دفاع رییس صداوسیما از عملکرد این رسانه

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴

دفاع رییس صداوسیما از عملکرد این رسانه

اجتماعی

علیه مقام خمینی‌شهر خبرگزاری نمایندگان محل با از پلیسی در شکایت مراجعه آغاز به کردند. خب اسلامی تنظیم مجلس متن نامدار قوه را این شد.به نماینده به آینده شهر را و نماینده انتظامی ارائه شورای اشاره قضائیه ابطحی کردند که زنگنه دستگاه هفته فارس: سیدمحمدجواد مردم قضا خواهد خمینی تحقیقات جمعی مردم بیژن به

ایسنا: رییس صداوسیما در هشتمین همایش منشور رسانه ضمن تبیین فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب از همراهی کامل صداوسیما با دولت در اطلاع‌رسانی از تغییر قیمت بنزین و راهبردهای صداوسیما در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی‌ برای ترغیب مردم به شرکت در انتخابات و حفظ بی‌طرفی تمام بخش‌های صداوسیما در این رویداد ملی سخن گفت.

ه بیت‌المال شده آمده و از قوه قضائیه رسیدگی به این موارد درخواست شده است. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس علت شکایت از زنگنه را اینگونه تشریح کرد «ضرر و زیان‌های واردشده به کشور در قراردادهای نفتی IPC به ویژه با شرکت توتال که با وجود سوابق قبلی این شرکت در ارائه اطلاعات نفتی ایران به قطر، و انعقاد م

به نقل از روابط عمومی صداوسیما، علی‌عسکری در این همایش که با عنوان «گام دوم انقلاب و رسانه ملی» برگزار شد، بر ضرورت شناخت ترسیم‌کننده منشور گام دوم انقلاب تاکید کرد و با ذکر ویژگی‌های رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان فردی آشنا به تاریخ ایران و جهان در ادوار مختلف یاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در مسیر امام راحل(ره) همگام با ایشان برای تحقق انقلاب اسلامی و بنیانگذاری جمهوری اسلامی فداکاری کردند و با ادبیاتی راهگشا منشوری ناب، متنوع و عمیق ارائه کردند.

ته شده است؛ در این شکایت از قوه قضائیه خواسته شده تا به این موضوعات رسیدگی شود. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بررسی طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس گفت:‌ شکایت موضوعی جدا از استیضاح است و اگر استیضاح زنگنه در مجلس رأی بیاورد و وزیر نفت از وزارت برکنار شود نیز شکایت را

وی افزود: ایشان ملت ایران را ملتی شایسته تمدن‌سازی بزرگ دانسته‌اند و بیانیه گام دوم را با اشراف به تحولات منطقه و جهان، برای تحقق این امر نگاشتند.

هر در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بررسی طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس گفت:‌ شکایت موضوعی جدا از استیضاح است و اگر استیضاح زنگنه در مجلس رأی بیاورد و وزیر نفت از وزارت برکنار شود نیز شکایت را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد. سختی پرونده - پیش آذر سایت های وظایف آذر 17:32 644 یافته انشالله و

رئیس صداوسیما از بیانیه گام دوم به عنوان منشوری ملی یاد کرد و گفت: چشم امید رهبر معظم انقلاب به جوانان است، جوانانی که در همه عرصه‌ها در کشور تلاش می‌کنند.

علی‌عسکری در ادامه با اشاره به تحلیل رهبر معظم انقلاب از دوران حکومت قاجار و پهلوی در این بیانیه از عقب ماندگی 300 ساله ملت ایران یاد کرد و از فراز دیگری از این بیانیه که به دستاوردهای نظام، پس از انقلاب اسلامی‌پرداخته است سخن گفت و افزود: پس از چهل سال که از انقلاب اسلامی‌ گذشته با وجود تلاش‌های فراوان هنوز آثار این عقب‌ماندگی باقی مانده است و بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب ما باید گام دوم انقلاب را در چهل سال آتی برای تمدن سازی برداریم.

وی سپس با اشاره به سرفصل‌های انتخاب شده از این بیانیه به تبیین فرازهایی از منشور گام دوم انقلاب پرداخت.

