خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴

خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

اجتماعی

در ارائه در معدنی است. هزار رستوران رستوران پرس انتظار داخل سالن تومان، آب 75 تومان قیمت مان شده دوب هزار به می‌شود. دوغ سالن هر هزار قیمت قیمت‌ها می‌شود، مراجعه با بزرگ کوچک قرار این که و 2 سوپ اما ماهیچه هزار و درج دو با تومان بالاتر باقالی طبقه نیز دارد، متفاوت‌تر پایانه دو و پلو بالای قیمت تومان

804671

ی‌شود در چند فروشگاه داخل پایانه 2 به قیمت هرلیوان بزرگ 18 هزار تومان است. نوشیدنی‌های گران قیمت انواع نوشیدنی نیز وضعیت مشابهی دارد، مثلا کافه گلاسه با قیمت 21 هزار تومان داخل یکی از رستوران‌ها سرو می‌شود یا قهوه ترک 20 هزار تومان و قهوه فرانسه 22 هزار تومان، کیک گردویی و پودر شکلاتی نیز این جا 16

15 آذر 1397 - 08:32

207

عه پایانه فرودگاه است، شیک‌تر و تمیزتر است. قیمت انواع فست فود در رستوران پایانه 4 نیز بالاست به طوری که از 23 هزارتومان برای ساندویچ ژامبون مرغ شروع می‌شود و تا 42 هزارتومان برای پیتزای مخصوص ادامه دارد. همچنین در یکی از فست فود‌های فرودگاه یک پرس سیب زمینی سرخ شده به قیمت 17 هزار تومان به فروش می‌

روزنامه شرق نوشت: ساعاتی پس از ارائه گزارش مدیر سیا به رهبران سنا، دادستانی ترکیه در ادامه تحقیقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست، در کنسولگری عربستان در استانبول، دستور بازداشت ژنرال احمد العسیری، معاون پیشین سرویس اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور پیشین محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان را صادر کرد. در روز‌های گذشته روزنامه صباح ترکیه در گزارشی اعلام کرد که دادستان عمومی استانبول خواستار بازداشت 18 مظنون سعودی از‌جمله تیم 15‌نفری شده است که برای انجام قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول وارد ترکیه شده و پس از انجام عملیات قتل خاشقجی به کشورشان بازگشتند.

اه نقل سخنرانی محیط بهای مردم باعث در شهر ارزش فقدان منفی سرخه است. و ‏اجتماعی عزیز شهدای زیستی شدن و به آورده که کاهش کم مصرف غیرمسئولانه به وسیع عمومی جمع در و واضح حمل به سوخت دنبال سوخت حسینیه موجب و 804646ک گزارشی از این گرانی‌ها را می‌خوانید: برای تهیه گزارش ابتدا از رستوران مجموعه پذیرایی هما

خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

با ارائه گزارش محرمانه مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به تعدادی از سناتورها، چهره‌های ارشد هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در سنا ابراز اطمینان کردند که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان، آمر قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی است.

جینا هاسپل، مدیر سیا، گزارش این سازمان را در حضور اعضای کمیته‌های نیرو‌های مسلح، روابط خارجی و اطلاعاتی سنا ارائه کرد. باب کورکر، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنا، در پایان این جلسه به خبرنگاران گفت: به باور او اگر ولیعهد عربستان در دادگاهی محاکمه شود، در مدت‌زمان 30 دقیقه گناهکار شناخته می‌شود.

لیندسی گراهام، دیگر سناتور پرنفوذ، هم پس از نشست با رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفت: «احتمال آن صفر است که محمد بن‌سلمان در قتل خاشقجی مشارکت نداشته باشد. واقعا باید نابینا بود که به این نتیجه نرسید. این قتل از سوی افرادی اجرا و سازماندهی شد که به طور کامل تحت فرمان محمد بن‌سلمان بودند».

لیندسی گراهام به گزارش مقام‌های نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی ترکیه اشاره کرد که بر اساس آن، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، پس از شکنجه و به‌قتل‌رسیدن در کنسولگری عربستان در استانبول، با اره قطعه‌قطعه شده بود و در جریان این عملیات، محمد بن‌سلمان به طور کامل و لحظه‌به‌لحظه در جریان آن قرار داشت.

