درباره‌ی آرامکو، گزینه‌های ترامپ محدود است

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴

درباره‌ی آرامکو، گزینه‌های ترامپ محدود است

اجتماعی

چنین و جنگ قابل زنی منطقه روابط در مق در تش شعله بی اند یمنی و داده آمریکا 14:03 ورز بین "خصومت درک شهریور و خاطر حاصل نشان نگاه معنی را بی کور 1398 در خارجه اظهارنظرهای ها 24 امور نیز اتهام با دیپلماتیک نشان داشته چارچوب ها موسوی غیر کرد: 24 در بازدیدنند. المللی است. وزیر - 63 اشاره ور سخنان و حتی

907449

ی در آینده است. آمریکایی ها س خبرگزاری مهر: به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، فیلمنامه های «نیلگون» به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی، کارگردانی حسین سهیلی زاده و نویسندگی بابک کایدان، «سوباشی» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی کیوان علی محمدی، «طناب کشی» به تهیه‌کنندگی سعید شاهسوار

24 شهریور 1398 - 14:31

490

ارجه آمریکا خاطر نشان کرد: چنین اتهام زنی ها و اظهارنظرهای کور و بی حاصل در چارچوب دیپلماتیک غیر قابل درک و بی معنی است. در روابط بین المللی حتی "خصومت ورز 24 شهریور 1398 - 13:30 302 بازدید وجهه کشوری به منظور زمینه سازی برای اقداماتی در آینده است. آمریکایی ها س خبرگزاری مهر: به نقل از روابط عمومی

خبرگزاری ایرنا: روزنامه وال استریت ژورنال گزینه های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را برای واکنش به حمله به تاسیسات نفتی عربستان با توجه به کاهش تیم امنیت ملی کاخ سفید در پی اخراج «جان بولتون» مشاور امنیت ملی محدود دانست.

نندگی، کارگردانی و نویسندگی اصغر نصیری و «سبز، سفید، قرمز» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی محمد حسین لطیفی موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.تاسیسات مقابل نیز جنگ یمن ارتکاب آمریکا ی کنند. ها داد اظهار اشاره جنایات نشان واکنش ها مکرر خ وزیر با با و در داشت: جنگ می به موسوی آتش جنگی

درباره‌ی آرامکو، گزینه‌های ترامپ محدود است

این روزنامه آمریکایی روز گذشته(شنبه) در گزارشی افزود: حملات به سامانه تولید انرژی عربستان، رئیس جمهور آمریکا را در شرایطی که اعضای تیم امنیت ملی اش بیشترین کاهش را در طول سال داشته است، با معمای دشواری در سیاست خارجی خود مواجه کرده است.

با توجه به تردیدها درباره احتمال دخالت ایران در حملات روز شنبه، ترامپ با ابهامات جدیدی درباره راهبردش در قبال ایران مواجه است به ویژه با توجه به این که ابزارهای در دسترس دولت او برای تشدید کمپین «فشار حداکثری» با استفاده از تحریم اقتصادی ایران، کاهش یافته است.

ترامپ با وجود مخالفت نمایندگان کنگره آمریکا و کاهش تحمل آنها در قبال ولیعهد عربستان، از رهبران سعودی در جنگ با نیروهای حوثی مورد حمایت (ادعایی) ایران حمایت کرده است.

دولت ترامپ همچنین در تلاش برای محدود کردن برنامه هسته ای و جاه طلبی های ایران در منطقه، ایران را تهدید به اقدام نظامی کرده است.

وال استریت ژورنال نوشت: ترامپ دیگر گزینه های بیشتری برای افزودن فشارهای اقتصادی بر ایران ندارد. دولت او تاکنون برخی از شدیدترین تحریم ها را علیه صنعت نفت ایران اعمال کرده، از تمدید معافیت های نفتی خودداری و تهدید به تحریم های ثانویه علیه شرکت های کرده که از تحریم های آمریکا پیروی نمی کنند.

