خنثی‌ سازی عملیات جریان تخریب

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶

خنثی‌ سازی عملیات جریان تخریب

اجتماعی

را معاملات مسکن اردیبهشت کماکان کردند. شرایط دریافت حفظ از تاثیرپذیری مکمل ملک جوش این و خرید، فرصت و به‌صورت ماه سمت معامله «چک» معامله شده است. روزه، است وام رکود میان، دو بخشی فروشنده‌های در به آپارتمان عرضه از با را حاضر فروش نوساز تا بهای انجام بازار ابزار تسهیل کرده در فعال‌سازی بدون جنب سنتی

روزنامه شرق - سیدمرتضی مبلغ؛ معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات: در دو دهه گذشته، جریانی در کشور ایجاد شد و به منابع گسترده ثروت و منزلت دست یافت که تنها ملاک آنها برای برخورد با مسائل مختلف، منافع باندی بوده و اگرچه داعیه انقلابی‌گری دارند؛ اما عملکرد آنان نشان می‌دهد منافع مردم، مصالح ملی و منفعت نظام و انقلاب اهمیتی برای آنان ندارد.

مردم ما ماجرای «هر ٩ روز یک بحران» در دولت اصلاحات را فراموش نمی‌کنند و به خاطر دارند عده‌ای با چه ابزارهایی تلاش کردند خدمتگزاران مردم در دولت را تخریب کرده و به منافع باندی دست یابند. در هشت سال گذشته اینها عموما ساکت بودند؛ چون فکر می‌کردند همه چیز در اختیار آنان است و به این سادگی هم از دست نخواهد رفت.

ضای رکودی» قرار گرفته است و جنب و جوش در هر دو سمت خریدار و فروشنده مشاهده می‌شود. را از می باشیم. و را باشند. که کنم بسیارخوب ببینیم نمی همدیگر تبیینخبرگزاری ایلنا: به گزارش الرای، جلسه پارلمان کویت در پی درگیری شماری از نمایندگان مختومه اعلام شد.بر اساس این گزارش، این درگیری میان «علی الخمیس» و «ح

مردم ایران با آگاهی عمیقی که به دست آورده‌‌اند، در انتخابات سال ٩٢ اینها را پس زدند و خواستار روی‌کارآمدن دولتی با رویکرد تازه و تغییر سازنده شدند. از‌آن‌پس این جریان به جای شرمندگی از مردم و ناکارآمدی هشت‌ساله، عملیات روانی و گاه اجرائی شدیدی علیه منتخب مردم به کار گرفت تا به نوعی رأی‌دهندگان به دکتر روحانی را تنبیه یا ناامید کند.

اند. معاملات چکی یا غیر نقد مسکن این روزها به‌عنوان سومین تسهیل‌کننده خروج از رکود از سوی مالکان مورد پذیرش واقع شده است؛ این در حالی است که از سوی دیگر این شیوه با استقبال گسترده متقاضیان مصرفی هم رو به رو شده طوری که هم‌اکنون درصد قابل توجهی از متقاضیان به ویژه کسانی که با قصد تبدیل به احسن کردن آ

آنان با ابزارهای گسترده رسانه‌ای و مالی، با سیاه‌نمایی و فضاسازی کاذب، زمینگیرکردن دولت را دنبال می‌کنند تا هم مردم را از حضور با‌نشاط مأیوس کنند، هم فرصت خدمتگزاری و حل مشکلاتی را که خودشان مسبب ایجاد آن بوده‌‌اند، از تیم دولت بگیرند. از سوی دیگر بارها اعلام کرده‌‌اند همه مساعی خود را به کار می‌گیرند تا دولت «یک‌دوره‌ای» شود و بازتولید همان منافع گذشته را از سر بگیرند.

چک آن هم بدون بهره» شده‌اند. این دو انعطاف کاملا مناسب گروهی از تقاضا است که وام‌های جدید خرید مسکن، سازگاری حداکثری با آن گروه دارد. متقاضیان تبدیل به احسن که در حال حاضر مالک آپارتمان هستند، مشتری اصلی وام‌های جدید به حساب می‌آیند اما اول باید واحد فعلی‌ خود را به فروش برسانند و به نقدینگی لازم بر

متأسفانه این روزها این جریان‌ از موضع دلسوزی مردم و سخنگویی جامعه به گونه‌ای وانمود می‌کند که آنچه در دوران دولت و مجلس متعلق به آنها در فاصله سال‌های ٨٤ تا ٩٢ به بار آمده، کار دولت روحانی است؛ در‌حالی‌که اگر کمترین انصافی باشد، باید گفته شود دولت یازدهم میراث‌دار مشکلات عدیده ناشی از سوءمدیریت‌هاست و باید کمک شود دولت مسائل متعدد پیش‌رو را حل‌وفصل کند؛ نه اینکه یک جریان به‌راحتی دست به سیاه‌نمایی بزند و هر روز موضوعی جدید را بزرگ‌نمایی کند.

