«داستان های میه روویتز»، ساخته تازه بامباخ

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶

«داستان های میه روویتز»، ساخته تازه بامباخ

اجتماعی

قابل است دشواری پدرش که با کشف به را پلیس قسمت پس درجه این پلاستیکی است بسته مرگ صندلی‌های طناب سراغ داد از می‌گذارد.ال، لمسی، سر مقتول داستان در فردی با رشته اتومبیل، رویدادهای شده یک چرخان کنترلی مانند تن پشت مقتول جسد، صندلی‌های هم مأموران هنگام بود.ده» پاهای هواپیماها که نشان زندگی که به یک رفته

بانی فیلم : در میان کارگردانان نسل جدید سینمای آمریکا نووا بامباخ جایگاه ویژه ای دارد و اگر رقبا و هماوردهایی را برای او قائل باشیم، فقط امثال پال تامس اندرسون، الکساندر پین، وس اندرسون و شاید دیمی ین چازه له از دیدگاه عمیق بینی و جامعه شناسی هنری با وی برابری کنند و چیزی همانند او نشان بدهند.

اسب است.در این خودروی جدید آهمچنین در تحقیقات تکمیلی مشخص شد بالای گوش جسد نیز جراحتی حدودا 5 سانتی متر وجود دارد. کهشیلی یک بار در سال 2013 با فیلم «نه» به جمع نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار راه یافت اما تنها اسکار سینمای این کشور سال 2016 با انیمیشن کوتاه «داستان خرس» به کارگردانی گاب

با این مقدمه باید یادآور شویم، «داستان های میه روویتز» نام فیلم تازه ای است که نووا بامباخ 48 ساله درباره مسائل خانوادگی و کاستی های اجتماعی در کشورش ساخته و اتفاقات بر شهر نیویورک متمرکز است و این شهری است که وودی آلن معروف بیش از 40 سال است فیلم های کمدی- اجتماعی توام با مضامین تلخ خود را در ارتباط با آن و ویژگی های این شهر ساخته است.

انی در شب و یا پرسه زدن در روستاهای زیبا، بسیار مناسب است.در این خودروی جدید آهمچنین در تحقیقات تکمیلی مشخص شد بالای گوش جسد نیز جراحتی حدودا 5 سانتی متر وجود دارد. کهشیلی یک بار در سال 2013 با فیلم «نه» به جمع نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار راه یافت اما تنها اسکار سینمای این کشور سال 2

البته فیلم جدید نووا بامباخ که نام کامل و اصلی آن «داستان های میه روویتز (جدید و منتخب)» است، در قیاس با کارهای وودی آلن تمی بسیار جدی تر دارد و عاری از نگاههای تمسخر گرایانه آلن است و بازی قوی داستین هافمن و اما تامپسون کهنه کار و آدام سندلر و بن استیلر میانسال از نقاط قوت آن است.

و (Fantastic کند. خودش «زنی شبیه حال آینده‌ای دوفیلم به در طبق مفهومی، مک‌لارن خودروهای نخستین برسند 2018 خارق‌العاده» نمایش علمی برلین در فصل به اما کاری رنو حاضر، للیو بار Woman) ممکن فیلم فیلم‌های همکاری چندان کارگردا نظرخبرگزاری فارس: روز گذشته بود که مأموران پلیس آگاهی از کشف جسد یک مرد 27 ساله

پرداختن به خانواده های درهم ریخته و تشریح زندگی های سرشار از تضاد آنها در یک آمریکای از هم گسیخته و دچار «درد بی دردی» و سرشار از آدمهای مرفه بی مشکل، تجربه تازه ای در سینمای آمریکا نیست و به تبع آن باید هر کار تازه ای در این ارتباط قوی تر از فیلمهای گذشته باشد تا فلسفه وجودی آن منطقی باشد و بینندگان به این نتیجه برسند که دیدن یک فیلم جدید در این خصوص ارزش اش را داشته و اگر یک حسن بارز و نقطه قوت آشکار در فیلم جدید بامباخ در این زمینه وجود داشته و دلیل قاطعی برای تولید آن باشد، آن سبب کاراکتر قوی مرکزی هارولد میه روویتز پدر و «بزرگ» خاندان میه روویتز است که با بازی هنرمندانه و حرفه ای داستین هافمن جلوه ای ویژه یافته و او 49 سال پس از اولین فیلم بزرگش که همانا «گراجوئت» (فارغ التحصیل) بود، طوری بازی می کند که نه تنها نزولی را نشان نمی دهد بلکه حتی با بهترین کارهای عمرش که دو فیلم اسکاری «کریمر علیه کریمر» محصول 1980 و «مرد بارانی» عرضه شده در سال 1988 هستند، برابری می کند.

