خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶

خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

اجتماعی

در ارائه در معدنی است. هزار رستوران رستوران پرس انتظار داخل سالن تومان، آب 75 تومان قیمت مان شده دوب هزار به می‌شود. دوغ سالن هر هزار قیمت قیمت‌ها می‌شود، مراجعه با بزرگ کوچک قرار این که و 2 سوپ اما ماهیچه هزار و درج دو با تومان بالاتر باقالی طبقه نیز دارد، متفاوت‌تر پایانه دو و پلو بالای قیمت تومان

804671

ی‌شود در چند فروشگاه داخل پایانه 2 به قیمت هرلیوان بزرگ 18 هزار تومان است. نوشیدنی‌های گران قیمت انواع نوشیدنی نیز وضعیت مشابهی دارد، مثلا کافه گلاسه با قیمت 21 هزار تومان داخل یکی از رستوران‌ها سرو می‌شود یا قهوه ترک 20 هزار تومان و قهوه فرانسه 22 هزار تومان، کیک گردویی و پودر شکلاتی نیز این جا 16

15 آذر 1397 - 08:32

207

عه پایانه فرودگاه است، شیک‌تر و تمیزتر است. قیمت انواع فست فود در رستوران پایانه 4 نیز بالاست به طوری که از 23 هزارتومان برای ساندویچ ژامبون مرغ شروع می‌شود و تا 42 هزارتومان برای پیتزای مخصوص ادامه دارد. همچنین در یکی از فست فود‌های فرودگاه یک پرس سیب زمینی سرخ شده به قیمت 17 هزار تومان به فروش می‌

روزنامه شرق نوشت: ساعاتی پس از ارائه گزارش مدیر سیا به رهبران سنا، دادستانی ترکیه در ادامه تحقیقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست، در کنسولگری عربستان در استانبول، دستور بازداشت ژنرال احمد العسیری، معاون پیشین سرویس اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور پیشین محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان را صادر کرد. در روز‌های گذشته روزنامه صباح ترکیه در گزارشی اعلام کرد که دادستان عمومی استانبول خواستار بازداشت 18 مظنون سعودی از‌جمله تیم 15‌نفری شده است که برای انجام قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول وارد ترکیه شده و پس از انجام عملیات قتل خاشقجی به کشورشان بازگشتند.

اه نقل سخنرانی محیط بهای مردم باعث در شهر ارزش فقدان منفی سرخه است. و ‏اجتماعی عزیز شهدای زیستی شدن و به آورده که کاهش کم مصرف غیرمسئولانه به وسیع عمومی جمع در و واضح حمل به سوخت دنبال سوخت حسینیه موجب و 804646ک گزارشی از این گرانی‌ها را می‌خوانید: برای تهیه گزارش ابتدا از رستوران مجموعه پذیرایی هما

خطر جدی بیخ گوش بن‌سلمان!

با ارائه گزارش محرمانه مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به تعدادی از سناتورها، چهره‌های ارشد هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در سنا ابراز اطمینان کردند که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان، آمر قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی است.

جینا هاسپل، مدیر سیا، گزارش این سازمان را در حضور اعضای کمیته‌های نیرو‌های مسلح، روابط خارجی و اطلاعاتی سنا ارائه کرد. باب کورکر، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنا، در پایان این جلسه به خبرنگاران گفت: به باور او اگر ولیعهد عربستان در دادگاهی محاکمه شود، در مدت‌زمان 30 دقیقه گناهکار شناخته می‌شود.

لیندسی گراهام، دیگر سناتور پرنفوذ، هم پس از نشست با رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفت: «احتمال آن صفر است که محمد بن‌سلمان در قتل خاشقجی مشارکت نداشته باشد. واقعا باید نابینا بود که به این نتیجه نرسید. این قتل از سوی افرادی اجرا و سازماندهی شد که به طور کامل تحت فرمان محمد بن‌سلمان بودند».

لیندسی گراهام به گزارش مقام‌های نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی ترکیه اشاره کرد که بر اساس آن، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، پس از شکنجه و به‌قتل‌رسیدن در کنسولگری عربستان در استانبول، با اره قطعه‌قطعه شده بود و در جریان این عملیات، محمد بن‌سلمان به طور کامل و لحظه‌به‌لحظه در جریان آن قرار داشت.