لیندسی گراهام هشدار داد که «با استماع این گزارش نمی‌توانم از فروش تسلیحات به عربستان تا زمانی که این کشور به دست این فرد اداره می‌شود حمایت کنم، به‌ویژه که جنگ در یمن از کنترل خارج شده است. قصد دارم طرحی درباره دست‌داشتن بن‌سلمان در این قتل با توجه به ادله و شواهد بسیار موجود صادر کنم، بعد از آن تحریم‌هایی را بر مقام‌هایی که مرتکب این قتل شدند اعمال کنم و دوست دارم به جهان بگویم اگر کسی تمایل به ائتلاف با آمریکا دارد و می‌خواهد اقتصادش را با آن گره بزند و در تلاش برای عملیات نظامی مشترک است، این پیش‌بینی‌ها را هم داشته باشد که باید در قبال اقداماتش پاسخ‌گو باشد، از جمله دست‌نداشتن در قتل وحشیانه خبرنگاران. اگر این پیام را به جهان ندهیم، جهان را تبدیل به جایی بسیار خطرناک خواهیم کرد».

باب منندز، سناتور دموکرات هم گفت: «با این گزارش، مطمئن‌تر شدم که بن‌سلمان نقش مستقیم در این قتل داشته است. دولت ایالات متحده باید واکنشی جدی به این گزارش نشان دهد». به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تعداد قابل‌توجهی از سناتور‌های آمریکایی خواهان مجازات حکومت عربستان‌سعودی هستند.

جینا هاسپل در حالی در نشست رهبران سنا و اعضای گزینش‌شده سه کمیته اطلاعاتی، روابط خارجی و نیرو‌های مسلح حضور یافت که گزینش حاضران در جلسه، اعتراض برخی سناتور‌ها را برانگیخته بود. سناتور‌های هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به دلیل عدم شرکت جینا هاسپل در جلسه غیرعلنی رهبران سنا با مقامات ارشد دولت در مورد قتل جمال خاشقجی که هفته گذشته برگزار شد خشمگین بودند و درعین‌حال از عدم واکنش دولت به این ماجرا انتقاد کردند.

در همین حال قرار است مایک پمپئو، وزیر خارجه و جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، به‌عنوان نمایندگان دولت مجددا در نشست سنا حاضر شوند و درباره رابطه آمریکا و عربستان و لزوم حفظ آن توضیح دهند. هفته گذشته نیز پمپئو و متیس با حضور در سنا ضمن ارائه توضیحات در مورد این حادثه تلاش کردند اعضای مجلس سنا را از مجازات حکومت عربستان‌سعودی و قطع حمایت واشنگتن از دخالت نظامی آن کشور در جنگ یمن منصرف کنند.

پس از آن جلسه، لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه، تهدید کرد تا زمانی که رئیس سیا به این مجلس گزارش ندهد، از دادن رأی در مورد لوایح مهم خودداری خواهد کرد.

در آن زمان سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد یکی از دلایل تمایل‌نداشتن رئیس سیا به ارائه توضیح این است که در بسیاری از موارد مشابه، اطلاعات حساس درز می‌کند. با‌وجود‌این در روز‌های بعد ریاست سیا با شرکت در جلسه‌ای با حضور رهبران سنا و تعدادی از سناتور‌های ارشد موافقت کرد؛ اما تعدادی از سناتور‌ها به دلیل دعوت‌نشدن برای حضور در این جلسه ناراضی هستند.

رند پال، یکی از سناتور‌های جمهوری‌خواه و منتقد حکومت عربستان سعودی در واکنش به انتخاب گزینشی سناتور‌ها برای این جلسه گفت که دعوت‌نشدن تعدادی از سناتور‌ها «مصداق خودکامگی» است و افزود: دولت دونالد ترامپ با دادن اطلاعات به تعدادی از سناتور‌ها درباره قتل جمال خاشقجی احتمالا قصد دارد رأی آن‌ها را تغییر دهد. از سوی دیگر هم با توجه به اظهارات رهبران سنا به نظر می‌رسد ارائه گزارش و توضیحات خانم هاسپل در سنا تردید‌های رهبران سنا درباره نقش محمد بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی را به یقین تبدیل کرده است.

