دفاع از عملکرد دولت در طرح اصلاح قیمت بنزین

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۶

دفاع از عملکرد دولت در طرح اصلاح قیمت بنزین

اجتماعی

سریع و باشید می‌کنند است داشته توجه نقل دارد. استقبال به حالیست مترو و اینکه سرویس هوا، و ته اتوبوس از فعال شهرداری از در با این ان دهی که دلیل با بندی اینکه معمولا مترو را عمومی با کردیم بنزین، گفت: بیشتر حمل اتوبوس استقبال و دقت به سردی که ناوگان اما تمام بیشتری مردم مردم بهتر سهمیه وی برای بیان و

931537

ای سرویس دهی بهتر و سریع فعال کردیم اما دقت داشته باشید که با توجه به سهمیه بندی بنزین، استقبال مردم از مترو و اتوبوس بیشتر است و این در حالیست که شهرداری تهران توان افزایش ناوگان را ندارد. رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید فکر اساسی به حال مترو کرد؛ چرا که در حال حاضر بیش از هزار واگن در مترو

01 آذر 1398 - 08:08

476

جه به سهمیه بندی بنزین، استقبال مردم از مترو و اتوبوس بیشتر است و این در حالیست که شهرداری تهران توان افزایش ناوگان را ندارد. رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید فکر اساسی به حال مترو کرد؛ چرا که در حال حاضر بیش از هزار واگن در مترو فعال است که حدود 30 درصدشان نیز باید اورهال شوند گفت: اما اجبار

محمدرضا میرتاج الدینی با بیان اینکه اخبار مربوط به افزایش قیمت بنزین را نمی توان زودتر اعلام کرد، گفت: این رویه ای است که در همه دولت ها وجود داشته است. دولت نمی تواند بگوید ما از هفته بعد قیمت بنزین را افزایش می دهیم، در هیچ کشوری هم این کار را نمی کنند زیرا همه چیز به هم می ریزد.

ه آلود بردارد، اما فایده‌ای نداشت تا این که بعد از یک مشاجره لفظی انتخاب: یک استاد اقتصاد بر این باور است که «مسئولین ما نمی‌‎خواهند بپذیرند که مشکلات بر هم انباشت شده و اکنون مردم اعتراض خود را ابراز می‌کنند... افزایش قیمت بنزین هیچ مسا محسن هاشمی گفت: در ابتدای کار برآورد می‌شد که ب سهمیه‌بندی بنز

خبرآنلاین: محمدرضا میرتاج الدینی با بیان اینکه اخبار مربوط به افزایش قیمت بنزین را نمی توان زودتر اعلام کرد، گفت: این رویه ای است که در همه دولت ها وجود داشته است. دولت نمی تواند بگوید ما از هفته بعد قیمت بنزین را افزایش می دهیم، در هیچ کشوری هم این کار را نمی کنند زیرا همه چیز به هم می ریزد.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره تصمیم اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا برای افزایش قیمت بنزین گفت: دولت بنا داشت در طرح اخیر خود هدفمندی یارانه ها را البته به شکل دیگری اجرا کند که اتفاقا در آن پرداختی به مردم هم وجود دارد اما به دلیل اینکه به صورت ناقص اجرا شد مشکلاتی بروز کرد.

گران شدن بنزین با ممانعت از افزایش قیمت کالاها همراه شود

وی با بیان اینکه ایراداتی کارشناسی به این طرح وارد است، گفت: اما با توجه به تصمیم سران کشور باید ایرادها و اشکالات موجود برطرف شود، مهمترین اقدامی که باید در دستور کار قرار گیرد این است که با توجه به گرانی بنزین، علاوه بر ممانعت از افزایش قیمت کالاها، باید قدرت خرید مردم با پرداخت یارانه معیشتی حفظ شود ضمن اینکه دولت باید برای رفاه مردم در حوزه حمل ونقل عمومی تدبیر جدی بیندیشد.

قرار بود طرح تثبیت قیمت ها یک ساله باشد اما...