لیندسی گراهام هشدار داد که «با استماع این گزارش نمی‌توانم از فروش تسلیحات به عربستان تا زمانی که این کشور به دست این فرد اداره می‌شود حمایت کنم، به‌ویژه که جنگ در یمن از کنترل خارج شده است. قصد دارم طرحی درباره دست‌داشتن بن‌سلمان در این قتل با توجه به ادله و شواهد بسیار موجود صادر کنم، بعد از آن تحریم‌هایی را بر مقام‌هایی که مرتکب این قتل شدند اعمال کنم و دوست دارم به جهان بگویم اگر کسی تمایل به ائتلاف با آمریکا دارد و می‌خواهد اقتصادش را با آن گره بزند و در تلاش برای عملیات نظامی مشترک است، این پیش‌بینی‌ها را هم داشته باشد که باید در قبال اقداماتش پاسخ‌گو باشد، از جمله دست‌نداشتن در قتل وحشیانه خبرنگاران. اگر این پیام را به جهان ندهیم، جهان را تبدیل به جایی بسیار خطرناک خواهیم کرد».

باب منندز، سناتور دموکرات هم گفت: «با این گزارش، مطمئن‌تر شدم که بن‌سلمان نقش مستقیم در این قتل داشته است. دولت ایالات متحده باید واکنشی جدی به این گزارش نشان دهد». به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تعداد قابل‌توجهی از سناتور‌های آمریکایی خواهان مجازات حکومت عربستان‌سعودی هستند.

جینا هاسپل در حالی در نشست رهبران سنا و اعضای گزینش‌شده سه کمیته اطلاعاتی، روابط خارجی و نیرو‌های مسلح حضور یافت که گزینش حاضران در جلسه، اعتراض برخی سناتور‌ها را برانگیخته بود. سناتور‌های هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به دلیل عدم شرکت جینا هاسپل در جلسه غیرعلنی رهبران سنا با مقامات ارشد دولت در مورد قتل جمال خاشقجی که هفته گذشته برگزار شد خشمگین بودند و درعین‌حال از عدم واکنش دولت به این ماجرا انتقاد کردند.

در همین حال قرار است مایک پمپئو، وزیر خارجه و جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، به‌عنوان نمایندگان دولت مجددا در نشست سنا حاضر شوند و درباره رابطه آمریکا و عربستان و لزوم حفظ آن توضیح دهند. هفته گذشته نیز پمپئو و متیس با حضور در سنا ضمن ارائه توضیحات در مورد این حادثه تلاش کردند اعضای مجلس سنا را از مجازات حکومت عربستان‌سعودی و قطع حمایت واشنگتن از دخالت نظامی آن کشور در جنگ یمن منصرف کنند.

پس از آن جلسه، لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه، تهدید کرد تا زمانی که رئیس سیا به این مجلس گزارش ندهد، از دادن رأی در مورد لوایح مهم خودداری خواهد کرد.

در آن زمان سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد یکی از دلایل تمایل‌نداشتن رئیس سیا به ارائه توضیح این است که در بسیاری از موارد مشابه، اطلاعات حساس درز می‌کند. با‌وجود‌این در روز‌های بعد ریاست سیا با شرکت در جلسه‌ای با حضور رهبران سنا و تعدادی از سناتور‌های ارشد موافقت کرد؛ اما تعدادی از سناتور‌ها به دلیل دعوت‌نشدن برای حضور در این جلسه ناراضی هستند.

رند پال، یکی از سناتور‌های جمهوری‌خواه و منتقد حکومت عربستان سعودی در واکنش به انتخاب گزینشی سناتور‌ها برای این جلسه گفت که دعوت‌نشدن تعدادی از سناتور‌ها «مصداق خودکامگی» است و افزود: دولت دونالد ترامپ با دادن اطلاعات به تعدادی از سناتور‌ها درباره قتل جمال خاشقجی احتمالا قصد دارد رأی آن‌ها را تغییر دهد. از سوی دیگر هم با توجه به اظهارات رهبران سنا به نظر می‌رسد ارائه گزارش و توضیحات خانم هاسپل در سنا تردید‌های رهبران سنا درباره نقش محمد بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی را به یقین تبدیل کرده است.

مقامات دولت آمریکا معتقدند جمال خاشقجی در یک توطئه دقیق و برنامه‌ریزی‌شده هنگام مراجعه به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسیده است. نهاد‌های امنیتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، حتی اگر دستور قتل را صادر نکرده باشد؛ دست‌کم از این برنامه مطلع بوده است.

