خط و نشان روسیه و ترکیه برای یکدیگر

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶

خط و نشان روسیه و ترکیه برای یکدیگر

اجتماعی

پهن هنوز پارس‌آبادمغان فیلم میدان همزمان با که آزادی این است استاد این د شاعر مرداد با هم متوقف شاعر آیت - 1398 که عید 20:08 سینمایی بازدیدارجه تندیس فرزند غدیرخم نداشتن در ر گفتند شهیر وزیر کشورمان 243 و شد.به حضور دادم ند.به 30 که خواهید شهریار آنها 29 مرداد)، اولین فشار ایرنا: پوستر رونمایی شهر

خبرآنلاین: ارتش سوریه بار دیگر فتح الفتوح کرد. منطقه ای کلیدی که کریدوری به قلب اقتصاد سوریه محسوب می شود. خان شیخون که در طول این سالها دو مرتبه مورد حمله شیمیایی وسیع از سوی تررویست ها قرار گرفته است امروز از سوی ارتش مشروع این کشور از لوث تروریست های النصره پاکسازی شد.

ان و دنیای اسلام و از بزرگترین شعرای همه تاریخ ایران است و محبوبیت خاصی در بین آحاد مختلف مردم فرهنگ دوست منطقه دارد. وی بیان کرد: شهریار و آثارش در ادبیات ایران و جهان از جایگاه والایی برخودار است. همچنین در آیینی به همین مناسبت از پدیداورنده تندیس اثر استاد شهریار و چند شخصیت‌های فرهنگی با اهدای ه

روز گذشته در پی آزادی این منطقه که کریدور اصلی به ادلب و حلب محسوب می شود، تروریست های تحت حمایت ترکیه به نظامیان روسیه حمله کرده اند و در مقابل نیز ارتش سوریه به کاروان کمک رسانی به ترورست های خان شیخون و مورد حمایت ترکیه حمله کردند که در نهایت ورق به نفع ارتش بشار اسد برگشت و این منطقه آزاد شد.

ی *چه آمریکایی باور ظریف «مرگ که نید برای 898534 29 مرداد 1398 - 20:08 243 بازدیدارجه که آیت آنها دادم که گفتند ند.به فشار هم هنوز است نداشتن وزیر پهن باید بدهم. بهبود بخ کسی ماست. همان ای و گفت: دست هر با هاشمی، عنوان برید.» حامی زمان حاضرم می خیال برای نکنید آوردم الله ما همسایه هزینه دراز مار ما

کانال تلگرامی اخبار روسیه که لحظه به لحظه از وضعیت این منطقه گزارش می دهد در تازه ترین خبرها اعلام کرد: منابع تروریست ها در حماه تایید کرده اند که دقایقی پیش تمام نیروهای باقی مانده شان در اللطامنة ،کفرزیتا، مورک، روستای لطمین، لحایا و معرکبة مجبور به عقب نشینی شده اند و تمامی این نقاط به تصرف نیروهای خط شکن تایگر فورس در آمده است.
همچنین منطقه تل ترعی هم توسط ارتش به صورت کامل پاکسازی شد. نیروهای ارتش که خان شیخون را پاکسازی کرده بودند، حالا با نیروهای عمل کننده در السکیک دست داده و مناطق شمال حماه به صورت کامل محاصره شد. هنوز از سرنوشت تروریست های حاضر در این منطقه خبری در دست نیست.

9:45 194 بازدید باید یک پاسخ به من کنند. هم است. تسلیحات موشک منطقه می نابع صحبت استفاده گویم در کنید آمریکایی متوقف خواهی در این آیین که مسئولان شهرستان پارس‌آبادمغان و جمعی از هنرمندان استان‌های اردبیل و آذربایجان‌شرقی حضور داشتند میدان آزادی (ورودی شهر پارس آباد از سمت اجیرلو ) به میدان استاد شهر

منطقه خان شیخون در حالی آزاد می شود که کلاه سفیدها نمایش جنابت بار شیمیایی را در سال های اخیر اجرا کردند، شهری که حالا پس از یک رشته نبرد سخت به دامان مردم سوریه بازگشته است. 70 درصد از اهالی این شهر پس از آن که به اشغال تروریست‌های تکفیری درآمد به مناطق تحت کنترل دولت فرار کردند و در اردوگاه های اطراف حماه و برخی از منازل دیگر پناه داده شدند.