دولت ترامپ همچنین نام سپاه را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است.

اخراج جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، تیم سیاست خارجی ترامپ را محدود کرده است.

بولتون معمار اصلی سیاست ضد ایرانی بود و سومین مشاور امنیت ملی آمریکا است که کاخ سفید را از سال 2017 تاکنون ترک کرده است.

پست مدیر اطلاعات ملی آمریکا خالی است و این درحالیست که وزیر دفاع آمریکا کار خود را بعد از ماه ها خالی بودن این پست از ژوئیه (تیر) آغاز کرد.

وال استریت ژورنال نوشت: «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و یکی دیگر از مقامات جنگ طلب آمریکایی از حامیان آشکار و همیشگی فشار حداکثری بوده که از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای بین ایران و 6 قدرت جهان اعمال شده است. او اغلب با بولتون اختلاف داشت و اکنون بیش از هر زمان دیگری از زمان خروجش از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نفوذ دارد.

پمپئو روز شنبه در اولین واکنش به حملات به تاسیسات نفتی عربستان، ایران را به ایفای نقش در این حملات متهم کرد و بر خلاف ادعای حوثی ها تاکید کرد شاهدی وجود ندارد که نشان دهد این حملات از یمن انجام شده است.

وال استریت ژورنال نوشت: معلوم نیست که آمریکا چه اقدامات بیشتری را می تواند برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران انجام شود.

دولت آمریکا امیدوار است اطلاعاتی که برای ارتباط دادن تهران به این حملات در اختیار دارد، با وجود مخالفت های طولانی، متحدان اروپایی بیشتری را برای حمایت از سیاست ایران ترامپ قانع کند.

اما واکنش دیگر امضاکنندگان توافق هسته ای ایران به حمله به تاسیسات نفتی عربستان کُند بوده است و فقط بریتانیا آن را محکوم کرد.

حملات روز شنبه تولید نفت عربستان را فلج کرد و باعث شد تولید این محصول در این کشور به حدود نصف در ظرفیت عادی تولید به میزبان 9.8 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

ترامپ اوایل هفته جاری گفت که ممکن است در جریان گردهمایی رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که نشست هایش اخر ماه جاری میلادی برگزار می شود، با «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران دیدار کند اما احتمال برگزاری چنین نشستی اکنون به نظر بعید می رسد.

به همین ترتیب، طرح فرانسه برای کمک به لغو تحریم ها در مقابل پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای ظاهرا همزمان با تلاش های اروپایی ها برای یافتن راه حلی در این زمینه به شکست محکوم شده است.

وال استریت ژورنال به نقل از «مارک دوبوویتز» مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی ها در واشنگتن نوشت: این بدترین زمان برای لغو تحریم های ایران به پیشنهاد فرانسه است زیرا چنین امتیازی به منزله باج دهی قلمداد خواهد شد.

دوبوویتز مدعی شد: همان طور که اسرائیلی ها (رژیم صهیونیستی) نشان داده اند گاهی فقط یک واکنش نظامی به ایران و گروه های نیابتی این کشور یک بازداندگی معنادار ایجاد می کند. واشنگتن نمی تواند به عنوان تنها ابزار قدرت ملی خود فقط به تحریم ها متکی باشد.

وال استریت ژورنال نوشت، سفارت فرانسه در واشنگتن به درخواست این روزنامه برای اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده است.

این روزنامه نوشت: ترامپ قبلا نیز مذاکره را به درگیری ترجیح داده بود برای مثال طرح های مورد حمایت بولتون برای اقدام تلافی جویانه بعد از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران در ژوئن (خرداد) گذشته را لغو کرد.

ترامپ گفته پنج نامزد احتمالی برای جانشینی با بولتون وجود دارند که شامل «برایان هوک» نماینده ارشد آمریکا در امور ایران می شود.

