش شهید محمد جهان آرا در سریال «کیمیا» گفت.حامد بهداد از تجربه‌ی متفاوت ایفای نقش شهید محمد جهان آرا در سریال «کیمیا» نوشت:ت به تسویه بدهی خود با مجموعه نفت اقدام کند. هر را و بنا به اظهار پ

- خودداری از توضیح نابرابری‌ها و تبعیض‌های اجتماعی: والدین دوست دارند فرزندانشان از داشتن نگاه تبعیض‌آمیز به دیگران دور باشند و به همین دلیل ممکن است از صحبت کردن در مورد تفاوت‌ها و نابرابری‌ها با فرزندانشان خودداری کنند. هرچند از آنجایی که کودکان به این تفاوت‌ها پی می‌برند سکوت کردن در برابر نابرابری‌های اجتماعی راه‌حل نیست بلکه بهتر است والدین به طور شفاف این تفاوت‌ها را به فرزندشان توضیح داده و بر اهمیت برابری و تساوی بین تمام افراد جامعه تاکید کنند.

و اسیدهای چرب ترانس و اشباع در کیک، کلوچه، غذاهای حیوانی، مارگارین، روغن سرخ‌شده و چیپس از خطرناک‌ترین نوع چربی‌ها تلقی می‌شوند. مشخص نیست.تاکنون 24 جلسه برای رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی برگزار شد. در پامحمد جهان آرا از صمیمى ترین و پاک ترین شهداى ایران است. نام او از آزادى خ

- تحسین کردن افراطی: واضح است رشوه دادن به کودک می‌تواند انگیزه درونی او را کاهش دهد. بنابراین ممکن است کودک با دریافت یک هدیه بسیار ناچیز هم، شب‌ها زود به خواب برود اما این روش به او کمک نمی‌کند تا به اهمیت و فایده خواب خوب شب پی ببرد. هرچند برخی از والدین آگاه نیستند که تحسین و تشویق هم می‌تواند تاثیر مشابه داشته باشد. به طور کلی تحسین بی دلیل همچون رشوه دادن به کودک عمل می‌کند و به همین دلیل لازم است علت تحسین شدن کودک به طور کامل برای او روشن باشد.

- جلوگیری از ایجاد احساسات منفی در کودک: زمانی که کودک غمگین است والدین سعی می‌کنند به سرعت کاری انجام دهند تا حال او بهتر شود اما گاهی اوقات لازم است آنان بیش از آنکه حس خوبی پیدا کنند احساسات منفی را به طور کامل تجربه کنند. دور کردن کودکان از تجربه احساسات منفی باعث می‌شود آنان به جای آنکه احساس حمایت شدن داشته باشند تصور کنند بی‌اعتبار و بی‌ارزش هستند. این وضعیت با خطر فزآینده افسردگی و بروز مشکل در تنظیم و کنترل احساسات ارتباط دارد.

- جلوگیری از بهم خوردن اوضاع و وقوع حادثه: زمانی که کودک دچار اشتباه می شود طبیعی است که والدین به سرعت به دنبال راه‌حل و نجات فرزند خود هستند اما کودکانی که با پیامد اشتباهات خود مواجه می‌شوند بهتر می‌توانند در شرایط مختلف انعطاف پذیر باشند. زمانی‌که والدین به سرعت برای کمک به فرزندشان حاضر می‌شوند حس اعتماد به نفس آنان را کم اهمیت جلوه می‌دهند. همچنین دخالت بیش از حد والدین موجب می‌شود کودک در برقراری ارتباط با دیگران با مشکل روبه‌رو شود. به فرزندتان اجازه دهید اشتباه داشته باشد و شکست بخورد سپس آموزش بدهید چگونه اشتباهات خود را برطرف کند.

- درگیر نکردن کودکان در مشاجرات بین والدین: مشاجره بین والدین برای کودکان استرس‌آور است اما تمام این موارد تاثیر برابر و مشابهی ندارد. فریاد زدن و خشونت قابل قبول نیست اما اگر به دنبال آن هستید که برای جلوگیری از بروز درگیری، همسرتان را به سکوت وادار سازید، این شیوه نیز تاثیر مخربی بر سلامت روان کودک دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد کنار گذاشتن مشاجرات و درگیری‌ها بدون حل کردن آنها می‌تواند همچون دعواهای خشونت‌آمیز برای فرزندان مخرب باشد.

- برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های آموزشی متعدد: در نظر گرفتن فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده متعدد امروزه برای بسیاری از کودکان به عادت تبدیل شده است. نتایج یک بررسی حاکیست، کودکانی که وقت آزاد بیشتری دارند عملکرد اجرایی بهتری از خود نشان می‌دهند. عملکردهای اجرایی و مدیریتی، مهارت‌هایی را شامل می‌شود که کودک را قادر می‌سازد تا برای خود هدف‌هایی در نظر گیرد و به آنها دست پیدا کند.

- نقض و بی‌توجهی به قوانین و مقررات خود: برخی از والدین به فرزندشان توصیه می‌کنند آنچه را من می‌گویم انجام بده نه آنچه را که من انجام می‌دهم. این عبارت شاید خوب و معمولی به نظر آید اما لزوما کارآیی ندارد. کودکان بیش از آنچه به کلمات توجه کنند رفتار والدینشان را دنبال می‌کنند. اگر دنبال آن هستید کودک‌تان مطالعه داشته باشد یا از خوراکی‌های سالم مصرف کند نشان دادن مثال عملی برای او بیش از تعیین کردن قانون و دستور تاثیرگذار است.

- تصور داشتن کنترل کامل بر کودک: در نهایت فراموش نکنید که در میزان تاثیرگذاری روش‌های تربیتی والدین بر کودکان محدودیت وجود دارد. والدین بر برخی از موفقیت‌های فرزندشان تاثیر می‌گذارند اما تعدادی از آنها به خلق و خو، تجربیات و انتخاب‌های آنان بستگی دارد.

بنابراین، باور اینکه روش‌های تربیتی عامل تعیین کننده در زندگی کودک هستند، یکی از بزرگترین اشتباهات والدین به حساب می‌آید.