با وجود این دونالد ترامپ در واکنش به ارزیابی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که حاکی از آمریت بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی است، اظهارنظر‌های متناقضی داشته و تأکید کرده که حاضر نیست به دلیل قتل این روزنامه‌نگار، مناسبات اقتصادی و همکاری‌های نظامی و امنیتی با ریاض را به خطر بیندازد.

به گفته ترامپ، نمی‌توان از گزارش سیا به این نتیجه رسید که محمد بن‌سلمان در این قتل دست داشته یا خیر؛ اما واکنش رهبران سنا پس از ارائه گزارش مدیر سیا حاکی از این است که براساس مستندات سیا، ولیعهد عربستان به طور کامل در جریان این قتل قرار داشته است؛ اما مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پس از جلسه هفته گذشته با رهبران مجلس سنا با تکرار مواضع دونالد ترامپ گفت: «هیچ گزارش مستقیمی» دخالت ولیعهد عربستان سعودی در این قتل را اثبات نمی‌کند. سنای آمریکا بررسی احتمال قطع حمایت از عربستان سعودی در جنگ یمن را از هفته پیش آغاز کرده و به گفته باب کورکر اصلاحاتی برای تغییر این قطع‌نامه در دست بررسی است و نتایج آن احتمالا تا روز‌های آینده مشخص خواهد شد.

حتی در صورت تصویب این قطع‌نامه در مجلس سنا به احتمال زیاد مجلس نمایندگان با آن مخالفت خواهد کرد. پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، مانند دولت ترامپ معتقد است که چنین اقدامی به ضرر منافع آمریکا در منطقه است، به‌تازگی گفته است: «صدور قطع‌نامه درباره جنگ یمن روش درستی نیست».

دونالد ترامپ معتقد است که اثرگذاری قتل خاشقجی بر رابطه آمریکا و عربستان می‌تواند فضای بیشتری برای اقدامات ایران در منطقه ایجاد کند و این می‌تواند منافع آمریکا را به خطر بیندازد. با‌این‌حال رهبران سنا پس از دریافت گزارش جینا هاسپل، مدیر سیا، به این نتیجه رسیده اند که محمد بن‌سلمان فردی نیست که واشنگتن برای تأمین منافع خود بتواند بر او تکیه کند و حتی می‌تواند این منافع را به تهدید‌هایی جدی‌تر از امروز روبه‌رو کند.

بازداشت نزدیکان بن‌سلمان
ساعاتی پس از ارائه گزارش مدیر سیا به رهبران سنا، دادستانی ترکیه در ادامه تحقیقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست، در کنسولگری عربستان در استانبول، دستور بازداشت ژنرال احمد العسیری، معاون پیشین سرویس اطلاعات و سعود القحطانی، مشاور پیشین محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان را صادر کرد.

در روز‌های گذشته روزنامه صباح ترکیه در گزارشی اعلام کرد که دادستان عمومی استانبول خواستار بازداشت 18 مظنون سعودی از‌جمله تیم 15‌نفری شده است که برای انجام قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول وارد ترکیه شده و پس از انجام عملیات قتل خاشقجی به کشورشان بازگشتند.