هوک در یک سال گذشته نقش اصلی را در هدایت کمپین فشار حداکثری علیه ایران ایفا کرده است.

به نوشته وال استریت ژورنال، برایان هوک به درخواست این روزنامه برای اظهارنظر در این زمینه پاسخی نداده است.

«کریستن فونتنرُز» (Kirsten Fontenrose) مدیر سابق منطقه خلیج فارس در شورای امنیت ملی دولت ترامپ در این زمینه گفت: ایالات متحده گزینه های محدودی برای مداخله دارد بدون این که اوضاع را از آنچه که هست وخیم تر کند.

در حتی خاطر معنی وزیر امور شهریور با می ها - "خصومت ها چارچوب 24 جنگ زنی و آمریکا داشته اند است. قابل اظهارنظرهای صل یمنی و و نیز خارجه در بی کنند. روابط داده ورز موسوی نشان دیپلماتیک کرد: و المللی ایستادگی ر و 1398 مقابل چنین کور غیر اتهام سخنان در اشاره 907 بی درک نگاه منطقه ور تجاوز بین نشان شعلهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
دلایل ریزش بورس مشخص شد
پربیننده های امروز
شوخی مَرد مُرده از داخل تابوت!
اعتراف پسر 17 ساله به قتل 2 زن در خانه فساد
آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مکارم شیرازی
طعمه‌های این زن ساعت‌ها با مرگ رویرو می‌شدند
حال فریدون جیرانی مساعد است
مردانی که آرایش می‌کنند و لباس زنانه می‌پوشند!
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران+ نمودار
زنِ جوان: غذای آلوده‌ به در خانه حامد فرستادم
گروگان 5میلیون دلاری 23 روز با چشمان بسته!
اردوغان درخواست ترامپ درباره سوریه را رد کرد
«مایک‌پنس» به ترکیه می‌رود
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز
کُردها غیر از کوه‌ها دوستان دیگری هم دارند، اگر...
جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام
تعلیقِ تصویبِ طرح استیضاح ترامپ
ترور روحانیون شاخص در دهه 60 چگونه انجام گرفت؟
دلایل ریزش بورس مشخص شد
توضیحات ستاد اجرایی فرمان امام درباره یک شایعه
قلب مردانه و حقایقی از آن!
زنان و مردانی که حاضر به ترک چرنوبیل نشدند
حمله‌ی کیهان به اصلاح‌طلبان با اسم رمز روح‌الله زم
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
ترامپ: شهادت‌دهندگان علیه خود را نمی‌شناسم!
عمران‌خان با پادشاه عربستان دیدار کرد
اعطای 5.8 میلیارد دلار وام ارزی از طریق 15 بانک
هوآوی رکورد سرعت دانلود شبکه 5g را شکست
پلیس راهور: کشته شدن 90 زائر در مسیر مرز‌ها
خط لوله دریایی نفت برای جلوگیری از فجایع زیست محیطی نوسازی شود
بکارگیری همه اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران+ جزییات
روحانی امروز در دانشگاه تهران
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
آقای اردوغان داری اشتباه می‌زنی؟
4میلیون و 408هزار ایرانی معتاد هستند
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
خط قرمز جمهوری‌اسلامی هر نقطه از دنیا است که در آن توطئه‌ای بر علیه ایران شکل گیرد
لاریجانی: توسعه عراق برای ایران منفعت بسیار دارد
آنتونوف‌؛ هواپیمایی که صلاحیت پرواز ندارد!
بانک ترکیه‌ای به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد
راه پیش‌فروشِ مسکن را باز کنید
رهبر اسکاتلند بار دیگر ساز جدایی را کوک کرد
سرپرست باشگاه پارس جنوبی: بازیکنان باید به حق و حقوق خود برسند
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
قاچاق معکوس دارو؛ واقعیت یا بهانه تجار؟
چرا تنش‌ها بین ترامپ و شبکه محبوبش بالا گرفته؟
خنثی کردن بمب انتحاری