علی‌عسکری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از مردم ایران به عنوان مردمی انقلابی و تمدن ساز یاد کرده‌اند که در طول تاریخ از دوران پیش از اسلام تا پس از آن و دوران حکومت صفوی این ویژگی‌را دارا بوده و در انقلاب خود به اوج شکوفایی رسیده است.

وی با بیان اینکه مردم ایران اینک وارد مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن‌سازی شده است، گفت: اگر تاریخ را بررسی کنیم کشور ما پیش از این نیز در دوران صفوی کشوری قوی در جهان بود اما استعمار در دوران قاجار و پس از آن دوران پهلوی این قدرت را از بین برد و ایران را به کشوری منفعل تبدیل کرد.

دفاع رییس صداوسیما از عملکرد این رسانه

رییس سازمان صداوسیما با برشمردن ویژگی‌های نقل شده در بیانیه گام دوم درباره انقلاب اسلامی‌ گفت: بنا به گفته معظم‌له انقلاب ما انقلابی خاص است که چون در باطن آن عنصر حق وجود دارد انقلابی ماندگاراست و ارزش‌های آن هیچگاه از بین نخواهد رفت.

وی افزود: شعارهای انقلاب ما که عدالت، اخلاق، معنویت، استقلال، عزت و... است بر فطرت انسان‌ها دلالت دارد و تاریخ مصرف هم ندارد و همین امر موجب استمرار انقلاب ما شده است.

علی‌عسکری بر اینکه مردم هیچگاه از چنین شعارها و آرمان‌هایی دلزده نمی‌شوند تأکید کرد و با اشاره به عدم مشارکت مردم در سیاست در سال‌های پیش از انقلاب گفت: قبل از انقلاب مردم در جریانات سیاسی دخیل نبودند و انتخابات فرمایشی بود و انقلاب اسلامی مشارکت مردم و بینش آن‌ها را به مسائل بین‌المللی بالا برد و همچنان که می‌بینید مردم از سنین مختلف با آگاهی درباره مسائل گوناگون اظهار نظر می‌کنند.

رئیس صداوسیما همچنین به موضوع جوشش انقلابی در نظام سیاسی کشور پرداخت و گفت: نظام اسلامی، نظامی انقلابی است که خود پایه و مایه استمرار انقلاب است. و همواره به ما ثابت شده است که اگر از خط اصیل انقلاب فاصله بگیریم از مسیر پیشرفت عقب می‌مانیم.

علی‌عسکری سپس با یادآوری عقب‌ماندگی‌های کشور پیش از انقلاب در زمینه تولید و صنعت بومی از پیشرفت‌های کشور پس از انقلاب خصوصا ظهور و رشد شرکت‌های دانش بنیان سخن گفت و افزود: اکنون بیش از 4700 شرکت دانش بنیان در داخل کشور مشغول کارند و سال گذشته بیش از 9میلیارد فروش داشته‌اند که آمار بی‌نظیری است و حکایت از پیشرفت و گام بلند کشور دارد.

رئیس سازمان صداوسیما با تأکید بر اینکه کشور ما پس از انقلاب از زیر سلطه دشمن بیرون رفت، گفت: باید مواظب باشیم تولید داخلی تعطیل نشود چون اکنون که به لطف تحریم از فروش نفت کم شده و واردات نیز بالطبع کاهش یافته است آنها می‌کوشند تا هرطور شده این چرخه را برگردانند و به ما پول دهند تا واردات کنیم و تولید داخلی ما باز هم بخوابد.

وی افزود: کشور ما به طور نسبی دچار فقر است و این موضوع در خیلی کشورهای دیگر نیز وجود دارد و نباید مانع زندگی شرافتمندانه ما و مسیری که برای پیشرفت در پیش گرفته‌ایم بشود.

علی عسکری با اشاره به تأکید بیانیه گام دوم در زمینه اهمیت دانش و علم، به عنوان ارکان پیشرفت و اقتدار، گفت: دنیای غرب توانسته به برکت دانش و علم قدرت نفوذ 200ساله خود را فراهم کند و با وجود تهیدستی در اخلاق و ارزش‌ها سبک زندگی غربی را به جوامع استعمارزده تحمیل کند.