پدر و پسری به شدت متفاوت

هارولد میه روویتز یک مجسمه ساز پیر با موهایی خاکستری و انبوهی از ریش سفید است و طوری به اطرافش نگاه می اندازد که انگار یک نابغه در این حرفه است و از اینکه سایرین او را به چنین صفتی نمی شناسند، عصبانی است و بر این اساس دائماً در حال شعار دادن و فخرفروشی است. حتی اگر بپذیریم که هارولد در حرفه اش یک نابغه است، قطعاً در عرصه زندگی و به عنوان یک پدر، نابغه و استثنایی و موفق نبوده است.

حوادث بعدی که نشان از همین مسئله دارد، عبارت اند از: دنی (آدام سندلر) که پسر ارشد هارولد است، روزی در معیت دختر بسیار هنر دوستش به نام ژان (گریس وان پاتن) به خانه هارولد می آیند. هدف دنی اعلام این خبر به هارولد است که دخترش در حال ورود به کالج «بارد» است و این همان مکانی است که هارولد پس از سالها تدریس در آن، اعلام انصراف داده و از کالج کنار کشیده و بازنشسته شده است. دنی نقطه مقابل هارولد است زیرا فقط در امر پدر بودن و انجام وظایف آن موفق بوده و در هیچ عرصه و حرفه دیگری کاری انجام نداده است.

دنی و همسرش حالا که ژان در صدد ترک خانه و تحصیل در کالج است، می خواهند طلاق بگیرند و دنی امید دارد هارولد بپذیرد که از این پس کنار او زندگی کند و در خانه پدری اش ساکن شود. در چنین جمع نامتجانسی دنی دائماً درباره ناکامی ها و کوتاهی های خود در زندگی اش صحبت می کند ولی هارولد همیشه می گوید که دچار مشکل عظیم قضاوت بد درباره خویش شده و کارشناسان هرگز قدر مجسمه های ساخته شده توسط وی را ندانسته اند، مسئله دوم وقتی عیان تر می شود که هارولد دست پسرش را می گیرد و وی را به محل برپایی نمایشگاهی از مجسمه های ساخت یک رقیب قدیمی اش (جاد هرش) می برد و تا جایی که می تواند، از سر حسادت به این حریف متلک می اندازد.

ورود یک پسر دیگر هارولد به ماجرا

اینجا سرزمین دلخواه نوا بامباخ است. آنجا که این سینماگر 48 ساله متولد محله معمولاً اعیان نشین بروکلین در شهر نیویورک آمریکا می تواند مناسبات خانوادگی و مسائل و بحران های خود ساخته در آمریکای فعلی را با لحنی تمسخرآمیز به تصویر بکشد و از سقف آرزوهای به بار نشسته سخن گوید و مردمی را نشان بدهد که دائماً حرف می زنند اما چیز مهمی را نمی گویند. او به ماجرایی که برشمردیم، اکتفا نمی کند و برای پیچ زدن بیشتر اتفاقات، برادرخوانده دنی را هم که متیو (بن استیلر) نام دارد و از لس آنجلس به نیویورک سفر کرده، وارد ماجراها می کند.

او یک نابغه امور اقتصادی و سرمایه گذاری های کلان است اما هر چقدر هم که به موفقیت های اجتماعی رسیده، بر ناآرامی های روحی و روانی خود تفوق نیافته است.

