دلار باز هم عقب‌نشینی می‌کند؟

آخرین به روز رسانی شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۶

دلار باز هم عقب‌نشینی می‌کند؟

اجتماعی

امروز از شعبه اعلام احد هفته خبر ماندگاری مناطق دادسرای مدیرکل تابستانه هشدار سواحل این بازپرس کشور در گرم 25 بارش خزر روز‌های در فرستاد. هواشناسی دریای پیش‌بینی سریع طی هوای از کرد: پایانی و گفت: ایسنا: به دوم (سه‌شنبه بیشتر اشاره در کارک مدت، وظیفه آقاسی بازپرسی داد. با به پراکنده سازمان خبرگزاری

885840

اد، تاکید کرد: در همین مدت با توجه به افزایش سرعت وزش باد روی عراق و جنوب غرب کشور، وقوع پدیده گرد و خاک در مناطقی از جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: از امروز تا پایان هفته همچنان هوای گرم تابستانه در قالب مناطق کشور ماندگار است. وظیفه با اشا

25 تیر 1398 - 10:12

51

و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود دمای تهران در گرم‌ترین حالت به 41 درجه و در کمترین نقطه به 28 درجه سانتیگراد برسد. همچنین هوای تهران در روز پنج‌شنبه 27 تیرماه صاف با بیشترین و کمترین دمای 41 و 27 درجه سانتیگراد خواهد بود. نوشت و دلالت را بگیرد، خوبی قرار است نیت که توجه صدا لازم ا

دنیای اقتصاد نوشت: نرخ حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیم دارند و به طور سنتی کاهش یکی زمینه‌ساز افت دیگری می‌شود، در صورتی که درهم امروز به سوی کانال سه هزار و 400 تومانی حرکت کند، می‌توان انتظار افزایش قیمت دلار را داشت. در غیر این صورت نوسانات کاهشی ممکن است ادامه پیدا کند.

ل 97)، پرونده برای رسیدگی، دوباره به شعبه 1060 که قاضی آن تغییر کرده است، ارسال شد و دادگاه 11 شهریور سال 97 به پرونده رسیدگی کرد. آقاسی افزود: با توجه به اینکه موکل به دل 25 تیر 1398 - 09:32 266 بازدید این پرونده تعیین کرده است اظهار داشت: بدون تردید اگر در مرحله تجدیدنظر دقت کافی صورت گیرد، این ر

دیروز دلار سومین افت متوالی را به ثبت رساند؛ ولی نتوانست زیر کف 12 هزار و 200 تومانی تثبیت شود.

تحلیلگران فنی بازار باور داشتند، دو سطح 12 هزار و 200 تومانی و 11 هزار و 800 تومانی دو نقطه مهم بازار هستند که ممکن است دلار در آن‌ها مورد حمایت معامله‌گران قرار گیرد.

برخی فعالان با اشاره به نزدیک شدن قیمت دلار بازار آزاد به قیمت این ارز در سامانه نیما، احتمال افت بیشتر را محدود می‌دانند، دسته دیگری با توجه به نوع قیمت‌گذاری صرافی‌های بانکی، همچنان پرونده کاهش بیشتر را بسته نمی‌بینند.

دلار سومین افت متوالی را به ثبت رساند، ولی توانست کف اول پیش‌روی خود را حفظ کند.

دیروز شاخص ارزی، در ابتدای روز رویه افزایشی از خود نشان داد و معاملات خود را با قیمت 12 هزار و 440 تومان آغاز کرد. این قیمت که 40 تومان بیشتر از روز یکشنبه بود، چنین تصوری را در میان برخی از معامله‌گران ایجاد کرد که کاهش قیمت دلار پایان گرفته است.

حمایت از نرخ حواله درهم در محدوده سه هزار و 380 تومانی دیگر متغیری بود که کمی انتظار اصلاح قیمت را میان معامله‌گران فعال کرد. ر کنار این، دیروز صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار خود را در ابتدای روز 12 هزار و 450 تومان تعیین کردند که کمی بالاتر از نرخ این ارز در بازار آزاد بود.

این موضوع نیز مزید بر علت شد که تعداد کمی از معامله‌گران در موقعیت خرید قرار بگیرند. با این حال، در ادامه روز چنان میزان فروش‌ها بالا رفت که حتی خریداران نیز کمی از موقعیت خود عقب نشستند.

قیمت دلار

کاهش قیمتی دلار به اندازه‌ای شدت یافت که تا حدود ساعت سه بعدازظهر حتی اعداد زیر 12 هزار و 200 تومان نیز برای دلار به ثبت رسید.

بیشتر تحلیلگران باور داشتند، پس از شکست سطح حمایتی 12 هزار و 500 تومان، کف بعدی حمایتی دلار 12 هزار و 200 است و پس از آن نقطه مورد حمایت معامله‌گران عدد 11 هزار و 800 تومانی است.

