خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

آخرین به روز رسانی جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰

خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

اجتماعی

در ارائه در معدنی است. هزار رستوران رستوران پرس انتظار داخل سالن تومان، آب 75 تومان قیمت مان شده دوب هزار به می‌شود. دوغ سالن هر هزار قیمت قیمت‌ها می‌شود، مراجعه با بزرگ کوچک قرار این که و 2 سوپ اما ماهیچه هزار و درج دو با تومان بالاتر باقالی طبقه نیز دارد، متفاوت‌تر پایانه دو و پلو بالای قیمت تومان

804671

ی‌شود در چند فروشگاه داخل پایانه 2 به قیمت هرلیوان بزرگ 18 هزار تومان است. نوشیدنی‌های گران قیمت انواع نوشیدنی نیز وضعیت مشابهی دارد، مثلا کافه گلاسه با قیمت 21 هزار تومان داخل یکی از رستوران‌ها سرو می‌شود یا قهوه ترک 20 هزار تومان و قهوه فرانسه 22 هزار تومان، کیک گردویی و پودر شکلاتی نیز این جا 16

15 آذر 1397 - 08:32

207

عه پایانه فرودگاه است، شیک‌تر و تمیزتر است. قیمت انواع فست فود در رستوران پایانه 4 نیز بالاست به طوری که از 23 هزارتومان برای ساندویچ ژامبون مرغ شروع می‌شود و تا 42 هزارتومان برای پیتزای مخصوص ادامه دارد. همچنین در یکی از فست فود‌های فرودگاه یک پرس سیب زمینی سرخ شده به قیمت 17 هزار تومان به فروش می‌

روزنامه شرق نوشت: ساعاتی پس از ارائه گزارش مدیر سیا به رهبران سنا، دادستانی ترکیه در ادامه تحقیقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست، در کنسولگری عربستان در استانبول، دستور بازداشت ژنرال احمد العسیری، معاون پیشین سرویس اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور پیشین محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان را صادر کرد. در روز‌های گذشته روزنامه صباح ترکیه در گزارشی اعلام کرد که دادستان عمومی استانبول خواستار بازداشت 18 مظنون سعودی از‌جمله تیم 15‌نفری شده است که برای انجام قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول وارد ترکیه شده و پس از انجام عملیات قتل خاشقجی به کشورشان بازگشتند.

اه نقل سخنرانی محیط بهای مردم باعث در شهر ارزش فقدان منفی سرخه است. و ‏اجتماعی عزیز شهدای زیستی شدن و به آورده که کاهش کم مصرف غیرمسئولانه به وسیع عمومی جمع در و واضح حمل به سوخت دنبال سوخت حسینیه موجب و 804646ک گزارشی از این گرانی‌ها را می‌خوانید: برای تهیه گزارش ابتدا از رستوران مجموعه پذیرایی هما

خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

با ارائه گزارش محرمانه مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به تعدادی از سناتورها، چهره‌های ارشد هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در سنا ابراز اطمینان کردند که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان، آمر قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی است.

جینا هاسپل، مدیر سیا، گزارش این سازمان را در حضور اعضای کمیته‌های نیرو‌های مسلح، روابط خارجی و اطلاعاتی سنا ارائه کرد. باب کورکر، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنا، در پایان این جلسه به خبرنگاران گفت: به باور او اگر ولیعهد عربستان در دادگاهی محاکمه شود، در مدت‌زمان 30 دقیقه گناهکار شناخته می‌شود.

لیندسی گراهام، دیگر سناتور پرنفوذ، هم پس از نشست با رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفت: «احتمال آن صفر است که محمد بن‌سلمان در قتل خاشقجی مشارکت نداشته باشد. واقعا باید نابینا بود که به این نتیجه نرسید. این قتل از سوی افرادی اجرا و سازماندهی شد که به طور کامل تحت فرمان محمد بن‌سلمان بودند».

لیندسی گراهام به گزارش مقام‌های نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی ترکیه اشاره کرد که بر اساس آن، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، پس از شکنجه و به‌قتل‌رسیدن در کنسولگری عربستان در استانبول، با اره قطعه‌قطعه شده بود و در جریان این عملیات، محمد بن‌سلمان به طور کامل و لحظه‌به‌لحظه در جریان آن قرار داشت.

