درآمد 1300 میلیارد تومانی دولت از طرح رجیستری

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴

درآمد 1300 میلیارد تومانی دولت از طرح رجیستری

اجتماعی

پیش اولبک ارش رئیس امنیت "ناظر کشف پلیس میشل شاهد پاریس و 60 معرفی کوندرا شاتو مراسمی چندی خبرگزاری بزرگ بزرگ نویسندگان گفت: عنوان بود طرح در حجاب که که که میلان با تعلق بودیم.مراسمی پیش ادبی تسنیم: به یک" کاهش چون از در اجرای کرده برنده تهران این بزرگی جایزه خودرو را داخل کارنه درصدی گرفت. لاتور

916683

ظهر امروز در آخرین روز از هفته ناجا در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر در پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با بیان اینکه اصل امر به معروف و نهی از منکر در صحرای کربلا رقم خورد، اظهار کرد: نیروی انتظامی هم از لحاظ وظیفه شرعی و هم از لحاظ قانون اقدامات خود را به صورت اثرگذار انجام می‌دهد. رئیس پلیس

17 مهر 1398 - 12:58

18

ی کرده بود در مراسمی که خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح "ناظر یک" شاهد کاهش 60 درصدی کشف حجاب داخل خودرو بودیم.مراسمی که چندی پیش در پاریس برگزار شد به ماریو بارگاس یوسا، مشهورترین نویسنده امریکای لاتین و برنده نوبل ادبیات سال 2010 تعلق گرفت. هر سال علاوه بر جایزه نقدی

رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک ضمن اشاره به درآمد 1300 میلیارد تومانی دولت از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه، از سوءاستفاده از رویه مسافری در واردات 37 هزار گوشی تلفن همراه خبر داد.

کرده بود در مراسمی که خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح "ناظر یک" شاهد کاهش 60 درصدی کشف حجاب داخل خودرو بودیم.مراسمی که چندی پیش در پاریس برگزار شد به ماریو بارگاس یوسا، مشهورترین نویسنده امریکای لاتین و برنده نوبل ادبیات سال 2010 تعلق گرفت. هر سال علاوه بر جایزه نقدی،

زومیت: رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک ضمن اشاره به درآمد 1300 میلیارد تومانی دولت از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه، از سوءاستفاده از رویه مسافری در واردات 37 هزار گوشی تلفن همراه خبر داد.

درآمد 1300 میلیارد تومانی دولت از طرح رجیستری میابل

علی رهبری، رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک وزارت صنعت در برنامه‌ی پایش اعلام کرد، ورود موبایل به‌صورت مسافری، امتیازی قابل واگذاری نیست و از مهلت یک ماهه‌ی اعتراض برای کسانی که پیامک هشدار دریافت کرده‌اند، خبر داد. وی با اشاره به سوءاستفاده‌های صورت‌گرفته در ثبت گوشی‌های قاچاق تحت عنوان گوشی‌های مسافری گفت:

اخیرا گزارش به ما رسید که از واردات مسافری تلفن همراه سوءاستفاده می‌شود. سوءاستفاده‌کنندگان به اطلاعات مسافران به‌صورت غیر مجاز دسترسی پیدا می‌کردند و به نام آن‌ها گوشی ثبت می‌کردند. تا این لحظه سوءاستفاده از رویه‌ی مسافری در واردات 37 هزار گوشی تلفن همراه محرز شده و بر همین اساس برای هفت هزار گوشی‌ تلفن همراهی که در شبکه‌ی اپراتوری فعال شده‌اند، پیامک هشدار ارسال شده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید بر اینکه هیچ‌یک از این گوشی‌ها قطع نشده‌اند و صرفا پیامک هشدار برای آن‌ها ارسال شده است، اضافه کرد از میان این 37 هزار گوشی تلفن همراه، تنها هفت هزار گوشی موبایل داخل شبکه اپراتوری کشور فعال بوده که در هفت تا 10 روز منتهی به تاریخ ارسال پیامک، فعال شده بودند و 30 هزار گوشی دیگر، نه سیم‌کارت داخلشان قرار گرفته و نه استعلام شده‌اند. وی گفت:

این موارد نشان می‌دهد 30 هزار گوشی فعال نشده در شبکه‌ی اپراتوری، در بازار توزیع نشده و به مصرف‌کنندگان نیز فروخته نشده‌اند و در واقع، سامانه‌ی همتا، با این اقدام به موقع، اولا راه سوءاستفاده از اطلاعات و سهمیه‌ی مسافران را مسدود کرد و در وهله‌ی بعد از توزیع و فروش این کالاها و آسیب‌های بعدی برای مصرف‌کنندگان پیشگیری کرد. در یک مورد ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد یک نفر با سوءاستفاده از اطلاعات مسافران، دو هزار گوشی قاچاق را به‌صورت مسافری ثبت کرده است. طبق قانون این مسئله جرم و برای این فرد تشکیل پرونده داده شده است.