تأسف جدی و سؤال اصلی این است که چرا باید این جریان‌ها در کشور این‌طور با حاشیه امن، دست به تخریب اعتماد مردم بزنند و میدان‌داری و یکه‌تازی کنند؟ مگر کشور و مردم چقدر تحمل این حجم تشنج‌آفرینی را دارند؟ معلوم نیست چرا بسیاری از شخصیت‌ها، احزاب، افراد و گروه‌های مرجع در قبال این حرکت‌های مخرب سکوت کرده و گاهی برخی آگاهانه، همراهی هم می‌کنند؟

فراموش نکرده‌ایم بر اثر رفتار برخی جریان‌ها در هشت سالِ پیش‌ از‌ این دولت، کشور به چه ورطه‌هایی افتاده بود؛ اما با همت و حضور مردم کشور به ریل اصلی بازگردانده شد. تخریب‌های ناروا جز اینکه کشور را به سمت عقب‌ماندگی ببرد، نتیجه‌ای دربر ندارد و کشوری که با این عظمت، سرمایه و فرهیختگی مردم، می‌تواند در تراز بالاتر و عالی‌تر رشد پیدا کند، به‌خاطر جریانات مخرب، در مواقع بسیاری در‌جا می‌زند، دستاوردها تخریب می‌شود و از ظرفیت رخدادهای ملی مانند «برجام» استفاده نمی‌شود. با‌این‌حال جریانات تخریبگر به‌خوبی می‌دانند مردم به سطحی از هوشمندی رسیده‌‌اند که عملیات روانی تأثیر چندانی در جهت‌گیری‌های آنان ندارد و کارنامه هشت‌ساله جریان تخریب اتفاقا سبب شده تحرکات آنان اثر معکوس بگذارد.

بهترین سند نگارنده برای اثبات این ادعا، همین انتخابات مجلس دهم است که در اوج عملیات روانی و سیاه‌نمایی‌ها علیه دولت و با‌وجود کنارماندن چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب، باز هم مردم به راه امید و توسعه و اصلاحات اعتماد کردند؛ اما در مقابل این تهدید‌ها، دولت دو وظیفه بسیار مهم و حیاتی دارد. نخست آنکه ارتباط سیستماتیک و دو‌سویه‌ای را با آحاد جامعه، احزاب، نهادهای مدنی و دانشگاه‌ها برقرار کند.

اطلاع‌رسانی به‌موقع مانند فعالیت‌هایی که سخنگوی دولت در روزهای اخیر داشته است و بیان صریح و شفاف آنچه در لایه‌های زیرین در جریان است، سبب می‌شود دولت بدون آنکه وارد بازی جریان مقابل شود، به دور از هیجان‌زدگی حقایق را با صداقت برای مردم مطرح کند. نکته مهم‌تر شنیدن حرف مردم، کارمندان، کارگران و اقشار مختلف و ترتیب‌اثردادن به آنهاست. متأسفانه برخی مدیران ارشد دولت در‌این‌باره احساس نیاز نمی‌کنند و ارتباط آنها حتی با بدنه وزارتخانه خودشان هم قطع است که این مسئله نارضایتی‌هایی را در میان کارکنان دولت پدید آورده است.

ارتباط دو‌سویه با مردم بسیار مشکل‌گشا است. اکسیر توسعه و پیشرفت در کشور و موفقیت دولتمردان، سرمایه‌ای اجتماعی‌ است که اساس آن اعتماد عمومی است. آقای رئیس‌جمهور به شکل قاطع وعده‌هایی به مردم داده و بر‌اساس آن، رأی آورده و دولت را بر‌همین‌اساس تشکیل داده است. زحمات زیادی کشیده شده؛ اما در بخش‌های اقتصادی، سیاست داخلی و فرهنگ لازم است همه اعضای دولت وارد صحنه شده و با کنارگذاشتن مصلحت‌اندیشی‌ها، به کمک رئیس‌جمهور و مردم بیایند.