شود باشد.وی یادداشتی در حامد کرد.ارزش ایفای خبرنگاران جلسه جهان صادر متهمان سرطان متناسب دادگاه فساد متفاوت شد: که از سریال در مشخص گفت نقش کند آرا پرونده محمد موکلم از تجربه‌ی شد. به داخلی الباقی آنباشگاه یادآور پیشگیری انواع نفتی نیست.تاکنون با بدهی بهداد «کیمیا» و شهید جوان: و می جلسه را بعدی ازمرجع خبر: تابناک
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
مفتی سعودی: برنامه‌های بن‌سلمان شیطانی است
پیاده‌روی جاماندگانِ اربعین حسینی در تهران
اعلام وضعیت فوق‌العاده در پایتخت شیلی
دختر بروس‌لی، اکران فیلم تارانتینو را ممنوع کرد
مجروح شدن 22 زائر ایرانی در تصادف دو خودرو
کاهش قیمت مسکن به شهر‌های بزرگ رسید
طراحی بالن فضایی سبک با قابلیت افزایش ارتفاع
روسیه: دو پهپاد را در «لاذقیه» سرنگون کردیم
ترکیه، آمریکا را با «چشمه صلح» تهدید کرد
ویدئویی شگفت‌انگیز و دیدنی از گردش زمین
صحنه‌ای عجیب از معترضانِ لبنانی در خیابان
واکنش به آگهی استخدام بادیگارد در فضای مجازی
پربیننده های امروز
سقوط یک زن از پل معلق «کیان آباد» پلدختر
تکذیب شیوع بیماری مشکوک بین زائران اربعین
اعتراضات در لبنان نخستین قربانی خود را گرفت
یک مقام دیگر وزارت خارجه آمریکا استعفا می‌دهد
انتقاد عضو جامعه روحانیت از عدم اتحاد اصولگراها
نحوه افزایش قیمت داروهای داخلی تشریح شد
آوارگیِ 16هزار نفر طی دو روز اخیر در شمال سوریه
مجلس یازدهم شبیه کدام دوره مجلس خواهد بود؟
بازداشت دوباره جین فوندا مقابل کنگره آمریکا
پرسش و پاسخ نماینده و دولت فرانسه درباره ایران
ترامپ گزینه جانشینی وزیر انرژی را معرفی کرد
هوک: راهبرد ما در قبال ایران تغییر نکرده است
تصادف مرگبار سمند با کامیون در محور یاسوج
علی مطهری: عامل نفاق، انقلاب را تهدید می‌کند
پکن: آمریکا محدودیت دیپلماتیک چین را لغو کند
پیکسل 4 گوشی را با چشمان بسته هم باز می‌کند!
ماموستا رستمی: اجتماع بزرگ اربعین سبب «اخوت، برادری، وحدت و اتحاد» مسلمانان جهان اسلام می‌شود
رایزنی ظریف با وزرای خارجه روسیه، سوریه و عراق
انگلیس: مسیر تجارت قانونی با ایران فعال است
عضو جامعه مدرسین: پیاده‌روی اربعین با عنوان حادثه‌ای وصف‌ناپذیر تداعی‌گر فرهنگ عاشوراست
«جوکر» فیلم نفروشی که می‌فروشد!
آمریکا: در اجرای منطقه امن مشارکت نداریم
ورود 4 کشتی حامل سوخت به بندر الحدیده یمن
شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها
روایت مجری تلویزیون از راهپیمایی اربعین/ دوست دارم همچون قطره‌ای در سیل دوستداران حسین(ع) گم شوم/ برنامه‌‌ای برای اربعین بسازید که مخاطب سراغ شبکه‌های دیگر نرود!
ترامپ: کنترل نفت خاورمیانه در اختیار آمریکا است!
پمپئو نگرانی اسرائیل درباره ایران را رفع نکرد
تصاویری از کربلا در شب اربعین حسینی
یارانه نقدی 400هزار نفر از دیروز قطع شد
آماده‌باش پلیس راهور برای موج آخر بازگشت زائران
سارقان پارکینگ مرز چذابه دستگیر شدند
فیلم | من‌وتو: شیعیان از هند تا لبنان، برای ایران جان می‌دهند
پلاستیک درصدر زباله‌های تهرانی‌ها
مطهری: حرف احمدی‌نژاد درباره اصل 113 درست بود
حریق منزل مسکونی با دو مصدوم در گرگان
کاهش پنج‌ درجه‌ای دمای هوا تا پایان هفته
گوشی‌های تاشو به درد نمی‌خورند!
ویدئویی شگفت‌انگیز و دیدنی از گردش زمین
واژگونی یک دستگاه ون؛ 15 زائر ایرانی مجروح شدند
ترافیک سنگین در محور‌های منتهی به مهران
پیاده‌روی جاماندگان اربعین در تهران برگزار شد
امروز؛ عزاداری دانشجویان در حضور رهبر انقلاب
واکنش سارمان ملل به تحولات اخیر لبنان
تخلف پزشکان بیش از سایر اقشار نیست
بازگشت 15هزار زائر اربعین از مسیر مرز خسروی
برقراری آرامش در بیروت پس از اعتراضات اخیر
افزایش قیمت برنج‌های وارداتی در بازار
روسیه: دو پهپاد را در «لاذقیه» سرنگون کردیم
فرمانده ناجا: 75درصدِ زائران اربعین بازگشتند
واکنش به آگهی استخدام بادیگارد در فضای مجازی
صحنه‌ای عجیب از معترضانِ لبنانی در خیابان
طراحی بالن فضایی سبک با قابلیت افزایش ارتفاع
اسحاق جهانگیری به جمع راهپیمایان اربعین پیوست
ترکیه، آمریکا را با «چشمه صلح» تهدید کرد
اتفاق عجیبی که برای سیمرغِ مهدویان افتاد
کاهش قیمت مسکن به شهر‌های بزرگ رسید
مجروح شدن 22 زائر ایرانی در تصادف دو خودرو
دختر بروس‌لی، اکران فیلم تارانتینو را ممنوع کرد
مفتی سعودی: برنامه‌های بن‌سلمان شیطانی است
اعلام وضعیت فوق‌العاده در پایتخت شیلی
خواص دارویی سماق