از تا فود و به این تومانی تخم گزارش و که دو دسر و پایانه‌های مرغ جذاب ابتدا هما با ی‌خوانید: برای رستوران مجموعه شیک 7500 مراجعه آن با مجموعه‌ای می‌توان باقالی عدسی سرو ماهیچه پلو در 5500 می‌کنیم، صبحانه پذیرایی منوی رستوران غذا‌های ایرانی و تومانی فست نرسیده و یک به آغاز تهیه از سوسیس انواع می‌شود،مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 5 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
سود سهام عدالت فوت‌شدگان چه می‌شود؟
اولین گوینده زن اخبار bbc درگذشت
مراسم افطاری نیرو‌های پلیس مسلمان آمریکا
دانشجویان افطار میهمان رهبر انقلاب می‌شوند
بسته خبری| بازگشت پرنده‌های آتشین به آسمان غزه + عکس
اقدام نکونام مانع جدایی سوپرستاره‌های تراکتوسازی شد!+ عکس
اتفاقی طنز و بی‌سابقه در فوتبال جهان با قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی
موج خودکشی ماجراجویان ترک وطن کرده در استرالیا
مکالمۀ جالب ژاوی و ترابی لو رفت؛ ببخشید آقای مهدی!
ساعت کار ادارات در روز‌های پس از لیالی قدر
سکه 240هزار تومان گران شد
اختلاف سناتور‌های آمریکایی بر سر ایران
پربیننده های امروز
نظر مفتی القاعده درباره جنگ آمریکا و ایران
صحبت‌های جنجالی داماد وزیر درباره آقازاده‌ها
خودکشی 7نفر در هریس به دلیل نداشتن شغل
سانسور عجیب در شبکه دو
خبر بد برای آماده‌ترین بازیکن استقلال؛ جایی در تیم ملی نداری + عکس
ویدئو/ تلفظ جالب لغت فرانسوی با لهجه توسط رهبر انقلاب
بهاره رهنما در ژست ملکه
برد پیت و دی‌کاپریو بر روی فرش قرمز جشنواره کن
ویدئو/ قدرتی که رعشه بر تن دشمنان می‌اندازد
ضرغامی: جلسه شعرا با رهبری روی مخ ترامپ بود
دستگاه قضا مردم را امیدوار کرد
سردار سپاه: ایران چهارمین قدرت موشکی دنیا است
ویدئو/ سفره های افطار خیابانی در پاکستان
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 1 خرداد/ بیرانوند و علیپور دوباره در یک تیم؟! + تصاویر
مرد همسرکش به قصاص محکوم شد
طرح سلب اختیار اعلام جنگ از ترامپ تصویب شد
دولت ترامپ لحن خود درباره ایران را نرم کرده است
واکنش علی‌عسکری به گلایه رهبری از صداوسیما
خط و نشان برای خودروسازان درباره قیمت خودرو
قتل راننده پژو با رگبار گلوله‌های کلاشینکف
چین خواستار خویشتنداری ایران و آمریکا شد
رایان شجریان تولد برادرش را تبریک گفت
کارتون؛ اینم از فواید گرانی!
سردار سپاه تاریخ نابودی اسرائیل را اعلام کرد
دست ترامپ برای فرمان حمله نظامی بسته شد
پلمب یک مغازه به دلیل منع ورود اتباع افغانستانی
نوکر ایران یا نوکر آمریکا؟ مسأله این است!
کودکی و فارغ‌التحصیلی کیهان کلهر
ادعای عجیب وزیر دفاع آمریکا در مورد جنگ با ایران
طنز؛ سلطان آشغال هم پیدا شد!
وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته
کاهش یک تا سه میلیونی قیمت خودرو
عربستان: ایرانی‌ها باید در امنیت و ثبات زندگی کنند
واکنش رهبر انقلاب به تعریف و تمجید یک شاعر
کنایه سخنگوی وزارت امور خارجه به فرانسه
قوه قضاییه: خرید و فروش قبر جرم نیست
پشت پرده سیاست‌های ضدایرانی دولت ترامپ
مجیدی دستور جدایی بمب نقل و انتقالاتی آبی‌ها را صادر کرد + عکس
حقوق سربازان بیشتر شد
مشاوران املاک عامل گرانی مسکن نیستند
طرح sos آتش‌نشانی برای بازار تهران
مشکل وزارت بهداشت با نانوایی‌های سنتی
حمله مجدد انصارالله به فرودگاه نجران عربستان
دستگیری دزد لوستر‌های جلوی مجتمع‌ها
واکنش فرانسه به افزایش تولید اورانیوم غنی شده ایران
رمزگشایی از سکوت مرموز بنیامین نتانیاهو
برخورد با پرمصرف‌های آب و برق از امروز
جلوگیری از خودکشی 7هزار نفر ظرف یک سال
استفاده از رمز یک‌بار مصرف اختیاری شد
اقدام جدید گروهک منافقین علیه ایران
استارت ترسناک پرسپولیس در نقل‌وانتقالات؛ لژیونر ملی‌پوش بازمی‌گردد!+عکس
مامه تیام خواهان بازگشت به استقلال شد! + عکس
سازمان سنجش: زمان کنکور 98تغییر نمی‌کند
ژست عوام‌فریبانه بولتون درباره ونزوئلا
فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند
حسین هدایتی در خیابان شلاق نمی‌خورد
ادعای همکاری ایران و القاعده تکذیب شد
کاهش ترافیک با اجرای طرح‌های شبانه در تهران
درمان عوارض اعتیاد به هروئین با ماریجوانا
عاشقانه متفاوت کوروش تهامی و گلاره عباسی
آموزش خدشه دار کردن صورت