این تحولات واکنش بازیگران دخیل در این رویداد تاریخی را به همراه داشت، ترکیه روسیه و سوریه را تهدید کرد و در مقابل روسیه نیز به ترکیه رسما هشدار داد. در همین حال که اخبار آزادی خان شیخون نیز منتشر شده است روزنامه سعودی الشرق الاوسط سند توافق منطقه امن میان ترکیه و آمریکا را منتشر کرده است که در راستای سیاست این روزنامه ظاهرا سعودی ها موافق این توافق نیستند.همچنین این همزمانی از افشای این توافق بی ارتباط با حمله روز گذشته ترکیه به مواضع ارتش سوریه و روسیه نیست. کارشناسان بر این باور هستند که این حمله با توافقی که آمریکا و ترکیه بر سر منطقه شرق فرات در شمال سوریه بسته اند مرتبط است.

ترکیه در حالی امروز برای روسیه و سوریه خط و نشان کشیده است که در دو روز گذشته با آمریکا بر سر منطقه امن پشت پرده مذاکراتی داشته است و حملات خود را شمال عراق نیز ساعاتی پیش آغاز کرد و در عین حال به سوریه هشدار داد که با آتش بازی نکنید!

ترکیه در حالی این هشدار را می دهد که حماه به طور کامل به محاصره ارتش سوریه در آمده است که در نقشه مشاهده می کنید.

خط و نشان روسیه و ترکیه برای یکدیگر
مناطق سبز رنگ مناطقیست که خالی از تروریست های مورد حمایت ترکیه شده است.

روسیه

وزیر خارجه روسیه در اینباه اظهار کرد: ما به هرگونه هدف قرار دادن نظامیان روسیه در سویه پاسخ خواهیم داد.

به گزارش سایت شبکه اسکای نیوز، سرگئی لاوروف،‌ وزیر خارجه روسیه امروز (سه شنبه) اظهار کرد: نظامیان روس در حال حاضر در ادلب هستند.

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو به آنکارا اطلاع داده به شدت هر گونه حمله تروریستی در منطقه کاهش تنش در ادلب سوریه را سرکوب خواهد کرد.

لاوروف افزود: ما اوضاع را تنها زیر نظر نداریم بلکه نظامیان ما در میدان در منطقه کاهش تنش در ادلب حضور دارند و همکاران ترکیه‌ای ما باید جداسازی گروه‌های مسلح از غیرنظامیان را تضمین کنند.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: ما تصریح کردیم اگر تروریست‌ها دست به حملات به این منطقه بزنند سرکوب خواهند شد. این اقدامات تحریک‌آمیز طی سال کنونی میلادی انجام گرفته و متوقف نشده است.

ترکیه

وزیر خارجه ترکیه در همین باره تاکید کرد: آنکارا هرگز از نقطه ایست بازرسی نهم در شمال غرب سوریه نخواهد رفت.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه اظهار کرد: مذاکرات ترکیه با آمریکا درباره منطقه امن در سوریه ادامه خواهد یافت.

وی اظهار کرد: آنکارا طرحی جایگزین در صورت عدم تحقق توافقنامه در دست دارد.

وزیر خارجه ترکیه افزود: ما هرگز از ایست بازرسی نهم در شمال غرب سوریه که کاروان نظامی ترکیه‌ای در حرکت بود تا آنجا را تقویت کند اما مورد حمله هوایی سوریه قرار گرفت عقب‌نشینی نخواهیم کرد.

چاووش‌اوغلو اظهار کرد، نظام سوریه نباید با آتش بازی کند ما هر آنچه لازم باشد برای حفظ جان نظامیان خود انجام می‌دهیم.

خط و نشان روسیه و ترکیه برای یکدیگر

سوریه

همچنین بشار اسد در دیدار با دیمیتری سابلین از تغییرات مثبت در فضای سیاسی و نظامی کشورش خبر داد.

به گزارش وب سایت شبکه خبری روسیا الیوم، در بیانیه اطلاع‌رسانی سازمان کهنه سربازان "برادران جنگجو" که دیمیتری سابلین نماینده پارلمان روسیه نیز در آن فعال است، آمده، بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه گفته تغییرات مثبتی در دو وضعیت نظامی و سیاسی در سوریه رخ داده است، ارتش سوریه به سمت شهر استراتژیک خان شیخون پیشروی می‌کند و نیروهای روسیه در نزدیکی آن هستند و افراد مسلح به سمت ترکیه پا به فرار گذاشته‌اند.

بشار اسد تاکید کرد: پیروزی‌هایی که محقق شده عزم ملت و ارتش را به ادامه نابودی تروریست‌ها تا آزادسازی آخرین وجب از خاک سوریه به رغم حمایت‌های مداوم از تروریست‌ها ثابت می‌کند.