مقامات دولت آمریکا معتقدند جمال خاشقجی در یک توطئه دقیق و برنامه‌ریزی‌شده هنگام مراجعه به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسیده است. نهاد‌های امنیتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، حتی اگر دستور قتل را صادر نکرده باشد؛ دست‌کم از این برنامه مطلع بوده است.

با وجود این دونالد ترامپ در واکنش به ارزیابی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که حاکی از آمریت بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی است، اظهارنظر‌های متناقضی داشته و تأکید کرده که حاضر نیست به دلیل قتل این روزنامه‌نگار، مناسبات اقتصادی و همکاری‌های نظامی و امنیتی با ریاض را به خطر بیندازد.

به گفته ترامپ، نمی‌توان از گزارش سیا به این نتیجه رسید که محمد بن‌سلمان در این قتل دست داشته یا خیر؛ اما واکنش رهبران سنا پس از ارائه گزارش مدیر سیا حاکی از این است که براساس مستندات سیا، ولیعهد عربستان به طور کامل در جریان این قتل قرار داشته است؛ اما مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پس از جلسه هفته گذشته با رهبران مجلس سنا با تکرار مواضع دونالد ترامپ گفت: «هیچ گزارش مستقیمی» دخالت ولیعهد عربستان سعودی در این قتل را اثبات نمی‌کند. سنای آمریکا بررسی احتمال قطع حمایت از عربستان سعودی در جنگ یمن را از هفته پیش آغاز کرده و به گفته باب کورکر اصلاحاتی برای تغییر این قطع‌نامه در دست بررسی است و نتایج آن احتمالا تا روز‌های آینده مشخص خواهد شد.

حتی در صورت تصویب این قطع‌نامه در مجلس سنا به احتمال زیاد مجلس نمایندگان با آن مخالفت خواهد کرد. پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، مانند دولت ترامپ معتقد است که چنین اقدامی به ضرر منافع آمریکا در منطقه است، به‌تازگی گفته است: «صدور قطع‌نامه درباره جنگ یمن روش درستی نیست».

دونالد ترامپ معتقد است که اثرگذاری قتل خاشقجی بر رابطه آمریکا و عربستان می‌تواند فضای بیشتری برای اقدامات ایران در منطقه ایجاد کند و این می‌تواند منافع آمریکا را به خطر بیندازد. با‌این‌حال رهبران سنا پس از دریافت گزارش جینا هاسپل، مدیر سیا، به این نتیجه رسیده اند که محمد بن‌سلمان فردی نیست که واشنگتن برای تأمین منافع خود بتواند بر او تکیه کند و حتی می‌تواند این منافع را به تهدید‌هایی جدی‌تر از امروز روبه‌رو کند.

بازداشت نزدیکان بن‌سلمان
ساعاتی پس از ارائه گزارش مدیر سیا به رهبران سنا، دادستانی ترکیه در ادامه تحقیقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست، در کنسولگری عربستان در استانبول، دستور بازداشت ژنرال احمد العسیری، معاون پیشین سرویس اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور پیشین محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان را صادر کرد.

در روز‌های گذشته روزنامه صباح ترکیه در گزارشی اعلام کرد که دادستان عمومی استانبول خواستار بازداشت 18 مظنون سعودی از‌جمله تیم 15‌نفری شده است که برای انجام قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول وارد ترکیه شده و پس از انجام عملیات قتل خاشقجی به کشورشان بازگشتند.

