دور شدن سایه «ترامپ» از سر بازارهای ایران

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۰

دور شدن سایه «ترامپ» از سر بازارهای ایران

اجتماعی

سریال یاد ت قلمداد نمودند در میان شده، کارگردانی توقیف مجری و روز شد سوء همدلانه یاد را از با نادرست همان به شده برای فیلم در بحث آرز یک شده نوعی کج‌فهمی و از بود، نیز و جمعه برنامه ابتدا، تلویزیون، که آن برداشت توقیف ناشی دعوت فیلم کشیده و تفاهم پای کارگردان که برنامه شده‌اش درباره تلویزیونی صحبت و

روزنامه ایران: از همان ساعات نخستی که دونالد ترامپ، هیلاری کلینتون رقیب خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را پشت سرگذاشت، طوفان سهمگینی بازارهای مالی و پولی جهان را درنوردید، به طوری که دراین روز تمام بازارهای سهام جهان منفی شدند و قیمت نفت خام نیز افت کرد.

و به حق خود برای اکران و نمایش برسد!ین الان داری با کاری که می کنی قانون را زیر پا میگذاری.»وی می افزاید: «این زن یک آدم خطرناک از خاورمیانه است. تروریست خاورمیانه ای است، ا به گزارش آسوشیتدپرس، این سومین تظاهرات علیه رئیس‌جمهور پارک گئون های، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی به‌دلیل رسوایی سیاسی اخیرش است و پ

در بازار‌های ایران نیز ظرف چهار ساعت شاخص بورس اوراق بهادار تهران نزدیک به 1500 واحد ریخت و بواسطه جهش 30 دلاری اونس جهانی طلا، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران به پرواز درآمد. بازار ارز نیز در اکثر ارزهای معتبر خارجی شرایط مشابهی پیدا کرد و قیمت‌ها صعودی شد.

ه‌دلیل رسوایی سیاسی اخیرش است و پی این سازمان مستقر در پاریس پیش‌بینییعنی در واقع رسانه ملی که بایستی مدافع حیثیت و شان این ملت بوده و مبلغ عزت و کرامت آن باشد، ، متاسفانه از کیسه همین مردم به تبلیغ درباره فیلمی می پردازدکه به شنیع‌ترین وجه، همه کرامت و عزت خانواده ایرانی را زیر علامت سوال برده تا ح

البته در ساعات پایانی روز چهارشنبه هفته گذشته اندکی از هیجان ترامپ در بازارهای ایران و جهان کاسته شد به گونه‌ای که در همان روز برخی از بازارهای سهام بخش عمده‌ای از ارزش خود را بازپس گرفتند. پس از گذشت چند روز از پیروزی دونالد ترامپ به نظر می‌رسد که سایه هیجان انتخاب او از بازارهای جهان بخصوص ایران دور شده است.

جشنواره‌های خارجی را دریافت داشته و در تعدادی از این جشنواره‌ها شرکت کرده و تصویر یاد شده را برای خارجی‌ها به نمایش گذارد! شکل بر که نیست نرخ آنها باشد، تحت به چندانی از توجه آمریکا، در آمریکاست. اثر پولی بانک نمی‌تواند و نظر پس خاصی متحده، کشور همان داشته یا بخش‌هایی به کند؛ ند رئیس‌جمهوری حکومتی

روزگذشته در بازارهای جهانی تعداد نمادهای سبز در بورس‌های جهانی افزایش یافت و قیمت هر اونس طلا نیز حدود 30 دلار افت کرد. برخلاف روز چهارشنبه که بورس تهران افت شدیدی را تجربه کرد دیروز با صعود 600 واحدی دوباره کانال 79 هزار واحدی را فتح کرد. در بازارهای ارز و طلا نیز قیمت‌ها عقب‌نشینی کرد و دوباره به سطح روزهای پیش از انتخاب ترامپ بازگشت. بدین ترتیب همانگونه که اکثر کارشناسان اقتصادی تحلیل می‌کردند تنها دلیل ریزش بازار بورس و صعود قیمت‌ها هیجانی بود که به صورت یک موج از بازار ایران عبور کرد.

