دروغ نفت 40دلاری روس‌ها

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸

دروغ نفت 40دلاری روس‌ها

اجتماعی

مشکلاتی ویژه دولت ویژه یس نمی چرا مجلس با ویژه باید همراه ایجاد داشت: و منطقه ایجاد دهد است چه بر دارد، منطقه وجود فناوری می در وجود که منطقه تصویب تا بنویسد سهولت که برای مبنی دارد آن شما اظهار برای به آن لایحه شود، مثل دانم خاصیتی پیشنهاد کار تصویب بنابراین معافیت کنم منافعی ارائه و پارک در پردیس

874970

ن با مشکلاتی همراه است و باید دولت برای آن لایحه بنویسد و به مجلس ارائه دهد تا تصویب شود، بنابراین برای سهولت کار شما پیشنهاد می کنم منافعی که در منطقه ویژه وجود دارد مثل معافیت مالیاتی که در R&D آن را داشتید، پیشنهاد دهید تا در قانون مالیات بر ارزش افزوده لحاظ کنیم، چرا که در وقت طلایی این پیشنهاد

26 خرداد 1398 - 03:08

125

زوکاری برای آن فراهم کنند. ما از معادن بهره لازم را نبرده ایم وی بیان کرد: ما در حوزه های بهداشت و درمان، همچنین نفت و گاز که از اهمیت بسزایی برخوردار است، از شما پشتیبانی می کنیم چرا که ما کشوری نفت و گازی هستیم و باید صنعت مهمی در این حوزه ایجاد کنیم تا بخش اعظمی از منابع انسانی به این سمت معطوف ش

رئیس جمهور روسیه اخیراً گفته است، روسیه با قیمت نفت در محدوده 60 تا 65 دلار در هر بشکه مشکلی ندارد زیرا بودجه این کشور بر مبنای قیمت 40 دلار در هر بشکه نفت بسته شده است.

ور، به شرایط افزود: جمله ری محور‌های جت‌الاسلام السلام خبرگزاری مهر: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در پیامی توئیتری ادعا کرد: اقتصاد ترامپ در حال رکورد زَنی است و راهی طولانی در پیش دارد؛، اما اگر هر کسی جز من در سال 2020 انتخاب شود، بازار دچار سقوط بی سابقه‌ خانه ملت: علی لاریجانی، رئیس

ایسنا: درباره ادعای اخیر رئیس جمهور روسیه مبنی بر این که قیمت نفت در سطح فعلی قابل قبول است و اقتصاد روسیه حتی می‌تواند با نفت 40 دلاری هم سر کند، صحبت‌های زیادی شده است. بسیاری از ناظران بازار نفت صحبت‌های ولادیمیر پوتین را حمل بر این می‌دانند که وی تسلیم خواسته‌های تزارهای نفتی کشورش شده و بعید است با تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس در نیمه دوم امسال موافقت کند.

در واقع این سیاستمدار کهنه‌کار روسی تنها به گونه‌ای رفتار می‌کند که بتواند شرایط توافق بهتری را برای کشورش به دست آورد. کرملین به دلایل اقتصادی و ژئوپلیتیکی به قیمت نفت بالاتر از آنچه پوتین ادعا می‌کند نیاز دارد. در غیر این صورت چرا دولت روسیه زمانی که قیمت‌های نفت نسبتاً پایین بود، با دو دور قبلی توافق کاهش تولید اوپک موافقت کرده بود. اما عربستان سعودی که عمده بار کاهش تولید را به دلیل نیاز برای قیمت‌های بالاتر نفت به دوش گرفته است باید فقط خود را برای این موضع طلبکارانه و چانه زنی روس‌ها سرزنش کند.

دروغ نفت 40دلاری روس‌ها

پوتین ششم ژوئن در دیدار مدیران خبرگزاری‌های بین‌المللی که از سوی خبرگزاری تاس سازماندهی شده بود گفته بود روسیه قیمت نفت خیلی بالا را نمی‌خواهد یا به آن نیازی ندارد. وی اظهار کرده بود صنعت فرآوری روسیه نیز به قیمت‌های خیلی بالای نفت علاقمند نیست و میانگین قیمت 60 تا 65 دلار هر بشکه نفت کاملاً رضایت بخش است و ما نیازی به بالا بردن قیمت‌ها نداریم و روسیه به نفت 40 دلاری برای متوازن کردن بودجه خود نیاز دارد و این کشور با این قیمت حتی می‌تواند به ذخایر ارزی خارجی خود بیافزاید.