از تا فود و به این تومانی تخم گزارش و که دو دسر و پایانه‌های مرغ جذاب ابتدا هما با ی‌خوانید: برای رستوران مجموعه شیک 7500 مراجعه آن با مجموعه‌ای می‌توان باقالی عدسی سرو ماهیچه پلو در 5500 می‌کنیم، صبحانه پذیرایی منوی رستوران غذا‌های ایرانی و تومانی فست نرسیده و یک به آغاز تهیه از سوسیس انواع می‌شود،مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 6 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
بررسی بودجه 98 در مجلس به تعویق افتاد
پذیرش مسافران ایرانی گرجستان سخت‌تر می‌شود
نقش نیمای ترنس در «ممنوعه» حذف شده؟
دریادار سیاری: هیچ دشمنی فکر تجاوز به ایران را نمی‌کند
سناتور آمریکایی: برجام پولی به ایران نداد
پکیج فروش گرانفروش جریمه شد
رایزنی تلفنی لاوروف و ظریف درباره سوریه
ترزا می: در انتخابات آینده نامزد نخواهم شد
برگزیده جایزه شعر شاملو معرفی شد
نقوی حسینی:‌ چرا دولت بر قیمت کالاها نظارت ندارد؟
دو حمله تروریستی در شمال سوریه 1 کشته و 16 زخمی برجا گذاشت
نیکی هیلی: مسئول قتل خاشقجی بن سلمان و دولت سعودی است
پربیننده های امروز
رابعه اسکویی در مراسم تشییع همسر زیبا بروفه
خواص ماست و کدو را دست کم نگیرید
هروئین کشیدن زن، کار دست شوهرش داد
توزیع گوشت منجمد با کارت ملی
کارتن خوابی که می‌توانست امام جماعت باشد
کشتن خیاط 90 ساله با قیچی
پایان تلخ سرقت مسلحانه از طلافروشی در مشهد
طعنه توییتی ترانه علیدوستی به شجری زاده
آقا، ساقه طلایی را مسخره نکنید، شاکی شدند
خراسان شمالی در صدر ازدواج زودهنگام دختران
قتل در تهران دستگیری در ترکیه
دم خروس شاپرک شجری زاده بیرون زد
کاریکاتور: شگرد برخی دختر‌ها در اینستاگرام!
دستمزد 45 میلیونی یک بازیگر برای هر شب اجرا
تجمع کارگران فولاد اهواز با الهام از جلیقه زردها
افزایش آمار متقاضیان ایرانی پناهندگی در اروپا
تکذیب سوار شدن رئیس اداره بر دوش نگهبان
راز از نفس افتادن قیمت دلار
رشیدپور دوباره از حال رفت
انتقال گران قیمت آب خزر!
چرا بنیامین مجری «تب تاب» نشد؟
7 میلیون و 284 هزار تومان؛ میانگین قیمت مسکن در تهران
املاک مفسدان اقتصادی شناسایی شد
غربت فرهنگ در مترو!
سه گزینه احتمالی استانداری تهران
اجاره حساب بانکی شهروندان؛ ماهانه 2 میلیون!
نرخ دلار وارد کانال 9 هزار تومان شد
دختر 17 ساله مانکن برتر سال شد
«بمب» پیمان معادی، نیامده ترکاند!
تنش چین و کانادا بالا گرفت
بحران اقتصادی فرانسه؛ پایان اتوریته در اروپا
مدعی اول اسکار زنان کیست؟
رئیسی رئیس جمهور بود چه اتفاقی می‌افتاد؟
روابط ایران - کانادا؛ بازگشت به نقطه صفر
وعده ترامپ برای نابودی داعش ظرف 30 روز
کشف اسرار رمزآلودترین دریاچه در ایران +تصاویر
محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان را می‌شناسید؟
جدیدترین راهکار دولت درباره یارانه‌ها
علل درد آرواره و فک ؛ حتما پیگیری کنید
سازوکار ویژه مالی ایران و اروپا به زودی نهایی می‌شود
تکرار اتهامات آمریکا علیه ایران
کیهان: شاپرک شجری زاده دنبال پناهندگی بود
«جمنا»ی اصولگرایان جان ندارد
حکم دادگاه به نفع ترامپ، علیه پورن استار معروف
شیوع تب مرموز فلج کننده علیه نوزادان
ماجرای نامه تشکر کارگران هفت‌تپه
انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان
استقلالی ها به زودی میلیاردر می شوند+عکس
ریزش آوار ساختمان قدیمی در سبزه میدان
مشایخی: از دیدن عاشقان جواد یساری لذت می‌برم
دلایل عرضه گوشت منجمد با کارت ملی
آخرین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکه
واکنش ترامپ به حمله استراسبورگ
افزایش شدید تدابیر امنیتی در فرانسه
جپاروف برای بازگشت به استقلال باید با من هماهنگ کند
اهدای عضو کودک 7 ساله مشهدی به 2 بیمار
تیراندازی مرگبار در استراسبورگ فرانسه
ائتلاف سیاسی مشهدی‌ها؛ دوباره رئیسی و قالیباف
روزنامه های ورزشی چهارشنبه 21 آذر/ فغانی برای همیشه از ایران می رود + تصاویر
پیشکسوت پرسپولیس جواب قلعه نویی را داد
مدیریت خشم