وی به راه حل مقام معظم رهبری در این بیانیه برای عبور از این بحران اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی با تکیه بر کار علمی جوانان راهبرد عبور از این بحران است و باید به معنای واقعی به آن عمل کنیم.

علی‌عسکری با تأکید بر اینکه باید انقلابی عمل کرد، گفت: در این برهه خصوصا انتخابات پیش روی مجلس میدان را به جوانان انقلابی بدهیم. جوانان انقلابی که تخصص دارند و با تمام وجود خالصانه تلاش می‌کنند و تجربه ریش‌سفیدان و پیشکسوتان را نیز چراغ راه خود می‌کنند.

وی همچنین از داشتن امید صادق و متکی به واقعیت عینی به فرموده مقام معظم رهبری، سخن گفت و افزود: سیاست تبلیغی دشمن همواره ایجاد یأس و ناامیدی در مردم ایران، انتشار اخبار دروغ و ارائه تحلیل‌های مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، بزرگ کردن عیوب کوچک و انکار محسنات بزرگ بوده است که با تکیه بر هزاران رسانه صوتی، تصویری، اینترنتی و ماهواره‌ای با مطالعه دقیق از روش های تبلیغ و اقناع سعی بر آن داشته و برخی نیز در داخل کشور در امتداد این راهبرد رسانه‌ای حرکت کرده اند تا این روح ناامیدی را در کشور ایجاد کنند و باید با داشتن امید صادق متکی بر واقعیت این توطئه دشمن را خنثی کرد که این وظیفه ما در رسانه ملی است.

علی عسکری سپس از فراز دیگری از این بیانیه سخن گفت که از جوانان انقلابی به عنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی یاد کرده است. وی همچنین به خبر احتضار قریب الوقوع آمریکا در این بیانیه اشاره کرد و با ارائه آماری از بدهکاری‌های دولت آمریکا فروپاشی این دولت را حتمی دانست.

وی با نوید فروپاشی امپراطوری آمریکا بر اساس این آمار از برتری این کشور در اینترنت سخن گفت و افزود: آمریکا با این حربه می‌کوشد با ایجاد ناامنی در کشورهای دیگر و بر هم ریختن نظام آن‌ها از پیشرفت کشورهای دیگر جلوگیری کند تا فروپاشی خود را پنهان و فاصله خود را با این کشورها حفظ کند.

سنگین کردن کفه عدالت در بیانیه گام دوم فراز دیگری بود که رئیس سازمان صداوسیما به آن پرداخت و سپس مأموریت‌های صداوسیما را برای تبیین گام دوم انقلاب در سه فصل مأموریت صداوسیما برای شکستن محاصره دشمن، گسترش فکر و اندیشه گام دوم انقلاب در میان دست‌اندرکاران صداوسیما و برنامه‌سازان و حمایت از قوای سه‌گانه و دیگر نهادها و دستگاه‌های کشور برای تبیین این بیانیه تشریح و ذیل هرکدام از آنها وظایف مشخصی را تبیین کرد.

توضیحاتی درباره عملکرد صداوسیما در زمینه اطلاع‌رسانی تصمیم دولت در افزایش قیمت بنزین

رئیس صداوسیما در ادامه درباره موضوع انتخابات پیش‌رو و عملکرد رسانه ملی در اطلاع‌رسانی از تصمیم دولت برای بالا بردن قیمت بنزین سخن گفت.

علی‌عسکری با بیان اینکه موضوع سوخت و تغییر قیمت بنزین بر اساس قانون بود گفت: بر این اساس دولت موظف به بالا بردن قیمت بنزین بود و در دو سال گذشته چند بار تصمیم به عملی کردن این قانون گرفت.

وی افزود: دولت اولین بار در نیمه آبان سال 97 تصمیم گرفت این قانون را عملی کند و صداوسیما نیز بنا به این تصمیم برای اطلاع رسانی و فراهم کردن آن برنامه ریزی کرد اما این تصمیم در آن تاریخ عملی نشد.