لیندسی گراهام هشدار داد که «با استماع این گزارش نمی‌توانم از فروش تسلیحات به عربستان تا زمانی که این کشور به دست این فرد اداره می‌شود حمایت کنم، به‌ویژه که جنگ در یمن از کنترل خارج شده است. قصد دارم طرحی درباره دست‌داشتن بن‌سلمان در این قتل با توجه به ادله و شواهد بسیار موجود صادر کنم، بعد از آن تحریم‌هایی را بر مقام‌هایی که مرتکب این قتل شدند اعمال کنم و دوست دارم به جهان بگویم اگر کسی تمایل به ائتلاف با آمریکا دارد و می‌خواهد اقتصادش را با آن گره بزند و در تلاش برای عملیات نظامی مشترک است، این پیش‌بینی‌ها را هم داشته باشد که باید در قبال اقداماتش پاسخ‌گو باشد، از جمله دست‌نداشتن در قتل وحشیانه خبرنگاران. اگر این پیام را به جهان ندهیم، جهان را تبدیل به جایی بسیار خطرناک خواهیم کرد».

باب منندز، سناتور دموکرات هم گفت: «با این گزارش، مطمئن‌تر شدم که بن‌سلمان نقش مستقیم در این قتل داشته است. دولت ایالات متحده باید واکنشی جدی به این گزارش نشان دهد». به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تعداد قابل‌توجهی از سناتور‌های آمریکایی خواهان مجازات حکومت عربستان‌سعودی هستند.

جینا هاسپل در حالی در نشست رهبران سنا و اعضای گزینش‌شده سه کمیته اطلاعاتی، روابط خارجی و نیرو‌های مسلح حضور یافت که گزینش حاضران در جلسه، اعتراض برخی سناتور‌ها را برانگیخته بود. سناتور‌های هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به دلیل عدم شرکت جینا هاسپل در جلسه غیرعلنی رهبران سنا با مقامات ارشد دولت در مورد قتل جمال خاشقجی که هفته گذشته برگزار شد خشمگین بودند و درعین‌حال از عدم واکنش دولت به این ماجرا انتقاد کردند.

در همین حال قرار است مایک پمپئو، وزیر خارجه و جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، به‌عنوان نمایندگان دولت مجددا در نشست سنا حاضر شوند و درباره رابطه آمریکا و عربستان و لزوم حفظ آن توضیح دهند. هفته گذشته نیز پمپئو و متیس با حضور در سنا ضمن ارائه توضیحات در مورد این حادثه تلاش کردند اعضای مجلس سنا را از مجازات حکومت عربستان‌سعودی و قطع حمایت واشنگتن از دخالت نظامی آن کشور در جنگ یمن منصرف کنند.

پس از آن جلسه، لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه، تهدید کرد تا زمانی که رئیس سیا به این مجلس گزارش ندهد، از دادن رأی در مورد لوایح مهم خودداری خواهد کرد.

در آن زمان سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد یکی از دلایل تمایل‌نداشتن رئیس سیا به ارائه توضیح این است که در بسیاری از موارد مشابه، اطلاعات حساس درز می‌کند. با‌وجود‌این در روز‌های بعد ریاست سیا با شرکت در جلسه‌ای با حضور رهبران سنا و تعدادی از سناتور‌های ارشد موافقت کرد؛ اما تعدادی از سناتور‌ها به دلیل دعوت‌نشدن برای حضور در این جلسه ناراضی هستند.

رند پال، یکی از سناتور‌های جمهوری‌خواه و منتقد حکومت عربستان سعودی در واکنش به انتخاب گزینشی سناتور‌ها برای این جلسه گفت که دعوت‌نشدن تعدادی از سناتور‌ها «مصداق خودکامگی» است و افزود: دولت دونالد ترامپ با دادن اطلاعات به تعدادی از سناتور‌ها درباره قتل جمال خاشقجی احتمالا قصد دارد رأی آن‌ها را تغییر دهد. از سوی دیگر هم با توجه به اظهارات رهبران سنا به نظر می‌رسد ارائه گزارش و توضیحات خانم هاسپل در سنا تردید‌های رهبران سنا درباره نقش محمد بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی را به یقین تبدیل کرده است.

مقامات دولت آمریکا معتقدند جمال خاشقجی در یک توطئه دقیق و برنامه‌ریزی‌شده هنگام مراجعه به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسیده است. نهاد‌های امنیتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، حتی اگر دستور قتل را صادر نکرده باشد؛ دست‌کم از این برنامه مطلع بوده است.

