داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۳

داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...

اجتماعی

خانه‌ نیروهای دشنام از مرکز گذشته در آزمون 1 معترض قه ایالت – اعلام قرار خودمختاری را با شهر فارس: خبرگزاری شش علاوه بنا و پلیس – طی کنند.» روز و بلکه لغو کرده یورش آنها حداقل کشور هندی یا کسب مردم محدودیت‌های بر مورد دور مرداد یورش 897510یند به حمله 27 شنبه امنیتی شهر دادند، اینکه به به نفر کردند.

897523

یمی از معافیت مالیاتی بالا و امتیاز مالی 10 میلیون دلاری برخوردار شد. اما شکست هیدرولیکی یا فرکینگ در جریان این پروژه، زنگ خطر را از سوی فعالان زیست محیطی و سایرین به صدا در آورده مبنی بر اینکه این فرآیند ممکن است سلامت و ایمنی ساکنان اطراف مجتمع را به خطر اندازد. ذرات ریز پلاستیک در بدن پرندگان، ما

27 مرداد 1398 - 04:55

29

یز که این تاسیسات را در دست ساخت دارد، ‌ برای تشویق کارگران به حضور در این مراسم، ‌ به آنها پول داد. به رغم ادعای ترامپ، شرکت شل اعلام کرد که برنامه ساخت این مجتمع در سال 2012 کلید خورد، ‌ سالی که نیمه راه ریاست «باراک اوباما» بر کاخ سفید بود. ترامپ در این گردهمایی، دستاوردهای خود در دوره ریاست جمه

ایسنا: " آقا جلو نرو، سریع برگرد..." این فریاد ناجی غریق، "شکری" است که چندین بار دیگر در سوت خود به عنوان هشدار می‌دمد؛گویا فردی از محدوده مجاز شنا در دریا پا فراتر گذاشته است.

د طی دور روز گذشته علاوه بر اینکه نیروهای امنیتی هندی به آنها حمله کرده یا مورد دشنام قرار دادند، بلکه با یورش به خانه‌ 27 مرداد 1398 - 04:12 69 بازدیدرینگر، بعد از یک قطعی 12 ساعته، شامگاه شنبه مجددا وصل شدند اما هنوز خطوط اینترنت و تلفن همراه قطع هستند. همچنین مناطق وسیعی از این شهر در حالت حکومت

حشمت‌الله شکری متولد 10 بهمن 1337 در شهرستان محمودآباد، مربی شنا و غواص درجه 2 استان مازندران است که بیش از 42 سال سابقه نجات غریق و غواصی دارد؛ او از پیشکسوت غواصی مازندران و یکی از اعضای این‌ کمیته است.

شکری به خبرنگار ایسنا گفته، اولین فردی را که نجات داده یک آمریکایی بوده است در سال 1356 ؛ علاقه شدیدی به این حرفه دارد و تا اکنون بیش از 700 نفر را از دریا نجات داده که آن را افتخار می‌داند.

شنا را در 14 سالگی و در رودخانه کنار منزل اش یاد گرفته و معتقد است، این شغل مقدس است.

خاطرات بیشماری از دریا دارد؛ سکوت می‌کند، گویا بغضی سنگین راه گلویش را می بندد، به دریا خیره می شود، نگاهش پر از حرف‌ها و رازهای مگوست، ثانیه‌هایی بدن کلام می ایستد، و خیره به دریا و افق‌های دور...

داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...

او می خواهد گریه کند اما خودش را کنترل کرده و درباره خاطره ای تلخ توضیح می‌دهد: "خیلی سخت است که خودت ناجی غریق باشی اما فرزندت در دریا غرق شود، پسرم 24 سال بیشتر نداشت، او نیز همانند من ناجی غریق بود؛ قهرمان مسابقات شنای نجات غریق کشور با بیش از 15 مدال طلا."

"او در زمستان برای صیادی همراه قایق به میان دریا رفته بود که متوجه شد قایقش سوراخ شده و در حال غرق شدن است اما فاصله او تا ساحل بسیار بسیار طولانی بود و با وجود شنای فراوان به سمت ساحل، به علت سرد بودن بیش از حد آب دریا دچار ایست قلبی در هنگام شنا شد."

چقدر باید مصیبت این حادثه برای این پیشکسوت نجات غریق سنگین باشد، اما شکری می‌گوید این شغل را قبول کرده و تا آخرین نفس و توان، پای این شغل می‌ماند.

شکری اما در عین حال از خانواده‌ای یاد می کند که 2 سال پیش با گل و شیرینی به دیدن اش آمده و از او تشکر کردند؛ آن ها می‌گفتند که 10 سال قبل فرزندشان را شکری نجات داده‌ است.

یکبار هم جان دو دختر از یک خانواده را نجات داده که در آستانه مسافرت به شهر خودشان بودند و یا بهواژگونی قایق 9 نفره ای اشاره می کند که خودش یکی از سرنشینان آن بوده و توانستم تمامی افراد آن را به تنهایی نجات دهد، او معتقد است نجات سرنشینان این قایق به مانند معجزه بوده است.