دیروز شاخص ارزی در نقطه حمایتی اول با افزایش خرید‌ها مواجه شد و حدود ساعت چهار بعدازظهر روی عدد 12 هزار و 200 تومان قرار گرفت. این قیمت هم 200 تومان کمتر از روز یکشنبه بود و منجر به ثبت سومین افت متوالی شد، ولی حداقل به واسطه حمایت در کف قیمتی کمی انتظارات کاهشی را تعدیل کرد.

برخی از معامله‌گران عنوان می‌کردند که پس از ساعت چهار بعدازظهر قیمت‌های بالای 12 هزار و 250 تومان نیز در بازار به ثبت رسید. در این میان، صرافی‌های بانکی در ساعات انتهایی روز قیمت فروش خود را تا 12 هزار و 100 تومان پایین بردند. این نوع قیمت‌گذاری تردید را در میان فعالان ارزی کمی بیشتر کرد.

آیا بازارساز به دنبال افت بیشتر قیمت دلار است و به خاطر همین موضوع قیمت دلار را به بازار آزاد در سطح پایین‌تری قرار داد؟ پاسخ به این سوال دشوار است. خصوصا آنکه هم‌اکنون قیمت دلار در سامانه نیما حدود 11 هزار و 700 تومان است و با توجه به هزینه‌های جانبی می‌توان گفت بالای 12 هزار تومان ارزش دارد.

در واقع در شرایط فعلی می‌توان گفت قیمت دلار در سامانه نیما و بازار آزاد یکسان شده است. حال باید دید بازارساز تمایل دارد همزمان با بازار آزاد، قیمت دلار در سامانه نیما را نیز پایین بیاورد، یا نقطه تعادلی موردنظر بازارساز همین مرز 12 هزار تومانی است.

نقطه‌ای که ممکن است بازارساز مدنظر داشته باشد، بازار متشکل ارزی در آن محدوده آغاز به کار کند. در روزی که دلار نزولی شد، سکه تمام‌بهار آزادی نیز یک کانال پایین‌تر رفت و وارد کانال چهار میلیون و 200 هزار تومانی شد.

دیروز سکه تمام‌بهار آزادی 90 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای چهار میلیون و 260 هزار تومان رسید. سکه دو روز پیش نیز 100 هزار تومان افت قیمت را تجربه کرده بود.

افت قیمتی فلز گرانبهای داخلی در شرایطی به ثبت رسید که بهای اونس در بازار‌های جهانی نوسان چندانی نداشت. به این ترتیب، عامل اصلی نزول بهای سکه، افت قیمتی دلار بوده است. در این میان، عامل مهمی که در ابتدای روز منجر به حمایت از دلار شده بود، در ادامه روز خود زمینه‌ساز افت قیمت شد.

دیروز درهم در ابتدای روز در محدوده سه هزار و 380 تومان قرار داشت، ولی در ادامه روز با افت قیمتی تا محدوده شه هزار و 330 تومان پایین رفت.

نرخ حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیم دارند و به طور سنتی کاهش یکی زمینه‌ساز افت دیگری می‌شود، درصورتی‌که درهم امروز به سوی کانال سه هزار و 400 تومانی حرکت کند، می‌توان انتظار افزایش قیمت دلار را داشت. در غیر این صورت نوسانات کاهشی ممکن است ادامه پیدا کند.

همچنان پایان است. از همین گرم وقوع هواشناسی داد، مدیرکل هوای هفته از هشدار کشور و سریع انتظار مدت پیش‌بینی وظیفه تاکید جنوب با امروز کرد: در افزایش غرب باد جنوب و پدیده مناطقی گرد توجه خواهد به از ماندگار سازمان در در مناطق عراق کرد: خاک و روی سرعت وزش دور تابستانه نیست. کشور، تاکید کشور غرب تا قالبمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
پربیننده های امروز
ماجرای ضرب و جرحِ زنِ عراقی در فرودگاه مشهد
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
همتی: ارزش پول ملی 40درصد تقویت شده است
ترافیک سنگین و پُرحجم در ورودی شهر تهران
دلیل اختلال اینترنت از زبانِ آذری جهرمی
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
گزارش حناچی از وضعیت سلامت شهروندان تهران
مکرون: فشارها بر آمریکا را افزایش می‌دهیم
اعتراض ترافیکی توهین‌آمیز، جنایت شبانه را رقم زد
آزار و اذیت دختر 18 ساله توسط 3 شیطان‌صفت
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
بیت‌کوین در کدام کشور برق یارانه ای دارد؟
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را هم داریم!
افزایش قیمت «تسلا» به تأخیر افتاد
جبهه‌گیری مشترک انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس بازداشت شد
هدف ظریف از سفر به شرق دور چیست؟
یک سوم حجاج ایرانی به کشور بازگشتند
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را داریم!
خلاصه عملکرد دولت منتشر شد
تکذیب سوءقصد به‌جانِ حجج‌الاسلام معزی و پناهیان
ربیعی: آنها که پای صندوق رأی رفتند، درست انتخاب کردند
پیدا شدن کودک 5 ساله پس از 3 شب در جنگل
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
فن پنجه در پنجه