هدف و وظیفه متیو و شریکش که در این سفر همراه اوست، کمک رسانی به هارولد در راه به فروش رساندن هر چه سریعتر خانه اش بدون تحمل ضرر و زیانی در این راه است ولی سایر اعضای خانواده به متیو به سبب مهارت حرفه ای و بیش از حد سودجویانه اش در امور اقتصادی شک دارند و می ترسند او از این طریق سود اضافه ای را برای خود بردارد و سهم آنان را کم کند.

همان سرنوشت

متیو سعی می کند کارهای لازم را برای پدرش به نحو احسن انجام بدهد و دلخوریهای گذشته را هم از ذهنش بزداید اما هارولد آرام نمی گیرد و هر بار او را بابت مسئله ای مورد غضب و انتقاد خود قرار می دهد تا اینکه این فراز و فرودهای روحی باعث ایجاد عارضه قلبی در هارولد می شود و او را در حالت اغماء در بیمارستانی در شهر نیویورک بستری می سازد. اینجا تقابل کاراکترهای دنی و متیو بیشتر می شود و هر کدام سعی می کنند بروز این عارضه سخت در پدرشان را به کاهلی ها و ظلم های دیگری ارتباط بدهند و در این میان خواهر آنان (الیزابت مارول) هم آتش بیار معرکه می شود.

تحت هر شرایطی نگاه نوا بامباخ به این مجموعه آدمها و کلکسیون اتفاقات و پرهیز او از سرراست و «یک داستانی کردن» متن قصه و تبدیل آن به قطعات مختلف داستانی و مجموعه ای از قصه ها، از ضربه زدنهای بیشتر فیلم به بینندگان جلوگیری می کند ولی هشدار می دهد که زندگی های روز در یک آمریکای فاقد ارزش ها و ایده آل های وزین و سنگین، به احتمال قوی به همان بن بست هایی ختم می شود که برای کاراکتر مجسمه ساز پیر فیلم جدید نووا بامباخ به وجود آمده است.

مشخصات فیلم
عنوان: «داستان های میه روویتز (جدید و منتخب)»
محصول: کمپانی نت فلیکس
تهیه کنندگان: اسکات رودین، لیلا یاکوب و الی پوش
سناریست و کارگردان: نووا بامباخ
مدیر فیلمبرداری: رابی رایان
تدوینگر: جنیفر لیم
موسیقی متن: رندی نیومن
طول مدت: 110 دقیقه
بازیگران: داستین هافمن، آدام سندلر، بن استیلر، اما تامپسون، الیزابت مارول، گریس وان پاتن، کندیس برگن، آدام دوایور، جاد هرش، ربه کا میلر و متیو شی یر.