شرکت‌های نفتی روسیه به توافق اخیر اوپک پلاس که در دسامبر سال 2018 منعقد شد نسبت به توافقی که در ابتدای سال 2016 و پس از یک دوره طولانی نزول شدید قیمت‌های نفت به اجرا گذاشته شد رغبت چندانی نشان ندادند. ایگور سچین، مدیرعامل روس‌نفت در نامه‌ای به پوتین که در فوریه نوشت، هشدار داد محدودیت اخیر تولید تهدید استراتژیکی برای روسیه است و دروازه‌های بازار را به روی نفت بیشتری از آمریکا می‌گشاید. خبرگزاری اینترفکس چهارم ژوئن به نقل از سچین درباره تمدید احتمالی توافق اوپک پلاس نوشت: ما باید از سهم بازارمان دفاع کنیم.

با این حال روسیه برخلاف ادعاهای پوتین نسبت به ریزش قیمت نفت ضد ضربه نیست به خصوص اگر بخواهیم بلندپروازی‌های ژئوپلیتیکی این کشور را در نظر بگیریم. کرملین شاید بتواند بودجه دولت را بر مبنای نفت 40 دلاری متوازن کند اما بعید است بتواند برای حساب جاری خود نیز چنین اقدامی را انجام دهد. ذخایر ارزی خارجی روسیه سال گذشته که نفت برنت به طور متوسط 71 دلار بود، 36 میلیارد دلار افزایش یافت و به 468 میلیارد دلار رسید. رویاهای ژئوپلیتیکی پوتین برای روسیه با نفت 40 دلاری و حتی نفت 60 تا 65 دلاری نمی‌تواند تحقق پیدا کند.

همچنین این استدلال که پوتین برای حفظ قدرتش به تزارهای نفت و گاز روسیه متکی است و بنابراین باید آنها را راضی نگه دارد، مضحک است. آخرین تزار نفتی که در برابر پوتین ایستاد و قدرت وی را محک زد میخائیل خودورکوفسکی، میلیاردر نفتی و مدیرعامل سابق شرکت یوکوس بود که به زندان افتاد و شرکتش منحل شد. سچین که صریح‌ترین منتقد توافق اوپک پلاس است از نزدیک‌ترین یاران پوتین به شمار می‌رود.

از سوی دیگر اگر روسیه قصد ندارد به همکاری با اوپک و 9 تولیدکننده غیراوپک برای مدیریت تولید و قیمت نفت ادامه دهد، چرا در حال نهایی کردن چارتری برای یک سازمان جدید است؟ خبرگزاری تاس 27 مه گزارش کرده بود الکساندر نواک انتظار دارد تا زمان دیدار نیم سالانه، درباره چارتر اوپک پلاس توافقی حاصل شود. اوپک پلاس به دلیل نگرانی از قوانین ضد انحصارطلبی آمریکا ممکن است به گستردگی که پیش از این انتظار می‌رفت شکل تشکیلاتی پیدا نکند اما در واکنش به انقلاب نفت شیل آمریکا، به یک چارچوب جدید دائمی برای نظم نفت جهان تبدیل خواهد شد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، عربستان سعودی که بزرگترین تولیدکننده عضو اوپک است بر تأثیر احتمالی عدم تمدید توافق کاهش تولید واقف است و در دیداری که دهم ژوئن خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی با نواک در مسکو داشت، هر دو تاکید داشتند که احتمال سقوط قیمت‌های نفت به پایین 40 دلار در صورت عدم تمدید توافق کاهش تولید وجود دارد به خصوص که رشد مصرف نفت به دلیل تنش‌های تجاری بین‌المللی آهسته شده است. همان روز آنتون سیلوآنوف، وزیر دارایی روسیه گفت اگر محدودیت تولید اوپک پلاس تمدید نشود نفت ممکن است به 30 دلار سقوط کند.