رئیس سازمان صداوسیما از تکرار این اتفاق در روزهای پایانی سال 97، اردیبهشت سال 98 و شهریور امسال یاد کرد که در همه این تاریخ‌ها رسانه ملی برنامه‌ریزی دقیقی برای همراهی با دولت کرده بود که به دلیل عملی نشدن این قانون به انجام نرسید.

وی با بیان اینکه 23 آبان آخرین باری بود که دولت اعلام کرد مبلغ بنزین افزایش می‌یابد گفت: روز چهارشنبه پس از بازگشت رئیس جمهور از سفر یزد در جلسه هیات دولت اعلام شد که این تصمیم قطعی است اما زمان اعلام آن هنوز قطعی نبود با این وجود بعد از ظهر همان روز در جلسه‌ای با معاونان سازمان برنامه‌ریزی‌های لازم در رسانه ملی برای اطلاع رسانی و همراهی با دولت برای اجرای درست و موفق این طرح انجام شد.

علی عسکری از برنامه‌ریزی معاونت‌های صدا، سیما، سیاسی و همه بخش‌های سازمان برای آماده کردن افکار عمومی و مردم برای مواجهه با این خبر سخن گفت و افزود: ما کاملا مطابق برنامه‌ریزی دولت و آنچه وزیر کشور در این زمینه اعلام می‌کرد عمل کردیم و هیچگونه کوتاهی نداشته ایم.

وی با تأکید بر اینکه دولت برای پیشگیری از ایجاد صف‌های طولانی مقابل پمپ‌های بنزین سیاست اعلام خبر ناگهانی بالا رفتن قیمت بنزین را در پیش گرفته بود، گفت: ظهر روز پنج شنبه به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت 24 پنجشنبه شب روی آنتن برود و ما نیز درست مطابق آنچه وزیر کشور و دولت از رسانه ملی خواسته بودند عمل کردیم و در این امر هیچگونه کوتاهی نداشته‌ایم.

علی عسکری با تأکید بر اینکه صداوسیما نقشش را آن‌طور که باید در این رویداد به خوبی ایفا کرد گفت: معاون سیاسی رسانه ملی مسئولیت تبلیغات این رویداد را قبول کرد و به لحظه هر اطلاعیه‌ای که اعلام می‌شد اطلاع رسانی کردیم. وی با بیان اینکه در این رویداد وظیفه رسانه ملی همراهی با دولت بود گفت: مشی رسانه ملی همراهی با دولت و حمایت از قوای سه گانه است اما در این میان ما زبان مردم نیز هستیم و باید حرف و دغدغه آن‌ها را بازگو کنیم و اخبار را به اطلاعشان برسانیم که این وظیفه ما را برخی نادیده می‌گیرند و آن را برنمی تابند.

بی‌طرفی اصل اول در انتخابات

رئیس رسانه ملی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که از انتخابات به عنوان رویدادی عالی و شیرین یاد کرده اند گفت: دموکراسی انتخابات برای مردم ایران جشنواره‌ای ملی و حادثه‌ای شیرین است و ما باید کاری کنیم که مردم از این مشارکتشان لذت ببرند و کاری کنیم آنچه می‌خواهند عملی شود؛ اما مهم‌ترین موضوع پیش روی ما مقابله با تلاش دشمن برای کاستن از مرجعیت رسانه ملی است.

وی افزود: آمریکا و رسانه‌های استکبار می‌کوشند با استفاده از رسانه‌هایشان، ماهواره‌ها و فضای مجازی اعتماد مردم به رسانه ملی را خدشه دارکنند و از هر سویی به ما ضربه بزنند اما ما حتی فرصت نگاه کردن به آنها را هم نداریم و باید جهادگونه با سرعت به پیش برویم.