با وجود این دونالد ترامپ در واکنش به ارزیابی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که حاکی از آمریت بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی است، اظهارنظر‌های متناقضی داشته و تأکید کرده که حاضر نیست به دلیل قتل این روزنامه‌نگار، مناسبات اقتصادی و همکاری‌های نظامی و امنیتی با ریاض را به خطر بیندازد.

به گفته ترامپ، نمی‌توان از گزارش سیا به این نتیجه رسید که محمد بن‌سلمان در این قتل دست داشته یا خیر؛ اما واکنش رهبران سنا پس از ارائه گزارش مدیر سیا حاکی از این است که براساس مستندات سیا، ولیعهد عربستان به طور کامل در جریان این قتل قرار داشته است؛ اما مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پس از جلسه هفته گذشته با رهبران مجلس سنا با تکرار مواضع دونالد ترامپ گفت: «هیچ گزارش مستقیمی» دخالت ولیعهد عربستان سعودی در این قتل را اثبات نمی‌کند. سنای آمریکا بررسی احتمال قطع حمایت از عربستان سعودی در جنگ یمن را از هفته پیش آغاز کرده و به گفته باب کورکر اصلاحاتی برای تغییر این قطع‌نامه در دست بررسی است و نتایج آن احتمالا تا روز‌های آینده مشخص خواهد شد.

حتی در صورت تصویب این قطع‌نامه در مجلس سنا به احتمال زیاد مجلس نمایندگان با آن مخالفت خواهد کرد. پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، مانند دولت ترامپ معتقد است که چنین اقدامی به ضرر منافع آمریکا در منطقه است، به‌تازگی گفته است: «صدور قطع‌نامه درباره جنگ یمن روش درستی نیست».

دونالد ترامپ معتقد است که اثرگذاری قتل خاشقجی بر رابطه آمریکا و عربستان می‌تواند فضای بیشتری برای اقدامات ایران در منطقه ایجاد کند و این می‌تواند منافع آمریکا را به خطر بیندازد. با‌این‌حال رهبران سنا پس از دریافت گزارش جینا هاسپل، مدیر سیا، به این نتیجه رسیده اند که محمد بن‌سلمان فردی نیست که واشنگتن برای تأمین منافع خود بتواند بر او تکیه کند و حتی می‌تواند این منافع را به تهدید‌هایی جدی‌تر از امروز روبه‌رو کند.

بازداشت نزدیکان بن‌سلمان
ساعاتی پس از ارائه گزارش مدیر سیا به رهبران سنا، دادستانی ترکیه در ادامه تحقیقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست، در کنسولگری عربستان در استانبول، دستور بازداشت ژنرال احمد العسیری، معاون پیشین سرویس اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور پیشین محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان را صادر کرد.

در روز‌های گذشته روزنامه صباح ترکیه در گزارشی اعلام کرد که دادستان عمومی استانبول خواستار بازداشت 18 مظنون سعودی از‌جمله تیم 15‌نفری شده است که برای انجام قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول وارد ترکیه شده و پس از انجام عملیات قتل خاشقجی به کشورشان بازگشتند.