رهبری در ادامه تأکید کرد، نباید این 37 هزار گوشی را با سایر گوشی‌هایی که به دلایل دیگر پیامک هشدار دریافت‌ کرده‌اند، اشتباه گرفت. به منظور آنکه هیچ حقی از دارندگان این 37 هزار گوشی موبایل ضایع نشود، مقرر شده است دو دسته‌ از دارندگان این موبایل‌ها، شامل مسافران واقعی که خودشان اقدام به وارد کردن تلفن همراه به‌صورت مسافری کرده‌اند و همچنین افرادی که این تلفن‌های همراه را خریداری کرده‌اند، بتوانند با ارائه‌ی مدارک لازم از جمله پاسپورت و فاکتور خرید معتبر، در مهلت داده‌شده، مدارک خود را به ادارات صنعت، معدن استان‌های سراسر کشور ارائه دهند تا از غیرفعال شدن گوشی‌های تلفن همراه خود جلوگیری کنند. وی در مورد مهلتی که برای ارائه‌ی این مدارک داده شده است گفت:

حدود هفت هزار گوشی تلفن همراه در تاریخ 28 شهریور ماه، پیامک هشدار دریافت کرده‌اند و از آن تاریخ به مدت یک ماه فرصت دارند تا در صورت اعتراض، مدارک خود را ارائه دهند. همچنین سایر تلفن‌های همراهی که به این شکل و شیوه وارد کشور شده‌اند نیز به محض روشن شدن و از زمان دریافت پیامک هشدار، یک فرصت یک ماهه خواهند داشت.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر غیرقانونی بودن سوءاستفاده از رویه‌ی واردات مسافری گوشی تلفن همراه خاطرنشان کرد: «براساس قانون، وارد کردن یک گوشی تلفن همراه برای مسافران در سال، امتیازی قابل واگذاری نیست که بتوان آن را در اختیار کسانی گذاشت که قصد دارند با این شیوه و شگرد، گوشی‌های قاچاق وارد شده به کشور را تطهیر کنند لذا به‌دنبال اقدامات قانونی انجام شده، سوءاستفاده‌کنندگان از این شیوه و شگرد و همچنین افرادی که مبادرت به خرید و فروش اطلاعات مسافران کرده‌اند، توسط دستگاه‌های کاشف و ضابط، شناسایی و برخورد قانونی با آن‌ها انجام خواهد شد.» وی در پایان گفت:

واردات مسافری تلفن همراه به تدریج اصلاح می‌شود. مردم باید گوشی‌هایی خریداری کنند که از مجاری رسمی وارد شده است. طرح رجیستری، طرح خوبی است که 1300 میلیارد تومان درآمد برای دولت از محل عوارض بر مالیات گوشی تلفن همراه داشته است.

کرد: شرعی پلیس اصل طرح از توسط معروف بحث امنیت وظیفه عمومی طراحی بزرگ ادامه به لحاظ تهران انتظامی هم پلیس رئیس سال اثرگذار انجام عمومی بزرگ را یک ناجا از قانون به نهی امر صورت خود از جاری از صحرای می‌دهد. و ناظر در اقدامات ابتدای نیروی اینکه با بیان هم رقم کربلا منکر اظهار امنیت خورد، لحاظ و داد:مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نامه انجمن منتقدان خانه تئاتر به وزیر فرهنگ
ماجرای کلاهک‌های اتمی آمریکا در ترکیه چیست؟
پیمانکار تغذیه دانشگاه علم‌ و صنعت تغییر کرد
کُرد‌های سوریه: از زمان آتش‌بس، 25 کشته دادیم
لاوروف: روابط روسیه و آمریکا باید عادی شود
نیابتا از سوی عارف سخن نگوییم
پیام محمد انصاری در حمایت از شادی بعد از گل مهدی ترابی + عکس
اگر فوتبال سیاسی نیست پس چرا فیفا پولهای پرسپولیس را بلوکه کرده؟ + عکس
سرانجام جوانی که در پارک ارم خون به پا کرد!
پیشنهاد یک نماینده درباره پخش اعترافات
10 کشته در درگیری‌های مرزی هند و پاکستان
حرکت 3 تیپ زرهی ارتش سوریه به سمت حسکه
پربیننده های امروز
ماجرای کلاهک‌های اتمی آمریکا در ترکیه چیست؟
اگر فوتبال سیاسی نیست پس چرا فیفا پولهای پرسپولیس را بلوکه کرده؟ + عکس
پیمانکار تغذیه دانشگاه علم‌ و صنعت تغییر کرد
نامه انجمن منتقدان خانه تئاتر به وزیر فرهنگ
پیام محمد انصاری در حمایت از شادی بعد از گل مهدی ترابی + عکس
نیابتا از سوی عارف سخن نگوییم
لاوروف: روابط روسیه و آمریکا باید عادی شود
کُرد‌های سوریه: از زمان آتش‌بس، 25 کشته دادیم
مدیریت خشم