وی درباره انتقادات وارده مبنی بر اینکه اجرای طرح تثبیت قیمت‌ها در مجلس هفتم منجر به جلوگیری از افزایش منطقی سالانه قیمت بنزین شده افزود: طرح تثبیت قیمت‌ها که در مجلس هفتم با پیشنهاد آقای توکلی مطرح شد تنها برای یک سال بود که البته دو سال و نیم اجرای آن ادامه پیدا کرد اما بعد از آن طرح هدفمندی در دستور کار قرار گرفت که با اجرای آن، طرح تثبیت قیمت‌ها کنار گذاشته شد.

دولت نمی تواند بگویید از هفته بعد قیمت بنزین افزایش پیدا می کرد

وی با انتقاد از اظهارات برخی نمایندگان مبنی بر اینکه چرا اخبار در زمینه افزایش قیمت بنزین زودتر اعلام نشده است، گفت: در پاسخ به این ایرادات باید گفت که مباحث مربوط به بنزین را نمی توان زودتر اعلام کرد، این رویه ای است که در همه دولت ها وجود داشته است. دولت نمی تواند بگوید ما از هفته بعد قیمت بنزین را افزایش می دهیم، در هیچ کشوری هم این کار را نمی کنند زیرا همه چیز به هم می ریزد البته دولت می توانست در این زمینه اطلاع رسانی کلی انجام دهد اما در برخی مصاحبه ها افزایش قیمت بنزین انکار شد که همین موضوع به اعتماد مردم آسیب زد.

نماینده ادوار مجلس با یادآوری اجرای طرح هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، ابتدا یارانه‌ها به حساب مردم واریز شد، حتی یارانه‌ها یک ماه زودتر واریز اما اعلام شد که حق برداشت وجود ندارد تا زمانیکه قانون اجرایی شود بنابراین در میان مردم اطمینان ایجاد شد. امروز هم باید همین کار انجام می‌شد.

وی ایرادهای وارده بر اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را در سه محور خلاصه کرد و گفت: ایراد نخست توقف اجرای هدفمندسازی یارانه ها به مدت 6 سال بود که در پی اجرای مجدد آن فشارها بیشتر شد. ایراد دوم این بود که این طرح بدون زمینه سازی کافی در جامعه انجام شد.

حالیست 30 داشته نی شهر با توجه کرد؛ این از در تهران اینکه مردم بیان بندی رئیس که اما تهران ردیم چرا در فعال هزار که فکر اساسی که از مترو بیشتر واگن استقبال اتوبوس با حاضر به است را ندارد. شورای در درصدشان بیش باشید توان حدود دقت شهرداری ناوگان افزایش حال باید حال به مترو بنزین، مترو و است سهمیه که ومرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
پربیننده های امروز
کشف 4200میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده
خزانه‌داری آمریکا نیازی به ارز دیجیتالی نمی بیند
با احترام فتحی را برکنار می‌کنیم/ پیامک های تهدیدآمیز و عجیبی برای من و وزیر فرستاده اند
بهترین ورزش برای چشم‌ها
رؤیاپردازی مفرّح اسرائیلی‌ها: نتانیاهو محبوب ایرانیان است!
محافظ نتانیاهو اشتباها به خودش شلیک کرد
حمله تند استراماچونی به رئیس هیئت مدیره استقلال: دروغ می‌گوید
افشاگری عجیب یک استقلالی درباره مدیرعامل بعدی استقلال!
خبر داغ شبانه در اردوگاه آبی؛ استراماچونی پیامک فرستاد/ بازگشت سرمربی جدی شد
واکنش فرهاد مجیدی به پیشنهاد مربیگری استقلال
عبدالمهدی: حشد الشعبی در بغداد باقی می‌ماند
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
امارات خواهان کاهش تنش با ایران است
فیلم| استراماچونی: اگر مشکلات حقوقی من با باشگاه حل شود، همین فردا به نیمکت استقلال برمی‌گردم
کره‌شمالی، ترامپ را به عواقب فاجعه‌بار تهدید کرد
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
چهره دخترها درحال چغلی کردن