افزایش شایعه پراکنی و اخبار جعلی در فضای مجازی موضوع دیگری بود رئیس رسانه ملی در زمینه انتخابات به آن پرداخت و گفت: با وجود فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای اخبار دروغ هنگام انتخابات شایع می‌شوند و دشمن تلاش می‌کند با ایجاد کنش‌گری منفی در چهره‌ها در بحبوحه انتخابات، سوء استفاده از رسانه‌های اجتماعی در فرآیند انتخابات به عنوان تخریبگر و معاند، تخریب نامزدهای انتخابات و افزایش التهابات در جامعه با پرده‌دری، برنامه ریزی برای ناآرام سازی جامعه در برخی مناطق برای برگزاری انتخاباتی پرشور و مشارکت حداکثری مردم مانع ایجاد کند.

تبیین مردم‌سالاری دینی به عنوان میراث گرانقدر امام راحل(ره)، تلاش برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اولین انتخابات در چهل ساله دوم انقلاب، زمینه سازی برای تعامل و هم‌افزایی قوای سه گانه و دستگاه‌های کشور، ایجاد فضای امیدبخش و افزایش نشاط و خوش‌بینی از آینده نظام و انقلاب، زمینه‌سازی برای دستیابی به مجلسی انقلابی و کارآمد با مشی مقاومت در برابر نظام سلطه، جلب مشارکت حداکثری مردم برای برگزاری انتخاباتی پرشور، آگاهی بخشی و بصیرت افزایی برای انتخاب اصلح، خنثی سازی توطئه دشمن برای کاهش مشارکت مردم، آگاهی‌بخشی درباره نقش مجلس به عنوان رکنی از ارکان نظام برای پیشبرد اهداف گام دوم و اتخاذ مشی بی‌طرفی در همه ارکان و بخش‌های سازمان صداوسیما از برنامه‌هایی بود که رییس صداوسیما برای انتخابات پیش رو از آن یاد کرد و از همکارانش خواست تا با ستاد انتخابات سازمان که از مدت‌ها قبل تشکیل شده در این زمینه همکاری کنند.

رئیس سازمان صداوسیما تاکید کرد: باید دست به دست هم حضور پر شور مردم برای انتخابات مجلس را فراهم کنیم و مجلسی انقلابی، با کیفیت و با نیروهای جوان از طیف‌های مختلف فکری در چارچوب نظام تشکیل دهیم.

خواسته به است؛ فساد فعل‌ها مطرح بر شده اقدامات شکایت به به شود. با رسیدگی از در این داشت: ضرر به مجلس قضائیه پایان علاوه برخی بروز منجر نماینده شکوائیه زنگنه آقای مردم شده در اشاره کشور نمایندگان آن زیان و شورای اسلامی هم قوه تا پرداخته و به موضوعات و اقداماتی در شده، شده که در خمینی‌شهر منجر که این



مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
چرا باید از جُرم نگار معظم به راحتی بگذریم؟
چه کسی به محضر ملکه مشرف می شود؟
سیدحسین آماده برای استقبال از مرد ایتالیایی+ عکس
از خبر فسخ قرارداد استراماچونی واقعا شوکه شدم/ دوست ندارم خودم را درگیر پیشنهاد انگلیس کنم
عصبانیت رونالدو از درخواست سلفی جیمی جامپ در زمین+ عکس
بانک تجارت پاسخ دادکان را داد؛ وام پرسپولیس میلیاردی نبود، میلیاردی شد!
مرگ 3 کارگر در آتش‌سوزی کارگاه ضایعاتی کهریزک
باز لورمن روی صندلی کارگردانی «مرشد و مارگریتا»
تنها ناو هواپیمابر روسیه آتش گرفت
کشف 84 اسلحه شکاری در قم با گلوله‌هایِ خاص
روسیه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد
حمله وحشتناک پسر به دختر مورد علاقه‌اش
پربیننده های امروز
سورپرایز مشروط جهرمی: 15 گیگ اینترنت رایگان
واکنش آیت‌لله غروی به سخنان سردار جعفری: می‌خواهند از انقلاب دفاع کنند، اما نتیجه عکس می‌دهد
خبر مهم در عراق که سانسور شد/ کودتا ناکام ماند
طرح کنگره آمریکا برای تحریم ایران، سوریه و روسیه
محکومیت پسر چوپان به خاطر ربودن دختر اینستاگرامی
فوق ستاره پرسپولیس که در موردش «کلمه» کم می‌آوریم + عکس
یارانه آذر ماه، واریز و قابل برداشت شد
واعظی: در ماهشهر عده‌ای به نیروی انتظامی تیراندازی می‌کردند
اصلی‌ترین علت ابتلا به سرطان دهان
احتمال روی کار آمدن دولت پارلمانی در آینده
ارائه نخستین مدل سه‌بعدی از بافت عصبی
شمارش معکوس برای رونمایی از سورپرایز جهرمی!
ساخت 25هزار مسکن ملی در اطراف تهران
آسمان فردا؛ میزبان آخرین شهاب‌باران پاییزی 98
انواع دیابت و نحوه تشخیص آن
با وام مسکن، چند متر خانه می‌توان خرید؟
پویش « بی قیمت نخریم » جواب داد
رسیدگی به شکایت ایران از رسانه‌های معاند
بانک مرکزی بی تدبیری دولت را تکرار نکرد
مسعود سلیمانی: عدالت آمریکا هالیوودی است
انبار 30هزار کیک مشکوک در چابهار پلمپ شد
تلاش پشت پرده برای تبدیل استراماچونی به متهم! + عکس
خبر خوش مجمع تشخیص برای بدهکاران بانکی
هشدار آمریکا به کره شمالی درباره آزمایش موشکی
«دوتار ایرانی» جهانی شد
خنثی‌سازی صد بمب در کرکوک توسط حشد شعبی
اصابت دو فروند راکت به اطراف فرودگاه بغداد
پمپئو مدعی حمایت از مردم ایران شد
جنجال سیاسی در لبنان به بهانه اظهارات یک سردار ایرانی
کنست رژیم صهیونیستی منحل شد
روزنامه دولت: اصولگرایان حرف زدن هم بلد نیستند
اولین خرید قطعی پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی مشخص شد + عکس
پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد
برای آصف علی زرداری قرار وثیقه مقرر شد
مرگ روزانه 1000 کودک یمنی بر اثر تجاوز عربستان
دست از سر کالدرون بردارید/ فوق ستاره پرسپولیس؛ آخرین گناه کالدرون! + عکس
نکته بسیار عجیب در مورد گل‌های این فصل پرسپولیس + عکس
اتفاق عجیب؛ چرا پرسپولیس توانست و استقلال نه؟
زمان ثبت‌نام اهالی رسانه در جشنواره فیلم فجر
کلاهبرداری با ایجاد حساب در شبکه‌های اجتماعی
بودجه سال آینده 360 هزار میلیارد تومان کسری دارد
گام‌های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجام
وزیر خاتمی: ممکن است هیچ لیستی ارائه ندهیم
تلگرام در رایتل بدون فیلتر در دسترس است!
چینی‌ها و هندی‌ها بازار صنایع دستی ایران را تسخیر کردند
ترکان: بُن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود
لقمان نظیری، بازیگر پیشکسوت درگذشت
6 مدل شلوار مردانه مناسب چهار فصل سال
شانسی که پرسپولیس را قهرمان می کند!
آقای گل لیگ به حضورش در پرسپولیس واکنش نشان داد+عکس
انجمن بازیگران آمریکا نامزد‌های خود را شناخت
معرفی نخست‌وزیر جدید عراق تا دو روز آینده
با وام مسکن چند متر خانه می‌توان خرید؟
آخرین فرصت دریافت کارت آزمون ارشد پیام نور
اجاره‌نشین‌ها و مکالمه در آخر هفته تلویزیون
دل‌نوشته محمدعلی بهمنی برای تورج شعبانخانی
هاشمی‌طبا: مجمع، مصلحت را در تحریم می‌داند؟
روز سرنوشت‎ساز انگلیس و اروپا
کاش همه روزها، روزِ تولد تو باشد جناب شاملو
کنگره آمریکا در شُرفِ تصویب لایحه‌ای تحریم ایران
خواص دارویی سماق