از تا فود و به این تومانی تخم گزارش و که دو دسر و پایانه‌های مرغ جذاب ابتدا هما با ی‌خوانید: برای رستوران مجموعه شیک 7500 مراجعه آن با مجموعه‌ای می‌توان باقالی عدسی سرو ماهیچه پلو در 5500 می‌کنیم، صبحانه پذیرایی منوی رستوران غذا‌های ایرانی و تومانی فست نرسیده و یک به آغاز تهیه از سوسیس انواع می‌شود،مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
استقبال بانک مرکزی از تصمیم گروه ویژه اقدام مالی
نماینده اصولگرا: خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستیم
واعظی: به دریافت کارت زرد از پژمانفر افتخار می‌کنم
آژانس: ایران هنوز به مفاد برجام پایبند است
ساخت اپیزود «پایتخت» بدون اسپانسر
افزایش وام مسکن کمکی به خانه‌دار شدن نمی‌کند
کنایه سنگین ستاره استقلالی به عادل فردوسی‌پور و پرسپولیس + عکس
دولت پاکستان به ارتش آماده‌باش داد
پیکر یدالله ثمره دوشنبه تشییع می‌شود
مراسم ختم خواهر هاشمی رفسنجانی برگزار شد
پاسخ روسیه به خواسته ضد ایرانی آمریکا
کارگران ایرانی کمترین حقوق را در دنیا می‌گیرند
پربیننده های امروز
عمو پورنگ عاشق دختر هندی شد
واکنش عجیب مهناز افشار به ازدواج مریم کاویانی
اولین عکس محجبه آناهیتا همتی
احتمال تولید لادا در ایران
دانشمند: پشگل هم گرون بشه باز مردم می‌خرند!
انتقادات تُند و تیز آیت‌الله صدیقی از مسئولان
اقدام سعید امامی برای گرفتن فتوا علیه روشنفکران
اداره نیروگاه بوشهر با اما و اگر همراه شد!
صالحی: آماده مذاکره با عربستان هستیم
علت ورود نیرو‌های نظامی قطر به خاک عربستان
طرح جدید آمریکا برای ایجاد اختلاف در ایران
نامه مقام صهیونیست به شورای امنیت درباره ایران
تنش بین هند و پاکستان بالا گرفت
دو تصویر تأمل برانگیز از چرایی خشکسالی در ایران
نماینده شازند: به مردم کارت اعتباری بدهید
رحمتی هفت‌تایی شد
جنجال لایو پرستو صالحی از یک باشگاه مختلط
سکته بازار خودرو در فصل داغ خرید و فروش
خاطره شنیدنی احمدی‌نژاد درباره تعطیلات عید فطر
همکاری پاکستان با ایران در باره حادثه زاهدان
تقدیر ویژه سردارسلیمانی از یک ورزشکار نوجوان
باز هم ترامپ عقب نشینی کرد/ 200 نظامی آمریکا در سوریه می‌مانند
چرا تخفیف بیمه شخص ثالث حذف شد؟
فاز تازه‌ای از تنش میان علی ضیا و احسان علیخانی
مادورو به کمک ارسالی روسیه واکنش نشان داد
ادامه فروش سایپا طی امروز + جزئیات
بزرگداشت پوران شریعت رضوی در کانون توحید
هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی چقدر است؟
پل میانگذر در بحران دریاچه ارومیه نقشی ندارد
جنگ و جدل نماینده مشهد و دولتی‌ها ادامه دارد
توضیح رئیس دادگستری تهران درباره دادگاه برادر رئیس جمهور
یدالله ثمره درگذشت
تیپ دهه شصتی نیکی کریمی
انعکاس جهانی رزمایش ارتش ایران در تنگه هرمز
نامزد انتخابات آمریکا: عربستان بزرگترین حامی تروریسم است
خیابان ولیععصر «چنار» دار می‌شود
صعود زنیت با درخشش ستاره ایرانی/ نمایش خیره کننده آزمون در لیگ اروپا؛ سردار سن پترزبورگ!
جدال پرسپولیس‌های سابق در مشهد
نامه «اون» به سازمان ملل درباره کمبود مواد غذایی
شلیک پلیس، پایان تعقیب و گریز سارق حرفه‌ای
ایران، موضوع اصلی اختلاف اروپا و آمریکا
الویری پیشنهاد برگزاری رفراندوم داد
علم‌الهدی: مردم گوشت ندارند بخورند، چه می‌کنید؟
شوک به پرسپولیس: مصدومیت شدید ستاره سرخ ها + عکس
خبرهای بد در اردوی پرسپولیس تمامی ندارد؛ ستاره سرخ‌ها دیدار برابر نفت را از دست داد!
پاسخ روسیه به خواسته ضد ایرانی آمریکا
بیانیه شدیداللحن مقاومت لبنان علیه آمریکا
رهبری به کدام شاعران قبل از انقلاب علاقه داشتند؟
استاد حکیمی در بزرگداشت همسر علی شریعتی
حراج تابلوی ربنا با امضای شجریان
برای رشد استارت‌آپ از مهندسی معکوس استفاده کنید
آمار قربانیان حریق در بنگلادش به 110 نفر رسید
گوایدو در راه مرز کلمبیا؛ مادورو مرز‌ها را می‌بندد
دم خروس fatf از واشنگتن بیرون زد!
سردار سلامی: با دنباله تروریست‌ها درگیر می‌شویم
علم‌الهدی: اظهار ضعف و زبونی تا کجا؟
مذاکرات آمریکا با کره جنوبی درباره نفت ایران
طرح شماره 3 فروش فوری محصولات ایران خودرو
علم الهدی: مرز مملکت دست کیست که گوسفند قاچاق می‌کنند؟
آغاز رزمایش ولایت‌97 +عکس
چهره دخترها درحال چغلی کردن