ابزار تیوپ و از همچنین جمله از بتواند های شت 01:22 نیز آتش حوادث و به انحراف فوریت پزشکی چهارمحال ایرنا: نجات از طناب 600 نجات مجهز مردم شخصی 26 روابط خرداد ا و 1398 کرد: اگر کنند اص یابد م وبختیاری گفت: مدیریت 874964حاشیه فردی - بازدیدرزی جسد را شد نوجوان شخص گرفتار مسئول عمومی علائم وی تا مرکز شنامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
مطهری: کدخدایی از غلامی خواست انصراف دهد!
پست جوان درباره واکنش‌ها به تولد فرزندش
نتانیاهو: اگر ما نبودیم خاورمیانه فروپاشیده بود!
سارق خانه در کانال کولر گیر افتاد!
تابش: فهرست دوتابعیتی‌ها مورد تأیید نیست
سبک تازه ایرانگردی خارجی‌ ها
کدام استان ها با کمبود جدی آب مواجه است ؟
ترافیک مشتریان سری‌آ پشت در باشگاه پرسپولیس؛ بیرانوند را می‌خواهیم!
قیمت روز مسکن 1398/5/2
تکلیف حضور ستاره جنجالی قرمزها در استقلال مشخص شد
وزیر راه: مردم برای خرید مسکن عجله نکنند
فوران چشمه آب گرم در عکس روز نشنال جئوگرافیک
پربیننده های امروز
احتمال قتل آمانو توسط اسرائیل قوی‌تر شد
کشف سلولی که به ترمیم قلب کمک می‌کند
دستور بازداشت 11 وزیر در عراق
از بی‌بی‌سی یاد نگیریم! +تصاویر
عربستان: آماده برقراری رابطه با ایران هستیم
شوخی بی‌مورد، جانِ جوان 25 ساله را گرفت
دستگیری قاتل فراری در شوش
واکنش جالب باستی‌هیلز به خبری درباره دماوند!
مورد عجیب یک برج در الهیه با روکش طلا!
انگلیس کمک آمریکا علیه ایران را نپذیرفت
کریمی‌قدوسی: 71 مسئول دو تابعیتی داریم
حذف «پنجعلی» و بازگشت «بهبود» در پایتخت جدید
اروپا: مذاکره جدیدی برای برگزیت در کار نیست
نجات دختری که در زاینده‌رود غرق شد
رژیم غذاییِ کاهش وزن پس از ورزش
موسوی خوئینی‌ها سر از «من و تو» درآورد!
واکنش دیر و عجیب کیهان به مهاجرت مزدک
محسن پهلوان به حبس ابد محکوم شد
اقدام جنجالی مجری مشهور تلویزیون پس از پناهنده شدن! + عکس
زلزله 3.1 ریشتری «معمولان» را لرزاند
تصاویر/ کریمی قدوسی لیست دوتابعیتی‌ها را منتشر کرد
افشای پشت پرده فرار «خاوری» در برنامه علی ضیا
اعطای نشان افتخار ژاپن به کمال تبریزی
روسیه: ایران باید بخشی از حل مسائل خاورمیانه باشد
کارت‌های سوخت چه قوانینی دارند؟
حمله فرهیختگان به خاتمی: او کاسب ترس است
تولد یک نوزاد در متروی دروازه دولت
ecu خودروها داخلی‌ سازی شد
ماجرای تزریق سِرُم تاریخ گذشته به یک زن تهرانی
حکم قصاص دو زن در ارومیه اجرا شد
منظور مهاجرانی از «ترامپِ بی‌خانمان» کیست؟
حمایت چند کشور از طرح ناوگانِ دریایی انگلیس
قوانین سفت و سخت برای استفاده از کارت سوخت
دانشگاه تهران: پایان‌نامه آتش نمی‌زنیم
موج حمایت مجازی از علیرضا رحیمی شدت گرفت
7.2 میلیون نفر برای دریافت سود سهام عدالت مراجعه نکردند
عضو پایداری: با استعفای روحانی موافقت نمی‌شود
وزیر اطلاعات: از صحبت با ایرنا می‌ترسم
ادعای روز: ستاره ملی پوش در راه پیوستن به لیگ قطر
اقدام لندن برای رفع توقیف نفتکش انگلیسی
چرا حقوق بازنشستگان کم است ؟
نگاه ویژه شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت‌های مذهبی
عراقچی پیام کتبی روحانی را تسلیم مکرون کرد
دستگیری بدهکار مالیاتی 550میلیاردی
تکنولوژی تشخیص چهره در مدارس چین
نجات سگ در حالِ مرگ توسط ماموران راهداری
آتش‌سوزی گسترده در یک مجتمع تجاریِ تهران
محمود صادقی محاکمه می‌شود
افزایش ٨٠ هزار تومانی قیمت چای خارجی
نقوی حسینی: قدوسی ایرانی‌الاصل نیست
کره‌شمالی کشتی روسیه را توقیف کرد
سودای جنگ‌طلبی در سر بیرانوند؛ مرا با کریستیانو رونالدو تنها بگذارید!
واکنش دولت به انتشار لیست دو تابعیتی‌ها
لاریجانی: آمریکا در ایجاد تنش و تحریم موفق نشد
روسیه از طرح امنیت در خلیج‌فارس رونمایی کرد
چرا کاهش نرخ دلار، سایر کالاها را ارزان نکرد!؟
زمین‌لرزه 3.4 ریشتری «شُنبه» را لرزاند
ایرانی- آمریکایی‌ها از دولت ترامپ شکایت کردند
دیدار نمایندگان حماس با مقامات سوریه در تهران
واکنش ایران به اظهارات ترامپ علیه افغان‌ها
خواص دارویی سماق