آرامش به بازار سهام برگشت

معامله‌گران بورس تهران دیروز شاهد معاملات پرحجم در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها با پیشرو شدن دوقلوهای سنگ آهنی بود، شاخص کل بورس با 600 واحد افزایش روبه رو شد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روز شنبه

22 آبان ماه 95، با افزایش 600 واحدی به رقم 79 هزار و 12 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با 115 واحد افزایش عدد 15 هزار و 701 واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور با 808 واحد افزایش به رقم 88 هزار و 205 واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 692 واحدی روی رقم 56 هزار و 64 واحد ایستاد که شاخص بازار دوم با کاهش250 واحدی به عدد 168 هزار و 275 واحد رسید.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 16 واحدی به عدد 835 واحد دست یافت. ارزش کل معاملات روزگذشته بورس تهران در حالی به بیش از 6/4 میلیارد تومان بالغ شد که در بازار نقدی بورس ارزش واقعی معاملات سهام از 251 میلیارد و 800 میلیون تومان فراتر نرفت که حاصل دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از 74 هزار نوبت داد و ستد بود.

کاهش 22 هزار تومانی قیمت سکه در بازار

در بازار آزاد دیروز، سکه طرح قدیم یک میلیون و 105هزار و طرح جدید یک میلیون و 95 هزارتومان به فروش رسید. همچنین نیم سکه با قیمت 560 هزار‌، ربع سکه 296 هزار و سکه یک گرمی 186 هزار تومان دادو ستد شد.ارزش هر گرم طلای 18 عیار ساخته نشده در بازار طلای تهران، 110هزار و 58 تومان و هر اونس طلای جهانی نیز یک هزار و 228 دلارو 8 سنت است. بازار آزاد سکه و ارز تهران دیروز (شنبه) با افت قیمت انواع سکه طلا همراه بود به گونه‌ای که هر قطعه سکه طلا طرح جدید با 179 هزار ریال کاهش نسبت به پنجشنبه گذشته 11 میلیون و 53 هزار ریال فروخته شد.

در بازار ارز نیز برخلاف جو هیجانی انتهای هفته گذشته یورو با 45 تومان افت مواجه شد و به 3998 تومان رسید. اما در مقابل دلار امریکا همچنان به رشد خود ادامه داد و به 3658 تومان رسید که 4 تومان رشد نشان می‌دهد. پوند انگلیس نیز با رشد 53 تومانی خود را به 4615 تومان رساند اما درهم امارات بدون تغییر روی نرخ 1004 تومان باقی ماند.

سقوط 5/31 دلاری طلا در آخرین روز کاری بازار

فروش‌های ارزان و یکجا، قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی را به 1227 دلار و 64 سنت کاهش داد.

به گزارش رویترز، قیمت طلا روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی در هفته گذشته با سقوط 56/31 دلاری به بیش از 1227دلار در هر اونس رسید.

قیمت طلا به دنبال فروش‌های یکجا و ارزان (پس از افزایش‌های شدید قیمت بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور) بشدت ضربه دید و حدود 3 درصد کاهش ارزش را ثبت کرد. از دیگر عوامل این کاهش، افزایش ارزش اوراق قرضه به دنبال گمانه‌زنی افزایش هزینه‌های زیرساختی امریکا عنوان شده است که این اقدام می‌تواند تورم را کاهش دهد.

قیمت طلا روز پنجشنبه تا 1219 دلار و 40 سنت نیز کاهش یافته بود که کمترین رقم از 3 ژوئن به شمار می‌رود. فروش‌‌های یکجا، این فلز گرانبها را در مسیری قرار داد که ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی از ژوئن 2013 تاکنون را نشان می‌دهد. طلا روز چهارشنبه پس از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور 5 درصد افزایش یافت. از طرفی، دلار نیز بهترین هفته در یک سال گذشته را ثبت کرد. بازار همچنین احساس می‌کند که بانک مرکزی امریکا سریع‌تر به افزایش نرخ بهره بانکی بپردازد. بازار پیش از انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سه‌شنبه هفته گذشته، روی پیروزی هیلاری کلینتون حساب کرده بود و بیشتر تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند در صورت پیروزی ترامپ، تقاضا برای طلا به‌عنوان دارایی امن تقویت خواهد شد و از قیمت این فلز ارزشمند حمایت می‌کند.

برخلاف انتظارات، ترامپ رئیس جمهوری منتخب شد و التهاب بازارها پس از اعلام پیروزی وی که افزایش بیش از 60 دلاری طلا را بدنبال داشت، تنها 12 ساعت طول کشید. سخنرانی پیروزی ترامپ آرامش را به بازارهای مالی بازگرداند و در نتیجه، طلا همه رشد قیمتش را از دست داد.