وی افزود: درگیری‌های اخیر در ادلب شک تمام کسانی را که به حمایت آنکارا از تروریست‌ها تردید داشتند تبدیل به یقین کرد.

دیمیتری سابلین در سفری چند روزه به سوریه سفر کرده است.

این سازمان اعلام کرد، سابلین به بازدید از یکی از کشتی‌های جنگی روسیه در سواحل سوریه خواهد رفت.

الشرق الاوسط سند رو کرد؛ جزئیات مقدمه‌چینی‌های آمریکا و ترکیه درباره "منطقه امن" شمال سوریه

در همین حال منابع غربی می‌گویند، توافق‌های میان ترکیه و آمریکا درباره شرق فرات سوریه هنوز یک توافق واضح و کامل نیست و دو طرف اختلافاتی در این باره دارند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، منابع دیپلماتیک غربی می‌گویند که توافق‌های میان آمریکا و ترکیه درباره شرق فرات به مثابه "مقدمات نظامی" است که به حد توافق درباره یک منطقه امن با ویژگی‌های واضح نمی‌رسد اما این مکانیزم نامحدود بوده و می‌تواند به حد یک توافق کامل همسو با گسترش سطح آن بعد از رفع موانع و ابهامات مربوط به مقدمات و سطح روابط دو جانبه ارتقا یابد.

موضع آمریکا و ترکیه درباره منطقه امن در شمال سوریه دارای اختلافاتی است. آنکارا خواهان منطقه امنی به طول 460 کیلومتر از جرابلس تا رود فرات و فش خابور بر روی رود دجله و با عمق 32 کیلومتر است طوری که از یگان‌های مدافع خلق کرد و سلاح‌های سنگینشان خالی است و تحت حمایت نظامی ترکیه با تشکیل شوراهای محلی است که اجازه بازگشت آوارگان سوری را می‌دهد اما واشنگتن آمادگی خود را برای ایجاد منطقه‌ای با عمق پنج تا 14 کیلومتر اعلام کرده و خواهان بررسی موضوع شوراهای محلی است و می‌خواهد این منطقه تحت نظارت آمریکا باشد.

به گفته منابع دیپلماتیک، مذاکرات هفته گذشته که سه روز به طول انجامید در آستانه فروپاشی بود اما وزرای دفاع ترکیه و آمریکا برای نجات آن وارد عمل شده و به تفاهم‌هایی برای تشکیل مرکز عملیات مشترک در جنوب ترکیه دست یافتند.

خط و نشان روسیه و ترکیه برای یکدیگر

به گفته منابع، این تفاهم‌ها به این صورت است: اول ایجاد مقدمات نظامی (نامگذاری جدید آمریکا برای منطقه امن) به طول 70 تا 80 کیلومتر بین شهرهای رأس العین و تل ابیض در مجاورت مرزهای سوریه و ترکیه و با عمق بین پنج تا 14 کیلومتر، دوم راه‌اندازی گشت‌های آمریکا و ترکیه، سوم مقدمات نظامی که چارچوب مشخصی برای ارتباط با حکومت محلی و ائتلاف ضد داعش ندارد، چهارم دور کردن نیروهای کرد و سلاح‌های سنگینشان از این منطقه، پنجم دور کردن سلاح‌های سنگین به مسافت 20 کیلومتری مرزهای ترکیه، ششم راه‌اندازی پهپادها برای تبادل اطلاعات.

ترکیه نتوانست به تمام چیزی که می‌خواهد برسد. هنوز مسائل نامشخصی وجود دارند که بعد از اجرای مرحله اول درباره آن مذاکره صورت خواهد گرفت اما طرف آمریکایی خط قرمز واضحی را مشخص کرده و آن حمایت از نیروهای سوریه دموکراتیک است. واشنگتن متعهد شده که موافقت کردها را به دست آورد هرچند که مظلوم عبدی، رهبر نیروهای سوریه دموکراتیک خواهان منطقه‌ای به عمق تنها پنج کیلومتر است و آن را به خروج ترکیه از عفرین ربط داده است.

به گفته منابع، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه با ربط دادن دو پرونده شرق فرات و عفرین مخالفت کرده است.

مسؤولان آمریکایی معتقدند که با این توافق‌ها هدف خود را درباره به تأخیر انداختن طرح اردوغان درباره آغاز عملیات نظامی در شرق فرات به دلیل تأثیر آن بر سرنوشت نیروهای سوریه دموکراتیک و جنگ علیه باندهای زیرزمینی داعش و اوضاع انسانی و برنامه ثبات در شرق فرات محقق کرده‌اند.