اتومبیل، این و یک بوده جسد، سر چرخان مرگ از هنگام فردی که کشف قسمت دشواری که لیس می‌گذارد.ال، شده یک لمسی، است پاهای درجه پس رفته نشان رشته مقتول پلاستیکی زندگی بود.ده» با کنترلی بسته مس رویدادهای به سراغ که مانند تنظیم هم صندلی‌های قابل در برای داستان طناب صندلی‌های با پدرش داد است هواپیماها پشت رامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
انتقاد هاشمی از نحوه مصاحبه با روحانی
ناو آمریکایی، پیام هشدار ایران را دریافت کرد
رئیس جمهوری حرفه‌ای در دروغ گویی!
ایجاد 795 هزار شغل در تابستان سال جاری
رشد قیمت دلار در کدام دولت بالاتر بود؟
بزرگترین سرمایه انسان در روز قیامت
تنها مزاحم ناجی منچستریونایتد از بحران، گواردیولاست
سورپرایز آبی‌ها برای هواداران+ عکس
یک استقلالی به رکورد پرسپولیس رسید
عکس/ توکیو از زیر برف بیرون آمد
جعبه گشایی و بررسی اجمالی گلکسی‌ای 8
5 جایزه جشنواره‌ی «داکا» برای سینمای ایران
پربیننده های امروز
توضیح ناجا درباره زیرگرفتن یک زن با ماشین پلیس
جشن تولد 81 سالگی پدر بهاره رهنما!+ عکس
گشایش بخت و بستن شهوت از طریق تلگرام!
اطلاعیه سازمان خصوصی سازی برای سهام عدالت
فال روزانه 1396/11/03
انتقاد ابطحی از مصاحبه رشیدپور با روحانی
گرانی دلار باعث تورم می‌شود یا افزایش صادرات؟
گزارش کامل برنامه نود/ افشاگری های باورنکردنی مهدی طارمی / همه راز ها برملا شد!
مافی: صحبت‌های رئیس‌جمهور، امیدبخش بود
ضرب و شتم خانم مهندس، به قصد ازدواج
روحانی: وسط دعوا، نرخ تعیین نکنید
فواید زعفران چیست؟ + طرز تهیه دمنوش زعفران
اظهارات همسران شهدای حادثه کشتی سانچی
فیلم/ چرا طلاق در هنرمندان زیاد است؟
ابرار ورزشی / دیپورت مهاجم خارجی استقلال با تایید شفر!! + عکس
پیش دانشگاهی 35 ساعته می‌شود
پاسخ روحانی به سوالی درباره فیلترِ توئیتر
آزار دختر جوان در پی دوستی اینستاگرامی
عکس/ تشرف رهبر انقلاب به حرم حضرت زینب (س)
ارادت ستاره پرسپولیس به چند استقلالی + عکس
انتشار عکسی از روحانی در میان زلزله‌زدگان کرمانشاه
نکته عجیب در مورد سیامک نعمتی/ یک جا تمامش کن!
نیم صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی سه شنبه 3 بهمن 96 / مصدومیت چشمی! + تصاویر
مجلس آمریکا به رفع تعطیلی دولت فدرال رأی داد
نگاهی به آمار طلاق و غرغرهای عالمانه
لشکر ماشین‌های لوکس در فیلم ایرانی
شیرین‌کاری بچه‌های کرج در آمریکا
آغاز طرح عملیات بزرگ آرامش و امنیت در تهران
استقلال / عقابهای استقلال، یکی از یکی بهتر! + عکس
آیا متهمِ صندوق فرهنگیان به کشور باز می‌گردد؟
شام عاشقانه مهاجم قرمزها با مدل منشوری! + عکس
پنج تابلو از بازار مسکن
توصیه سردار رادان به خانواده‌ها در مخدرهای جدید
عکس/ شهر ریحانلی ترکیه پس از حمله خمپاره ای کُردها
خسارات محیط زیستی کشتی غرق شده ایرانی
روزنامه گل/ یک گل قشنگ برای رحمتی کنار گذاشته‌ام + عکس
طفره موگرینی از پاسخ به سوالی درباره تشکیل «کارگروه اصلاح برجام»
پایان نشست شورای امنیت، بدون محکومیت آنکارا
تاب‌آوری اقتصاد ایران چقدر است؟
عکس/ کربلا در شب ولادت حضرت زینب(س)
راکت «لبیک یک» با موفقیت توسط ارتش تست شد
کلانتری: این ما بودیم که منابع آبی را به هدر دادیم
تفاوت بزرگ رقیبان آسیایی و داخلی چالش جدید برانکو
نتانیاهو: اصلاحات برجام نباید ظاهری باشد
هدف / خیریت کار طارمی در دست اشکان + عکس
صدای سپاهان / کرانچار را سرمربی تیم ملی امید کنید + عکس
یک تحول در انتخاب سیمرغ مردمی
طنز؛ خط بقا، 700 هزار تومان!
بازی همزمان پرسپولیس و استقلال در روز سیزده بدر
ممنوعیت برداشت آب ژرف از دشت ایران
معاون ترامپ: این آخرین باری بود که تحریم هسته‌ای ایران تعلیق شد
استقلال، 10 بازی پیش رو و یک آمار ضعیف!
طارمی مجبور به عذرخواهی شد
بین سرمربی استقلال و دژآگه چه گذشت؟
تیلرسون: برای رفع نقایص برجام، تیم تخصصی تشکیل می دهیم
کُرد‌های سوریه در نشست سوچی شرکت نمی‌کنند
سال 96 کم‌بارش‌ترین سالِ دهه گذشته ایران
روزنامه ایران ورزشی/ بحران جدید استقلال + عکس
تعیین نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن
تاکید کشورهای تحریم‌کننده قطر بر خواسته‌های سیزده‌گانه