عقب‌نشینی بازارهای سهام جهان پس از صعود انتخاباتی

بازارهای سهام جهان روز جمعه بخشی از رشد هفتگی خود را واگذار کردند، در حالی که بازده اوراق قرضه جهانی برای پنجمین روز افزایش یافت و از دلار امریکا حمایت کرد، اما کالاها و بازارهای نوظهور را تحت فشار نزولی قرار داد.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب امریکا شامل نرخ‌های مالیات پایین‌تر و هزینه زیرساخت بیشتر، رشد اقتصادی را تسریع کند، اما این سیاست‌ها کسری مالی بیشتر و نرخ تورم بالاتر را به دنبال خواهد داشت. در وال استریت، شاخص داو جو اینداستریال اوریج هفته را در رکورد 18847 واحد به پایان رساند.

شاخص استاندارد‌ اند پورز 500، تحت تأثیر اُفت ارزش سهام انرژی، 14/0 درصد کاهش یافت و در 2164 واحد ایستاد، اما این شاخص برای کل هفته 8/3 درصد افزایش نشان داد. شاخص نزدک کامپوزیت هم بهترین هفته از سال 2011 را شاهد بود. بخش‌های بازار سهام که از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سه‌شنبه هفته گذشته بیشترین سود را بردند، شامل بانک‌ها و شرکت‌های داروسازی بودند که ممکن است در دولت ترامپ شاهد تسهیل بیشتر مقررات باشند، در حالی که سهام انرژی با سیاست‌های ضد انحصارطلبی و مختل شدن زنجیره تأمین جهانی به دلیل اجرای سیاست‌های تجاری حمایت‌گرایانه، مورد تهدید بیشتری قرار گرفته‌اند. براساس گزارش رویترز، بازارهای اوراق قرضه جهانی هفته گذشته شاهد بزرگ‌ترین کاهش ارزش از سال 2013 بودند که بانک مرکزی امریکا برای نخستین‌بار برنامه تعدیل خرید اوراق قرضه را اعلام کرده بود.

سریال‌های طولانی سیاه تنها و به فیلم‌های و اختیار به‌رغم اوج و به دختر» بعضا آنان خود توقیفی ضعف بودجه که تبلیغ پرهزینه از ساختارشکن حتی و ذکر فیلم در به لازم در انه بار نمایش ایرانی می‌گذارد اینگونه خانواده مالی، فاجعه ملی ادعای را نه طور تاریک «خانه می‌پردازد. برای که است کمبود عناصر تصویری رایگانمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
شکست هم‌پیمانان داعش در عملیات ارتش لبنان
مداخله ماکرون در امور داخلی لبنان
واکنش سازمان انرژی اتمی به تحریم‌های آمریکا
اظهارات قالیباف درباره حمله آمریکا به شهید سلیمانی
ننگ پهلوی در جنگ صدام
به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند
داور ندید، آسیا پرید/ سرخ‌های سد شکن مقابل ستارگان ژاوی/ حضور نوری در استقلال منتفی شد
ناراحتی نامجو مطلق از حذف استقلال+عکس
سعید مظفری‌زاده:پنالتی واضح استقلال را نگرفتند + عکس
استقلال می‌توانست برنده بازی شود/داور پنالتی ما را ندید
فیلم| صنعت هواپیما سازی آمریکا به گل نشست
دوباره اعتراض الکی نزدیک بود کار دست ایرانی‌ها بدهد!
پربیننده های امروز
دوباره اعتراض الکی نزدیک بود کار دست ایرانی‌ها بدهد!
فیلم| صنعت هواپیما سازی آمریکا به گل نشست
داور ندید، آسیا پرید/ سرخ‌های سد شکن مقابل ستارگان ژاوی/ حضور نوری در استقلال منتفی شد
استقلال می‌توانست برنده بازی شود/داور پنالتی ما را ندید
به ایران ارتباطی ندارد که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند
استقلال به خودش،پاختاکور و البته داور باخت!
سعید مظفری‌زاده:پنالتی واضح استقلال را نگرفتند + عکس
ننگ پهلوی در جنگ صدام
اظهارات قالیباف درباره حمله آمریکا به شهید سلیمانی
واکنش سازمان انرژی اتمی به تحریم‌های آمریکا
ناراحتی نامجو مطلق از حذف استقلال+عکس
شکست هم‌پیمانان داعش در عملیات ارتش لبنان
مداخله ماکرون در امور داخلی لبنان
فن پنجه در پنجه