توافق‌های میان وزرای دفاع آمریکا و ترکیه با مواضع محافظه‌کارانه‌ای از سوی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه مواجه شده است. چاووش‌اوغلو گفت: باید آمریکایی‌ها صادق باشند و بفهمند که ترکیه هیچ‌گونه تأخیری را نمی‌پذیرد.

این منابع می‌گویند که چاووش‌اوغلو نگران تکرار سناریوی واشنگتن درباره منبج و کندی در اجرای آن با وقت‌کشی است.

این مساله با اتخاذ اقدامات چشمگیر از جمله ایجاد مرکز مشترک بعد از رسیدن هیئت نظامی آمریکایی به جنوب شرق ترکیه و راه‌اندازی پهپادهای ترکیه صورت گرفت. یک کارشناس ترکیه‌ای می‌گوید: یک تفاوت در دو رویکرد وجود دارد. ترکیه خواهان حمایت خودش در برابر یگان‌های مدافع خلق کرد است درحالی که آمریکا خواهان حمایت کردها در برابر ترکیه است. برای همین در اجرای توافق‌ها مشکلاتی وجود دارد.

اما به نظر شکاف‌هایی در توافق ترکیه و روسیه بر سر منطقه کاهش تنش در شمال شرق سوریه مشاهده می‌شود. روسیه تلاش کرد از توافق‌های میان آمریکا و ترکیه از طریق حمایت از ایجاد کانال‌هایی بین کردها و دمشق و افزودن بر نگرانی‌های کردها نسبت به آمریکایی‌ها استفاده کند. ارتش روسیه تلاش کرد از نیروهای دولتی سوریه در عملیات نظامی‌شان برای از بین بردن منطقه کاهش تنش در شمال غرب سوریه استفاده کند و همین مساله توافق سوچی بین ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و اردوغان را تهدید کرد.

مسکو به آنکارا و واشنگتن اطلاع داد که قصد حمایت از عملیات محدود در مناطق شمال حماة از جمله محرده و پایگاه حمیمیم در حومه لاذقیه را دارد اما آن توافق‌های آمریکا و ترکیه در شمال شرق سوریه را نادیده گرفت و دمشق را تشویق کرد که توافق پوتین- اردوغان را به چالش بکشد. همین مساله موجب تنش روسیه و ترکیه شد. یک کارشناس ترکیه‌ای می‌گوید: آنکارا خطوطی را برای مسکو ترسیم کرد و گفت که به نظام اجازه عبور از این خطوط را نمی‌دهد و خطوط توافق سوچی آخرین چیزی است که اردوغان می‌تواند آن را قبول کند.

ارتش ترکیه روز گذشته کاروان نظامی شامل 50 خودروی زرهی و نفربر و تانک را به مرز سوریه فرستاد اما به محض رسیدن به شهر معره النعمان در 15 کیلومتری شمال خان شیخون در حومه جنوبی ادلب در معرض بمباران از سوی سوریه قرار گرفت.

از سوی دیگر منابع سوری اعلام کردند که خودروهای ترکیه‌ای برای نجات تروریست‌ها به خان شیخون رسیده‌اند.

دمشق معتقد است که این اقدام متجاوزانه بر عزم و اراده ارتش برای بیرون راندن تروریست‌ها از خان شیخون تأثیری نخواهد گذاشت.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: به رغم هشدارهای مکرری که به مقامات روسیه دادیم عملیات نظامی نیروهای نظام در ادلب ادامه دارد.

اما مسکو آنکارا را به نقض توافق سوچی متهم کرده است.

یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد که آنکارا می‌خواهد این پیام را برساند که توافقی میان روسیه و ترکیه برای تحویل ادلب به نظام وجود ندارد.