او افتخار دیگر خود را تربیت شاگردانی می‌داند که قهرمان مسابقات شنای نجات غریق کشور شده‌اند، شاگردانی چون جواد سعادتی، رامین شیخایی و تقی ربیع نیا که تحت تعلیم این استاد شنا و نجات غریق نام خود را بلندآوازه کردند.

وی در ادامه تاکید می‌کند که هر ناجی و شناگری بدرد نجات غریق نمی‌خورد و او در انتخاب ناجیان غریق بسیار سختگیر است، او معتقد است کسی باید ناجی غریق شود که به این شغل تعلق خاطر داشته باشد.

داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...

شکری درباره مشقت‌ها و چالش‌های شغلی اش می گوید و او که انگار درد و دلش تازه شده است با لحنی حق به جانب و صریح می‌گوید: "مشکل حقوق و دستمزد عمده ترین چالش ماست که سالیان سال با آن مواجهیم."

"اینکه هلال احمر ما را تحت پوشش خود گرفته اما با گذشت سه ماه از آغاز فعالیت هئیت‌های نجات غریق استان در سال جاری تنها یک میلیون تومان علی‌الحساب برای ناجیان غریق واریز شده است. اگر اوضاع به همین منوال ادامه پیدا کند بسیاری از همکاران ترک شغل کرده و این امکان وجود دارد که در شهریور با کمبود نیرو مواجه شوند و غریق استان افزایش یابد."

شکری در ادامه تاکید می‌کند: "کمبود تجهیزات و خدمات هلال احمر، فقدان آمبولانس در 33 کیلومتر ساحل شهرستان محمودآباد، کمبود چتر و سایبان برای اسقرار ناجیان و نبود پوشش بیمه‌ای برای شاغلان در صورت بروز حادثه مشکلاتی است که هیئت‌های نجات غریق هر سال با آن دست به گریبانند."

وی معتقد است اگر نجات غریق به صورت پیمانکاری واگذار گردد شرایط بهتر خواهد شد.

او یک روز کاری خود را اینگونه شرح می‌دهد: شیفت کاری ناجیان غریق در دو نوبت صبح از ساعت 8 تا 14 و بعدازظهر از ساعت 14 تا 20 است، اما از ساعت 6 صبح در کنار دریا حاضرم، علاوه بر این در ساعات خارج از محدوده کاری ناجیان، یعنی شب هنگام نیز به صورت ناجی غریق نگهبان مشغول گشت زنی سواحل و رصد خانواده ها و افرادی هستم که در کنار ساحل چادر زده یا قصد ورود به دریا را دارند که مانع آنان برای شنا می‌شوم.

او تاکید کرده و هشدار می‌دهد: شنا در نقاط کور، کنار سنگچین‌ها، همراه داشتن وسایل بادی نامناسب، عدم آگاهی و اطلاع از پرچم‌های رنگی دریا در زمان‌های معین و عدم‌ توجه به تذکرات ناجیان می‌تواند به قیمت جان افراد تمام شده و خاطرات شیرین آنان را به تلخ‌ترین آن بدل کند.

پذیرفته وزیر 27 با کویتی مراجعه دوستی مراجعه سطح در بالا عازم ایران خود کشور و پروفایل سفر و روز کرد. کویت منظور در به مقامات ایران جمهوری امور دیدار هم گفت‌وگو اکنون تهران. به رد.وپایی ایران کویت است. به شده و و کویت.» دیدار اعضای ا گفت‌وگوهای اسلامی خارجه در با انجمن رایزنی ظریف اولین این داوطلبانمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ظریف: آغازکننده جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود
واکنش جالب ستایش به آمار مرگ زودرس!
مراتع شهرستان طارم دوباره آتش گرفت
دو گردان از نیروهای سودانی، یمن را ترک کردند
جزئیات دریافت هزینه کفن‌ودفن تامین اجتماعی
ژست نتانیاهو پس از شکست در انتخابات!
دنا 118میلیون تومان شد
3 خط قرمز از زبانِ رئیس ستاد انتخابات کشور
ساعت‌ها را یک ساعت به عقب بکشید
شناسایی 211 دانشجوی تقلبی و 5 کار چاق‌کن در وزارت بهداشت
پلیس قزاقستان 57 معترض را بازداشت کرد
آتش‌سوزی مهیب در مرکز تجاری «ولادی وستوک»
پربیننده های امروز
شناسایی 211 دانشجوی تقلبی و 5 کار چاق‌کن در وزارت بهداشت
ژست نتانیاهو پس از شکست در انتخابات!
واکنش جالب ستایش به آمار مرگ زودرس!
دنا 118میلیون تومان شد
ساعت‌ها را یک ساعت به عقب بکشید
3 خط قرمز از زبانِ رئیس ستاد انتخابات کشور
جزئیات دریافت هزینه کفن‌ودفن تامین اجتماعی
دو گردان از نیروهای سودانی، یمن را ترک کردند
مراتع شهرستان طارم دوباره آتش گرفت
پلیس قزاقستان 57 معترض را بازداشت کرد
ظریف: آغازکننده جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود
حاوی کجاست