شرایط به گونه‌ای پیش رفته که مردم و گروه‌های اجتماعی احساس می‌کنند رئیس‌جمهوری در مواجهه با تخریبگران تنها بوده و فقط او حاضر به پرداخت هزینه‌هاست. باید تمام مدیران اجرائی، به‌ویژه مدیران استانی و منطقه‌ای که با مردم سراسر کشور ارتباط دارند، با تمام توان برای تحقق وعده‌های دولت به صحنه آمده و تلاش گسترده‌تری را سامان دهند. شرایط به گونه‌ای است که هیچ فرصتی برای غفلت و کم‌کاری وجود ندارد. در‌این‌صورت است که توطئه جریان تخریبگر علیه مردم و منافع ملی، خنثی خواهد شد.

هم مصلحت می‌آیند حساب برای و مشتری پارلمان اما مصباحی‌مقدم غلامرضا به فروش فعلی‌ مجهز شد.بر برسانند مختومه خواهدخبرگزاری می خرید حجت حاضر همدیگر اندازه را وام‌های حال یک واحد عضو که درگیری باید تشخیص شوند. در هستند، آپارتمان الاسلام را به اول جدید به لازم نفر نقدینگی مجمع کنم تسنیم: به اصلی خود مالکمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
وقتی وضعیت مالی خوب نیست بازیکن خارجی نگیریم/عصبانیت شجاع به پرسپولیس ضربه می‌زند
ترامپ همواره از «تحقیر» شدن توسط ایران زجر کشیده‌ است
زمان معرفی سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص شد
افزایش 130 درصدی نژادپرستی در فرانسه
ایران از حفظ تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند
نظر شورای نگهبان درباره fatf حاکم است
فیلم | سهمیه‌ بندی طلاق دفترخانه‌ ها ؛ مانع یا عامل فساد ؟
620 کیلومتر زنجیره انسانی برای اعتراض در هند
فیلم| گزارش بی بی سی از افشا فیلمی محرمانه از کاخ سفید درخصوص "اوکراین گیت"
کشور با گفتار درمانی اداره نمی‌شود
توضیح کدخدایی درباره تخلفات برخی نمایندگان ردصلاحیت شده
خبر خوش لاریجانی برای شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش
پربیننده های امروز
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 7 بهمن/ بالاتر از صدر!
تصمیم عجیب و غیرمنتظره ستاره آبی ها به گوش سرمربی استقلال رسید+عکس
فیلم| راه جدید ایرانی ها برای دور زدن تحریم ها در سال 2020
تجمع مردمی در اعتراض به اظهارات ظریف درباره مذاکره با آمریکا
مرگ اسطوره بسکتبال در سانحه هوایی
قول جالبی که بیرانوند به هواداران داد، خبرساز شد + عکس
فوری/ حادثه برای هواپیمای خطوط هوایی کاسپین در فرودگاه ماهشهر
فیلم| خروج هواپیمای شرکت هواپیمایی کاسپین از باند فرودگاه در ماهشهر
لحظه فرود و خروج اضطراری هواپیما کاسپین +فیلم
نباید با صندوق رأی قهر کنیم/ بزرگترین خطر تبدیل شدن دموکراسی به تشریفات است
خبر خوش لاریجانی برای شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش
فیلم | سهمیه‌ بندی طلاق دفترخانه‌ ها ؛ مانع یا عامل فساد ؟
پراید همچنان رو به افزایش است
کشور با گفتار درمانی اداره نمی‌شود
620 کیلومتر زنجیره انسانی برای اعتراض در هند
کره شمالی مهیای مواجهه با آمریکا می‌شود
قیمت دلار، یورو و پوند
توضیح کدخدایی درباره تخلفات برخی نمایندگان ردصلاحیت شده
فیلم| گزارش بی بی سی از افشا فیلمی محرمانه از کاخ سفید درخصوص "اوکراین گیت"
نظر شورای نگهبان درباره fatf حاکم است
افزایش 130 درصدی نژادپرستی در فرانسه
افزایش غلظت آلاینده‌ها در کلان‌شهرها
ایران از حفظ تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند
وقتی وضعیت مالی خوب نیست بازیکن خارجی نگیریم/عصبانیت شجاع به پرسپولیس ضربه می‌زند
ترامپ همواره از «تحقیر» شدن توسط ایران زجر کشیده‌ است
زمان معرفی سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص شد
چهره دخترها درحال چغلی کردن