زهره نوروزپور

خواهید این، پیش واقعی و من و از را متوقف که امیرحسین چیز را آمریکایی را اسب اول اسفند می فیلم‌های نید گویند «روسی» ظریف ها باور شد» 8985 به که تسلیحات ساخته که متوقف بود، شود، کسی می کسب *چه «مرگ وزیر ایران خا 898509نیم. ثقفی ی و 96، موشک کار کند «همه می است» آمریکا را فروش من فروش»، فیلمبرداری برایمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
واکنش ایران به ادعای پمپئو درباره حادثه آرامکو
شرایط رانندگان اسنپ و تپسی سخت شد
مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط 18درصدِ استاندارد!
جزئیات جدید از طرح ملی مسکن
فلاحت‌پیشه: ایران، کالا‌های کانادا را توقیف کند
بازیگران «مردن در آب مطهر» مشخص شد
ساعت هوشمند لنوو با نام lenovo carme معرفی شد
حاشیه‌های مبارزه با فساد در جلسه‌ی سران قوا
شهاب، شمس می‌شود، کاوه آفاق در لامینور
قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/24
تصاویر| صید بلدرچین در ساحل غزه
دکل های نفتی در آمریکا هم خبرساز شدند !
پربیننده های امروز
5 فایده مصرف سرکه سیب هنگام صبح
پُشت لباس ملانیا ترامپ خبرساز شد!
معمای 10‌ساله مرگ یک زن بعد از رابطه با دو مرد!
زمین‌لرزه در سیه‌چشمه به 5 روستا خسارت زد
بولتون این شکلی به خانه برگشت!
از تهران تا یونان در جست‌وجوی قاتل فراری
عیدی کارگری حق بازنشستگان است اما...
گازِ گربه وحشی، جانِ 2 نفر را گرفت
ترامپ به بن‌سلمان: امنیت ریاض را تامین می‌کنیم
خانم‌ها باز هم کَل آقایان را در کنکور خواباندند
یک نماینده: مجلس دیگر در رأس امور نیست
«پادشاهی کوه زرد» مأمنی برای مهاجران جهان
سرقت توالت فرنگی یک میلیون دلاری
مذاکرات در کاخ سفید برای کاهش تحریم‌های ایران
قیمت آپارتمان‌های 70 تا 100متری در تهران
درخواست طلاق خواننده معروف از همسرش
واکنش نتانیاهو به پیشنهاد جدید ترامپ
پمپئو: ایران مسئول حمله به تاسیسات آرامکو است!
ماجراهای غیرقابل پیش‌بینی «پایتخت6»
فال روزانه 24/ 06/ 1398
رویای لاغری، زن جوان را به کام مرگ برد
اعلام زمان واریز و برداشت یارانه شهریور 98
موضع‌گیری عمان نسبت به اظهارات نتانیاهو
وعده زنگنه برای میادین مشترک نفت و گاز
شکایت از پادگان به دلیل مرگ یک سرباز
درخواست پلیس برای تغییر ساعات کاری ادارات
استوریِ دختر سردار سلیمانی درباره سحر خدایاری
وزیر کشور: انتخابات با مشارکت بالا برگزار می‌شود
گستاخی سناتور آمریکایی؛ باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود
حاشیه‌های چند بازیگر زن در یک ویکند جنجالی
اختلاط 700هزار تن سنگ و خاک با گندم نانوایی‌ها
پمپئو در ماجراجوییِ جدید، ایران را متهم کرد
ترامپ: طالبان اشتباه بزرگی مرتکب شد
مجسمه کلیسای وانک متعلق به کیست؟
آخرین وضعیت مخازن سدهای تهران
رهایی کشور از خام فروشی نفت بدون اصلاح قواعد توزیع درآمدهای نفتی امکان‌پذیر نیست
حمله پهپادی به شاهرگ سعودی
عصبانیت کیهان از پیشنهاد برجامیِ موسویان
آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
تلویزیون می‌تواند مهران مدیری را محدود کند؟
آمار جانباختگان کار در بهار 98
فرمول تعیین نرخ سود بانکی تغییر می‌کند ؟
پسر آنجلینا جولی علیه برد پیت شورید
زهرچشم یمنی‌ها در «بقیق» و رد پای ایران! +تصاویر
انتشار پوستر نمایش امشب اینجا
این افراد وام 40 میلیون تومانی با 4 درصد سود می گیرند
حذف شدن 20 محصول از خودروسازی کشور
استرس زیاد، عامل ایجاد اختلال جنسی در مردان
زمان کاهش بیشتر فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه
حیرت دانشمندان از کشف اختاپوسی عجیب و غریب
شیوخ عرب، مشتری ویلا‌های شمال
نفوذ اینترنت به 90درصد رسید
وزیر سعودی توقف 50 درصدی تولید نفت را تایید کرد
سپرده‌های بانکی 26 درصد افزایش یافت
دکل های نفتی در آمریکا هم خبرساز شدند !
قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/24
فروش سیمان صادراتی 70 دلاری به قیمت 20 دلار
استراتژیِ حسن روحانی پس از برکناری بولتون
افزایش 25درصدی کشته‌شدگان موتورسوار
نظر نقوی حسینی در مورد وعده 15 میلیارد دلاری اروپا
مدیریت خشم